Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  P4 1.6A Northwood (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

egy ilyen proci alá milyen alaplapot ajánlotok? ddr-es és rambus-os ból melyik jó hozzá?

prohardver vendég

(#2) guest


guest
veterán

nem úgy értem hogy melyik tudja kezelni meg azt is tudom jelenleg a rambusos gyorsabb lenne de mégis melyik a legjob választás?

prohardver vendég

(#3) Egon válasza guest (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez attól függ... A nevesebb gyártók (pl. Asus) alaplapjai esetében ad absurdum általában az i845D chipsetes a drágább, mint az i850 chipsetes... A RAM modulok esetében fordított a helyzet, azaz ugyanott vagy ár szempontjából mindkét megoldásnál... Ha Asusban gondolkodsz, akkor inkább Rambus, valamivel gyorsabb rendszert kapsz... Az meg nem hátrány, hogy a Rambusnak nincs jövője: a PC2100-as DDR-nek sincs...
Ha viszont olcsóbb gyártók alaplapjai közül választasz (pl. Abit), akkor más a helyzet. Pl. a BD7 vagy 6-7K nettóval olcsóbb, mint a TH7-II, ehhez hozzájön a RAM, ami szintén olcsóbb DDR-ből valamivel, összesen közel 10K-val olcsóbb, és annyival szvsz nem gyorsabb Rambus memóriával, hogy ennyi különbséget megérne...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) guest


guest
veterán

szóval azt mondod egy bd7 jobb vásár ár teljesítmény viszonylatban

prohardver vendég

(#5) guest


guest
veterán

az érdekelne még hogy van e vkinek a bd7 ről vagy vmelyik másik ddr-es p4 alaplapról az új p4 1.6a val?

prohardver vendég

(#6) guest


guest
veterán

jajj kimaradt a tapasztalat szócska:))

prohardver vendég

(#7) guest


guest
veterán

a bd7 kezeli a northwood magos procikat vagy bios frissítés kell neki is?

prohardver vendég

(#8) Egon válasza guest (#7) üzenetére


Egon
nagyúr

Van egy másik topic a Northwood magos procikról (Parci cikke kapcsán született), ott van némi infó a TH7-II-ről, meg egy-két P4-es infó... Sajna BD7-ről semmi infóm nincs, pedig engem is érdekelne...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) hungeek_old


hungeek_old
csendes tag

őszintén emberek....... minek P4? Mert 2 dolog amiben az a legjobb:
1.: DVD-RIPPELÉS
2.: KÓDTÖRÉS (LENYÚLT ADATBÁZISBÓL VISSZAFEJTÉS)

ennyi.....
3.: aki játszani akar az vegyen x-boxot az való neki nem PC, a PC-nek más a küldetése :)
És tuttommal nincsen 1,4-2,2 ghz-t követelő játék a piacon.. (de ha igen akkor bocs.. nem vettem elő játékot a doom kivételével 8 hónapja)

Én egy Celeron II 566E-vel nyomom már 1,5 éve és szinte ebből a gépből élek.. ezzel keresem mindennapi kenyeremet :)

(#10) Parci válasza hungeek_old (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

stick, mi az a Celeron II 566E? :):)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11) guest


guest
veterán

Limited edition stick reszere. Hat ezt sem tudtad? :)

ron

prohardver vendég

(#12) hungeek_old


hungeek_old
csendes tag

nemtom mit jelent de ez van rápingálva és 'beleégetve' a prociba... de ha szerencsém volt (vagy nem.... :) ) akkor tényleg limited edition :D

(#13) guest


guest
veterán

stick az ember azé' vesz egy csúcsabb gépet hogy sokáig jó legyen neki... Eddig nekem is megfelelt egy 300-as Cerka 508-ra húzva, de mostanában mintha szaggatnának rajta a dolgok... :)

prohardver vendég

(#14) BYpsilon


BYpsilon
csendes tag

Ha nem ragaszkodik az ember maniakusan az intel chipset-hez, akkor tudom ajanlani az ASUS P4S-333-t. Chipset SiS645, az 1.6A-s proci siman, mindenfele fesz emeles nelkul, megy benne 2133-t.

(#15) guest


guest
veterán

Szerintem vegyél ASUS RAMBUS-os lapot.
Már szinte alig van különbség a RAMBUS és a DDR között árban. Teljesítményben viszont annál inkább, és szerintem a RAMBUS-nak egyenlőre van jövője, legalább annyi mint a DDR-nek.

prohardver vendég

(#16) Egon


Egon
nagyúr

Múlt hét pénteken megjött a procim (P4 1.6A), gyorsan kellett hozzá lapot (meg memóriát...) vennem... Hosszas hezitálás után az Abit BD7-es mellett döntöttem, hozzá vettem egy 256 MB-os PC2700-as (333 MHz) memória modult (egyenlőre ennyi). Tapasztalataim:
1. A Northwood magos procikat is látja egyből, nem kell BIOS-t frissíteni (megnéztem az Abit honlapján, a legfrissebb BIOS van beégetve).
2. A proci core feszültsége sajna csak 1.625 V-ig állítható (az alap 1.5 V-ról), ez adott esetben akadályozhatja a tuningot...:(
3. A memória aszinkron módban hajtható: 1:1 vagy 1:1.33 arányban (PC 1600 vagy PC2100 memória).

A procim egyébként 143 MHz-ig bírja (1.625 V-on), több órás intenzív tesztelés alatt teljesen stabil volt (145-ön teszt közben hibázott, 150-en el sem indult...:( ), ez 2288 MHz-et jelent...
A memória 170 MHz-ig bírta (ekkor a proci 128 Mhz-en ketyegett, és természetesen PC2100-ra volt állítva a RAM az 1:1.33 arányhoz).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17) Egon


Egon
nagyúr

Összességében jó vételnek tűnik a lap (a Tomshardware-es tesztek alapján átlag 5%-kal gyorsabb csak az RDRAM-os gép a DDR SDRAM-osnál), de két dolog nem tetszik:
1. A core feszültség csak kis mértékben emelhető.
2. Érthetetlen módon a memória beállítások a leggyorsabb értékeken mennek stabilan (2-2-2-5), ugyanazon az órajelen lassabbra állítva a gép el sem indul!!! Erre jó lenne magyarázatot találni... Apropó: van olyan tesztprogi, ami ezeket a memória beállításokat (pl. CAS Latency stb.) MEGBÍZHATÓAN kiírja?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18) Egon


Egon
nagyúr

Tud esetleg valaki olyan helyet, ahonnan beta biosokat lehet letölteni?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19) Den válasza Egon (#18) üzenetére


Den
veterán

Mihez?

www.simson4t.hu

(#20) Egon válasza Den (#19) üzenetére


Egon
nagyúr

Abit BD7-hez...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21) Den válasza Egon (#20) üzenetére


Den
veterán

Kevés a 2.3 giga? :)

www.simson4t.hu

(#22) Egon válasza Den (#21) üzenetére


Egon
nagyúr

Szeretem kihozni a dolgokból a maximumot...:) Persze csak ''normális'' mértékben: pl. forrasztgatni nem állok le semmi pénzért...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#23) guest válasza Egon (#16) üzenetére


guest
veterán

Egon problemaja engem is erint, ha valaki tudja, honnan lehet olyan BIOS-t leszedni az Abit BD7-hez (nekem mondjuk raid van, de tokmind1), amivel a core 1.75V-ig pakolhato, ossza meg veluk :)
Nekem egy 2.0A-s van, jelenleg 2.4-en, de szerintem birna ez 2.5-2.6 kozott menni, csak kellene neki meg egy kis kakao :)

prohardver vendég

(#24) Den válasza guest (#23) üzenetére


Den
veterán

Folyékony nitrogénnel menne az 3.0-t is.

www.simson4t.hu

(#25) guest


guest
veterán

Az bizotos Den, de melyik sarki közértben lehet kapni folyékony nitrogént literre? :DD

prohardver vendég

(#26) guest válasza Den (#24) üzenetére


guest
veterán

Talan, de jelenleg nem hiszem, hogy a hutes miatt nem megy gyorsabban, igy is 40-41 fokos a proci, ami szerintem a 2.4Ghz-het kepest nem tul veszes.

prohardver vendég

(#27) guest válasza guest (#23) üzenetére


guest
veterán

megkonyorulok rajtatok bios ugyben de azt azert megjegyzem ez nem egy beta bios hanem egy kicsit atbuheralt bios!!!
Hogy azert jot is mondjak a buherator csinalt a TH7II-hoz ilyen biost nekem az van a lapomon es beton stabil. Szerencse fel!!!

http://www.n3dt.com/mrnatural/BD7_6H2.zip

prohardver vendég

(#28) guest válasza guest (#27) üzenetére


guest
veterán

Mar jon lefele. Halas koszonet :)

prohardver vendég

(#29) Egon válasza Den (#24) üzenetére


Egon
nagyúr

Den: ne haragudj, de erre a szélsőségesen tuning-ellenes beszólásodra én azt tudom mondani, hogy ha a tuti kis AMD prockód nem szorzó-lockos, vedd vissza 100 MHz-re (1x-es szorzóval), és akkor valszeg a feszt is visszább veheted: legalább nem melegszik majd. Vagy vegyél olcsón egy XT-t, arra procihűtő sem kell...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#30) Den válasza Egon (#29) üzenetére


Den
veterán

Van egy olcsó, 486 dx 50-em (3000 forint volt), csak behalt a vinyója, de lehet hogy veszek bele egy ócsó valamit, aztán lefuttatom rajta a pcmarkot :). Egyébként döbbenet, hogy milyen pici borda van rajta venti nélkül.
Szerinted feszemeléssel menne 55 mhz-en? :)

www.simson4t.hu

(#31) Egon válasza Den (#30) üzenetére


Egon
nagyúr

Jó, oké, igazad van, bocs. Kicsit elragadtattam magam...
Csak tudod vagyunk úgy egy páran, hogy szeretjük kihozni a gyártó által titkoltan/titkolatlanul ''beépített'' lehetőségeket a számtech cuccokból... Szerinem ebben nincs semmi elítélendő... És ha raksz egy szmájlit az előző hozzászólásod után is, nem is foglalkoztam volna vele...:) Azért remélem nincs harag...:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32) Den válasza Egon (#31) üzenetére


Den
veterán

Ja, komolyan gondoltad? Azt hittem csak lemaradt a szmájli. Mindegy, persze hogy nincs harag. Jó poén volt.
Azért azt a pcmarkot már csak lefuttatom.

www.simson4t.hu

(#33) guest válasza guest (#27) üzenetére


guest
veterán

Lecci konyorulj meg rajtam is, es aruld el, honnan tolthetnem le azt a TH7II biost, mert nekem meg arra lenne szuksegem :)

prohardver vendég

(#34) guest


guest
veterán

Na jo akkor a TH=II-es bijosz
nesze
http://www.n3dt.com/mrnatural/TH7H_39C.zip

prohardver vendég

(#35) guest válasza guest (#34) üzenetére


guest
veterán

Ezer hala es koszonet erte :))

prohardver vendég

(#36) guest válasza hungeek_old (#9) üzenetére


guest
veterán

Van aki DOLGOZIK a gépén. Renderelj egyszer CELERONON azt meglátod, hogy milyen ...

prohardver vendég

(#37) guest válasza guest (#36) üzenetére


guest
veterán

Hol lehet most kapni p4 1.6a box? Olcsón! Fontos, sürgős!!

prohardver vendég

(#38) BobMaster válasza guest (#37) üzenetére


BobMaster
senior tag

És milyen telkepülésre gondoltál?

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#39) guest válasza BobMaster (#38) üzenetére


guest
veterán

Szia! Budapesten kellene legolcsóbb bruttó, még a héten csütörtökig....

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  P4 1.6A Northwood (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.