Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lexus sc


Lexus sc
tag

Hi! Pár napja vásároltam egy panasonic nv-gs 75 típusú mini dv videokamerát. A tapasztalatok eddig jók.Nagyon szép éles képet csinál. A program amit adtak hozzá(motion dv studio 5.5 LE) nem a legjobb, ugyenis mikor a videókat teszem fel a gépre nagyon sokszor keresi a kamerát és ilyenkor majdhogynem lefagy a gép=alig regál valamire.Szerintem itt már nem is a programmal, hanem az usb driverrel van valami probléma. Akinek ilyen kamerája van az légyszi írjon ide, segítesen a problémát orvosolni. Várok minedn tapasztalatot, hozzászólást és minden egyebet a kamerával kapcsolatvan...

(#2) lado42 válasza Lexus sc (#1) üzenetére


lado42
csendes tag

szia
szerintem ne az usb-t használd arra, hogy videókat vigyél be a gépbe, hanem Fire Wire portot. Ez jobb megoldás. a ''motion dv studio 5.5 LE''-t nem ismerem, én premiere-t használok, meg a capture-re video studio 7-et.
lehet a lefagyás gyenge gép probléma is, legalább egy 1.5gigás proci, és min 512 ram szükséges, és egy jó gyors vinyó, sok üres hellyel (egy teli kazi kb 12 giga tárhelyet foglal el), és töredezettségmentesítve! DV-avi-ba szedd le az anyagot.
A kamera jó választás volt sztm....

(#3) Lexus sc válasza lado42 (#2) üzenetére


Lexus sc
tag

HI! Köszi a választ, de asszem rájöttem mi volt a probléma: a gépházam oldalán el van helezve 2 usb 2.0 és ezek nem működnek tökéletesen valószínűleg ez volt a problem.
A konfigom a következő(sztem ezzel nincs baj):

amd barton 2500+
asus a7v8x
2 x 256 ddr 400Mhz
1 x 80gb + 1x40gb(rack)
Mercury tv-tuner kártya
lg dvd-r-rw

Valaki megtudná mondani mire való az S-VIDEO kábel. Ja és mi az a fire wire port, azt tom hogy a kamerán van. :D

(#4) panafun válasza Lexus sc (#3) üzenetére


panafun
csendes tag

Az s-video kabellel tudod tv-re, videora kuldeni a kepet pl. A firewire = IEEE 1394(DV kabel). :) nv-gs75 van nekem is, mar 1 napja. :DD

Pansonic forever!!!

(#5) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Olvassatok eszt vegig es akkor megkapjatok arra ia avalszt amik csak huzamosabb hasznlatnal metulnek del: [link]

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6) atees


atees
őstag

hello !
Nem osztaná meg velem vki a panasonic gyári szoftverét mert az NV-GS17hez nem adtak és neten sehol nincs ilyen progi:(:(:( :(( :(( :O :O
nagyon köszi előre is

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#7) charston


charston
csendes tag

Nekem olyan bugom van hogy összekötöm géppel, elinditom, lejátsza gépen de nem veszi át! Mi lehet a bug? :F

(#8) Lexus sc


Lexus sc
tag

Sziasztok! mEgint én vagyok :DD Most olyan problémám lenne, hogy ugye a kamera használható webkameraként is, de nem tom hogy kell ezt megcsinálni, mert nincs hozzá progi sem amit mellékeltek volna. Ha valaki használt már ilyen vagy ilyesmi kamerát webcam-nak akkor legyenszíves és segítsen!Köszi

(#9) Debilon


Debilon
addikt

elnézést, hogy OFF-olok kicsit..

haverom hozott egy NV-GS11 kamerát, amiről a video-t kéne lementenem, mivel az ő gépükkel nem OK valami.

a gépemben nincs firewire kártya, ezért USB-m keresztül szeretném..
keresővel találtam egfy GS11 topicot, de zárva van

a kérdésem: ezzel a kamerával tényleg csak firewire-n keresztül lehet lementeni a mozgóképet, és az USb csak állóképeket enged?

valamint a CD-jét nem kaptam meg, lehet ehhez találni a neten valahol driver-t?
amit találtam ~52MB-os driver-t azt feltelepítve, és a kamerát csatlakoztatva nem ismeri fel, nem tudja telepíteni. a win movie maker pedig fel sem ismeri, hogy kamera csatlakoztatva van.

ha csatlakoztatom, akkor megkapom, hogy ''DVC eszköz csatlakoztatva'', a driver telepítő varázsló elindul, de semmi.. :(

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#10) davids83


davids83
csendes tag

Szevasztok! én tavaly vettem ezt a kamerát, nem bántam meg, bár az ára már vagy 20 ropival olcsóbb.. na mond1, nekem igy is megérte, nagyon jó kis kamera!
sokmindent tapasztaltam már, pl amit adnak hozzá szoftver, az elég butuska, szóval csak premiere-t használok, még capture-hoz is! mondjuk premiere-ben még nem jöttem rá, hogy lehetne jó feliratokat csinálni rá, de asszem erre való az After Effects.. vagy lehet beimportálni más progikat is, ha minden igaz.. majd kitapasztalom, de ha van jobb ötletetek, akkor irjatok!
Az USB funkció nem a legjobb, ugy tudom webcam-nak ugy nem is ismeri fel a gép, bár ebben nem vagyok biztos! mivel én win2k-t használok, azt tudom, hogy az USB csak a service pack 4 vagy efelett működik.. XP-nél elvileg mennie kell! na mind1, firewire-n tökéletesen megy a webcam! (amugy a kamerán is lehet állitani az USBfunkciót, lehet ott kell a webcam-re tenni)
Nekem az lenne a kérdésem, hogy lehet-e a gépről a szalagra rögzíteni? elvileg a leirásban az áll, hogy nem, dehát ki tudja, hátha valakinek sikerült már! :)
Egyébként vigyázok rá, de egyszer ugy kb 20 centiről leejtettem a parkettára.. elvileg nem lett baja, bár észrevettem hogy az LCD bal alsó sarka elkezdett vibrálni.. mondjuk nem biztos hogy ettől.. csaknem! :)
Remélem tudtam segiteni valakinek, de ha van kérdésetek, irjatok!
David

Ami ami, az az...

(#11) neduddki válasza davids83 (#10) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Tuttommal nic srajta DVin:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#12) kilipeti


kilipeti
csendes tag

Hello, nekem már van vagy 1 éve NV-GS75 kamerám, mindig is jó volt, csak most akadt gy kis problematikom:
Rádugom a gépre, és elindítom a progiját, aztán át akarom venni a videót, el is indítom a géppel, szóval tökéletesen műxik, azonban nem jelenik meg a kép! és a hang se(asszem)
Szóval én codec-hibára tippelek, mer nemrég raktam fel ace mega codec packot, aztán le is szettm. lehet hogy levitte
Nos, az egyetlen gond az, hogy Nem találom sehol a hülye telepítő CD-jét...
Így hozzátok fordulok segíccségért: nincs vmi codec hozzá, nemtudnátok belinkelni?
Nagyon fontos és sürgős kéne!

(#13) neduddki válasza kilipeti (#12) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

DV digitalizlas totyik es vagy a Pana dv, vagy a Canpus dv codc link vmejji khozzasozlasban

udv

neduddki

p.s. vagy guggol: [link]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#14) kilipeti válasza neduddki (#13) üzenetére


kilipeti
csendes tag

Mind2-t feltettem, egyik sem segített...
Van mellé K-lite codec packom, meg xvid codec-em...
De én cska codec-problémát tudok lképzerlni, mer csatlakozik a motionDv-hez...
Még írja isa gépen hogy hány mp-nél tart...
igaz 0-tól kezdi, ez már gyanús, mert nem 0-ról kéne kezdenie..
nemtom, lehet hogy a programba van vmi elállítva, vagy esetleg a driver-ével vannak gondok!
Pls help!
A driver nevét leírhatná vki, ha tudja, hogy le tudjam szedni és újrainstallálni.

(#15) neduddki válasza kilipeti (#14) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

codec pakkk hat nem csodalom hogy nem megy, tuntesd el a francba, lehetoelg szedjel ki utanna mindent /pl. inditasnal autoruns-val/ szedd le a xvid-et is, a reg-et probald kitakaritani, utanna ffdshow, xvid /ha azzal akarsz tooriteni/ es a pana dv codec oszt slusz.
Nem azert de mast sem hallassz mindhol hogy karuld azoat a szarokat:- (
Lehet hogy egy win ujradobas hamrabb megvan mint a kivadaszat, de elobb probald meg a codec pakkot tejjes eltunteteset!.

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#16) kovacsrobi


kovacsrobi
csendes tag

Sziasztok!

Elkelne egy kis segítség. Lecseréltem a win-xp-t, ráadásul jogtiszta, és azóta nem ismeri fel a kamerámat. JVC GR-DF420, eddig jól működött. Firewire kártya a win szerint rendben működik. Az igaz, hogy még nem próbáltam másik kamerát, kábelt, illetve firewirwe-t, valamint másik gépen a kamerámat. Szerintetek kell valamilyen driver, ami most hiányzik, vagy időközben valami kommunikációs (mechanikai) probléma lépett fel?

(#17) Depeche13


Depeche13
csendes tag

Sziasztok!
Van egy kis problémám.Panasonic SDR-H20-as kamerám van aminek sajnos elhagytam a telepitő lemezét.
Létezik program amivel le lehet szedni a videokat,vagy esetleg valaki nem tudná feltenni a telepitő cd-t?
Válaszszaitokat elöre is köszönöm :R :R

(#18) profilum


profilum
tag

nekem is pana kamerám vagy ,amit hozzá adtak progi nagyon jól használható még az én hozzá értésemmel is :D
bár jó rég nem csináltam , pedig már van 1-2 kazi amit felkéne tenni dvdre

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.