Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  P4 2.6/400 fsb tuning (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Angie™


Angie™
addikt

Remélem nem baj hogy új témát nyitottam, de nem nagyon találtam topic-ot amelyben ilyen proci tuningjáról lenne szó..

Szóval, szerintetek meddig lehet felhúzni a procit??:))

Na jó, konkrét kérdésem a következő:

eddig 2860 mhz/440fsb re húztam fel feszültség emelés nélkül működött stabilan, de véleményem szerint ez egy elég jól tuningolható darab, és jó lenne többet kihozni belőle..

most megemeltem az fsb t 115 mhz re, eredmény 3003ghz /460fsb és abit bh7 alaplapban feszültségemelés +5%.. így a proci 1.55 - 1.57 voltot kap... na ezt nem tudom hogy ez nem sok-e ez az érték.. mert eddig 1.45 - 1.47 v volt..

na ezt jól megfogalmaztam, de remélem érthető volt:DD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#2) Orc válasza Angie™ (#1) üzenetére


Orc
senior tag

Az 1,55-1,57 volt egyátalán nem sok, nyugodt lehetsz.Jó hűtéssel akár 1,6 voltot is bátran adhatasz procinak. Hogy meddig lehet húzni, az sokmindentől függ. Ajánlom figyelmedbe az [L]http://www.overclockers.com[/L] cpu database-részlegét.



[Szerkesztve]

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#3) Sopi válasza Angie™ (#1) üzenetére


Sopi
senior tag

Helló!
Első kérdésem, hogy lehet alapból 400Mhz az FSB :F???
Nem 533Mhz esetleg (800 is lehet, de azt a Bh7 nem támogatja)?
Vagy nem Celeronod van???
Annak 400Mhz az FSB-je!

(#4) Angie™ válasza Orc (#2) üzenetére


Angie™
addikt

köszönöm hogy megnyugtattál, már itt rágtam az asztal sarkát, hogy most mi lesz.:)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#5) Sopi válasza Orc (#2) üzenetére


Sopi
senior tag

Egyébként ennyi volt tényleg OK, nincs vele gond

(#6) Angie™ válasza Sopi (#3) üzenetére


Angie™
addikt

nem celeronom van..:) igenis létezik p4 northwood 400 as fsb vel, pont a 2.6ghz-es amit utoljára gyártottak belőle.. Elvileg azért csinált ilyeneket az intel, hogy a régebbi alaplapos konfigokat is el tudják adni a gyártók..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#7) Angie™ válasza Sopi (#3) üzenetére


Angie™
addikt

OFF

ja és BH7 ''nem hivatalosan'' de támogatja a 800 fsb-t, ez azt jelenti hogy egyik alaplap támogatja a másik nem, szóval a szerencsén múlik..:)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#8) Sopi válasza Angie™ (#6) üzenetére


Sopi
senior tag

Aha, értem.
Végül is elképzelhető...

(#9) Angie™


Angie™
addikt

most már csak azt szeretném tudni, hogy mennyi lehet a max hőmérséglete a procinak.. most alap szinten 41-42 C fok, kiváncsi vagyok terhelés alatt meddig megy fel...:)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#10) Sopi válasza Angie™ (#7) üzenetére


Sopi
senior tag

Tudom, nekem is az van :DDD!
De sajna mégsem...
Az új konfigomból még csak a procit vettem meg (P4 2800Mhz - 800Mhz FSB), gondoltam kipróbálom, de nem bootol be :(, úgyhogy még kell egy új lap...

(#11) Sopi válasza Angie™ (#9) üzenetére


Sopi
senior tag

Eddig ez normális!
Nekem
alap:40-42fok
full terhelés: 46-48fok

(proci: Celeron 2,4@3,0Ghz - alapfesz
CPU hűtű: Coolink Tank1Breeze)

(#12) Angie™ válasza Sopi (#10) üzenetére


Angie™
addikt

Hozd át nálam, hátha itt elindul..:)) :DD :DD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#13) Sopi válasza Angie™ (#12) üzenetére


Sopi
senior tag

Inkább veszek egy új lapot :))
(De jó próbálkozás volt... :)) )

(#14) Angie™ válasza Sopi (#11) üzenetére


Angie™
addikt

Nem értem hogy hogyan kaphattál ilyen eredményeket...:U

Most néztem meg teljes terhelés alatt a procim..


5 percig 100% ig leterheltem a procit, és 55-60 C fok között váltakozott a hőmérséklete.. Pedig egy AeroCool Hercules réz hűtő(van vagy fél kiló:) ) van rajta, és 3 rendszerhűtő a házban, 1 pont a proci előtt.. igaz a szobában van vagy 26 C fok, szeretjük a meleget..:DD :DD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  P4 2.6/400 fsb tuning (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.