Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Panelprogram

Hozzászólások

(#1) Chili7


Chili7
őstag

Érdekelne, hogy kinek penészedik, kinek nem.

Felértékelődtek-e a lakások árai, stb...

(#2) juliabrilke válasza Chili7 (#1) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ez annyira röhejes!

Kicserélik a szigetelés, ezáltal hatékonyabb lesz. Viszont ha nem szellőztet az ember vagy a párát valahogyan nem juttatja ki a lakásból, akkor meg bepenészedik.

Egyébként én meg nem nagyon vettem észre, hogy az árakba nagyon beleszámítana, hogy a panelprogram átment-e már a házon vagy nem. Max. ha nyílászáró csere is volt.

(#3) Cyrin válasza Chili7 (#1) üzenetére


Cyrin
addikt

Nem penészedik, miért is tenné? Szellőztetni kell, amúgymeg a gáz miatt van betéve AERECO szellőző, amin jön be a levegő, meg a bejárati ajtó se zár tökéletesen. Szóval penész nincs.

Érték? Mindenképpen, ha nem is közvetlenül abban áll, hogy drágább, de az is lehet, hanem hogy könnyebb eladni. Azonkívül ha sok házat felújítottak, akkor inkább visszájára fordul, és a hőszigeteletlenek értéktelenednek el, persze ez se biztos, a környék is sokat számít.

Egy szó mint száz, nekünk nemrég két hét alatt sikerült meghirdetett áron eladni, igaz hogy mi mindent felújítottunk belül is.

(#4) Cyrin válasza juliabrilke (#2) üzenetére


Cyrin
addikt

A penészedés nem a hőszigetelés hibája, inkább akkor jellemző, ha pl csak az ablakokat cserélik ki, és nincs hőszigetelés, és megszűnik a légártamlat, és nem szellőztetnek. A hideg belső falfelületen kicsapódik a pára. Ha le van hőszigetelve, a belső falület hőmérséklete is magasabb, azaz később csapódik ki.

(#5) Chili7 válasza Cyrin (#4) üzenetére


Chili7
őstag

Ezért is kérdeztem, hogy vajon megéri-e kicserélni a nyílászárókat,mert a jelenlegiek sincsenek rossz állapotban. Valószínűleg pont annyit szellőznek, amennyi egészséges.

Még az is érdekelne, hogy mondjuk a lakások kifűtésében mennyi megtakarítás várható.
Elég egyedi eset a mienk, mert saját gázkazánunk van kb 40 lakásra, de úgy mégis érdekelne, általánosságban.
Köszi

(#6) Cyrin válasza Chili7 (#5) üzenetére


Cyrin
addikt

Mi abszolút nem fűtünk, minden radiátor zárva, és így is kurva meleg van télen. Ezért is nem lehet szellőztetés nélkül használni :D Van megtakarítás, mert nagyon jó a fűtésszámlánk (távfűtés ellenére). Hiába nincsenek rossz állípotban a régiek, még ha zárnak is, az üveg akkor is sokkal rosszabb hőszigetelő értékű, mint az újaknál, ami LOW-E + argon gázas k=1,1 -es üvegezés. Ha nem cserélnek ablakot szinte fölösleges a hőszigetelést megcsinálni, mert úgyis kimegy a meleg. Az ablak fontosabb ilyen szempontból, ott megy ki a legtöbb hő.

(#7) Chili7 válasza Cyrin (#6) üzenetére


Chili7
őstag

Azt nem tudom, hogy milyen gázos nekünk, de termo ablakok vannak.

(#8) Cyrin válasza Chili7 (#7) üzenetére


Cyrin
addikt

A hőszigetelés nem tartozik a gyorsan megtérülő beruházások közé.

A paneleknél azért jobb a helyzet, mert ablakkal együtt nagyon sokat javít.

(#9) kanmajom válasza Chili7 (#5) üzenetére


kanmajom
tag

"a lakások kifűtésében mennyi megtakarítás várható"
Kb 30-35% ha egy default panelházon ablakot cserélsz+alul-felül-oldalt lehőszigeteled. (plusz mérhetővé teszed és felújítod a fűtést is, ezt is támogatják----ökoprogram) A mi házunk most fog pályázni.

Szeretne ingyen pókerezni? Nem kell mást tennie, csak regisztrálni, befizetni huszonöt dollárt és már kezdheti is!

(#10) fokukac


fokukac
nagyúr

én a 10.-en lakom.
olyan meleg van, hogy az utcát kell fűtenem így is, január-februárban teljesen sztenderd volt a 26-27 fok (!) éjszaka.
az összes radiátorom el van zárva, a csövek önmagukban befűtik a lakást. Az alsóbb szinteken viszont valószínűleg megfagynak.

mindezek mellett 36 ezer volt idén a legmagasabb távhőszámlám.

taval nyárom, mikor megvettem, még gondolkoztam, hogy kicseréltetem az ablakokat is, de akkor lehet, fok lett volna télen...

arról nem is beszélve, hogy nálunk a költségosztás van, van egy mérő a raduiátoron.
én azt hittem, ha el van zárva a radiátor, akkor majd kevesebbet fizetek, de nem. Ez a mérő ugyanis azt méri, hogy milyen meleg van, és mivel nálam jó meleg van, többet fizetek, mint a többiek.

Ergo, ha lecseréltem volna az ablakokat, amellett, hogy még melegebb lenne, még a számlám is több lenne...

szóval a hőszigetelés mit sem ér addig, amíg a hő-inputot nem csökkentik...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#11) AMD Power


AMD Power
titán

Nálunk nem lesz szigetelés csere. De "leválunk" a főtávról. És újak lesznek a radiátorok is. Mindegyiken lesz valami mérő amivel lehet szabályozni és mérni a fűtést.

(#12) szilu84


szilu84
tag

nálunk panelprogram keretében most cserélték ki az ablakokat és leszigetelték a teljes panelházat. állítólag valami "hőmérő" is kerül majd a radiátorokra ősszel szal remélem ez majd lefelezi télen a fűtésszámlát...

(#13) Chili7


Chili7
őstag

Még arra lennék kíváncsi, hogy az ablak csere mennyi macerával és kosszal jár? Úgy értem, hogy napokra beköltöznek a melósok, vagy kintről állványról megoldják?

(#14) Bibby válasza Chili7 (#13) üzenetére


Bibby
addikt

Nálunk nem csinálták, mert eleve műanyag a berendezés, de azért arról ne álmodozz hogy kintről állványról kiveszik-beteszik. :) Nem olyan egyszerű ez, mondjuk 1 nap alatt nyilván végezni kell (mármint azzal amit elkezdenek), nem nájlonablaknál alszol. :)

Ελευθερια η θανατος

(#15) szilu84 válasza Chili7 (#13) üzenetére


szilu84
tag

elég nagy kosszal jár, mindenképp alánlott lefóliázni és ledobozolni a padlót, mivel nálunk fakeretes volt a régi ablak, spajszerrel meg láncfűrésszel! vágták, durva volt...
hamar megcsinálják amugy, kb másfél óra, de iszonyat kosszal jár :(

(#16) lajafix válasza szilu84 (#15) üzenetére


lajafix
addikt

ipari porszívót nem alkalmaztak? (ami beszívja a leeső vágási törmeléket rögtön)

Rock'n Roll

(#17) szilu84 válasza lajafix (#16) üzenetére


szilu84
tag

hát sajnos nem, pedig jó lett volna, elég igénytelenek voltak a munkások, nem nagyon törődtek ott semmivel...

(#18) fokukac válasza szilu84 (#12) üzenetére


fokukac
nagyúr

szerintem ne reménykedj semmiben, ami lefelezi a fűtésszámlát.
szerintem az lesz, hogy kurvajó lesz a szigetelés, és mostantól ki kell majd nyitnotok az ablakot, hgoy ne süljetek meg...
de az input hőmennyiség nem lesz kisebb...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19) szilu84 válasza fokukac (#18) üzenetére


szilu84
tag

hát azért kisebb lesz mert mostmár le fogom csavarni a radiátort és ha lesz rajta "hőmérő" akkor elvileg kevesebbet fogok fizetni, nyilván nem a felével, de azért remélem pár ezressel kevesebb lesz a számla

(#20) AMD Power válasza Chili7 (#13) üzenetére


AMD Power
titán

Haveromék most csinálták. De nem ilyen panelprogram keretein belül. Saját kérésre". Nekik kb 2 nap alatt megvolt az egész. És bentről csinálták. De elég drága volt. :U

(#21) szilu84 válasza AMD Power (#20) üzenetére


szilu84
tag

hát igen, panelprogram keretein belül éri meg a legjobban, csak azt meg ugye meg kell szavazni a lakóközösségnek, meg pályázni kell. mi nagyon jól jártunk mert 1/3-rész önerő, 1/3-részt állambácsi, 1/3-részt önkormányzatbácsi állt :))

(#22) lajafix válasza fokukac (#18) üzenetére


lajafix
addikt

kukac, nem te írtad a télen egyik kedvenc témánkban, hogy gyanúsan nagy volt a számlád és a házatokban néhányan valószínűleg azzal szórakoztak, hogy hűtötték a hőmérőt valahogyan és így rád nagyobb rész jutott? :F

Rock'n Roll

(#23) fokukac válasza lajafix (#22) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem gyanúsan, hanem a rám eső szorzót szimplán 40%-kal növelték tavalyhoz képest. Pedig általában el volt zárva a radiátor, annyit cisnáltam, hogy leszigeteltem az ablakokat. Mivel leszigeteltem, ezért melegebb lett nálam, ergo szerintük több hőt használtam fel (mert a mérő azt méri, hogy milyen meleg van, logikus, nem?), ergo fizessek többet.

SZóval ösztönző a jelenlegi rendszer, ha szigetelsz, felújítasz, még nagyobb lesz a számlád. okos, nem?

Rutinos panellakók pedig állítólag tényleg jégkockával meg vizes ronggyal hűtik a mérőt, mert az jó. :D
de hát én még rutintalan panelproli vagyok, ez van.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#24) kanmajom válasza Chili7 (#13) üzenetére


kanmajom
tag

bentről cserélik. egy pár óra

[ Szerkesztve ]

Szeretne ingyen pókerezni? Nem kell mást tennie, csak regisztrálni, befizetni huszonöt dollárt és már kezdheti is!

(#25) kanmajom válasza fokukac (#18) üzenetére


kanmajom
tag

mért ne lenne kisebb? szólni kell a távhőnek hogy tekerje lejjeb az inputot.

Szeretne ingyen pókerezni? Nem kell mást tennie, csak regisztrálni, befizetni huszonöt dollárt és már kezdheti is!

(#26) fokukac válasza kanmajom (#25) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem fogják. nekik az az érdekük, hogy minél többet nyomjanak be. ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#27) szilu84 válasza fokukac (#26) üzenetére


szilu84
tag

hát az az érdekük igen, de ha a lakóközösség megszavazza, h neki nincs szükség ennyi inputra, akkor csak lehet valamit csinálni vagy nem?

(#28) kanmajom válasza fokukac (#26) üzenetére


kanmajom
tag

ebben van avlami. viszont a legtöbb településen önkormányzati tulajdon a távhőszolgáltató, vagyis amiket én ismerek
akkor ennyi erővel mér támogatja 1/3 résszeal az önkormányzat a pályázatot, nem érdeke a höszigetelés mert kiesik a bevétele

nálunk jövőre cserélika za balakokat, hőszigetelnek + ökoprogramon is indulunk tehát mérhető lesz az input már a hőfogadóban és lakásonként is. igaz így lesz vagy +10k a közösön felül de ez a legtisztább. meg visszajön egy része a fűtésen mi is 30k körül fizettünk pedig hideg sem volt.

Szeretne ingyen pókerezni? Nem kell mást tennie, csak regisztrálni, befizetni huszonöt dollárt és már kezdheti is!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Panelprogram
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.