Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  P4 ddr vs rd (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Fisha


Fisha
őstag

Azt gondoltam, hogy biztosan van mar ilyen topik, de nem igazan leltem ra.
Szoval a kerdes adott: mivel erdemes ma P4-est venni? Megeri-e az rd a plusz raforditast? (Ha lehet ne jussunk el az amd vs intel hitvitahoz:))

Elroe is koszi
Fisha

(#2) Fisha válasza Fisha (#1) üzenetére


Fisha
őstag

Hat ez tenyleg nem lett hitvita.:)
Na sehol egy-ket tapasztalt inteles vagy legalabb egy tajekozott intelgyulolo? :)

(#3) Sidaries válasza Fisha (#2) üzenetére


Sidaries
őstag

10 perc alatt hitvita? Várd meg az első pár hozzászólást. :) Szóval ha csak a sebesség érdekel akkor egyértelműen rdram. Ha fejleszteni is akarsz akkor pedig ddr. Az rdram egy kicsivel, ha jól emlékszem 10%-al gyorsabb és drágább. A ddr-edet pedig valószínűleg bele tudod rakni a következő gépedbe is. Valamint ddr-el áttérhetsz AMD platformra is. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#4) pilóta válasza Fisha (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát nekem egy RD ramos rendszerem van (ABIT TH7II), de most új gépet fogok venni, és gondoltam, hogy az új GranitBay csipsz majd jobb lesz, de egyrészt sehol sem lehet kapni és ott is csak drágán :D
másrészt a tom's hardwaren olvastam egy tesztet, és nem volt valami meggyőző. Mondjuk az egy kicsit gyanus a tesztben, hogy a sima DDR-es lapok is verték a dual DDR-t, ami - ha igaz - akkor valszeg a kiforratlan BIOS-ok miatt van.
Úgyhogy most lehet, hogy mégis marad az RD-ram. Jelenleg még mindíg az a leggyorsabb, és most már nem is annyival drágább.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5) Fisha válasza Sidaries (#3) üzenetére


Fisha
őstag

Persze, hogy nem lesz ennyi ido alatt hitvita. Igazabol csak topikfelhozas volt, de azt szegyelltem volna bevallani.:)
Szoval akkor meg most is jobb sebessegben az rd novekvo orahelu ddr-ek ide vagy oda? Egyaltalan mennyi a valos kulonbseg a kulonbozo orajelu cuccok (ddr es rd tipusok) kozt?

(#6) Fisha válasza pilóta (#4) üzenetére


Fisha
őstag

Tenyleg megegy kerdes: dual. Mit is jelent fizikailag? Es mit valos sebessegben?

(#7) Herr Vida válasza Fisha (#2) üzenetére


Herr Vida
tag

az RD ramos cuccok _jelenleg_ a leggyorsabb P4es platformok. Cserébe giga drága, és nincs túl nagy jövője. Minden fejlesztés DDR irányultságú, RD Ramból ugyan megjelent a PC1066, de vagy nem kapható, vagy drágább mint a számítógép összes többi része, DDR ügyileg meg folyamatos a fejlődés (266, 333, 400, dual DDR stb.).
Szóval a döntés a Te kezedben van! :D

Amíg rendszeresen ittam, mindenre vissza tudtam emlékezni, akár megtörtént, akár nem. /Mark Twain/

(#8) Egon válasza Fisha (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Nnna...:) Az Intel P4-es procik sávszélessége 100 (400) MHz-es fsb esetén 3.2 GB/sec. Ezt a PC800-as RDRAM, vagy a DDR400-as DDR RAM tudja ''fedezni''. Viszont DDR-es rendszer esetében sehol nem tudsz beállítani 1:2 arányt a CPU:MEM fsb-t illetően (azaz mindenképpen kisebb lesz a memória-sávszélesség az optimálisnál); 3:4 aránynál (400 MHz-es fsb-jű CPU + DDR266) a sávszélesség-igény 66, 3:5 arány esetében (400 MHz-es fsb-jű CPU + DDR333 + i845PE chipset minimum) pedig a sávszélesség-igény 83%-a lesz kielégítve.
Az RDRAM-ok esetében viszont ''szinkronban'' van a sávszélesség: a 133-as (533) fsb-jű CPU-khoz passzol a PC1066-os RD.
Viszont egyrészt az RD-s lapok drágábbak általában, mint DDR-es társaik, másrészt az RDRAM _sokkal_ drágább mint DDR. Szvsz nem éri meg RD-s rendszert venni: annyival nem gyorsabb mint amennyivel drágább. Lehet, hogy emiatt ''elveszik'' a prociteljesítmény egy része - de kit érdekel?!? Amúgy erősen alkalmazásfüggő a dolog: van ahol nem jelent különösebb problémát. Pl. a tesztjeim szerint a 3DMark2001-ben, CPU-limitált felbontásban ugyanakkora pontszámot lehet elérni 143/143-as CPU/MEM órajellel, mint 127/170-nel (pedig nyilván az utóbbiban optimálisabb a sávszélesség-igény kielégítése...).

Konklúzió:
Ha veszel egy 1.8A-t (C1-es stepping), DDR400-as RAM-ot és egy jó alaplapot (Abit BD7-II, BE7), akkor mondjuk 150-es fsb-vel, 3:4 CPU:RAM aránnyal (így 200 MHz-en ketyeg majd a memória), ezzel a szerény 2.7 GHz-el kevés (ennyi pénzbő kihozható!!!) rendszer versenyezhet...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) pilóta válasza Sidaries (#3) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem a fejlesztés miatt ne mondj le az RD-ről, mert szvsz a DDR-t se nagyon tudod majd a következő gépedben felhasználni, mert mire lecserélmél egy vatta új RD ramos rendszert, akkorra már jön a DDR-II (hacsak nem havonta cserélsz gépet)
Azért még én is hezitálok a Granit Bay felé. Jobb lesz az szerintem, és mégiscsak újabb mint a 850E.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#10) Rawulf


Rawulf
őstag

Intel proci <=> Gigabyte lap ofkorz! :DD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#11) Sidaries válasza pilóta (#9) üzenetére


Sidaries
őstag

Ez tényleg attól függ milyen gyakran cserélsz gépet. Ha kb két generációt ugrasz (pl P1-P3-P4+HT) akkor tényleg mindegy, viszont P4ből először egy gyengébbed van aztán egy erősebb akkor megéri inkább a DDR. A most veendő procitól függ.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#12) Rawulf válasza Sidaries (#11) üzenetére


Rawulf
őstag

You speak from the truth! :))

"Please state the nature of the medical emergency."

(#13) pilóta válasza Sidaries (#11) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát nem tom...
Szerintem ha most gyengébb procit veszel és később nagyobbat, akkor főleg RD ram. Merthogy a lassabb procinak elég a DDR, de ahogy nő a processzor teljesítménye úgy nő a memória sávszélesség igénye.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#14) Sidaries válasza pilóta (#13) üzenetére


Sidaries
őstag

És Ht-s proci alá tudsz rdramot rakni?

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#15) Egon válasza pilóta (#13) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez nem így van: a sávszélesség-igényt az fsb határozza meg (tehát egy 1.6-osnak _ugyanakkora_ a sávszélesség-igénye, mint egy 2.4-esnek - feltéve ha azonos (400-as) fsb-jű példányokat vetünk össze...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) Egon válasza Sidaries (#14) üzenetére


Egon
nagyúr

Az i850E tudtommal támogatja a HT-t...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17) Sidaries válasza Egon (#16) üzenetére


Sidaries
őstag

Nem csak a PE tudja? Annak pedig ha jól tudom nincs rdramos verziója.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#18) Egon válasza Sidaries (#17) üzenetére


Egon
nagyúr

EMBER!!! :) Az i850E<>egy RD-s i845E-vel!!! Az i845E nem tudta a DDR333-at, csak az 533-as fsb-jű procikat. A PE már tudja. i850-esből nem adtak ki, csak egy ''javított'' verziót: ez az i850E. Ez tudja az 533-as fsb-t, a PC1066-os RD-t, és (szvsz) tudja a HT-t is...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19) Sidaries válasza Sidaries (#17) üzenetére


Sidaries
őstag

ÁÁÁ lecsekkoltam. Tényleg támogatja. Istenbizony többet járok az Intel honlapjára mint az Amd-jére. :) Nem szóltam.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#20) Rawulf válasza Sidaries (#19) üzenetére


Rawulf
őstag

AMD rulez! ;]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#21) karib


karib
addikt

A második generációs dual DDR implementációk már izgalmasak lesznek - a mostaniak értelem szerűen nem muzsikálnak a legjobban, vacsi új technológia, ráadásul nem is a legegyszerűbb (az RD-sek, sima DDR-ek pedig már nagyon ki lettek hegyezve). Ez még pár hónap, azaz kábé addigra lesznek elérhető árú HT-s P4-ek is - nos, addigra izgalmas lesz a helyzet, az AMD meg felkötheti a gatyáját. Bár a szabad szorzóállítás a szememben továbbra is verhetetlen feature :D

Department of Redundancy Department

(#22) Rawulf válasza karib (#21) üzenetére


Rawulf
őstag

Ki mit/kit köthet fel?
http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=19694
:D
Soha nem hittem volna, hogy NVIDIA-ATI párosban gondolkodjak:
NFORCE2+RADEON(9100-9500-9700... valamelyik)
LOL :D

"Please state the nature of the medical emergency."

(#23) JulWCZar válasza Rawulf (#22) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Már csak egy 3Dfx southbridge hiányzik :)

(#24) mod_man


mod_man
csendes tag

hi,

hasznal valaki ittt asus p4t533as lapot? most keszulok ilyet venni erdekelnenek infok a laprol. hallottam mar mindent, nagyon elbizonytalanodtam...

mod_man

(#25) sajo


sajo
tag

Mindez nagyon szép, de az INTEL E7205-ös chip-el ellátott MSI alaplap is 72000Ft. Már lehet kapni nálunk ezt az egyetlen dual ddr-es lapot, de ezt ki fizeti meg?:(

Mert erre én szegény főiskolás nem vagyok képes. DE remélem eljön majd az az idő is amikor már nem lesz megfizethetetlen a high-tech cuccok.

Az új chip-pel ellátott lapokba az ember hiába tesz bele 400-as ddr-eket akkor is csak az intel chip-készlet a 266 ddr-t támogatja.
Dual-ban viszont elég szépen dolgoznak.

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#26) pilóta válasza sajo (#25) üzenetére


pilóta
nagyúr

Igen, de azt is számold bele, hogy ha veszel legalább 1giga ramot bele, akkor már csak pár ezerrel drágább mint az i850E-s rendszer.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#27) sajo


sajo
tag

Van benne valami, mert a legolcsóbb helyen a 1066-os rambus 29000 Ft.:O
Egy 256-os kiszerelésben

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#28) peace&love


peace&love
aktív tag

Itt van egy jómagam álltal indított, és tisztességben elhunyt topik, ahol a dual DDR-es lapokról van szó...
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=8438[/L]
azért érdekes, mert az ott előkerült linkek-en, ahol tesztelnek: nem, vagy csak egy hangya-bajusznyival:) veri meg az RD-RAM-os konfig, a dualDDR-est, és még jól is lehet tuningolni.
tbreak.com, ocworkbench.com, anandtech.com stb...

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#29) atus7377


atus7377
tag

256/1066 samsung : 19900+tréfa
256/400 samsung : 13350+tréfa

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#30) Herr Vida válasza sajo (#25) üzenetére


Herr Vida
tag

Váááááááááz, végre Magyarországon is elérhető egy GB chipsetes deszka? Mindössze 3 hónapja várok egy ilyenre:D És MSI? És 72e HUF? És az anyjuk hogy van? :(((
Tök röhej, hogy a GB-s lapok közül, amiről van infóm (Asus, Gigabyte, MSI) az Asus a ''legolcsóbb'' (ez különösen jól hangzik egy 61e HUF-os cucc esetében :O), a másik kettő egy tizessel rájuk ver... pedig a feature listájuk annyiban nem különbözik...
Mindenesetre azt kívánom nekik, hogy szakadjon el holnap reggel a cipőfűzőjük...

Amíg rendszeresen ittam, mindenre vissza tudtam emlékezni, akár megtörtént, akár nem. /Mark Twain/

(#31) Herr Vida válasza peace&love (#28) üzenetére


Herr Vida
tag

Ja, és Peace & Love kollégának jelzem, ha esetleg érdekli, hogy a napokban megjelent végre a Tom's HW-n is egy egész jó elemzés a GB chipsetes lapokról. Tanulságos... (bár ők is kiemelik, hogy béta állapotú deszkákat nyúztak)

Amíg rendszeresen ittam, mindenre vissza tudtam emlékezni, akár megtörtént, akár nem. /Mark Twain/

(#32) sajo


sajo
tag

Azt kell eldönteni mindenkinek, hogy milyen ramot szeretne a gépébe rakni, és utána a saját tárcájához igazítsa az egészet.:DD

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  P4 ddr vs rd (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.