Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) maxcooper


maxcooper
tag

Hi!
Volna itt egy Tomato V693-as P3-as lap Intel Celeron 800 MHz-es procival 235W-os táppal.
A gond az hogy ha kihúzom a tápból a tápkábelt, leáramtalanítom egy néhány 10 percre akkor nem indul be.
Pontos tünetek:
-Bekapcs minden felpörög, de nincs szignál a moncsinak és nem megy tovább ebből az állapotból
-1-2 reset vagy ki-bekapcs és aztán meg minden ahogy kell és utána álltalában nem csinál ilyet.

A táp gond nem lehet mert próbáltam saját 300W-os teljesen működőképes táppal és ue.
Ami még feltűnt hogy ha bekapcsolom a masinát a tápből érdekes fütülő, éles, de nem szúró hang hallatszik. Eddig nem tapasztaltam ilyet ezért is gondolom hogy a lappal lehet a gáz, mert nekem men visított még igy ez a táp.
Azért is gondoltam hogy lap mert rádugtam egy műszert a (Digitális multiméter- piacos :) ) tápra és lám kihúzás után szépen csökken a fesz, bár tegyem hozzá elég lassan. Gondolom szépen sülnek ki a kondik. Megvárom még legalább 100 microVolt alá esik az egyenfesz és aztán start és lám meginn itt a jelenség. Szóval teljesen tanácstalan vagyok.
A VGA egy AGP-s Asus V3800 /32 MB ram
Ebben a pillanatban próbáltam egy PCI-s S3 ''virgáccsal'' és azzal ment...
Akkor most az AGP lenne rossz...de egyébként volt hogy ment az eredeti konfiggal is...
Tehát akkor azt se tom hogy mondani hogy az Asus a rossz...
Ha valakinek van ötlete írjon legyen kedves :DDD

Mellesleg az össz rendszer olyan jelenséget produkál még hogy eccercsak fogja magát az XP és lefagy vagy restart...egy fél napot görcsöltem vele és mikor eljöttem teljesen jó volt.
Aztán 2 nap múlva elkezdte előről...
Szal PLS HELP IF YOU CAN!

(#2) Zoltán válasza maxcooper (#1) üzenetére


Zoltán
őstag

Rossz hírem van. Pontosan ezzel a lappal, ugyanilyen hibajelenséget tapasztaltam, a lap meg is halt. Szóval mielőbb dobd ki. Nekem egyébként rosszabb volt az arány, ritkábban sikerült beindítani a lapot, mint neked, majd később ahogy napokig szenvedtem vele, már egyáltalán nem. Egyértelműen ezek a lapok öregedtek már el, a tápom is egy márkás/tesztgyőztes volt. Szóval sajnos egyértelmű, hogy ezek a lapok így szoktak kimúlni, miután elöregedett bennük egy alkatrész.

(#3) maxcooper válasza Zoltán (#2) üzenetére


maxcooper
tag

A legnagyobb gond hogy nem az enyém a cucc és a pali most vette kb 2 hónapja használtan egy boltban....lényeg hogy visszavitte és mondta hogy mizu...erre összedugták, start meg minden és ment....minden gond nélkül.
Mondta a boltos hogy hát ez jó...
Nagy örömmel hazavitte összerakta és ugyan az....szétkap, be a kocsiba és meginn visszavitte! A történet meginn ua. volt....és igy ott maradt nála a cucc...
Megkért hogy menjek el mert biztos a rendszer sz*r...voltak ott is gondok, végül is az egyik memória modult is kiszűrtem, mert ha az benne volt akkor kékhalálos ''fizikai mem. címzéses'' üzenetes azonnali restart-ot produkált változó időközönként...ezt követően minden ok lett...gondoltam na ez volt a gáz...majd utána jött 2 nap múlva hogy meginn fagy...
Szóval nem tudom hogy mivel érvelhetne a boltban és hogy egyáltalán visszaveszik-e neki, de gyanítom hogy ez nagyon rossz vásár volt és ráfizetés lesz a vége....
Köszi szépen az infót...éreztem hogy már valami erősebb gond lesz nem csak rossz csati, vagy contakt.... :R

(#4) Zoltán válasza maxcooper (#3) üzenetére


Zoltán
őstag

Használtan vette 2 hónapja... Te sem adnál 2 hónap garit egy ilyen régi használt alaplapra, gondolom Ő is kevesebbet kapot.

(#5) Wourth


Wourth
csendes tag

A sípoló táp kondi hibát szokott jelenteni. A tomato alaplapok tipikus hibája az alaplapi elem gyengülése, ilyenkor szokott a leírt hiba jelentkezni. Mérd meg a piacos mméterrel 2,8V alatt már szokott jelentkezni a leírt hiba.

(#6) maxcooper


maxcooper
tag

THX a kondis tippet....
..má vissza vittem a machinát, de azt mondta a pali hogy cimbi a boltos és majd megoldja vhogy...

Mellesleg egy P3 Tomato v693, 733 MHz Cerka, Gigabyte ATi 9200 64 MB, 256 MB SDRAM, 6,4 GB Quantum, HP 4x 4x 24x CDWriter, Ensoniq SB hangkártya konfigért mennyit lehet kérni a mai használt gép piacon? Ventik cserélve, teljesen hibamentes.
Ez nem a szóbanforgó vas, hanem egy másik, ami momentán nálam porosodik (tesóm hallgat rajta zenét). :U

(#7) glacious válasza maxcooper (#6) üzenetére


glacious
addikt

Az az alaplap nem támogatja a coppermine celeronokat, 2V-on küldi neki a feszültséget, csoda, hogy el nem ég. Mármint anno nekem volt ilyen problémám. Ki kellene próbálni egy régebbi procival.

(#8) maxcooper válasza glacious (#7) üzenetére


maxcooper
tag

....már mint melyikre gondolsz az 1. vagy a 2.?
Hogy nem bírja a 733 MHzes Cerkát vagy a 800-ast mondod?
Hát nem tom...már kb 2 éve meg van és...eddig semmi....boltban rakták össze, nem én csináltam....

(#9) glacious válasza maxcooper (#8) üzenetére


glacious
addikt

A 800-asra gondolok, mert nekem a 850-essel csinálta, hogy nagy feszültséget adott neki. Valószínű, hogy a 66MHz-es FSB-jű (coppermine) celeronokat és a 100-as FSB-vel rendelkező PIII-akat támogatja maximálisan. Mert előtte a 333-as celeronom 500-on járt benne hibátlanul. És azóta sem jöttem rá, hogy mivel lehetett volna ezt megoldani.

Szerintem ellenőrizd le mekkora feszültséget kap a proci mindenekelőtt.

(#10) maxcooper válasza glacious (#9) üzenetére


maxcooper
tag

milyen probival tudom ezt szakszerűen megteni?
CPUID? CPU-Z?
A gond hogy a gép már nincs nálam és ez nekem se jutott eszembe, pedig kicserélhettem volna egy próba erejéig a 733-asra :(
Már mind1, de azért THX az értékes infó! :R

(#11) glacious válasza maxcooper (#10) üzenetére


glacious
addikt

Azt hiszem a leghitelesebb a CPU-Z, én már nem tudom mivel néztem 5 éve:D

(#12) maxcooper válasza glacious (#11) üzenetére


maxcooper
tag

THX!
Már nem is azért kérdeztem, csak hogy legközelebb...tudod az jó ötlet sosem árt... :R

(#13) Csabessz11


Csabessz11
csendes tag

Tehát én is egy p3 V693 tomato 700Mhz-es cel. -nal küzködöm... jelenség hasonló, nem indul el csak ritkán... bemértem az elemet.... és 1.8 V van benne... Ú kicseréltem.. és ugy néz ki hogy most már beindul az alaplap... ;]

(#14) maxcooper válasza Csabessz11 (#13) üzenetére


maxcooper
tag

az én 733asommal is volt ilyen, de az nem ugyan az mint az előbiekben tapasztalt jelenség, mert pl a sajátom, ha gyenge az elem be se indult....de próbáltam ebben a cuccban is cserélni az elemet (pont a sajátból vettem ki...azzal ment) és ue. a helyzet....azért THX...de mint írtam már visszavitték...állítólag a boltban cseréltek benne egy kondit, hogy majd úgy jó lesz...de a helyzet egy szálat sem javult :( ...de mind1

(#15) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

sziasztok!
ehhez a laphoz keresek user manualt de sajna nem találok seholsem! esetleg valaki tudna segíteni ???

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#16) Csyppa válasza Speeedfire (#15) üzenetére


Csyppa
senior tag

Próbáld meg itt is, hátha: [link]

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#17) maxcooper válasza Speeedfire (#15) üzenetére


maxcooper
tag

Van user manualom...ha még érdekel akkor írj és be-scannelem, csak most nincs időm!
1-2 nap

(#18) Sebaj Fóbiás válasza maxcooper (#17) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Így bő két év távlatából... driver cd-d nincs véletlenül? :) Ha megvan örülnék ha elhajítanád iso-ban email-ben. Nem létfontosságú, de megköszönném. Neten elég reménytelennek tűnik. Üdv!

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.