Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ahojpoblacsek


ahojpoblacsek
csendes tag

Sziasztok! Abban kérném a segítségeteket, hogy letörött az egyik rögzítő fül az alaplapon levő CPU cooler rögzítő müanyag kereten. Lehet ezt valahol csak úgy natúre kapni??? Nem lenne jó emiatt új alaplapot venni... Kössz!!! Házi barkács módszerben nem bízom.

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés.

(#2) TalkCafe del Mar válasza ahojpoblacsek (#1) üzenetére


TalkCafe del Mar
tag

Hát, az baj...
Főleg, mert milyen cocesszorod is volna? Mivel P4-nél (persze biztos én vagyok a hülye, de) ha jól tudom nincs fül. Hanem 1 keret van, amit az alaplapra kell csavarozni.
De ha a proci foglalat füle törött le, akkor nem látok más lehetőséget, mint új alaplap.. vagy házibarkás természetesen.
Nem hiszem, hogy az a laza százegynéhány lábacskát átforrasztanád. Márpedig csak a foglalat cseréjével tudom elképzelni a fül pótlását.

P.L.U.R. - Peace, Love, Unity, Respect

(#3) andorpapa válasza ahojpoblacsek (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

Hát sajnos natúr, önálló darabként még nem láttam sehol (és nem is hallottam, hogy kapható lenne), de alternatív megoldás, hogy egy bontóban lecsórod egy halott P4-es lapról, vagy meghirdeted itt a PROHARDVER!-en, hogy akinek van egy halott P4-es lapja, az ugyan már, legyen olyan kedves, és dobjon meg téged a kerettel.

Amúgy meg kár, hogy a barkács nem jöhet szóba, mert eléggé könnyen lehet házilag orvosolni a hibát.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#4) TalkCafe del Mar válasza TalkCafe del Mar (#2) üzenetére


TalkCafe del Mar
tag

Hopp... tudtam én, hogy hülye vagyok... :))

P.L.U.R. - Peace, Love, Unity, Respect

(#5) ahojpoblacsek


ahojpoblacsek
csendes tag

Igen a keretről lenne szó, amibe beakasztod a hűtőbordát leszorító pántokat. Próbáltam valahogy rájönni, hogyan lehetne barkács módszerrel leszorítani, de nem igazán vagyok barkács lelkületű emberke.. (talán nem ártana.. :) ) Hát ha nem marad más, akkor körülszaglászom néhány bontóban. Azért kössz

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés.

(#6) TalkCafe del Mar válasza ahojpoblacsek (#5) üzenetére


TalkCafe del Mar
tag

Szerintem a P4-nél a legkönnyebb barkács módszerrel +oldani a leszorítást :)
Ott van mindjárt 4 lyuk az alaplapon... csak úgy tátonganak, felkínálják magukat a rögzítés +oldásához... S370-nél már nem annyira 1szerű, ha nincs kufúrva az alaplap.
De minden esetre, ha nem akarsz ilyet tenni, akkor keresgélj... mert aki keres az talál :)
Tény, hogy magában még én sem láttam olyat, de nehogymár ilyen kis kütyüért kelljen 1 egész alaplapot venned...

P.L.U.R. - Peace, Love, Unity, Respect

(#7) gesuz válasza TalkCafe del Mar (#6) üzenetére


gesuz
senior tag

''Ott van mindjárt 4 lyuk az alaplapon... csak úgy tátonganak, felkínálják magukat a rögzítés +oldásához... ''
Ez így van mert a garit már elvesztetted így tök mindegy ha valamit elb@sz proc nem ég le szvsz marad abarkács esetleg jársz számtech boltról számtek boltra, hogy nincs- e rosz P4-es alaplap és elkéred a keretet.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#8) MLaca


MLaca
őstag

Reklám nélkül, csak a segítség miatt: bluefishben lehet kapni csak a keretet. Asszem egy ezres...

http://mlzphoto.hu/

(#9) andorpapa válasza MLaca (#8) üzenetére


andorpapa
őstag

Ez nagyszerű hír! Most akkor már csak a 6-8 konvertert kell behoznia valakinek, és íme, elérkezett az aranykor!

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#10) ahojpoblacsek


ahojpoblacsek
csendes tag

Beszéltem a kékhal szervizzel. Szerencsére van nekik! :) Ekkora mázli! Köszönöm, életet mentettetek (legalábbis a pénztárcám életét biztos)! :)

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.