Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gabros


Gabros
csendes tag

Sziasztok!

Úgy sejtem, hogy sokan válaszják, majd a jövőben és választották már eddig is ezt a gépet és , azért indítom ezt a fórumot, hogy akinek bármi problémája van, illetve szeretne tapasztalatokat megosztani a többiekkel, az itt megteheti.

Üdv.: Gabros

(#2) T-


T-
tag

Én már rendelkezem vele, mit ne mondjak felülmúlta a várakozásaimat miuán két hétig bújtam a külföldi fórumokat, összehasonlítgattam más kompakt gépekkel és végül ez győzött.
Miért? mert ez a gép nyujtja szerintem a legtöbb manuális beállítási lehetőséget és az ár minőség aránya is kiváló.
Amit sehol nem találtam (vagy nem vettem észre a VR két fokozatú) szerintem pluszz jó dolog
Lehet hozzá olcsón tartalék akksit kapni ami még a gyárinál egy kicsivel erősebb,én a géphez az oldalakon leírtakhoz képest (730mAh) csak 710mAh-t kaptam.
Az utángyártott 720mAh-s és mindössze 5000FtBővebben: link
Az eddigi tapasztalataim jók bár még rövid idelye használom.
:DD

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#3) ett


ett
aktív tag

Nekem FZ20 van. Kíváncsi vagyok rá, hogy mivel jobb ez annál. Láttam a muszaki leírást persze, de az FZ20-ban is pozitívan csalodtam. Sok oldalt megnéztem én is, és jokat írtak rola, bár a tesztképek nem minden esetben voltak meggyozoek. Aztán mikor megvettem, akkor se volt az a fergeteges minoség. Viszont, ahogy egyre jobban kiismertem, a képeim is jobbak lettek. Mostmár tudok vele egész jo képeket csinálni. :) Akkor még nem volt FZ30, mikor én vettem a masinát. Leírás alapján mondjuk nem rossz gép, biztos azt választotttam volna. Csak egyet sajnálok, hogy az objektívet nem hagyták meg az FZ20-bol. Az még jobb lett volna, ha F2.8-at tudna az egész tartományban.

[Szerkesztve]

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#4) <Adamsky> válasza T- (#2) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''...és az ár minőség aránya is kiváló...''

Szabad lenne megtudni, hogy hol jutottál hozzá, és mennyiért? :U Garancia?

''... a VR két fokozatú...''

Kifejtenéd kicsit bővebben, hogy ez mit is jelent? Mi is az a VR? :F

''... ami még a gyárinál egy kicsivel erősebb...''

Megint csak érdekelne, hogy hol? Illetve, hogy az egyes akksikkal mennyit bír a gép? Van hozzá külön akksitöltő, vagy a gépben kell tölteni?

Válaszodat előre is köszönöm! :R

(#5) <Adamsky> válasza ett (#3) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én először itt Bővebben: link olvastam róla. Szvsz. sokat javult/fejlődött az FZ20-hoz képest.

(#6) ett válasza <Adamsky> (#5) üzenetére


ett
aktív tag

0n is így vettem észre, azért választottam volna ezt. De akkor még nem volt kaphato, sot, még azt se tudtam, hogy mikor lesz fz30. én itt olvastam rola: Bővebben: link

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#7) oceanearth válasza ett (#3) üzenetére


oceanearth
őstag

ekkora szenzorhoz ha f2,8as obit párosítanának senki nem venné meg mert akkora lenne a gép, mint egy hátizsák és az ára se 180ezer lenne

(#8) oceanearth válasza <Adamsky> (#4) üzenetére


oceanearth
őstag

VR- Vibration reduction. sztem, az IS-re gondolt. amit aztán kurvára nem értek, hogy miért jó neki, hogy 2 fokozatú, de legyen, ha ennek örl, örüljön. a stabi azért van, hogy stabilizáljon, miért jó a 2 fokzat?? én nem láttam SLR obikon se 2 fokjozatot, de lehet én néztem rosszul. ha svenkelsz úgyis kikapcsolod a stabit.
sztem ez a funkció teljesen haszontalan

(#9) <Adamsky> válasza oceanearth (#8) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ha egyre gondolunk, akkor azért egy optikai képstabilizátor nem lehet olyan rossz dolog. Mondjuk hozzátenném, hogy sose próbáltam, úgyhogy nem tudom, hogy milyen lehet, de a céljával -- hogy pl. beltérben kevés fénynél vaku nélkül lehessen fotózni -- nagyon egyetértek.

(#10) oceanearth válasza <Adamsky> (#9) üzenetére


oceanearth
őstag

olvasd el mégegyszer a hszemet figyelmesen. nem az IS hatékonyságát kérdőjelezem meg, mert az IS(VR) tényleg egy nagyszerű dolog. de minek 2 fokozat, vagy be van kapcsolva vagy nincs!!

(#11) Gabros válasza oceanearth (#10) üzenetére


Gabros
csendes tag

Azért van 2 fokozat az OIS-ban, mert mindkettőnek más a működési technikája.Ezt bővebben a panasonic honlapján is el lehet olvasni. A gép ismertetőjében csak annyi áll, hogy a mode1 folyamatosan működik(gondolom a mozgóképnél jó), a mode2 csak az exponálásnál kapcsol be és állítólag hatékonyabb, mint a mode1.

(#12) Gabros válasza <Adamsky> (#4) üzenetére


Gabros
csendes tag

Szia!
Én is már rendelkezem a géppel és minnél többet használom annál jobban tetszik. A kérdésedre a válasz 155 és 2év gari, ja és persze adnak hozzá aksit és töltőt is,valamint még jó néhány dolgot, tehát nem a gépben kell tölteni.A szabvány szerint 300képet bír egy feltöltéssel,de ezt még nem mértem le.

(#13) T-


T-
tag

na szóval látom már válaszoltak itt néhány kérdésre nekem sajna nincs sok tapasztalatom még a géppel, még csak pénteken volt egy hete hogy megvan,
(egy ismerős ismerőse hozta nagyon nagyker ár nettóért 140, sajna ez megismételhetetlen mert ismerőseim is rákattantak volna)
először igazán az erotika kiállításon lőttem vele néhányat na meg itthon barátkoztam a dologgal
szimpatikus, főleg az S5000 után
nehéz hozzá jó nagylátószögű obit kapni az optiformban próbálgattuk az eladóval kb egy órán keresztül de majdnem mind vingnyettált(remélem jól írtam,minden elismerésem az eladóknak a türelmükért és a hozzáértésért)
azonkívül idáig nagyon bejön szerintem roppant egyszerű a kezelhetősége és az hogy zoomolni nem annyit lehet mint a nyomógombosoknál (folyamatos nem szakaszos ahogy az obi elektronika engedi)hanem a gyűrűvel sokkal aprólékosabban
egy újabb oldal ahol a mezeí használók értékelnekBővebben: link
a Nikon Coolpix8800-on gondolkodtam még de az itteni értékelések jó 20%-kal kevesebbet adtak neki
és itt isBővebben: link sok olyan hibát emlegetnek ami engem eltántorított e masina megvételétől

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#14) T- válasza <Adamsky> (#4) üzenetére


T-
tag

Venni az előbb leírt módon sikerült
garancia meg onnantól két év amikor be írom a vásárlás dátumát
szerencsére a garancia levélhez nem kell csatolni a számlát
a VR három fokozatú OFF, VR1, VR2
akkunál az amperszám miatt írtam csak hogy erősebb teljesen még nem tudtam lemeríteni eggyiket sem

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#15) Gabros válasza T- (#13) üzenetére


Gabros
csendes tag


Én azért vettem 155-ért és nem nagyker áron, mivel cégnek el tudom számolni és így sokkal jobban megéri.(legalábbis nekem).Akinek van ilyenre lehetősége, annak ez sokkal jobban megéri.

(#16) T- válasza Gabros (#15) üzenetére


T-
tag

Üdv!
mindenki azt a lehetőséget használja ki amit tud, nekem szerencsém volt
bár tudtam volna segíteni másnak is

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#17) Gabros válasza T- (#16) üzenetére


Gabros
csendes tag

Szia!
Hát én lehet, hogy tudnék segíteni az ismerősödnek nagykeráron szerezni, bár nem ismerem az illetőt.

(#18) T- válasza Gabros (#17) üzenetére


T-
tag

köszönöm szépen de már tárgytalan,megvették a medikernél, ottmost 160 bruttó a masina
mégegyszer köszönöm
(nagy örömmel tölt el hogy még nem veszett el az emberség)

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#19) T-


T-
tag

elég sok jó kiegészítő optikával jön ki a neves Raynox JAPÁN cég
kimondottan az FZ30-hoz
Bővebben: link

[Szerkesztve]

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#20) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Digicam-os teszt Bővebben: link

(#21) T- válasza <Adamsky> (#20) üzenetére


T-
tag

Hát igen, ez még tegnap nem volt fent.
Annak tudatában hogy már megvan és hogy amatőr szintre nem amatőr tudással egy igen csak jól sikerült kis masina még mindíg nem bántam meg hogy megvettem,sőt.

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#22) deicide


deicide
veterán

hello.

vettem a géphez egy raynox széleslátó előtétet, azzal nincs is baj, hanem az m150es makró előtétlencsével annál inkább, ugyanis a szélén belátszik az előtét, ez gondolom a vignyettásodás, ezzel mit lehet kezdeni azon kívül, hogy addig zoomolok, mig el nem tűnik és messzebb viszem a gépet a tárgytól, hogy tudjon rendesen fókuszálni? vagy valaki tudna egy jó makrólencsét ajánlani, és hogy hol lehet beszerezni?
kösz

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23) deicide


deicide
veterán

[kép]

dcr2020-pro val azt hiszem elég brutálisan néz ki, alig birtam tartani elsőre :DDD, és a 42x optikai zoom, nem nagyon múlható felül...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#24) oceanearth válasza deicide (#23) üzenetére


oceanearth
őstag

akárhogyis számolom nekem csak 26,4 jön ki optikai zoomra. de lehet, hogy ébn vagyok a hülye:F:F
amennyi pénzt költessz az előtétekre már vehettél volna egy DSLR-t:D:D

(#25) deicide válasza oceanearth (#24) üzenetére


deicide
veterán

annyiis lenne, ha 8mp-n fotóznék, de ha lejjebb veszem, akkor akcióba lép az extra zoom 3mp-nél, ami igy 19.1ig megy el ez szorozva 2.2 és mindjárt 42nél vagyok...
dslr meg max 1 obival jött volna ki, magamat ismerve arra jóval többet költöttem volna, meg a pana is a szivemhez nőtt már...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#26) oceanearth válasza deicide (#25) üzenetére


oceanearth
őstag

aham. értem. nekem mondjuk a 3MP kevés lenne, főleg a pana zajával, de azért nlha jól jöhet és a 22x optikai zoom se semmi.
magyarul a vége így majdnem 900mm. na az már tényleg kemény
3MP-be meg 1470es fókusztáv meg már ultrabrutál. kaphatnánk képeket viszonyításként??
full nagylátóba, 12x zoommal, 22x zommal meg 42x-el??

lécci, lécci, lécci

(#27) Terapeuta válasza oceanearth (#26) üzenetére


Terapeuta
őstag

Én is kiváncsi lennék rá, ugyanis én is gondolkodom a vételén.

Köszönettel: Tp

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#28) deicide válasza oceanearth (#26) üzenetére


deicide
veterán

holna reggel, ha feljön a nap lövök valami templomtornyot, vagy kéményt itt Fehérváron. (egész pontosan 920mm a vége... :DDD)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#29) deicide


deicide
veterán

kicsit párás az idő, de a lényeg látszik...

Bővebben: link tele
Bővebben: link 12x 8mp
Bővebben: link 19.1x 3mp
Bővebben: link 26.4x 8mp w/dc2020
Bővebben: link 42x 3mp w/dc2020
Bővebben: link 42x+2xdig 3mp w/dc2020

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#30) rOwLeY válasza deicide (#29) üzenetére


rOwLeY
őstag

uhhh..nnagggyon durvaa!
az a tele nem wide akart lenni esetleg?!

(#31) oceanearth válasza deicide (#29) üzenetére


oceanearth
őstag

hát erre annyit tudok mondani, hogy hú bazdmeg, ez nagyon keméyn.

melyik képtől használtál állványt??

(#32) deicide válasza oceanearth (#31) üzenetére


deicide
veterán

nincs állványom, egyelőre csak a két kezem van.:B

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#33) deicide válasza rOwLeY (#30) üzenetére


deicide
veterán

de valóban, az széleslátós...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#34) T- válasza deicide (#22) üzenetére


T-
tag

Szia!

Grata a dolgokhoz.
Kérdeznék, hol veteed a nagylátószögő lenscét és pontosan milyet.

A képek valóban nem semmik.

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#35) deicide válasza T- (#34) üzenetére


deicide
veterán

kösz

az optiformban vettem a cuccokat, a tele az raynox dcr2020-pro 2.2x, a makro az egy egyszerűbb fajta a dcr-150es, mig a széleslátó az egy dcr-5000 0.5x-ös

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#36) T- válasza deicide (#35) üzenetére


T-
tag


voltam én is az Optformban mit már előrébb említetem és felpróbáltam a dcr-5000-t de nagyon torzított halszem szintű volt és ha jól emlékszem még vignyettált is rendesen

te nem ezt tapasztaltad?

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#37) deicide válasza T- (#36) üzenetére


deicide
veterán

hát, nekem nincs vele gondom, ha elég messzire fókuszál vele az ember, már nem annyira halszem a kép...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#38) T- válasza deicide (#37) üzenetére


T-
tag

nekem pont az ellenkezője ami miatt kéne egy jó nagylátószög én a beltéri családi fotók miatt szeretnék egy jó obit
azt hiszem megvárom a raynox új nagylátóját

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#39) rOwLeY válasza deicide (#35) üzenetére


rOwLeY
őstag

Szépen kitartottad kézzel!!
Nincs kedved bedobni 1-2 képet a dcr-150 készítve?!naon megköszönném olyat akarok venni!

(#40) deicide válasza rOwLeY (#39) üzenetére


deicide
veterán

kevéssé remeg a kezem szerencsére, de a stab is sokat segit...

Bővebben: link szem
Bővebben: link k750i navigomb
Bővebben: link csepp
Bővebben: link rózsa

ha 1cm méret alá nem akarsz menni, akkor jó választás a dcr150.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#41) deicide


deicide
veterán

most hogy telihold van, végre megdolgoztattam a tele előtétet is szépen... :D

Bővebben: link

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#42) Scythia


Scythia
csendes tag

Sziasztok!
Én is ezt a gépet szeretném megvenni. Eddig legolcsóbban 152-ért láttam, de azon a helyen azt mondták, csak ezüst színű van. Nem mintha zavarna, ha így olcsóbb, de azért kíváncsi lennék, ki mit tud (aki már vásárolt), hol lehet feketét kapni, és mennyiért, mert az üzletek honlapjaira kitett képekben már nem nagyon bízom ilyen szempontból.. Köszi

(#43) deicide válasza Scythia (#42) üzenetére


deicide
veterán

én a ramirisból vettem, a cégen keresztül, ahol dolgozom, igy került 160-ba, és fekete...

[Szerkesztve]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#44) T- válasza Scythia (#42) üzenetére


T-
tag

itt van egy igaz kicsit drágábbBővebben: link

még olcsóbbBővebben: linkde itt nem magyarországi a garancia

meg itt is egyBővebben: linktalán itt a legolcsóbb
szerintem is nagyon fain kis gép
a szine, szerintem a fekete komolyabbnak látszik,már ha ez számít
az ''egyszerűbb'' gépek ezüstösek,,,szerintem

[Szerkesztve]

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#45) T- válasza deicide (#41) üzenetére


T-
tag

a nagylátószögűvel is csinálj légyszi párat hátha mégsem várok a megjelenésig

a képek nagyon jók

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#46) Scythia válasza T- (#44) üzenetére


Scythia
csendes tag

Ahol mondod, hogy a legolcsóbb, a viho-m-ben, épp ott készülök venni, és ott mondták, hogy nincs fekete. Valóban komolyabb lenne az, de nem hiszem hogy megér csak ez minimum 3 ezret. Bár még erősen gondolkozom.

(#47) T- válasza Scythia (#46) üzenetére


T-
tag

nekem megérné a különbség ha most vennék gépet
ami megéri szerintem a plusz pénzt az a magyarországi garancia
nekem nem érné meg azért a pár ezerért hogyha elromlik a gép(bár nem hinném)hogy hónapokig keljen várni a javításra mert ki viszik németországba

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#48) deicide válasza T- (#47) üzenetére


deicide
veterán

ezért vettem én is inkább rami-ban, mert akkor a pana hungary hamar cselekszik.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#49) rOwLeY válasza deicide (#40) üzenetére


rOwLeY
őstag

inkább azt nem tom h az s5500amon ez mennyit segít?! mert annak csak 10cmes a makroja:(

(#50) T- válasza deicide (#48) üzenetére


T-
tag

szerintem is, ha már lehet az ember fia óvatos némi plusz pénzért, akkor legyen is.

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.