Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  P4 2,4-2,6 (800mhz) vs athlonxp 2700+ (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Hi!
Volt már egy XP 2600+ vs 2500+Barton témám, bocs, hogy ennek újat kezdtem...
Szal a kérdés adott : Athlon XP 2700+(28e HUF) vagy P4 2,4 (38e HUF) - P4 2,6 (45e HUF). Mind2 P4-es 800as FSBs. Most leginkább teljesítményre érdekelne a dolog meg esetleg tuningra, az anyagiakat másodlagosan nézzétek!

hey-ho-let's-go

(#2) hobizoli válasza -=V3rthil=- (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Akko' nincs mit tenni, vegye' P4-t...




hobizoli

több drón kell ;P

(#3) MUŁĐER válasza -=V3rthil=- (#1) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Ja, ha van rá zseton, akkor vegyél p4-et, mondju a 2,6-ost, azt úgyis simán föl tudod tuningolni 3ghz-fölé, de mondjuk a 2,4ghz-eset is. Szóval amelyik tetszik, bár szerintem a 2,4 ghz-es jobban megéri.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#4) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Értem. És valami jó lapot is tudnátok ajánlani alá? Azt kihagytam, hogy 512mb Samsung 333-as ram van mellé.

hey-ho-let's-go

(#5) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Najó, kicsit bonyolítom a dolgot:)) Ha bejön a képbe egy 3000+ Barton 50e-ért? Akkor mit mondanátok?

hey-ho-let's-go

(#6) realist


realist
őstag

800mhz p4 jelenleg nincs párja...:)

(#7) Viktor77 válasza -=V3rthil=- (#4) üzenetére


Viktor77
titán

Nekem P4 2.6C-m van. Most perpillanat 3125-ön megy, alapfeszen. Van 2x256mb 400-as Infineon ramom duálba, ezek 2.6-os fesszel 480-on mennek. Ja, és a legfontosabb a lap: ABIT IC7!!! Eszméletlen jó lap. Atomstabil, tuningra kiváló, mi kell még?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#8) Orc


Orc
senior tag

Ez nem kérdés, valamelyik P4 a nyerő választás.

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#9) beeboy válasza -=V3rthil=- (#5) üzenetére


beeboy
addikt

azt semmiképp!

egy barton2500 is megy +3200 szinten!
jó stepping kódos persze

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#10) beeboy válasza -=V3rthil=- (#5) üzenetére


beeboy
addikt

szóval ha 20 körül szánsz rá pénzt akkor barton2500, de ha sok a zsé akkor pentium - 2.8-as már van 55+fa körül

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#11) Cane válasza realist (#6) üzenetére


Cane
őstag

de, pl.: Athlon 64 :)

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#12) erdoke válasza -=V3rthil=- (#5) üzenetére


erdoke
titán

Ha a pénz nem számít nagyon, akkor egy 2,6C-t veszel 500 MHz-es DDR-rel, vagy még inkább 533-assal (bár abból jófajta itthon nemigen kapható).
Számold ki, hogy szinkron dual DDR 540-nel mennyit nyom a 2,6C...:C

A legjobb aláírás a héten

(#13) Orc válasza erdoke (#12) üzenetére


Orc
senior tag

3510Mhz

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#14) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Azért nincs korlátlan keret sajna... RAM most nem férne bele, marad a 333as Samsung (512Mb). Az nagyon visszafogja? Amúgy 2,6C a legesélyesebb, ha Intel.

hey-ho-let's-go

(#15) erdoke válasza Orc (#13) üzenetére


erdoke
titán

Inkább költői volt a kérdés... :)

A legjobb aláírás a héten

(#16) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

MSI 865PE NEO2-LS S478 DDR ATX ---> erről a lapról mi a véleményetek? 24k HUF lenne, nekem szimpatikus, az MSI is és a specifikációk is. Valakinek van tapasztalata? Vagy legalább hírből ismeritek?:)

hey-ho-let's-go

(#17) Jenő válasza -=V3rthil=- (#1) üzenetére


Jenő
aktív tag

Mire szeretnéd használni? Mert ha játék, akkor az athlon 2700+ :U

(#18) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Leginkább játék... Miért ajánlod az AMD-t? Mármint tényleg érdekel, információkat gyűjtök:). Ahogy én a teszteket láttam, a 800-as FSB-s P4 leveri az AMD-ket. De nem vagyok otthon annyira processzorokban:(...

hey-ho-let's-go

(#19) Viktor77 válasza -=V3rthil=- (#18) üzenetére


Viktor77
titán

Le hát. Egy 2.6C-nek 3.2-őn már nem ellenfél egy 2700-es xp.

Bocs, mindenkitől, nem flame-nek szántam. Ez az én saját, egyéni véleményem!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

333as ramokkal meddig tudom húzni (most a P4re gondolok)? És nem rajonganék, ha vízhűtést / akármi extrát kéne rakni rá, szeretem a léghűtést:) .

hey-ho-let's-go

(#21) joysefke válasza Viktor77 (#19) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ja SSE2 re optimalizált szintetikus bencsmarkokban nem....
De ha játékról van szó, ráadásul olyanról amit nem optimalizaltak semmire
max pénztárcára, akkor nem hagyja ott a P4 az azonos PR Athlont

(#22) Viktor77 válasza joysefke (#21) üzenetére


Viktor77
titán

Én kifejezetten a 2700-es xp-re értettem, és a 2.6c-re, mert erDOKe azt említette mint alternatívát.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#23) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Akkor szerintetek 2.6C-vel melyik XP van egy szinten?

hey-ho-let's-go

(#24) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Najó, még úgyis alhatok párat, mire elérek a vásárlásig... Lesz időm gondolkodni. Csak az a baj, hogy egy ideje már ezt teszem, és egyre bizonytalanabb vagyok:)) .

hey-ho-let's-go

(#25) Lőre


Lőre
tag

Szerintem 333 as memmel a 800 as p4 eleve felejtős! Mivel legalább 400 as kell hozzá hogy duálban futva kiadja a 800 at nem?
Legalábbis én igy hajtom az az enyémet.
A tuningról akkor még nem is szóltam.

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

(#26) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Én is ezen gondolkodtam... De az is felmerült bennem, hogy később úgyis vennék ramot, a réginek is lenne helye, összeraknék a régi cuccokból egy második gépet, ha nem adom el... Szal nagy dilemma...

hey-ho-let's-go

(#27) I_Am válasza -=V3rthil=- (#16) üzenetére


I_Am
veterán

Jó lap már 2 gépet is raktam össze amiben ez volt...tuningolhatóságra hasonló mutatókkal rendelkezik, mint az IC7, pluszban viszont van rajta Lan. (Meg ''msi modding :D chipset fan).
1. konfig 2,4C - 3,4GHz (1,550 fesz.el)
2. konfig 2,4C - 3GHz (alapfesz, és nem kellett többa gazdájának, pedog toltam volna feljebb is, de nem engedte) :t

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#28) anulu válasza Lőre (#25) üzenetére


anulu
félisten

Ha(!) eredeti Samsung, és nem vmi szitázott borzadály, akkor a 333-as 400-420MHz-et kipörög, 2,6V-on, és nem melegszik. Szóval próbálkozni lehet. :) Amúgy P4-nél, és a VIA-s AMD lapoknál nem annyira lényeg teljesítmény szempontjából, hogy szinkronban menjen az FSB - RAM páros. Az az nForce2-nek lényeg.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#29) Drizzt válasza -=V3rthil=- (#5) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ha ez belejön, akkor: XP2500+nf7 barton, vagy 2.4C+IS7\IC7.

I am having fun staying poor.

(#30) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Hmmhmmm, akkor már csak 1 kérdésem lenne : P4 2,6C sima Radeon9800-zal, vagy XP 2600+ (esetleg 2700+, vagy 2500+ Barton) Radeon 9800PRO-val?:) Mennyire éri meg sima Radeon helyett PRO-t venni? A difi kb 24e HUF.

hey-ho-let's-go

(#31) I_Am


I_Am
veterán

Egy-két adat:
HIS Excalibur Radeon 9800 (nonpro)128 MB, 2400+os Amd 3000+on 6017 pont, kártya alapórajeleken.
Sapphire Radeon 9800 Pro, P4 2,6C@3,1GHz 5950 pont. (persze 3DMark03-ban) alapórajeleken, szal a sima is gyors tehát árban egyenlőre jobban megéri.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#32) beeboy válasza I_Am (#31) üzenetére


beeboy
addikt

és ha mákja van, fel lehet húzni a pro szintjére

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#33) cyberdoom


cyberdoom
tag

NE VEGYÜNK MÁR 800AS RENDSZERŰ P4HEZ 333AS RAMOKAT !!!!

EP45DS5-Quad-4GB-22"-2TB-650W

(#34) Hun'reeth válasza cyberdoom (#33) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Nem akarja venni. Már van neki. :D

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#35) erdoke válasza Lőre (#25) üzenetére


erdoke
titán

5:4 CPU:RAM osztóval alapon 320 MHz-en hajtja a ramot. Innen még húzni is tudod, 340-ig minden 333-as RAM elketyeg. Addig is jó, amíg nincs lé 400-as, méginkább 433-as v. 466-os modulokra.

A legjobb aláírás a héten

(#36) erdoke válasza cyberdoom (#33) üzenetére


erdoke
titán

Nem érted a kérdést. A 333-as RAM-ok adottak, és egyelőre nincs keret cserére. 2,6-os procit 2,8-on tutira lehet hajtani 333-as RAM-okkal. Addig elfogadható megoldás, amíg nem vesz egy 500-as modult. :P

A legjobb aláírás a héten

(#37) erdoke válasza Hun'reeth (#34) üzenetére


erdoke
titán

Kicsit bővebben kifejtettem, ha nem gond... :D

A legjobb aláírás a héten

(#38) Hun'reeth válasza erdoke (#37) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Köszike. :D Lusta vagyok állandóan magyarázni. :P

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#39) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Csak, hogy a topichoz is szóljak valamit:
Ha a procik közti különbséget (ami 2,6C esetén már 17k) + az alaplapok közti különbséget - mert egy ilyen procihoz min. 865PE dukál - és eladva a 333-as ramot bőven vehet 4xx ramot vagy akár 500-ast is. :D
De ha tényleg nem számít a lé (bár a ram probléma nem ezt sugallja :P) akkor már elhangzott a válasz.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#40) vlaci79 válasza Lőre (#25) üzenetére


vlaci79
senior tag

aszinkron memoria kezeles lehet P4 mellett alapbol 266 320 400 a valasztas lehetosege

(#41) erdoke válasza vlaci79 (#40) üzenetére


erdoke
titán

#35
Én nyertem a Túró Rudit! :))

A legjobb aláírás a héten

(#42) Jenő válasza -=V3rthil=- (#18) üzenetére


Jenő
aktív tag

Az AMD jobb grafikus dolgokban, ezért ajánlanám. A 800 FSB-s P4-et én inkább videókódolásra és hasonló órajelfüggő dolgokra használnám. A tesztek eredményei (ahogy én figyeltem meg), pedig nem mutatnak akkora különbséget -> nem is fogod észrevenni.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  P4 2,4-2,6 (800mhz) vs athlonxp 2700+ (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.