Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  P4 2,6a - van ilyen? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tibz03


tibz03
őstag

Egy 2,6GHz-es P4-em (nem Celeron, normál P4) van, ami 400MHz FSB-n (vagy mi a...) fut. Ez számomra elég furcsa, mert tudtommal 2,4 felett már csak 533-asok és 800-asok vannak.

A proci egy márkás konfigban van (''márkás'' alatt azt értem, hogy nem én állítottam össze, hanem a ''mélyen tisztelt'' Acer gyár).

Arra gondolok, hogy esetleg az Intel csinált néhány ilyen furcsa procit a márkás gépekbe. Ez nem is lenne probléma, hogy ilyen a proci, de szeretnék egy alaplapot venni a közeljövőben (Abit IS7-E), és attól tartok, hogy nem fogja felismerni a procit.

Mi a véleményetek?

(#2) VIPowER


VIPowER
senior tag

Késő van :)

(#3) HiperG


HiperG
addikt

Van ilyen...
Az Intel azért adta ki az OEM partnereknek hogy el tudák azok adni régi 400 fsb-t támogató alaplapjaikat

(#4) tibz03 válasza HiperG (#3) üzenetére


tibz03
őstag

De az alaplapom 533-at is támogat.

És az IS7-E fel fogja ismerni?

(#5) HiperG válasza tibz03 (#4) üzenetére


HiperG
addikt

Tuti fel fogja, csak épp 400 fsb melett max dualcsenel ddr266 mehet... legalábbis úgy halottam...
Szerintem próbáld eladni és vegyél 2,4C procit

(#6) tibz03 válasza HiperG (#5) üzenetére


tibz03
őstag

És mennyit ér szerinted?

(#7) HiperG válasza tibz03 (#6) üzenetére


HiperG
addikt

Fogalmam sincs... annyit amennyiér egy kevésbé hozzáértő megveszi...

Tudod nemmuszály feltüntetned aprohirdtéseknél hogy milyen stepiing, hameg kérdezi: nemtudod, nem értesz hozzá ;]

(#8) kurczi válasza tibz03 (#6) üzenetére


kurczi
csendes tag

Sőt 2.8-ból is van A-s (400MHz FSB). Nekem a tied B-s változata van (533FSB).

[Szerkesztve]

(#9) tibz03 válasza kurczi (#8) üzenetére


tibz03
őstag

Gratula! :)

Amúgy meg most azon gondolkodom, hogy lecserélem cakkumpakk a cuccost AMD-re (Abit NF7-S, 2500+ Barton, 2x256 DDR400 Infineon).

Mit szólsz hozzá? Jobb lesz?
Szerintem igen, azért csak ott van a Dual Chanel, meg csak nem DDR266 - igaz, a 400MHz-es RAM nem nagyon lesz kihasználva egy 333FSB-s procival.

(#10) tibz03


tibz03
őstag

KÉRDÉS:

Mivel sík vagyok a procikhoz (leginkább a tuninghoz), ezért jó lenne, ha valaki jó szájbarágósan elmagyarázná nekem, mi is az a szorzólock (illetve sejtésem van róla), és hogyan vehetek olyan procit, ami nem szorzólock-os?

(#11) hobizoli válasza tibz03 (#10) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Intel-bol ki van csukva....


hobizoli

több drón kell ;P

(#12) tibz03 válasza hobizoli (#11) üzenetére


tibz03
őstag

De AMD-t szerenék venni. A ''ki van csukva'' alatt azt érted, hogy mind szorzólockos, nem? Tudtommal az, mert csak az FSB-t lehet növelni Intel-nél, a szorzót nem.

(#13) hobizoli válasza tibz03 (#12) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ja jo, kicsit felre olvastam :DD...most mar nehez vadi ujan boltbol nem lock-lt CPU-t venni, SZVSZ vegyel egy hasznaltat ami ''jo'', es ahhoz egy olyan lapot, ami tudja allitani.




hobizoli

több drón kell ;P

(#14) tibz03 válasza hobizoli (#13) üzenetére


tibz03
őstag

És ha veszek egy lockosat, akkor az nem olyan jó? Miért nem jó? Kevésbé lehet tuningolni? Mennyire kevésbé? Hüm?

(#15) kvazar


kvazar
tag

lockos cpu egy gyárilag beállított szorzójú cpu, nem lehet változtatni. jelentősége a tuningnál van, ugyanis egy adott szorzóval ami általában egy kihegyezett szorzó, kisebb fsb-t lehet adni nekije, mert ugye a órajel meg túlnő. viszont minimális órajel növekedést és max fsb-t szépen be lehet állítani a szorzó-fsb hangolgatásával.

saját példám. 2400+=2000mhz alap. ezt 15*133-al kapja gyárilag. szorzót nem emelve mert mondjuk fix, csak fsb-t lehet adni neki. ezt ált 155ig szereti ezzel a szorzóval így 15*155=2325mhz. AMD nem szereti a magas órajeleket nagy többségben.... viszont ha szorzó állítható, simán 200as fsb és ezt leszorzod mondjuk egy 11.5re akkor gyakorlatilag ugyanott tartasz órajelben csaképp fsb-d kicsit magasabb, de ez jobb is teljesítményben. lényeg ha a szorzó lockolt akkor igen gyorsan eljutsz az üveghangig anélkül hogy igazán nagy teljesítményt érnél el, ha unlock akkor aztán lehet tuning-stabilitást játszani a különböző fsb-szorzó varriációkkal, egy azonban tuti. legnagyobb kakeszt csak unlockoltal kapod meg.
ramkihazsnálásban jó ha szép kerek fsb-t állitasz be 133,166,200....de arra kb figyelj hogy maradj a játékkal az alapórajel közelébe +200mhz max. nagyátlagban egy barci jó2500mhz alatt van.
tanx.

Eladó hardverek,kellékek: http://prohardver.hu/apro/kvazar_bazarja/friss.html

(#16) kurczi válasza tibz03 (#9) üzenetére


kurczi
csendes tag

Van egy friss, ütős rendszered, én a helyedben hzasználnám egészséggel és nem a cserén gondolkodnék. A DDR400-at pedig kilehet használni a 333FSB-vel, ha húzod a CPU-t.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  P4 2,6a - van ilyen? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.