Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jbl


jbl
aktív tag

Az első ingyenes felhőalapú vírusvédelmi megoldás (Magyar)
[Panda Cloud Antivirus]

Valakinek van valami tapasztalata ezzel a programmal kapcsolatba? Program leírásokat lehet találni, de személyes véleményeket sehol. Azért nyitotta ez a topikot, hogy itt meg tudjuk osztani egymással a véleményeket. Mennyire megbízható? Kell hozzá külön tűzfal vagy elég a gyári windows7 tűzfal?...

[ Szerkesztve ]

(#2) Narxis


Narxis
nagyúr

Nem használnám fő antivírusnak, kiegészítőnek meg nem jó mert "összekap" más antivírusokkal. Valamit javítottak rajta, de még nem az igazi, ebből a szempontból jobb az Immunet.

Egy kis olvasnivaló arról, hogy miért jobb a tradicionális antivírus a cloud alapúnál:Klikk

Egyébként csak a vak nem látja, hogy mire megy ki a játék. Panda ezzel az ingyenes cloud antivírussal honeypot-nak használja a gépeket, hogy jobb detektálása legyen a fizetős(Internet/Global Security) termékeinek.

De persze próbáld ki ha nagyon érdekel.

Thanos was right.

(#3) sznorbi2 válasza Narxis (#2) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Aki átlagfelhasználó annak teljesen megfelel(nem warezol és nem felnőtteknek való oldalakat böngész), csak legyen internet kapcsolata is.
Egyébként az Immunet jobban fogja a gépet(tapasztalat) ha egy nem támogatott vírusírtó mellé dobja fel az ember akkor már a következő gépindításkor szép halála lehet és lesz a Windows-nak és ha lehet akkor ne cserélje már le az ember a fő védelmét is mert az Immunet kiakasztja a Win-t, és a Panda előnye, hogy talán a legkisebb erőforrás igényű vírusírtó és nagyjából megfér minden védelmi progi mellett csak akkor van gond, ha mind a két védelem ugyanarra a kártevőre ugrik.

Jaaa, akkor a felhő alapú védelmek mind arra mennek rá, hogy a fizetős verziókat erősítsék szignatúra alapon, ugye?

Továbbra is azt mondom, hogy teljesen átlagos felhasználónak megfelelő védelmet nyújt önmagában is!
:D

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#4) TFSi válasza sznorbi2 (#3) üzenetére


TFSi
őstag

Az lenne a kérdésem, hogy a Panda Cloud Antivirus Pro tarlamaz-e tűzfalat vagy nem, mivel a honlapon elég félreérthető a megfogalmazás (A Panda Cloud Antivirus PRO Edition védelmet nyújt a vírusokkal, kémprogramokkal, rootkitekkel, ismeretlen károkozókkal és a számítógép ellen indított támadásokkal szemben).

Egyértelműen a tűzfal kifejezés sem a free-ben sem a Pro-ban nincsen benne...

Remélem a Comodoval nem bántják egymást...

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#5) R.Danel válasza TFSi (#4) üzenetére


R.Danel
csendes tag

Kell mellé tűzfal.
Outpost mellett megfért, de be kellett tennem a kivételek közé a Pandában az Outpostot a tűzfalban pedig a Panda Cloud-ot.
Nem fogta túlságosan a gépet a maci, de mintha olyan érzésem lett volna, hogy egyfajta pulzáltan lenne jelen (hol jobban hol kevésbé lassítja be a böngészést). Viszont jól érezhetően ott volt végig. NOD és AVG AV 2011 után tettem fel de egy nap múlva le is szedtem. Ez a másik kettő sokkal jobban bejött nálam.

[ Szerkesztve ]

(#6) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!
Lekaptam a Panda Cloud AntiVirus progit most nyomok egy scant!Viszont nem találom az ablakban,h mikori az adatbázisa.Vlamaint telepítést követően sem láttam,h frisstette volna mágát
Kicsit fura...
Még egy kérdés!
Szerintetek számít ,h hogyan indítok egy keresést?Pl fontos rendszergazdaként indítani vagy mind1?!
Köszönöm.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#7) TFSi


TFSi
őstag

Február 1-től kint van a PCAV 1.4, és amiben jobb lett (nem sokban sajnos):

- New notification system.
- Toolbar and URL Filtering compatibility with Internet Explorer 9 and Firefox 4.
- Fixed GUI scan progress window.
- Added “Free” or “Pro” labels on the main window to clearly differentiate what is installed.
- Fixes in translation strings.

Állítólag az 1.5-ösben már komolyabb változások lesznek, viszont egyesek szerint a technológia csak a 2.0-ás sorozatra érik be kellőképpen...

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#8) blattida válasza TFSi (#7) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem pedig a négyessel fog beérni. :K :W ;]
Kik azok az egyesek, akik tudni vélik, hogy a kettes sorozattal érik be?
A felhő, mint technológia már beérett, a programnak viszont még van hová fejlődnie, de ezzel nincs egyedül, mivel nincs olyan védelmi szoftver, mely kész és végleges lenne.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9) TFSi válasza blattida (#8) üzenetére


TFSi
őstag

A wilderssecurity-n olvasgattam ilyesmiket... :D

Egyébként az 1.4 webfiltere jól megkseríti a fx4-ben a szörfölgetést, mivel nagyon sok olyan oldalra is ugrik, ahol semmi gond nincsen, de történt már olyan is, hogy a http:\\xyz.hu-ra ugrott, de ha a www. előtagot használtam, akkor nem... Ki érti ezt...? Expolernél ezt nem tapasztaltam. :N

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#10) ErosenZold válasza TFSi (#9) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Laptopon nálam az 1.4 van a kis erőforrás igénye miatt, de ilyen gondom nem volt még vele

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#11) MolnárPéter


MolnárPéter
aktív tag

Megjelent a Panda Cloud Antivirus 1.5 végleges:[link]

Offline installer: [link]

(#12) Szellem.


Szellem.
nagyúr

KInek mi a véleménye és tapasztalata a Panda Cloud-ról? Kiváncsi lennék, mert érdekes lehet a számomra.

(#13) MolnárPéter válasza Szellem. (#12) üzenetére


MolnárPéter
aktív tag

Az én véleményemet már tudod, remélem mások is közzéteszik hamarosan. :K

(#14) MolnárPéter


MolnárPéter
aktív tag

Beírom ide is, máshol felmerült felvetésre válaszul:

Malicious Web & URL Filtering: Forrás
This feature blocks websites that push malware, exploits and drive-by downloads. It is available both in Free and in Pro Editions and is installed by the toolbar. Unlike similar solutions, this web filtering works at a low level so it works under all browsers: Internet Explorer, Firefox, Chrome, Safari, etc. For those of you that didn’t install the toolbar but would like to install the Web & URL Filtering, you can download it from here and install it manually.

Toolbar uninstall, csak URL filter: Forrás
Regarding keeping the Web & URL filtering component *without* the toolbar, follow these steps:

1. Install Panda Cloud Antivirus 1.3 including the toolbar.
2. Go to Control Panel, Add/Remove Programs. You will see two entries:
- Panda Security Toolbar
- Panda Security Toolbar URL Filtering
3. Uninstall only "Panda Security Toolbar"

With this process you will get the URL Filtering without the toolbar.

(#15) mrszitya


mrszitya
senior tag

Pár napja kezdtem használni, és eddig meglehetősen elégedett vagyok vele. Az 1.5-ös verzió tényleg nagyon erőforrás-kímélő, és elég hatékonynak is tűnik. A választható Toolbar-ral települő webfiltere kifejezetten ügyes darab, leszámítva, hogy nem létező oldal esetén egy semmire nem jó Yahoo-keresős lapot hoz be.
Mint a fenti hozzászólás is utal rá, a webfilter településéhez mindenképp fel kell rakni a Toolbar-t, de utána az külön eltávolítható.

(Facebook-on egy lájkkal fél évre ingyen használható a PRO változata, aminek már viselkedés-elemzője is van.)

[ Szerkesztve ]

(#16) .morrowind.


.morrowind.
tag

Sziasztok.Ha valakinek lesz ideje,nézze már meg legyen szives,hogy az eseményjeletésnél,másnál is jelentkezik e,egy olyan dolog,hogy szinkronizálás után,az állapotnál hibát ír,jelez a program,akár a free akár a pro verziót próbáltam.A szinkronizálás lefut de az állapotnál hibát ír.Arra gondolok,hogy lehet hogy nem kapcsolódik a panda szervereihez,megfelelően vagy sehogy sem.Tiszta rendszeren van win7 x64. :)

CIS

(#17) .morrowind. válasza .morrowind. (#16) üzenetére


.morrowind.
tag

Úgy néz ki a dolog,hogy reggel bekapcsolom a gépet,utána csak alvómódba teszem ha dolgom van,és alvómódból amikor bekapcsolom nem egyből van hálózat,és a maci ezért ír szinkronizációs hibát.Probléma kilőve. :)

CIS

(#18) Eramnius Dw


Eramnius Dw
csendes tag

Van béta 1.9
http://blog.cloudantivirus.com/2011/08/17/panda-cloud-antivirus-firewall-beta-1-9-1-2/

(:Eraman:)

(#19) Eramnius Dw válasza Eramnius Dw (#18) üzenetére


Eramnius Dw
csendes tag

Sygatel jól kóperál, nem vesznek össze kis PS3 alatt.

(:Eraman:)

(#20) TFSi válasza mrszitya (#15) üzenetére


TFSi
őstag

A webfilter a toolbar nélkül is működik. Nem kell telepíteni ahhoz, hogy működjön. A Panda_URL_Filtering.exe enélkül is települ... :K

Plag: Nekem eddig hibamentes, gépterhelése alacsony, kártevő felismerése tényleg egészen jó, ez saját tesztelgetés (nem sok, pár alkalommal teszteltem pakkokon) is Laca026 oldaláról. Ez így egy viszonylag szubjektív vélemény, de vélemény. :D

Nincsenek bugjai sem, legalábbis nálam eddig nem jelentkeztek, kb. 2 hónapja használom...

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#21) Visormail


Visormail
addikt

Nem akar az 1.5.2 magától frissülni 2.0ra.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#22) TFSi válasza Visormail (#21) üzenetére


TFSi
őstag

A Pandánál ezt írják, úgyhogy elméletileg fog:

All existing Panda Cloud Antivirus 1.5.2 and beta versions (1.9.2) both in Free and Pro Editions will upgrade automatically and transparently to the new Panda Cloud Antivirus 2.0. This might take a few days as we are deploying the upgrade progressively.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#23) MolnárPéter válasza Visormail (#21) üzenetére


MolnárPéter
aktív tag

Fog, nálam már frissült.

(#24) Visormail válasza MolnárPéter (#23) üzenetére


Visormail
addikt

Én nem vártam ki, feltettem kézzel. Most meg másik gépen a névjegy szerint 2.0.0 azt írja alul new version of panda cloud antivirus available, a download now gombra klikkelve a honlapjára visz ahol azt írja 2.0 a legfrisebb. Akkor most mit akar?
Másik gépen meg névjegy szerint 1.5.2 és nem írja hogy van újabb verzió.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25) Vassili


Vassili
tag

Nemrég tettem fel a 2.0-ás verzió, nagyon bejövős kis AV. Eddig Avirát használtam, semmi bajom nem volt vele, de ez még az Aviránál is kevesebbet eszik

(#26) Mosanke


Mosanke
senior tag

Nem rossz AV az igaz. Én a napokban szedtem le egy gépről, de azt nem gondoltam volna, hogy ez a maci ennyi helyre bejegyzi magát. A Revo-val szedtem le, a mély eltávolítással. Miután lefutott a Panda saját eltávolítója a Revo még rengeteg maradék bejegyzést kilistázott. Nem számoltam meg, de olyan saccra 40 körüli volt. Aztán ment volna fel utána a NOD32, de az meg ütköző programot jelzett. A Panda volt az. :DDD
Ekkor jött a Registry Manager ami aztán kiszedte végre a megmaradt összes Panda bejegyzést. Itt is volt olyan 50 közeli találat még. Ilyen kis programtól, főleg felhő alapútól ez elég derekas teljesítmény. Már ami a registry bejegyzéseket illeti.

Na ezek után már a NOD sem reklamált a telepítésénél.

[ Szerkesztve ]

(#27) Visormail válasza Mosanke (#26) üzenetére


Visormail
addikt

Hát az nem semmi

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28) Rayyy


Rayyy
senior tag

Nem tudom, hogy ez az a Panda-e, ami régen elég hírhedt volt... volt is hozzá szerencsém egy ingyenes teljes verzió képében, amit valami PC magazinhoz adtak. Teljesen le is rombolta a gépemet, format és újratelepítés kellett :D Azóta az állatkerten kívül kerülöm a pandákat. De lehet, hogy ez már teljesen más, mint amiről én beszélek.

Minden a legnagyobb render!

(#29) TFSi válasza Rayyy (#28) üzenetére


TFSi
őstag

Te valószínűleg nem a Panda Cloud AV-ról beszélsz, hanem valamelyik régebbi IS-ről. Azok nem csak nálad okoztak galibát... :D

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#30) Mosanke válasza TFSi (#29) üzenetére


Mosanke
senior tag

Én is azt hiszem. A 2006-2008 körüli Panda szoftverek voltak ilyen gép lassító, meg hasonló rossz tulajdonságokat felvonultatók.
Aztán 2009-től már egyre jobbak lettek ezen a téren (is).

(#31) TFSi válasza Mosanke (#30) üzenetére


TFSi
őstag

Nekem még a 2011-es verziók is katasztrófálisak voltak... :K

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#32) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Új verzió: Panda Cloud Antivirus 2.0.1
Javítás tartalma (Hivatalosan a blogon még nincsen kiírva)
* Interface fonts at 125%. Correction in the Pixels per Point (PPP) escalation process.
* Wrong detection URL in tooltips (PSUN reports).
* Error when displaying tooltips regarding firewall reports.
* Slowdown when accessing shared resources. All documents where being scanned on the server each time the shared folder was being accessed.
* Slowdown when sending mails from Thunderbird.
* Slowdown when accessing files on the network.

(#33) Visormail válasza Sz_Imre (#32) üzenetére


Visormail
addikt

Erre megint nem nagyon akar frissülni magától, érdekes.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#34) Sz_Imre válasza Visormail (#33) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Mert még az automatikus program frissítést nem kezdődött el. Valószínűleg ezután fogják a szerveren beaktiválni. De ha akarod, akkor manuálisan is lehet fríssiteni.

(#35) Visormail válasza Sz_Imre (#34) üzenetére


Visormail
addikt

Ja hogy még nem kezdődött el ok. Az világos hogy manuálisan lehet :D

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#36) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Látom egy jó ideje nem aktív a topik,de hátha valaki azért olvassa.Szóval feldobtam ezen vírusirtót vagy 2hónapja a gépemre,tegnap netezek és látom,hogy nincs ott a sarokban az ikonja,szétnéztem és kompletten eltűnt a programok közül(fájlok,mappák még voltak,de a "programok és szolgáltatásokban hűlt helye van),először vírusra gondoltam,de rengeteg kereső sem talált semmit sem.Elég érdekes mert a "free" verziót használtam. :F

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#37) kengyel válasza Normi™ (#36) üzenetére


kengyel
nagyúr

Szia !

Én most dobtam fel két gépre, és tökéletesen működik.
Nem tűnt el az ikonja sem :)

kengyel

(#38) Normi™ válasza kengyel (#37) üzenetére


Normi™
őstag

Szia!

Mióta "eltűnt" a gépről a teleptője el sem indul,fel sem tudom tenni újra :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#39) kengyel válasza Normi™ (#38) üzenetére


kengyel
nagyúr

Én innen töltöttem le, és semmi gondom nincs vele.
Próbáld meg megint leszedni !

Itt a kép róla .

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#40) Normi™ válasza kengyel (#39) üzenetére


Normi™
őstag

Én is innen szedtem le,nagyon sokszor próbáltam,comodo tűzfal kikapcsolva,bekapcsolva,futattás rendszergazdaként,stb...el sem indul a telepítője. :F

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#41) kengyel válasza Normi™ (#40) üzenetére


kengyel
nagyúr

Akkor már nem értem :F
Win 8.1 alatt használom, mindenféle tűzfal nélkül.
Pedig jól teszi a dolgát a háttérben.

kengyel

(#42) Normi™ válasza kengyel (#41) üzenetére


Normi™
őstag

Én is szerettem ameddig működött,nagyon minimális az erőforrásigénye tényleg.Azért köszönöm a segítséged! :R

Ezt add össze,3.0-ás verzió,elindul és ezt dobja ki(nincs fent a gépen a régi):

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#43) kengyel válasza Normi™ (#42) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nézd már át a gyökérkönyvtárat, rejtett mappákat, nem e maradt az előző verzióból valami szemét benne.

Vagy csinálj egy Windows takarítást .

kengyel

(#44) Normi™ válasza kengyel (#43) üzenetére


Normi™
őstag

Átnéztem mindent mikor betojt,rejtett mappából is töröltem mindent,napi kétszer fut a wise registry+disk cleaner meg a ccleaner is.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#45) kengyel válasza Normi™ (#44) üzenetére


kengyel
nagyúr

Pedig csak valami maradványra hivatkozik a telepítő. A Comodo tűzfala nem akadályozza ?

kengyel

(#46) Normi™ válasza kengyel (#45) üzenetére


Normi™
őstag

Ki van kapcsolva direkt,most nézem át a registry-t alaposan,valaminek csak kell lennie amit a takarító programok nem lának.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#47) kengyel válasza Normi™ (#46) üzenetére


kengyel
nagyúr

Van nekem egy programom, ami elég jónak mondható. Windows Doctor a neve , linkelem töltsd le ,és kerestesd át az egész gépet.

Innen szedd le.

kengyel

(#48) Normi™ válasza kengyel (#47) üzenetére


Normi™
őstag

Köszönöm,fut a panda...tökig volt a registry a maradványaival,azt hiszem megérett a takarító program csere valóban. :) Köszönöm a linket és a segítséget!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49) kengyel válasza Normi™ (#48) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nincs mit szívesen :)

kengyel

(#50) zoli62


zoli62
addikt

Ennyire népszerűtlen a Panda,hogy két éve nincs egy jozzászólás sem a témához, vagy inkább nem olyan jó a felhőalapú védelem? Én is kipróbáltam nemrég, és bár nincs vírusadatbázis frissítés, de a gépet mégis lassítja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.