Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Panasonic fz7 vélemények (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bib


Bib
őstag

A fent említett gépről várnám a véleményeteket.Engem jelenleg az érdekelne hogy a napellenző adaptergyűrűjére lehet-e polárszűrőt rakni?
A leírás azt mondja hogy előtétadapter kell a konverterekhez mely 52,8 mmről alakít 55mm-re.
Tehát ha valakinek sikerült ezt megpróbálnia kérem írja le ide.Ezenkívül bizakodva várok minden hozzászólást a masináról,mert még nekem is fel kell fedeznem.

(#2) SzlobiG válasza Bib (#1) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem FZ5-öm van és nagyon megagyok elégedve vele, de engem is érdekelne mit tud az utód.:)

(#3) Dare2Live válasza SzlobiG (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ha kérdezthetek tőled.....
zaj nem nagyon hátráltató tényező is iso100felett?
Mi zavar a gépben?

Vagy egy ilyet vagy egy canon is2 t akarok venni csak képtelen vagyok dönteni.....
(vagy vmi kis max 500grammos könnyen hordozható gépet amin minden beállítható minnél gyorsabban manuálisan és minnél jobb)


btw z5 z7 között a különbség:[link]

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4) Bib


Bib
őstag

A helyzet az hogy még csak fél napja van meg a gép,bár elég sok tesztfotót készítettem.Iso 100 felett még nem de 200 felett jelentkezik zaj,mint minden digi gépnél.Én is az általad említett canon és e között vaciláltam,de talán jól döntöttem.Ebben a gépben a magyar jól áttekinthető menü,nagy lcd,és egyszóval minden tetszik.Ilyen hátrányok,hogy nincs zoom videonál abszolút nem zavar,mert arra van kamerám.

(#5) Dare2Live válasza Bib (#4) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

elég sok véleményt olvastam róla és többen panaszkodtak, hogy már iso100on is megjelenik pl aszfaltfotózásnál a zaj.

Igazábol ezen kívűl nekem meg gyak mindenben jobb mint az is2.
rémálom ez a döntés de hálisten jön a vizsgaidőszak akkor ugyse tudok fotózni utána megmár teis öntöd a tapasztalatokat. :)

btw Sok sikert a géphez!

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6) SzlobiG válasza Dare2Live (#3) üzenetére


SzlobiG
félisten

Annyira nem vagyok otthon a digitális fotózásba amire nekem kell arra tökéletes.:) Nem zavaró ISO 100-ba, de én automatán használom szal a gép állítja, de álltalába 80-as. Ami zavar: Videó csak 320X240 igaz nem kamera hanem fényképező, de szoktam videót is felvenni és ott jól jönne a 640X480, de úgy vélem ez nem érdekes annyira. Hát a canonba nincsen, kép stabilizátor ebbe meg van.
Én is kis gépet akartam venni először, de megláttam az üzletbe, azt inkább maradtam az FZ5-nél 12optikai zoom nagyon jó.:)

(#7) Dare2Live válasza SzlobiG (#6) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

tévedés IS2ben is van stabi. meg 12*zoom is.
egyébként fz5/fz7 kis gép a maga 290/300grammjával....


iso100on is jelentkezik már a zaj de 200on ajaj.....
iso200 fz7[link]
iso400 fz7[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8) SzlobiG válasza Dare2Live (#7) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor rosszul gondoltam.:) Inkább válaszd a canont ha szebb képeket csinál...


Hát igen kicsit zajosak, de én ami képeket készítettem nem igazán vettem észre.:U

(#9) Bib válasza Dare2Live (#7) üzenetére


Bib
őstag

Igen,ezeket a fotókat én is láttam a hosszas vívódás közben, be kell vallanom meg is inogtam.De ma már belátom hogy felesleges volt aggódnom,minden nap felfedezek vmi újdonságot a gépen,s egyenlőre lenyűgöz. Jelenleg a manuális fókuszt tanulgatom belőni a joystickkal,mely elég használhatónak tűnik.Az LCD valóban lehetne nagyobb felbontású.Közben meg tudtam próbálni, a napellenző adapterére pont jó az 52-es szűrő,bár próba felvételt nem készítettem sajnos.

(#10) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

csakhogy is2vel is ittlegyenek a problémáim: kromatikus aberáció + rosszabbul/lassabban fokuszál min fz7 + 1.8''as lcd....

ha 500grammba méretbe beleférne egy fz30/fuji9500 képeségei/tudása nah olyan kéne nekem. Csak olyan nincs.

Képtelen vagyok dönteni, jelenleg a nyerő a zajjal együtt is az fz7 de majd vizsgaidőszak végén hozom meg a döntést addig meg sok minden lefolyika Dunán.....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11) SzlobiG válasza Dare2Live (#10) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát igen elkell dönteni, hogy könnyebb és kisebb gép kevesebb tudással, vagy a nagyobb és jobb.:) Én az utolsó mellett döntöttem.:)

(#12) Dare2Live válasza SzlobiG (#11) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nem fz5öd van? mert az a kissebb&rosszabb. :)

fz30/fuji9500 800gramm fz5 290gramm. Mig egy fz5 kényelmesen nálad van akármikor egy 800grammos monstrummal nemszivesen rohangál az ember....

btw Most a Kodak p880 tetszik nagyon már topicot is nyitottam neki [link] bele fogok én őrülni mire megtalálom a nekemvalót......

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#13) htibor


htibor
tag

SG.hu - Panasonic DMC-FZ7 is­mer­te­tő

[link]

http://htibor.freeweb.hu(Járműfotók Volán autóbuszokról)

(#14) quantal válasza Dare2Live (#12) üzenetére


quantal
tag

''... egy 800grammos monstrummal nemszivesen rohangál az ember....''

De, szívesen rohangál! (Legalábbis sokan szívesen rohangálnak) ;) ;) ;)



''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#15) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

megalol [link]

jelzem adminok felé is

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#16) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kérek mindenkit, folytassátok a beszélgetést a megadott linken, hogy ne fusson egyszerre több topik párhuzamosan. Ezt zártam.

Köszönöm,

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Panasonic fz7 vélemények (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.