Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  P4 celeron hűtési gond (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Als2


Als2
csendes tag

Hello!

A probléma : P4 2GHZ-es Celeron WBW-76-os Globalwin hűtővel 53Celsius hőmérsékletű.Ha jobban terhelem, elmegy 60Celsiusig is.Miért van ez?
Próbálkoztam már a feszt is levinni(1.525 helyett 1.4 volt), de semmi eredmény.
Most kipróbáltam Coolink Tank Breeze-zel, azzal csak 50celsiusos a proci, de terhelésnél azzal is felment 55Celsiusig. Úgy gondolom, hogy az is sok.
Gond lehet az, hogy elötte 1 hónapig húzva volt a proci 2,6GHZ-en?

Köszönöm az ötleteket.

Als

ALS

(#2) Joz76


Joz76
tag

A hűtő teljesen felfekszik a procira?

Joz

Joz

(#3) Joz76


Joz76
tag

Elég sokszor szokott a procihűtő felfeküdni a keret leszorítására használt műanyag bigyókra, és ha az egyik kicsit magasabb, akkor csak féloldalasan felkszik rá a cooler.

Joz

Joz

(#4) Als2


Als2
csendes tag

Teljesen felfekszik a hűtő.
Az előző hűtő(WBW-76) bordái nagyon(tuti 55 fok) melegek voltak, a Tank Breeze-zel már nem annyira, de a kézhőmérsékletnél még mindig magasabb volt.

ALS

(#5) up válasza Als2 (#1) üzenetére


up
senior tag

Willamette?

(#6) Hold


Hold
őstag

nekem PIV 2.4 es is 52 fokos.. terhelve 73 ra is felmegy gyári hűtővel

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#7) Il Padrone


Il Padrone
senior tag

A haz szellozeset is meg kellene nezned/tudositanod rola.
Udv

Il Padrone

(#8) Als2


Als2
csendes tag

A cucc egy Acorp nagy házban van, nincs különösebb hűtéssel ellátva.
Ha leveszem a ház oldalát, akkor a hőmérséklet visszaesik pár fokkal.
Ha mini házban lenne 40 fokos nyári melegben, akkor megérteném, de így....

ALS

(#9) Den válasza Als2 (#1) üzenetére


Den
veterán

Fagy a gép? vagy nem működik úgy mint kéne? Ha minden rendben, akkor ne a hőmérsékletet nézegesd hanem használd a gépet.

www.simson4t.hu

(#10) Als2


Als2
csendes tag

Nem fagy a gép, csak csodálkozom, hogy ilyen magas hőmérsékletű.Elvégra nem AMD. Ezek szerint ez természetes lenne?

ALS

(#11) Szőrös  válasza Als2 (#10) üzenetére


Szőrös 
veterán

OFF
''Elvégre nem AMD'' bazzzzzz . Az még ennyire sem melegxik.
ON

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#12) Den válasza Als2 (#10) üzenetére


Den
veterán

az hogy az amd jobban melegszik mint az intel, az a p3-thunderbird időből visszamaradt hiedelem. Akkor jobbsn melegedett az amd proci, mert több mint 30 millió tranzisztor volt benne szemben a p3 9 millió körüli tranzisztorával. ma a p4-ekben is 40 millió körüli tranzisztor van. Ha hajtod akkor bizony fölmegy 60 fokig is. De mivel a p4-ben inteligens hővédelem van, a proci nem tud tönkremenni a meleg miatt. Szóval amíg úgy műxik minden ahogy kell, addig nem kell a hőmérsékletel törődni. Ha valami rendelenesség van akkor érdemes ránézni a hőfokra.

www.simson4t.hu

(#13) Als2


Als2
csendes tag

Vettem hozzá egy Coolink Tank Breeze hűtőt, ami hivatalosan 3GHZ-ig OK. Rá van írva, hogy( nem pontosak az értékek, nem emlékszem rá)kb 35 fokig csak 1500-on pörög, 45 fok felett 3000-en megy. Ezek szerint van olyan P4-es proci, ami 35 fokon fut?

ALS

(#14) Als2


Als2
csendes tag

Bocs, nem akartam senkit megsérteni, nem vagyok levakult Intel rajongó, hogy fikázzam az amd-t. BOCSÁNAT!!!! Csak példa volt.

ALS

(#15) Als2


Als2
csendes tag

Köszönöm DEN-nek a fontos infot, nem vagyok teljesen képben az AMD procikkal kapcsolatban.
Persze mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat. Megokosodtaml és használom így a procit.

ALS

(#16) Als2


Als2
csendes tag

Egyébként el szeretném adni a korábbi hűtőimet. 1 db GLOBALWIN WBW-76 p4-es(2 GHZ-ig ok) + 1 db GLOBALWIN WBK-68 P3-as hűtőt. Nem tudna valaki segíteni eladni? Kösz.

ALS

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  P4 celeron hűtési gond (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.