Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) orkester


orkester
senior tag

Nem igazán találtam más topikokban velük kapcsolatban tapasztalatokat, ezért bátorkodtam megindítani a témát, hátha másnak is van ez a típus rajtam kívül. :)

[Szerkesztve]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#2) amargo válasza orkester (#1) üzenetére


amargo
addikt

A nagy, ''Melyiket válasszam? (digitális fényképezőgép)'' topicba annó, elég sokat írtam erről a gépről véleményeket is.
Igazából csak hobby gép ez, kattogtatni jó vele. Ma már nem vennék ilyen gépet, de nem bántam meg, csak nem vennék :)

Vagy konkrétan mi célja van ennek a topicnak?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3) orkester válasza amargo (#2) üzenetére


orkester
senior tag

A vélemények, tapasztalatok megosztására nyitottam. Illetve a kérdéseknek is...rögtön egy: Mennyire nő meg a fogyasztás ha a stabilizátorral fotózom?

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#4) amargo válasza orkester (#3) üzenetére


amargo
addikt

Attól függ melyik mód, az egyikben folyamatossan állítgat, a másiknál meg csak a kattintás előtti pillanatban. Ebből szerintem az elsőnek említett mode az a mivel esetleg többet fogyaszt. De elenyésző lehet. Kb 400-500képet csinálok vele egy töltéssel.. vaku nélkül!
Vakuzgatni elég szar vele.. lassan tölt vissza.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Én hétfő óta vagyok egy boldog LZ1 tulajdonosa.:) Eddig nagyon tetszik a gép, 1600x1200-ban 5-600k egy kép mérete, így a kölcsön 64 megás kártyára is legalább 100 kép ráfér:) A mekrója tetszik, kár, hogy nincs kukucska rajta, mert az LCD jobban eszi az akksikat.

(#6) amargo válasza Alvin_ti4200 (#5) üzenetére


amargo
addikt

Kukucska nekem is kellene
főleg, ha napfényel háttal vagyok, vagy valami idétlen béna szögben akarok fotózni, de valahogy a nap rácssüt és be csillog.. ilyenkor egy harci mozdulattal betakarom valahogy.
A makrója kiválló!! Fantasztikus szerintem!
Eddig kb 5000képet csináltam vele.
Én az 2048x1536 ban használom.. a kép jellegétől függően 1-2mega között van a kép mérete.
Mint írtam az elemekkel jól bánik van rajta aksi kimélő üzemmód is.. amit soha nem hazsnáltam még.
Viszont vakunál van, hogy 5-6mp sem használható a gépecske :((

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#7) Alvin_ti4200 válasza amargo (#6) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én csak a memóriakártya miatt használok 1600-as felbontást. Meg hát TFT-n sem szeretek órákig scrollozni.:) Én egy hét alatt 400 képet csináltam vele eddig (részben munka miatt is). Nekem a vaku rögtön műxik, nemtom nálad mi lehet a gond. Amúgy neked is LZ1-ed van?

(#8) amargo válasza Alvin_ti4200 (#7) üzenetére


amargo
addikt

Nekem LZ2 esem van. Deritésnél van a gond. Vagy is derités, vaku-nál. Ez sok ennek a 2elemnek. De azt a kevésszer, amikor használtam jó volt, csak.. nagy sötétségben, gondolom fullra kilővi a fényt, amíg bírja. Video-t az LZ1es nem tudom, hogy tud-e, de ebben egész tűrhető.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#9) Alvin_ti4200 válasza amargo (#8) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hang nélkül tud, 320*200-ban Quick Time (mov) formátumban, egész jó minősége van.

(#10) amargo


amargo
addikt

[link]

Nekem tettszik.
Azért írtam ide, mert ez közel az LZ utódjának is lehetne tekinteni. Csak kár, hogy 4x optika van rajta.. bár tudja a fene.

Alvin: Nekem is tettszik a kamerája.. csak tunesiaban (a sivatagban már) képtelen voltam valami normális videót csinálni.. 1xüen nem bírta az optika.. vagy a fene se tudja. De az tény, hogy a fém takaró, forró volt, bár nem is erre tervezték. Na mind1. Képeket tudtam csinálni, de a videók elég pixelesek lettek.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.