Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  P4 tuningosok ide! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) oettinger01


oettinger01
őstag

Kedves tuning barátok!

A következő configom van amit szeretnék 3 GHZ körülire felhúzni mindenféle különösebb plussz ráfordítás nélkül. Ehhez várom ötleteiteket, hogy miként érhetném el ezt a határt. Kezdő vagyok tehát ''érthetően'' fogalmazzatok légy szíves:) Köszönöm szépen előre is mindenki ötletét és segítségét!

Abit IC 7
P4 2.4 Northwood
Elixir 2x256 (400)
Sapphire Radeon 9800 pro
Mxxtor 80 GB

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#2) Viktor77 válasza oettinger01 (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Felnyomod az FSB-t 250-re (Bios, első oldal első sor), a ramot visszaveszed 5:4-re, az AGP/PCI frekit fix 66/33-ra teszed. Ha esetleg nem megy emelsz egy kis plusz feszt, de 1.6v fölé ne menj.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) I_Am válasza oettinger01 (#1) üzenetére


I_Am
veterán

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=21657&arc=f[/L]

Klikk a linkre.:P

Legközelebb jobb oldalt ott a kereső, alatta a témák és egyéb dolgok szerinti opció, használd azt.:P

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#4) oettinger01


oettinger01
őstag

Viktor!

Ezzel amit így leírtál mennyi GHZ érhető el? Ez gyári hűtővel megy így?

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#5) Viktor77 válasza oettinger01 (#4) üzenetére


Viktor77
titán

Ha alapfeszen tud ennyit menni a procid, akkor elég a gyári hűtő is.

Ez amit leírtam 3 gigára emeli a procid sebességét.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6) Gambit válasza oettinger01 (#4) üzenetére


Gambit
őstag

Hogy értsd is, mi történik: 12x200 =2400 -----> 12x250=3000

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#7) oettinger01


oettinger01
őstag

WOW Viktor!
1 isten vagy:DD
mindent beállítottam úgy ahogy írtad és kerek 3 GHZ-n megy a gépem:C
egyébként mennyi csiszolható még ki ebből:F

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#8) Gambit válasza oettinger01 (#7) üzenetére


Gambit
őstag

Ez csak próbálgatással derül ki, elég sok függ, mennyire szerencsés kézzel választott a proci. Meg egy idő után fesz. emelés is kell, akkor meg jön a melegedés, jobb hűtő kell. Meg persze a memóriákat is a procihoz kell igazgatni, tehát azoknak is bírni kell. Persze ezeket csak akkor vedd figyelembe, ha egy halandó is beledumálhat a dologba... :P

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#9) oettinger01


oettinger01
őstag

Köszi Gambit:)
Te mit ajánlanál? Mit változtatnál a gépemen, hogy tuti legyen tuning szempontjából:F

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#10) Gambit válasza oettinger01 (#9) üzenetére


Gambit
őstag

Hát először is végiggondolnám, hogy megéri-e tuningolni azért a néhány %-nyi javulásért. Mert a tuninghűtő, meg a tuning ramok elég drágák ám. Nekem Kingston HyperX-ek vannak, a hűtőm meg egy réz Zalman. Ja, és jön a nyári hőség, ami megint csak nem tesz jót a hőmérséklet értékeknek. Szerintem, ha nem muszály, ne húzd ész nélkül a cuccokat, mert jelentősen esni fog az élettartamuk. Egy jó ház amúgy sokat tud dobni a hőmérséklet kérdésen, én azzal kezdeném, bár nem írtad, milyen házad van.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#11) hcol7 válasza oettinger01 (#9) üzenetére


hcol7
senior tag

beletennék 500as ramokat és ebben az esetben nemkéne a cpu:ram osztot 5:4 re levenni, hanem mehetne szinkronban, 1:1 en.

p4 nel eleg sokat dob ha szinkronba mennek.

vagy ha nemakarsz kolteni ra megint, nezdmeg mennyit bir a ram mert ha elmegy 450 korul viszonylag alacsony idozitessel(nemtom mennyire valoszinu ez, nem ismerem azokata ramokat) akkor lehet 225:225 on szinkronba is megkene probalni par teszttel/jatekkal hogy nem jobb e ugy.

(#12) hcol7 válasza Gambit (#10) üzenetére


hcol7
senior tag

elettertam velemenyem szerint nemsokat jatszik kozre hisz tokmindegy hogy 20 evig megy vagy 12 ig:D bar hogyha nem emel feszt talan meg ennel is kisebb a kulonbseg:)

fesz emeles nelkul nyugodtan probalkozhat az ember. aztan lehet miutan megnezte hol a veg, ugyis visszateszi alapra mer nincs szukseg gyorsabb gepre(nemtom mire hasznalja:) )

[Szerkesztve]

(#13) oettinger01


oettinger01
őstag

hmm:F
Nem is tudtam, hogy ez rövidíti az élettartamát a masinámnak:(((
Bár gondolhattam volna az autótuningból kiindulva:) olyanom már volt, igaz nem vettem észre, hogy felpaprikázott létére romasan romlott volna az élettartama. Na mindegy.

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#14) Gambit válasza hcol7 (#12) üzenetére


Gambit
őstag

''Szerintem, ha nem muszály, ne húzd ész nélkül a cuccokat, mert jelentősen esni fog az élettartamuk.''

Amúgy egyetértünk, szerintem sem érdemes, kivéve, ha az embernek a tuning a hobbija. De akkor bizony áldozni is kell rá...

oettinger: nem véletlenül adott frekvencián mennek az egyes procik, úgy gyártják őket, hogy ezt a teljesítményt megbízhatóan leadják. Nyilván bőven tűréshatáron belül van a gyári érték, de a határokat nem lehet büntetlenül feszegetni. Legalábbis szerintem.

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#15) oettinger01


oettinger01
őstag

A házam valami alap, Venus van az elejére írva:t
Tudom, hogy elég gagyi,mert még a P3-as időszakomból maradt rám és már alig férnek bele dolgok.
Nagyon tettszenek a Thermalthake házak:))
Egy olyanon gondolkozom.......
Esetleg vélemény:F

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#16) oettinger01


oettinger01
őstag

Hogy tudom azt kipróbálni, hogy mi a vége ezeknek a ramoknak:F

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#17) Gambit válasza oettinger01 (#15) üzenetére


Gambit
őstag

Thermaltake Xaser III elég ütős. Jó csöndes, és nagyon szép. Csak egy baj van vele, hogy a ventik előlapi panelja elfoglalja az egyik 5,25-ös helyet, így már csak 3 marad. Ja, meg nehéz is, mint az állat.

Szerk: Hát meg persze kettéb@szott drága is... :(

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#18) Gambit válasza oettinger01 (#16) üzenetére


Gambit
őstag

Most melyik vége? Amikor hibázni kezd, vagy amikor elfüstöl? Mert a hibákat tesztprogikkal lehet kiszűrni, az elfüstölést meg észreveszed... :P

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#19) oettinger01


oettinger01
őstag

Arra vagyok kíváncsi, hogy meddig lehet elmenni ezekkel a ramokkal ami nekem van és milyen progival tudom ezt csinálni?
Egyébként a te Kingstone-aid mennyibe kerültek?

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#20) Gambit válasza oettinger01 (#19) üzenetére


Gambit
őstag

Asszem a Prime95 a legjobb ilyen téren.

Az én Kingstonjaim elég olcsók voltak, mivel haverok szerezték nagykeráron, meg volt egy kis cserebere is, szóval megoldottuk ügyesen... De hogy te mennyiért tudnál szerezni 2x512 PC3200-as Kingston HyperX-et gyári hűtőbordákkal, dual-ba vállogatva, na azt szerintem ne is akard tudni! :U

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#21) Janesz


Janesz
őstag

nekem is ilyen procim van és alapfeszen megy 280-as fsb-t!! de a feszemelés sem segít rajta...én úgy vettem észre,hogy nem melegszik jobban ha 3.2-n megy mint ha alapon...érdekes,hogy alapfeszen megy 280-at viszont 281-el el sem indul....

(#22) oettinger01


oettinger01
őstag

Janesz.
Az ok, hogy megy neked 3,2-n. De milyen memóriával, alaplappal stb:F

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#23) oettinger01


oettinger01
őstag

Gambit.
Ha te nem árulod el akkor majd megkérdezem a PC boltos ismerősemet és majd dobok 1 hátast:Y
Egyébként gondolkoztam már, hogy lecserélem a memóriáimat és az ismerőseim is a Kingstne-t ajánlottak. Azt ugyen nem írtak melyiket vegyem ilyen szempontból:(de majd megkérdezem őket is akkor.
Valószínű, hogy a Zalman hűtőre is pályázni fogok csak most gyűjtögető életmódot élek egy rendőrségi bírságom miatt ami feketén is 200k-mba került:O:O:O
Aztán upgrade a hardvereknek:C

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#24) Gambit válasza oettinger01 (#23) üzenetére


Gambit
őstag

Nem arról van szó, hogy nem akarom megmondani, hanem nem tudom, mert én adtam cserébe memóriát is. Meg jó régen is volt. Akkoriban kb. 90k lett volna boltban, ha jól emléxem.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#25) oettinger01


oettinger01
őstag

Még 1 kérdésem lenne!
Olvastam itt különböző hozzászólásokat, éleményeket dolgokhoz.
Volt akinek a konfigja olyasmi volt mint az enyém de oda volt írva a 2.4 után vagy egy b vagy egy c betű
ezek mit jelentenek?
Én úgy tudom az enyém sima 2.4
Northwood azt tudom. Vagy az enyémnek is lenne valami betűjelzése???

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#26) Gambit válasza oettinger01 (#25) üzenetére


Gambit
őstag

Szerintem a tied is c-s, mert 200-as FSB-d van, tehát 800-as QPB-d. HT-t tudja? Mert akkor tutira c.

Szerk: Meg asszem a cache mérete is árulkodik. Mostanában AMD-vel többet foglalkoztam, ezért nem igazán vagyok képben. :B

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#27) oettinger01


oettinger01
őstag

Azt honnan tuzdom tudja e a HT-t? Mi az?:B
Kicsit tudatlannak érzem magam........:B

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#28) Gambit válasza oettinger01 (#27) üzenetére


Gambit
őstag

Hyper Threating

Futtas le egy Sandrát, az megmond majd mindent frankón!

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#29) Misike válasza oettinger01 (#23) üzenetére


Misike
tag

Vegyél adata ramokat fele annyiba kerülnek mint a kingston meg corsair és hasonló divatramok.

(#30) oettinger01


oettinger01
őstag

Jah:DD ezt nem vágtam ezt a rövidítést. Úgy látszik már fáradt vagyok....
Persze tudja ezt az okosságot:C

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#31) oettinger01


oettinger01
őstag

Sandrát egyébként nem futtatnék hanem fektetnék ha már itt tartunk:P
Tudod nekem ezek kínaiul hangzanak......:U
Van valami progi a gépemen, Everest Home Edition a neve. Ez mindent tud a gépemről amit én nem:DD
Gondolom ilyen lehet ez a Sandra is nem:F

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#32) Gambit válasza oettinger01 (#30) üzenetére


Gambit
őstag

Akkor jó, tutkó kis proci! Bár most raktam össze barátnőmnek egy 2500+-os bartont, majd összeeresztem az én 2.6-os Northwood-ommal, és meglátjuk, mi lesz az eredmény! :P

Amúgy az A-DATA-ról én is jókat hallottam, ha lehet éppen kapni őket, akkor biztos megéri.

Szerk: igen, a Sandra feltérképezi a hardvereidet, és minden hülyeséget megmond róluk.

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#33) Viktor77 válasza oettinger01 (#31) üzenetére


Viktor77
titán

Igen, olyasmi.

Amúgy elég ha behozod a feladatkezelőt (CTRL+ALT+DEL), és ott a teljesítményfülön 2 procidiagrammnak kell lenni ha HT-s a procid.
De valszeg az, mivel amúgy nem sikerült volna ilyen könnyen felrántani 3 gigára.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#34) ByB válasza Misike (#29) üzenetére


ByB
addikt

Adata Vitesta ramot néztem, a kékhalnak van... 500Mhz-esek alapból és 1x512Mbyte bruttó 29.500 körül van... Jó ramok, de most hallottam Hynix CT - D43-as ramokról amik 400Mhz mellett futnak 540Mhz-en... Bár ezek kiválásztásához lehet mák kell, de az árúk csak 20 körül van...

(#35) Viktor77 válasza ByB (#34) üzenetére


Viktor77
titán

Az IC7 rühelli a Hynix D43-asokat.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#36) oettinger01


oettinger01
őstag

Köszönöm mindenkinek aki időt szánt rám! És őtleteivel, tapasztalataival gazdagította szerény tudásomat:B
Ha anyagilag rendbe jövök akkor jelentkezem újra és további kérdésekkel bombázlak benneteket:))

Sziasztok!

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#37) ByB válasza Viktor77 (#35) üzenetére


ByB
addikt

az info innen kezdett szivárogni, Donnie gépét ezekszerint mégis szeretik:

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=69367&arc=f[/L]

(#38) Viktor77 válasza ByB (#37) üzenetére


Viktor77
titán

Hidd el, nagyon egyedi eset az ővé, sztem nem kis mákja volt.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#39) Robi_73 válasza Viktor77 (#35) üzenetére


Robi_73
őstag

Az asszinkron memória kezelést nem szeretik.(5:4 v 3:2) 1:1-ben 250-260 mhz körül mennek.

Robi73

(#40) Viktor77 válasza Robi_73 (#39) üzenetére


Viktor77
titán

Kipróbáltam vagy 6 darabot, nem ment egyik sem 440 fölé.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#41) Robi_73 válasza Viktor77 (#40) üzenetére


Robi_73
őstag

Az enyémek 261mhz-ig mennek 2.8v-al.Viszont 5:4-ben 208mhz-nél meghal, 3:2-ben el sem indul.(2*512mb)

Robi73

(#42) Gorneck


Gorneck
titán

Két tuning men vitatkozik illetve eszmecserét folytat!:D

Gorneck#1239

(#43) Robi_73 válasza Gorneck (#42) üzenetére


Robi_73
őstag

Egy hétig most nem leszek gépközelben, de Gorneck23 addig viheted a prímet. Sziasztok.:DDD

Robi73

(#44) Gorneck válasza Robi_73 (#43) üzenetére


Gorneck
titán

Jó pihenést!

Gorneck#1239

(#45) Robi_73 válasza Gorneck (#44) üzenetére


Robi_73
őstag

Köszönöm! :)

Robi73

(#46) Loretto


Loretto
veterán

azért gondoltsm ide is beirom ezt a kérdésem: van vki aki sis-es (p4)chipsettel ellátot lappal van?leirná a tapasztalatait?
thx:))

Soirée...

(#47) Viktor77 válasza Loretto (#46) üzenetére


Viktor77
titán

Erdoke nagyon jó véleménnyel van a 655TX (jól írom?)-ről. Ez azért jelent valamit.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#48) Loretto


Loretto
veterán

ja igen Gorneck23 véleményét már olvastam :DD

Soirée...

(#49) #40935168 válasza Misike (#29) üzenetére


#40935168
törölt tag

A-Data DDR 500-asaim vannak 2x512, teljesen korrektek. eBay-ről vettem, 60-ért bejött cakkpakk lassan már (húh mikor is...) ... kábé úgy másfél két hónapja?

Na valahogy úgy. Szal lényegesen az akkori nem DDR-500 ram árak alatt.

2,5-4-3-5-ön mennek 230-ig (=DDR 460), itt még sem a Prime, sem a Memtest nem dobja ki. Ez alá nem képes 400-on sem. Viszont 250-ig mehetek 1:1, ez az előnye.

Majd 1x...

ugyanis tovább nem tudtam próbálni, kevés a tápom a P4-hez :( és gondolom egy víz se ártana neki. Szal a 300 Watt lehet nem elég, Abit IC7, 1 vinyó, GF4 Ti ...

(P4 3.0c no tuning)

(#50) Gorneck válasza Loretto (#48) üzenetére


Gorneck
titán

Én nem azt mondtam, hogy szar az az összes, hanem vannak jók is!
És igen amit előszeretettel ajánlgat erdoke az igen is jó kis lap!

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  P4 tuningosok ide! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.