Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) satie


satie
csendes tag

Szeretnék egy olcsó, de húzható és stabil alaplapot. Az SD-RAM-ot meg nem akarom kidobni. (Még) Szóval kérek hozzászólásokat és tapasztalatokat P4+SD-RAMos alaplapokkal kapcsolatban. Előre is köszönöm. :))

(#2) Phantom Lord


Phantom Lord
aktív tag

Biztos vagy te abban, hogy Sd-s P4et akarsz? Az SD nagyon visszafogja a P4-et. Egy huzott CeleronT gyorsabb mint egy p4+SD kombinácio, és akkor még az XP-röl nem is beszéltünk.

(#3) BadGe válasza satie (#1) üzenetére


BadGe
aktív tag

szerintem egy ferrarival nem érdemes egy sátor előtt parkolni. célszerűbb egy villa, mélygarázs staböbbi. utána jöhet a jó kocsi. Hiába szedsz fel egy csajt egy jó kocsival ha aztán nem tudod hova vinni. Ugye nem volt túl átvitt? :)

Ge.

(#4) biker válasza satie (#1) üzenetére


biker
nagyúr

nekem abit bl7 volt (acorp ua) és semmi gond, és gyors volt.
ezek a celeron jobb dumák meg................

bár tudom, a tunningolt lada jobb az audinál...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5) satie


satie
csendes tag

Számszerűen mit jelent az, hogy ''az SD nagyon visszafogja a P4-et''? Tudtok konkrét teszteket, ahol ez megjelenik kontra DDR és RAMBUS?

(#6) tomas


tomas
tag

A P4-et rambushoz tervezték. Már a DDR is visszalépés. Az SD-t meg a kényszer szülte (meg a marketingmanagerek :((( ). 400/533 MHz FSB-hez miért akarsz 133MHz-es SD-t??? Újabb játékoknál, multimédiás alkalmazásokban érezhető a memória sebessége. Idővel egyre több programban... Ne legyél a piaci érdekharcok áldozata.

(#7) robekri válasza tomas (#6) üzenetére


robekri
addikt

Tökéletesen igazad van!

Ezért mondomk én, hogy a tesztekben nem is merik DDR-rel és SD-vel tesztelni a P4-et, mert f@s lenne:( ! Satie kolléga ezért nem nagyon van teszt!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#8) emvy


emvy
nagyúr

Mondjuk valszeg elvegetálna a gépecske azzal az SDRAMmal egy ideig, nem is itt van a problem. Csak hova fejlesztenéd tovább? SDRAMmal is elég lenne a mostani alkalmazásoknak, csak nem lenne túl megtérülő befektetés.

while (!sleep) sheep++;

(#9) Balint válasza satie (#5) üzenetére


Balint
tag

A www.tomshardware.com oldalon voltak ilyen tesztek.
Mindig mikor kijott egy új chipset p4-hez akkor igencsak átfogóan letesztelték, hogy mit tud a többi chipsethez (különösen az i850hez) képest.

itt van az sdr sdram teszt rambus ellen:
http://www17.tomshardware.com/mainboard/02q1/020130/index.html

itt egy másik teszt (VIA P4X266A, VIA P4X266, Intel 850, Intel 845, Intel 845D, SiS 645, SiS 645DX egymás ellen):
http://www17.tomshardware.com/mainboard/02q1/020311/index.html

van ott sok hasonló, aki keres az talál.

Balint

(#10) tomas válasza emvy (#8) üzenetére


tomas
tag

''SDRAMmal is elég lenne a mostani alkalmazásoknak'' :(
Tegyük fel, ő csak 3D studiot, ArcInfot, Autocadet, DVDxet, InterVideo Winproducert, Ulead Video Studiot, VirtualDubot... használna.

(#11) emvy válasza tomas (#10) üzenetére


emvy
nagyúr

Tegyük fel hogy nem! :t
Ja, és akinek pl- TCerkája van az már elsunnyoghat? :t

while (!sleep) sheep++;

(#12) tomas válasza emvy (#11) üzenetére


tomas
tag

Akkor 233 MMX... :D
De ha már P4-ről volt szó...

(#13) Den


Den
veterán

Ezt nem értem. Miért van hogy ha valaki új gép vételéhez kér tanácsot, akkor mindenáron még szinte tervezőasztalon lévő alaplapot, meg egy memória gyár éves termelésének megfelelő ram-ot akarnak vele vetetni, kiadványszerkesztésre és videódigitalizálásra hivatkozva?

Mintha az átlagos pc használó naponta dolgozna ménkű fotókkal, meg napi 4-5 órányi videót digizne...

Másrészt 3-4 éve nem csináltak ilyeneket a pc-ken? Pedig akkor a legerősebb gép is gyengébb volt mint ma egy belépőszintü konfig...


Ha nincs most pénzed hogy a memóriát is cseréld, akkor vegyél nyugodtan sd-ramos alaplapot. Én csak azért nem tenném, mert késöbb nem csak a ramot bukod, hanem az alaplapot is, bár lehet hogy ha most veszel valami jobb memóriát, az se lesz jó 2 év múlva.

www.simson4t.hu

(#14) tomas válasza Den (#13) üzenetére


tomas
tag

Az RD ram igen régen volt a tervezőasztalon ! :( Azt meg hogy a DDR-t ennyi ideig húzták, ne mi fizessük meg (még ha ''olcsóbb is az SD''). A multik meg gondoskodnak róla, hogy minden teljesítmény idővel kevés legyen, ezért nincs ''túl jó'' gép! Már ha a DDR túl jó a rambushoz képest...
És ha fél év múlva mégiscsak ''kiadványszerkesztés és videódigitalizás'' kezdi érdekelni?...
Bár ha lenne egy PC turim, lehet másképp beszélnék...
Ne legyünk a piaci érdekharcok áldozata !

(#15) Den válasza tomas (#14) üzenetére


Den
veterán

Általánosságban beszéltem :) . Az tervezőasztalnál, arra gndoltam hogy jellemző beszólás hogy :''ne vegyél kt 400-as lapot, pár hónap múlva kijön a kt400a...''

Szal olyan alaplapot, vagy egyébb hardver ajánlgatnak ami még nem is kapható, a kérdező meg _most_ akar gépet venni.

Emelett meg van akinek_nincs_pénze az ideális csúcs konfigra, hiába ajánlgatuk neki, hogy pedig az mennyivel jobb...

Abban segítsünk hogy azért a pénzért amit megengedhet, a lehető legjobb gépet kapja.

A mai gépek pedig _mindenre_elegek, akármilyen memóriával.

www.simson4t.hu

(#16) satie


satie
csendes tag

Köszönöm Bálintnak a linkeket, és mindenkinek, aki hozzászólt. Körbenéztem ismét az alaplapokat, és szeretném megkérdezni, hogy az ABIT SA7-ről milyen tapasztalatok vannak? DDR-es, de nagyon olcsó, és a SiS 645DX/961B-t használja.

(#17) greg214 válasza Den (#15) üzenetére


greg214
tag

Den, nálad a pont...
Satie! Ha esetleg kinőnéd/megunnád/megtollasodnál a gépet, akkor bizony buknád azt a deszkát. Ha költségérzékeny a dolog - tehát muszály gépet venned most, és egy fillérrel sem tudsz többet költeni -, akkor van egy (elég sokszor felemlegetett) javaslatom. Végy egy Athlon XP-t, meg egy ECSK7S5A-t. A lap fogad DDR-t és sima SD-t is, pofátlanul olcsó(bruttó 17-18), imho bármelyikkel jobb lesz, mint a P4+SD páros (Egon!! Gyere ide:D).

Greg O'Rich

(#18) Balint válasza satie (#16) üzenetére


Balint
tag

A Sis chipsetes lapoknak gyakori tulajdonsága, hogy meglepően olcsóak...

ismét csak Tomékra hivtkozok:
http://www.tomshardware.com/mainboard/02q1/020311/index.html

Itt látható, hogy a Sis 645DX egész jól tejesít... Persze 1066Mhzes rdram biztos leverné...

az abit SD7-533 hasonló lehet, (az sima 645 chipsetes), itt találsz tesztet:
http://www.tomshardware.com/mainboard/02q2/020403/index.html

(#19) tomas válasza Den (#15) üzenetére


tomas
tag

...én meg konkrétan a P4-ről beszéltem :D + ezek kaphatók is...
(...KT400 eszembe se jutott... :D )
És ha valaki kérdez az már jó jel !
Csak azt tudom mondani hogy tökéletes átverés a P4+SD. :((
''A mai gépek pedig _mindenre_elegek, akármilyen memóriával.''
Ezzel a kijelentéssel meg egyszerűen nem tudok mit kezdeni... :o

(#20) Den válasza tomas (#19) üzenetére


Den
veterán

''Ezzel a kijelentéssel meg egyszerűen nem tudok mit kezdeni...''

Miért nem tudsz mit kezdeni?

Nem nehéz pedig. 3 éve ha valami ütős gépet akartál mondjuk videó digizésre, vagy kiadványszerkesztésre, akkor vettél egy 8-900 mhz-es p3-at, _sd-rammal_, és örültél hogy olyan géped van ami mindenre elég.

Most egy 1.6-os northwood, sd-rammal, már alaphangon gyorsabb a 3 évvel ezelőtti csúcskonfignál, akkor mit nem értesz?

Ja hogy rd, vagy ddr rammal gyorsabb? Hát istenem, nem 1 óra alatt végez a videó tömörítéssel hanem, 1,5 óra alatt, de képes rá, ha szükséges.



www.simson4t.hu

(#21) satie


satie
csendes tag

Ne vesszetek össze, a dolog nagyon képlékeny. Annyi bizonyos, hogy még karácsonyi szezon előtt szeretnék gépet venni. Tehát nov.15.-ig. Alapvetően nekem egy ASUS-CUSL2-C-m van 667-es P3-al. Gondolkoztam egy átalakító+1,2 copp.tua-n, de a S 370 lefutóban van, és ez drága. (1 prociért 45 ezret kiadni.) Ezért gondolkodom egy új, olcsó gépen, amit még nem evett meg az idő, és a fejlesztések még olcsón bele fognak férni. Apropó: Mindegyik P4-es alaplap hajtja a Northwood-ot? Greg214: AMD sincs kizárva. (Habár én megrekedtem az ABIT KR7A-nál)

(#22) emvy


emvy
nagyúr

Fogadjunk, hogy nem tudja senki megállapítani még Unreal Tournament 2003 közben sem két megfelelően konfigurált gépen megállapítani, hogy melyik DDR-es és melyik SD-s! Mondjuk az egyik 40 fps, a másik 45. Gyakorlatilag nem érezhető. Ha stoppered van videodigizésnél, akkor OK. De hányan digiznek videot? Egyszer már volt ilyen vita, hogy 256DDR vagy 512 SD. Én egyértelműen a második mellett voltam, mert a swap jobban érezhető mint a DDR. A DDR alkalmazásszinten 10% körüli gyorsulás. (A Sisoft Sandra memóriatesztjét én nem élvezem annyira, hogy naponta 3-4 órát foglalkozzam vele.).

while (!sleep) sheep++;

(#23) tomas válasza Den (#20) üzenetére


tomas
tag

Valóban nem nehéz ezzel a kijelentéssel mit se kezdeni...
Pont P3-as gépem van, csak én nem magamból indultam ki...
De ha a 3 évvel ezelőttről beszélünk...

(#24) tomas válasza Den (#20) üzenetére


tomas
tag

A P4 egy ÚJ generáció...
Egyébként 233 MMX... van is tutti PCturis címem, magánba megírom... :DD :D

(#25) satie


satie
csendes tag

Greg O'Rich: Athlon XP-n én is gondolkoztam, de idővel (azt mondják) gyengébb lesz, mert a P4-re optimalizálják a programokat. Remélem ez teljesítményben nem nagyon érződik, mert ha nem, akkor tanácsodat fogom követni. (Ha nincs jobb.) Még egy kérdés: Testközelből is ismered az ECS-t, (tuning, stabilitás) vagy csak jó vételnek tartod?
Bálint: Köszi a linkekt, elolvastam őket.
ABIT SA7-ről valaki tudna tapasztalatot közzétenni?

(#26) Il Padrone válasza satie (#25) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Szia,
bocsi a keretlen hozzaszolasert, de volt szerencsem az emlitett ECS alaphoz.
Januarban alitottunk ossze a baratommal ilyen alaplapot 1000 duronnal + geforce 2 vidkartyaval. Tuningoltuk, 11XX alapfeszen ment, de nem sokaig, mert visszavettuk, amire a serac hasznalja, meg most is megfelel. Ugye ez ddr/sdr alaplap, probakeppen dele egy sdr, utan ddr, a sebessegkulonbseg nem volt nagy.
Stabilnak stabil, nem fagyogat, fut ha kell 2 napig is.
Az sdr ddr vitarol az edo sdr jut eszembe, mert van szerencsenk a cegnel edos alaplaphoz es ugye kellene bele tobb memo (200mmx 32mb ram), hat lehet kapni vhol biztos, csak ara mint az arany (azert scannerhez meg jo lesz).

Motto: Na vrh brda mrva mrda.

Il Padrone

(#27) Den válasza satie (#25) üzenetére


Den
veterán

Nekem van ecs lapom, két hete vettem, és nagyon elégedett vagyok vele. Van egy epoxom is ami majd 3x annyiba került, de én nem érzek különbséget a kettő között, igaz hogy nem is tuningolok.

Sőtt, az ecs, gyorsabban bútol, pedig abban ''csak'' egy 1.3-as duron van és 128 mega ddr, míg az epoxban egy 1600+ xp, és 256 ddr. Szal nekem nagyon tetszik, bár csak két hetes, nagyon stabil, nem fagyott eddig, ezután már tuti nem veszek drága epox lapot.

Ez egyébként egy k7s6a, de a k7s5a isjó alaplap, bár azzal nincs személyes élményem.

www.simson4t.hu

(#28) greg214 válasza satie (#25) üzenetére


greg214
tag

Az az igazság, hogy a legjobb P4 már most is eltángálja a legjobb XP-t. A P4-most indul be igazán, az XP-nek talán jövőre lesz az utolsó köre. Tehát ha AMD mellett döntesz, akkor a köv. upgrade akár gépcsere is lehet(megjegyzem: az intellel ugyan igy járhatsz ... lásd socket 423 - 478). De egy 1800+ os XP 266DDR-el nem az auszgezagte lassú gép, viszont jelentősen olcsóbb egy vele egy kategóriájú intelnél.
Az ECSK7S5A-t jól ismerem, már két haverommal is vetettem:)). Mindkettő gond nélkül üzemel, tuningra nem nagyon javallott(meg képes). Occsó és finom:D Viszont nem tudja a 333Fsb-t, tehát csak 2600+ ig mehet bele XP, de még ilyet sem lehet kapni. Addig meg a DDR333-nak sincs jelentősége - mer a lap is csak 266-ig jó.

Greg O'Rich

(#29) greg214 válasza Den (#27) üzenetére


greg214
tag

A K7S6A viszont csak DDR-t kezel (333-at is - asszem FSB-ben is bírni fogja). Ez is mocsok olcsó egy darab, én most ezt vennék (de nem veszek, jó az a KT133A:D)

Greg O'Rich

(#30) Den válasza greg214 (#29) üzenetére


Den
veterán

Igen csak ddr-es, csak azért írtam mert erről van tapasztalatom, és gondolom más termékeim is jók ha ez ilyen jó :)

www.simson4t.hu

(#31) greg214 válasza Den (#30) üzenetére


greg214
tag

Én meg azért írtam, hogy Satie okosabb legyen:DD

Greg O'Rich

(#32) emvy válasza greg214 (#31) üzenetére


emvy
nagyúr

:)

while (!sleep) sheep++;

(#33) Den válasza greg214 (#31) üzenetére


Den
veterán

Hehe, most látom... :DDD

www.simson4t.hu

(#34) satie


satie
csendes tag

Köszönöm szépen a hozzászólásokat, okosabb lettem. Az ECS-ről nem tudtam milyen, de mostmár tudom. Ha AMD, akkor tiszta sor. A P4-el még nem jutottam dűlőre. Az MSI 645 Ultráról mit tudtok? Hajtja a Northwood-ot? (A tesztek szerint jó alaplap) Mennyire stabil, és még egyszer: ABIT SA7?:)

(#35) Balint válasza satie (#34) üzenetére


Balint
tag

A jelenlegi alaplapokkal a következő a helyzet:
P4 fronton a többség nem képes kezelni a 3GHz felettieket, szoval ha majd ilyen sebességre vágysz, akkor lapcsere.

K7 fronton a többség nem képes kezelni a 2600+ felettieket, szoval ha majd ilyen sebességre vágysz, akkor lapcsere.

:)

Szerintem nagyon jó kis config építhető a duronok köré, és azok már 10e Ft alatt vannak... vesz az ember egy ECS K7S5At, ha a régi sdramjait akarja használni, vagy mondjuk MSI 745Ultrát, ha DDRt és tuningot is akar aztán mehet az ereszd el a hajamat :)

és amikor a 2600+ leváltja a régi kis gigás duront, akkor meg örül, hogy nem kell sokat a fejlesztésre költeni.

(#36) Den válasza satie (#34) üzenetére


Den
veterán

Igen jó northwoodhoz.

www.simson4t.hu

(#37) MM


MM
őstag

P4-et SD-vel venni sztem pénzkidobás. Ha meg akarod tartani az SD-RAM-ot, akkor vegyél egy ECS K7S5A-t, egy AthlonXP-vel. Mert ha a P4-edet akarod később fejleszteni, ahhoz is kell mindenképpen új alaplap, DDR/RD-RAM ... stb.
Visznot most az SD mellé azonos teljesítményt kapsz kevesebb mint fele áron.

Sőt, több ismerősömnek raktam össze gépet mostanában, és minél olcsóbban kerestek minél időtálóbb konfigot, amin minden használhatóan elmegy.
Ez a konfig mindengyiküknek:
ECSK7S5A+512MB SDRAM + AthlonXP 1600+
Most 512MB SDD olcsóbb, mint 256MB DDR.... Sebességkülönbség pedig azonos órajelen 10%-20% max.
kb 35-37+tréfa újonnan ez a cucc RAM-ostul, procistul, alaplapostul.
Ennyiből pont kapsz egy P4-es procit.
Telsjesítménye pedig sztem olyasmi lehet, mint egy 1.8 Northwood P4 SD-vel, talán kicsit jobb is.

(#38) Zolcsy_3298


Zolcsy_3298
tag

Kérdés: A DDR-es alaplapokba belemegy az SD ram? Kompatibilisek?

(#39) Den válasza Zolcsy_3298 (#38) üzenetére


Den
veterán

nem

www.simson4t.hu

(#40) Zolcsy_3298 válasza Den (#39) üzenetére


Zolcsy_3298
tag

Kösz.

(#41) Balint válasza Zolcsy_3298 (#40) üzenetére


Balint
tag

De van olyan alaplap (pl ECS K7S5A) amelyeken van SDR és DDR memóriafoglalat is... Jó kis deszka az...

(#42) Hacked_4032


Hacked_4032
csendes tag

Kicsit felhozom a topic-ot, jó? Én is egy Athlon XP-t+ECS K75SA-t akarok venni, főleg azért hogy használhassam a jelenlegi SDR RAM-ot (128 MB), viszont ez már elég kevésnek tűnik... Ha meg veszek hozzá +256-ot vagy +512-őt, a kettőt együtt használni nem éppen életbiztosítás, nem? :DDD Akkor, ha úgy is csere, akkor inkább 128 MB DDR? :( A másik kérdés, hogy ez a rendszer elég gyors-e ahhoz (+Radeon 8500), hogy megérezze, milyen Athlon van alatta? Ergo számít-e nagyon, hogy 1.6-os, 1.7-es vagy 1.8-as a kicsike? Mert most elvileg úgy is fog esni az áruk és egy 1900+ vagy 2000+ is jöhetne...

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#43) satie válasza Hacked_4032 (#42) üzenetére


satie
csendes tag

Jó, kösz, hogy felhoztad a topicot.

Szerintem Dennek szólt a kérdés, vagy valakinek, aki jobban ért hozzá. Az ECS K7S5A 2600+-ig képes a processzort kezelni. Mint fentebb kiderül, valamennyit lehet vele tuningolni is béta biosszal. Szerintem tök mindegy, hogy milyen kapacitású RAM-ok vannak egymás mellett azonos fajtából, mert nekem otthon van 2 db 64 megás SD plusz melléjük egy 256 megás SD. 158-on még bebootol, bár nem ECS K7S5A-val. Ezzel a lappal 150-et lehet elérni, jó esetben. Az AMD-k közül meg az 1800+-os a tuningbarát, tehát azt érdemes venni, ha több pénzed van procira. Minden rendszer megérzi, hogy milyen proci megy alatta. Azt hiszem ennyi. Ja, és a DDR gyorsabb, de nem tudom mennyivel, de ha DDR, akkor ECS K7S6A.

(#44) emvy válasza Hacked_4032 (#42) üzenetére


emvy
nagyúr

Szia.

1. 128 RAM nagyon kevés. 128 DDR még mindig NAGYON kevés. inkább 512 SD.
2. Mindegy, hogy 1.6 vagy 1.8.

Szóval vegyél ECSK7S5A-t, és mellé még 512 SD-t mondjuk.

while (!sleep) sheep++;

(#45) Hacked_4032 válasza emvy (#44) üzenetére


Hacked_4032
csendes tag

Kösz a válaszokat. Szerinted gáz, ha a most meglévő 128 MB SDR mellé még beteszek egy 256 vagy 512-es SDR modult (fagyások, stb.)? A jelenlegi asszem Micron márkájú egyébként. A másik szűk keresztmetszet a vinyóm lehet: 5400 RPM és csak 512K cache lakozik benne és van még egy Quantum 2.1-es is, ami még az UDMA-ról sem hallott... Ezek mennyire lassíthatják le a rendszert?

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#46) Den válasza Hacked_4032 (#45) üzenetére


Den
veterán

Nyugottan melléteheted az új modult.
Ha ennyi memóriát rax a gépbe akkor nem lassítja a rendszert a lassú vinyó, csak a lemez műveletek lesznek lassúak

www.simson4t.hu

(#47) Hacked_4032 válasza Den (#46) üzenetére


Hacked_4032
csendes tag

Köszi. Úgy lenne, hogy a primary master a Quantum 13 GB 5400, 512K cache, a primary slave pedig a nagyon régi Quantum 2.1 GB (a secondary-n egy UDMA CD-ROM sslaveként és egy (a BIOS szerint csak Mode 4) Philiphs 4x4x32x CD-RW) => ez nem lassítja le az egészet?

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#48) satie


satie
csendes tag

Den!

Ha válaszoltál Vámpír kérdésére, akkor lezárod a topicot? Úgy gondolom, mindenki elmondta a mondanivalóját, és köszönöm a véleményeket. Az a biztos, hogy ECS lapot veszek. Viszont van egy ECS lap KT333 chipkészlettel is, ami P4-et támogat. Az is ''mocsok olcsó''. Üdv. mindenkinek!:t

(#49) greg214 válasza satie (#48) üzenetére


greg214
tag

Itt valamit elnéztél ... a KT333 egy VIA chipset AMD alá...
Az ECS-sel jó helyen kapisgálsz, ők általában eccerű és olcsó lapokat csinálnak.

Greg O'Rich

(#50) Den válasza Hacked_4032 (#47) üzenetére


Den
veterán

Hát ebben nem vagyok biztos volt egy másik topic de nem emléxem, mi lett a vita eredménye. Próbálj meg rákeresni a keresőnkben.

www.simson4t.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.