Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  P4p800+2.8@3.6 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) sziszegő


sziszegő
senior tag

Sziasztok!

Lenne lehetőségem venni egy ilyen lap+proc-ot minden más megvan és egy ASUS A7N8X-E Delux +3200+ combot cserélném le vele.
Kérdésem hogy mennyire érezném a különbséget az AMD hez képest.
kb +15 e lenne a csere. Minden alkatrész bontatlan garis.
Ja a lap az ASUS P4C 800 a címben elirtam.

(#2) Asusfan válasza sziszegő (#1) üzenetére


Asusfan
senior tag

Windows-os(winrar tömörítés stb) alkalmazásokban gyorsabb az Intel a HT miatt meg egyébknét is, gamék alatt hol gyorsabb hol nem Utnál lassab lesz az Intel ,Painkillernél viszont sokkalgyorsabb.A Ht ugye: 2szálas működést tesz lehetővé ami feldobja sztem a teljesítményét, az intel mellet csak az ára nem szól ezért vesznek csomóan AthlonXPt de ha ennyiért tucc cserélni sztem cserélj:).15ezerért lazán megéri .Igazából a P4 mellet az Intel Déli hídja szól ami amdnél gyengus ,ez nyomja a sávszélt.Gyors ide kezelés stb. ami még várható lessz:)A lap tutikirály lenne.
Szal sztem megéri.

[Szerkesztve]

(#3) sziszegő válasza Asusfan (#2) üzenetére


sziszegő
senior tag

Ugy lenne 15 ha eladnám az AMD-s lapot + cpu+hűtő.
Amugy mennyibe tudnám eladni:
ASUS A7N8X-E delux 2,5 év gari + 2500+@3200+ 7 hó gari + Tt Volvano 9

(#4) Asusfan válasza sziszegő (#3) üzenetére


Asusfan
senior tag

Barton lockos?

(#5) sziszegő


sziszegő
senior tag

Super UNlockos :) Alapfeszen küldi a 3200+

(#6) Esmein


Esmein
nagyúr

Bepróbáltad, tutira megy az a p4 3.6-on ? Mert ha igen akkor nyugodtan cserélj. A bartonok 3-400-al vannak túlszámozva.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#7) Asusfan válasza sziszegő (#5) üzenetére


Asusfan
senior tag

Alvin 20ért adott el egy 3200+t +0,1Vset.
Sztem nézd meg mennyi a vége a procinak, az azért számít az eladásban.

(#8) sziszegő válasza Esmein (#6) üzenetére


sziszegő
senior tag

Ja ez egy komplet konfig amit most rakok össze most fut rajta a prime 95 és eddig tuti. Szóval ATOM és ezeket tudnám megvenni olcsóért. CPU+LAP

(#9) Esmein válasza sziszegő (#8) üzenetére


Esmein
nagyúr

Hajrá. Én 2500barton+kv7-ről váltok 2.8C+p4p800 vagy ic7-re kb 1 hét múlva és Alvinnal való tárgyalásaim során arra jutottam h talán megéri :)

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#10) Asusfan válasza Esmein (#9) üzenetére


Asusfan
senior tag

Megéri sztem.

(#11) sziszegő


sziszegő
senior tag

Igazából vágom hogy nagyon megéri de Athlon 64-re gyúrok és lehet addig kihúzom :) ezzel a lommal:) Azért ez a nyagy dilema. Szóval még azért gondolkodom.

(#12) Esmein válasza Asusfan (#10) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ja, elviekben intel stock coolerral 3.2-ig ment a proci zalman alcu-val megy az tovább is nyilván.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#13) Asusfan válasza sziszegő (#11) üzenetére


Asusfan
senior tag

A64ről nemvolt eddíg szó.Mosttmár hogy szóba került ez a lehetőség azt mondom hogy sztem arra váltsál majd, én szó nélkül arra váltottam volna ha lett volna rá elég pénzem:))

[Szerkesztve]

(#14) Asusfan válasza Esmein (#12) üzenetére


Asusfan
senior tag

Mellesleg sztem IC7et vegyél.Pssz:)

(#15) Esmein válasza Asusfan (#13) üzenetére


Esmein
nagyúr

azért 3.5 ghz meg 500-on járó ram jó lehet. Nem biztos hogy kell az az a64...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#16) Esmein


Esmein
nagyúr

Főleg hogy nem lesz 64 bites vindóz amíg intel bácsi azt nem mondja hogy oké, most már van normális 64 bites procim, kiadhatjátok.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#17) Asusfan válasza Esmein (#15) üzenetére


Asusfan
senior tag

Az már egy másik dolog:)De sztem A64jobb ,legalábbis én azt vennék legszívesebben:)Eggyenlőre most jólessz ez egy darabig:)

(#18) Esmein válasza Asusfan (#17) üzenetére


Esmein
nagyúr

Óccsópézé jó a sz*r intel is :DD
Ic7 nagyon szép lap, p4p800 is nagyon ezért nem tudok választani :(

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#19) Asusfan válasza Esmein (#16) üzenetére


Asusfan
senior tag

Szvsz ahogy a microsoft is elmondta az Intelnek sokkal gyengébb a 64bites (architektúráha)procija mint az AMD nek:)

(#20) Esmein válasza Asusfan (#19) üzenetére


Esmein
nagyúr

Az intel meg azt mondta a microsoftnak hogy Gates bácsi nem lesz új úszómedence ha kiadjátok idén a W64-et !

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#21) Asusfan válasza Esmein (#18) üzenetére


Asusfan
senior tag

Alvin jön mindjárt és megmondja hogy P4P800at vegyél.Sztem Ic7et ,nekem az van és megvagyok vele elégedve.Mondjuk édesmind1 mindeggyik lap jó.

[Szerkesztve]

(#22) Asusfan válasza Esmein (#20) üzenetére


Asusfan
senior tag

Legalább kölcsönösen megszívnák:))

(#23) Esmein válasza Asusfan (#21) üzenetére


Esmein
nagyúr

Próbálok keresni valamit ami alapján dönthetek :) De haladok.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#24) sziszegő


sziszegő
senior tag

Na ezért nagy a dilema eddig nekem intelem volt igaz csak 2,6 os 533-as de az egy gyökérség a 3200+ hoz képest igaz abba csak 1 g ram volt de akkor is ez a 3,8 as meg nagyon hasít.
Szóval nem tudom hogy belemennyek e inkább talán várjak a S939 re, ez azért fontos mert abszoulte nincs szügségem erre a p4 re az AMD-m ios megy mint a buszkerék 3d mark 2001 ben is 20e felett vagyok egy picivel meg mindenre elég amire használom A64 et meg valamikor az ősszel vennék csak addigra meg majd letisztul hogy mi lesz az oprendszerrel a winfost leszarom rakok fel linuxot :)

(#25) Esmein


Esmein
nagyúr



Ugye hogy gyönyörű ?



Ez sem egy csúnya. Viszont nyákilag ic7 jobban bejön, kicsit több xtra van rajta hátul.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#26) Asusfan válasza Esmein (#23) üzenetére


Asusfan
senior tag

Ami nekem nem teccik az Asus lapban hogy10fokkal alulmér a 3színtű feszstabilizátor ami idleban 1,55nél 1,61 v feszt ad és vannak hibái, viszont kapsz egy Asus minőségű lapot garantált a minőség.Ic7el megszívhatod ha olyat fogsz ki belőle, abból kettő féle van a jó és a rosz:DHa jót fogsz ki akkor az nagyon menni fog ha nem fogsz ki jót akkor gariztathatod addg amíg nem lessz jó:DD
Szal nehéz döntés én vehettem volna P4P800at isde Ic7mellet döntöttem Viktor és I_Am tanácsára.Csalódni nem csalódtam eddíg:)

(#27) Asusfan válasza sziszegő (#24) üzenetére


Asusfan
senior tag

A64 et ősszel sztem.:P

(#28) Esmein válasza Asusfan (#26) üzenetére


Esmein
nagyúr

Én 2 db nf7et vittem vissza garba egyiket pestre 2x. Emiatt ódzkodom abittól, viszont mivel használtan venném megnő a valószínűsége annak h jót kapok :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#29) Asusfan válasza Esmein (#25) üzenetére


Asusfan
senior tag

Ic7 szebben néz ki de én úgysem a lapot nézem hanem a teljesítményét:)

(#30) Asusfan válasza Esmein (#28) üzenetére


Asusfan
senior tag

NF7 az örök problémás ,mintha IC7el nem lett volna ennyi gond asszem ,bár nemtom.

(#31) Esmein válasza Asusfan (#29) üzenetére


Esmein
nagyúr

A p4p800 ilyen kis szende barna. az ic7 meg brutál fekete. Hát. Ic7 mondjuk.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#32) Frigo


Frigo
őstag

P4P800 passzív hűtője még mindíg halkabb az IC-7 aktív hűtőjénél :DD

(#33) Asusfan válasza Frigo (#32) üzenetére


Asusfan
senior tag

ÉS mennyivel jobb?Szevasz veszel rá 1k ért egy zalman hűtőt azt csá.

(#34) sziszegő


sziszegő
senior tag

Meggyőztetek A64 et veszek majd az ősszel. Azért jó ez a p4 de az A64 azért brutálabb :)

(#35) sziszegő


sziszegő
senior tag

Meggyőztetek A64 et veszek majd az ősszel. Azért jó ez a p4 de az A64 azért brutálabb :)

(#36) Asusfan


Asusfan
senior tag

Shit,nemjó a kép.:)

[Szerkesztve]

(#37) Esmein válasza Asusfan (#33) üzenetére


Esmein
nagyúr

2 sec alatt fogom kihajítani azt achipsethűtőt az ablakon. Megy rá a zalman.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#38) Asusfan válasza Esmein (#37) üzenetére


Asusfan
senior tag

Nekem még mindíg az van rajta egyenlőre nem is fogom leszedni.
[L]http://www.morextech.com/newsite/Produits/Fiches%20Produit/cartes%20mere/images%20abit/IC7-MAX3-board-iso.jpg[/L]
Tessék inkább belinkeltem egy jónagy képet arról a lapról amit eredetileg szerettem volna:))



[Szerkesztve]

(#39) Asusfan válasza Esmein (#37) üzenetére


Asusfan
senior tag

ICQ-n megkereslek:)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  P4p800+2.8@3.6 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.