Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Paint Shop Pro

Hozzászólások

(#1) GodHeart


GodHeart
senior tag

Mielőtt bárki leszúrna, igen használtam a keresőt a következő kulcsszavakra: PSP, PSP 9, Paint 9, Paint Shop Pro
és egyikre se dobta ki...
[link] <-nemtom itt mit kéne megtalálni...

nah akkor jöhet az én gondom végre :D

Szóval PSP 6-ban lenyitom az egyik menüt és a legalján van, hogyan lehet transparenté tenni egy képet. Gyengébbek kedvéért, hogy átlátszó legyen a háttér, azaz a fehér szín.

Na most az a gondom, hogy PSP9-ben viszont sehol sem találom ezt a funkciót, pedig sürgősen használnom kéne, különben nem tudom a munkám leadni. help me pls!: )

(#2) bzoley válasza GodHeart (#1) üzenetére


bzoley
veterán

Ctrl+Shift+V
vagy
Image - Palette - set palette Transparency...
A középsővel az aktuális háttérszín, az alsóval a képen kijelölt szín lesz átlátszó.

Lehet, hogy szerencsésebb lenne ''sima'' Paint Shop Pro-ra keresztelni a topic-ot, hátha megmaradna, nem?

Más
Valahogy nagyon kimaradt az életemből egy apró információ, nem is értem, pedig PSP4 óta rendszeresen figyelem az újabb verziók megjelenését.
Mégpedig az, hogy a Corel felvásárolta(már elég rég) a Jasc-ot és azóta már meg is jelent a Corel Paint Shop Pro X. Némileg átrendezett kezelőfelület és eszköztár. Remélem nem rontották el nagyon, sőt jobb lett. Elvileg kétszer gyorsabb az elődnél. Már egy ideje gyanús volt, hogy semmi új nem jelenik meg, de csak most kerestem rá a részletekre. Amint sikerül beszerezni, firkálok róla valamit(ha lesz hova).

(#3) GodHeart válasza bzoley (#2) üzenetére


GodHeart
senior tag

hát én psp x-el odaáig nem jutottam el, hogy feltelepítsem. Valahogy nagyon nem akaróddzott a picike felmenni, ezért van most 9-em.

Kösz a transparency megoldást, sokat segítettél.. mondom én egyébként, hogy eldugták eme hasznos funkciót! :)

(#4) bzoley válasza GodHeart (#3) üzenetére


bzoley
veterán

Na akkor jól kezdődik. Majd lövök valahonnan egy demót és megnézem.
Egyébként igen, a psp8 megjelenésével jó néhány dolgot kellett újratanulni. Kicsit átrnedzték a progit.

(#5) bzoley


bzoley
veterán

Kicsit megkésve ugyan, de vetettem egy rövid pillantást a már Corel Paint Shop Pro X-re.
Szerencsére el nem rontottak semmit, viszont az 50%-os gyorsulást sem sikerült megtapasztalnom. Igaz csak a demót nézegettem. Kicsit kiszinezték, szerintem egész pofás lett. Olyan Office-os beütése van. Kapott néhány újabb eszközt is, biztos hasznukat veszem egyszer. Remélem nem jár úgy, mint a kedvenc hangszerkesztő programom, amit mituán rátette a kezét az Adobe, el is felejtett teljessen.
Szóval mégjobb lett ez a jó ''kis'' program.

(#6) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Én csak ezt a programot használom, nagyon alap szinten, asszem hetes verzióm van... El tudnátok mondani, hogy miben jobb\rosszabb a photoshop, meg a Cdr ettől? Van egetrengető különbség?

I am having fun staying poor.

(#7) ollie válasza Drizzt (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Photoshop egy profi alkalmazás, a PSP meg inkább egy hobbi. ÉS ez persze az árán is meglátszik mindkettőnek. Egy átlagembernek nincs szüksége Photoshopra otthon.

***

(#8) bzoley válasza ollie (#7) üzenetére


bzoley
veterán

Azért szerintem ez így nem teljesen korrekt meghatározás. Ha a szolgltatásukat nézzük, azt hiszem néhány verzió óta hasonlóan profi mindkettő. Én, mint elfogult PSP-s, azt mondanám, hogy egy-egy feladatnál hasonló beállításokat lehet eszközölni, csak PS-pal nehezebben áttekinthetően. Próbáltam hozzászoktatni magam a PS-hoz, de mivel PSP-ban az egér használata jóval egyszerűbb(pl. 1sec alatt a kép egyik részéről ki, majd egy másikra be zoom-olni, amit PS-ban sehogy nem tudtam megoldani, nem lehetett görgőre programozni parancsot), ezért feladtam a további próbálkozáskat.
Lehetne ezen vitázni sokáig, de valakinek az egyik, valakinek a másik fekszik jobban, attól függően, melyiken ''nőtt fel''. Azt, hogy(jelenleg) melyik program profibb, szerintem csak akkor lehetne kideríteni, ha akdna valaki, aki mindkettőt vágja, vagy egymásnak eresztenénk a két programot, különböző feladatokat végezve rajtuk, és a végeredmény alapján talán el lehetne dönteni. Ha képszerkesztésről van szó persze, hogy mindenkinek a Photoshop ugrik be először, végülis rajta kívül hatékony és profi alkalmazás nem nagyon akadt. Azonban a Paint Shop Pro a 8-as verzióval igencsak lépett egy nagyot és szinte utolérte az ''ellenfelet''. Sőt, néhány új szolgáltatásban még többet is tudott nála. A lendület megmaradt a 9-es verzióval is, majd a tízessel a Corel is hozzátett egy kicsit a tapasztalatából, és azt hiszem, sebességben talán győztesen jönne ki(remélem:) )
Szóval, ha régebbi verziókat nézzük, még igaz is az állításod, de mára ez már szerencsére változott.
(átolvasva, kissé szedett-vetett, de 38fokos láz mellett talán elmegy:) )

Ja, még egy apróság.
Említve lett asszem a CorelDraw is. Az asszem kicsit kilóg a sorból, mert míg ezek inkább digitális fényképek, egyéb képek manipulálásához, módosításához nyújtnak nagyobb segítséget, a CorelDraw talán tervezéshez, rajzoláshoz való, bár annyira nem ismerem.

Üdv!
bzoley

(#9) ollie válasza bzoley (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Corel csomagnak része a CorelDraw, ami egy vectoros szerkesztő, és a PhotoPaint, ami egy PS szerű képszerkesztő.

***

(#10) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Hááj!

Azt szeretném megtudni, hogy azt hogy lehet megcsinálni, hogy ha material-t texture-ra állítom, akkor a texture opacity-jét feljebb venni?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#11) bzoley válasza CYBERIA (#10) üzenetére


bzoley
veterán

Ugyanúgy a festőeszköznél.
Más lehetőséget nem láttam.

(#12) CYBERIA válasza bzoley (#11) üzenetére


CYBERIA
őstag

Nem. Érdekes módon a texture opacity-je nem változik. Gradient-nél jó, meg mindenhol, de a texture nagyon erősen átlátszó 100 opacity-nél is.
Érdekes :U

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Paint Shop Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.