Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ace


Ace
tag

Az lenne a kérdésem hogy mi a különbség egy P4-es ház és egy sima ATX-es ház között csak a táp? vagy van valami más is mert most akarok p4-es alaplapot venni és szeretném tudni hogy jó lesz e a régi ATX-es házamba...

(#2) guess.who válasza Ace (#1) üzenetére


guess.who
senior tag

Szerintem csak a tápban (csatlakozóiban) van különbség. A rögzítési pontok ugyanazok, ha hátrafelé cserélni tudod az alaplap kivezetéseinek ''díszlemezét'', akkor meg pláne semmi gondod nem lesz. Az enyém amúgy régi ATból átalakított ATX toronyház, és simán belement a PIV deszka. :DDD
Esetleg arra figyelj, hogy ha miditornyod van, akkor az 5'25''-ös meghajtók némelyik alaplapnál ''belóghatnak'', és pl. ezért nem tudsz több memóriát beletenni (általában pont ott van a RAM-slot a sarokban). De hát ehhez csak egy vonalzó kell, semmi több. :D

(#3) guess.who válasza guess.who (#2) üzenetére


guess.who
senior tag

Ja! Természetesen a PIV extra tápcsatlakozói nélkül nem sokat érsz a régi tápegységgel, szóval azt mindenképpen cserélned kell.... (Bár én láttam már olyan VIA-chipes deszkákat is, amiknek nem kellett a négy tűs pluszcsati...)

(#4) Den válasza guess.who (#3) üzenetére


Den
veterán

attól függ. Asszem pl az asus lapokon használhatsz sima molex csatit is.

www.simson4t.hu

(#5) Bogyó bá' válasza guess.who (#3) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hali!
Én meg olyat láttam, hogy egy sima 300W-os Codegen táphoz adtak olyan Y-kábeleket, amelyek a vinyó-táp mazzagokból előállitják a PIV-táp plussz csatikat.
Tehát valszeg ilyet külön is lehet venni. Inkább a tápegységed teljesitményére figyelj: 300 W-os alatt ne nagyon akarj PIV-et, illetve AMD-t használni!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#6) Satan-Claus válasza Bogyó bá' (#5) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Csak VIA-t? :) :t

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#7) guess.who válasza Den (#4) üzenetére


guess.who
senior tag

Mondjuk szerintem egy PICV-nek azért már akkora áramfelvétele van (pláne izmos grafkártyával), hogy amúgyis érdemes legalább 300+ Wattos tápegységet venni a kedvéért -akkor meg már ugyanott van... :) Az Asust nem ismerem, de az plusz négytűs csatin két 12 Voltos szál van (mivel a neve is ATX12V:D), meg két föld, úgyhogy akár jó is lehet a molexes megoldás -feltéve hogy a táp bírja... :P

(#8) guess.who válasza guess.who (#7) üzenetére


guess.who
senior tag

Bocs, PIV akart lenni az a P1+55... :DDD

(#9) guess.who válasza guess.who (#8) üzenetére


guess.who
senior tag

Feladom... P+1+100+5. :) Bocs. :)

(#10) Ace


Ace
tag

Tehát akkor kicserélem a tápot egy 300-asra vagy nagyobbra és kész is ?

(#11) guess.who válasza Ace (#10) üzenetére


guess.who
senior tag

Igen, így magyaráz Taki Árpi... :)
Sok sikert! :)

(#12) Ace


Ace
tag

thx a segítséget

(#13) Fike


Fike
csendes tag

Vannak alaplapok, amiken csak egy sima ATX csatlakózó van!
Pl.: Asrock P4145D. ASUS olcsó testvére. Intel chip, FSB 400/533, 2xDDR + 2xSD, 4xUSB 2.0 + 2xUSB 1.1, 5.1 hang, LAN. És a normál ATX tápcsatin kívül semmi egyéb táp nem kell neki.

(#14) lesaux válasza guess.who (#7) üzenetére


lesaux
veterán

Mi az a négytűs akármi, és hova kell csatlakoztatni?
Valaki tud róla adni magyarázatot / fényképet / linket?

(#15) Polesz válasza lesaux (#14) üzenetére


Polesz
addikt

Az a 4 tűs akármi 2x12V-os csatlakozó és fizikailag kell az olyan deszkákra tenni, amiken megtalálható ez a csatlakozó :) Erre akkor van szükség, ha fizikailag ki van alakítva neki a hely az alaplapon, hogy a megnövekedett áramszükségletet ki tudja elégíteni a konfigod. Nem lehet az alaplapot büntetlenül terhelni.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#16) guess.who válasza Polesz (#15) üzenetére


guess.who
senior tag

Pontosan. :) Csak annyi kiegészítést, hogy a leírások szerint ez 300W, 20A terhelhetőségű dugasz, egyébként négyzet alakban vannak a tűk, és kialakításában teljesen olyan, mintha a szimpla ATX tápdugaszról ''levágtak'' volna 2*2 szálat... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.