Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  P4 + coolermaster (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) danger


danger
csendes tag

A hutot a procira ugy teszem ra hogy a femsapkat bekenem ezustos mazzal, aztan siman rapattintom a hutot, majd azt be az alaplapba ugye. Jol tudom? koszi

(#2) Joseph válasza danger (#1) üzenetére


Joseph
tag

Mi van?

Elöször tedd be a procit a helyére, kend be a mázzal (ha réz hűtőd van soha ne használj ezüstöt), majd jöhet a hűtő!

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentö példának.

(#3) danger válasza Joseph (#2) üzenetére


danger
csendes tag

A huto egy http://www.coolermaster.com.hk/en/products/cooler/ihc-l71.html lenne, ha jol latom akkor ez rez ;) tehat akkor ehhez csak rezes mazt lehet hasznalni. Meg eg yhuje kerdes: csak a femsapkat kell a p4en bekenni vele, vekonyan?
szorri, de a p200amon ijen problemak nem voltak, gyari hutes fasza volt :D

(#4) gyozi válasza danger (#3) üzenetére


gyozi
aktív tag

Hát rezes máz, ha jól tudom, még nincsen, úgyhogy marad a szilikon, azzal kend be a fémsapkát, de ne túl sokat, mert amikor ráteszed a hűtőt, akkor kinyomja maga alól a fölösleget!

(#5) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Vékony réteg ráken, hűtő rádob, izomból rápattint. Ennyi és frankó lesz. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#6) andorpapa


andorpapa
őstag

Na álljunk meg egy pillanatra! A lényeg:

1. Pasztázás.
Én például (bár Athlonom van, de a P4-es tesztgépen is így szoktuk csinálni) kiveszem a procit a foglalatból, mert a gépházon belül sok dolgot lehet csinálni, de pasztázni nem igazán. Szóval kiveszem, a fémsapkára vékonyan felhordom a pasztát, teljesen elterítem, majd visszarakom a foglalatba, bepattintom/beszerelem/beforrasztom/berúgom a hűtőt és kész.

Ez persze bizonyos gépházak esetében másként is mehet, kinek hogyan kényelmes. A lényeg az, hogy a procit érdemes a foglalatból kiszedve pasztázni, mert a; nehéz a pasztázás úgy b; ha ezüst paszta csöppen az alaplapra, akkor abból probléma is lehet.

2. Paszta. Ezüst alapú pasztát is nyugodtan használhatsz vörösréz hűtőhöz, nem fog oxidálódni, nem fog áram keletkezni, nem fog galvanizálódni és semmi baja sem lesz, ezt elhiheted, több okból is. A; tapasztalat b; a neves hűtőgyártók is ezüst alapú pasztát csomagolnak a P4-es vörösréz coolereik mellé, márpedig ők azért biztosan tudják, hogy mit csinálnak.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  P4 + coolermaster (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.