Hirdetés

2020. július 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  P3-ra milyen hűtőt? (téma lezárva)

(#1) Adi

Adi
(senior tag)

750-es vagy 800-as P3-ra ki milyen hűtőt javasol, ha az a cél, hogy egy duál Slot1-es lapon elférjen és még hűtsön is? :)

A zaj nem számít, viszont minőségi darab legyen, mert serverben gondolkodom és 24 órás üzemben.

Én FC-PGA esetén Globalwin WBK68-ban gondolkodom, mert a bordája szimpatikus, meg az a csirke :) ventillátor is rajta és még be is fér, plusz marad 1 centi, ahol tud beszívni levegőt.

Slot-1-re nincs ötletem, láttam a GW VOS-32-őt, de az nem vág a témába. :)

ldm start-reconf primary

(#2) Parci válasza Adi (#1) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

Gyári hűtő mehet (kutya baja).
Globalwin is jó, slotos procinál jól meg kell nézni, hogy beleférjen... evégből imho vidd magaddal a lapot és a procikat, amikor vásárolsz! (különben hiába látszik tutira, hogy simán elfér... hazaviszed, és 2mm miatt bukta).

VOS32 felejtős :D.

"azzal nem lehet mit kezdeni, ha valaki csak akkor hajlandó elhinni, hogy az ifa nehéz, ha már átment a lábán"

(#3) Adi válasza Parci (#2) üzenetére

Adi
(senior tag)

És hol lehet kis hazánkban gyári hűtős P3-at venni? :) Akkor már Slot1-eset az egyszerűség kedvéért.

Lehet nagyker is. :D

ldm start-reconf primary

(#4) Parci válasza Adi (#3) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

Dobozos slotos P3? Jó kérdés... körülnézünk. Ramiris (néha.. nagyon néha)?

"azzal nem lehet mit kezdeni, ha valaki csak akkor hajlandó elhinni, hogy az ifa nehéz, ha már átment a lábán"

(#5) Adi

Adi
(senior tag)

Az árlistájukból nem derül ki, mert azért én is hozzáférek ám! :)

ldm start-reconf primary

(#6) cs

cs
(csendes tag)

Udv!

Felejtsd el a gyari hutot, csak a ventillator jo belole,
maga a borda valami hihetetlenul hicsi, ha szetszeded,
csodalkozni fogsz...., raadasul jo vastag szilikonpaszta
van alatta, gondolom a hoszigeteles miatt ;-)
Tenyleg a probalgatas a jo otlet, ha bordat vesz az ember, mert
ket ranezesre hasonlo borda kozott 10-15C kulonbseg is lehet.

Bye, cs.

(#7) Parci válasza cs (#6) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

Tekintve, hogy Adi nem tuningbajnoksagon indul, nem egeszen ertem, hogy mi a gaz a gyari hutovel. Halk, ad ra 3 ev gart az Intel, minosegi.

(#8) Adi

Adi
(senior tag)

Ezek után ma reggel Csövitől ott virított egy levél a postaládámban, hogy vegyek Globalwin VOS32-őt.

Erre nem tudok mit mondani. :D :D

ldm start-reconf primary

(#9) guest

guest
(veterán)

Szerintem a WBK68 AMD-re valo nem? Szelesebb mint ami az FCPGA-ra kell.

prohardver vendég

(#10) Adi válasza guest (#9) üzenetére

Adi
(senior tag)

Én nem tudom, ezért kérdeztem. Nincsen Socket A-s gépem.

ldm start-reconf primary

(#11) LionKing válasza Adi (#10) üzenetére

LionKing
(csendes tag)

Nekem WBK 68-as van az FCPGA-s PIII 733-ason és nagyon jó! Elvileg tényleg AMD-sre való, de több boltban is mondták, hogy uaúgy jó FCPGA-sra is és tényleg...
:DD
Mondjuk gondolom már választottál és megvetted, de mind1

(#12) LordX

LordX
(veterán)

Socket 370-re és Socket A-ra ugyanazon hűtő ráfér

(#13) Parci válasza LordX (#12) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

De nem biztos, hogy jó. Más a magassága a két procinak. Főleg a PPGA-soknak :D

(#14) simi

simi
(csendes tag)

nekem ami van huto azt ugy adtak el a boltban hogy p4/athlon/duron/fc-pga-ra jo... hat nagyon neztem a fejembol hogy hogy csinalja, de az fc-pga-s penti3-ra priman rament... smartcooler fsm1170H a delikvens

"Any PC built after 1985 has the storage capacity to house an evil spirit." - Jim Peasboro atya, Savannah, GA, USA

(#15) karib

karib
(addikt)

FCPGA és Socket A kompatibilisek, mert ugyanolyan picik. Ellenben a PPGA-s Celeronok sokkal nagyobbak (magasabbak), ezért a pántjuk akkor sem szokott jó lenni, ha állítható. Persze egy határozott hajlítás sokmindenen segít... :) Viszont néha PPGA-s hűtő felfekszik a Socketre is, és akkor könnyű sarkazni és sütni egy 0.18-as procit. Szóval ésszel...

Globalwinek nem rosszak, csak hát mint minden ilyen cucc, piszok hangosak. Szerintem a nagy borda + nagy, lassú (pl. táp-) venti a nyerő.

Egyébként az Intel coolerek is nőnek szépen, a 166MMX óta szépen megizmosodtak (lásd P4...).

Department of Redundancy Department

(#16) Adi

Adi
(senior tag)

Látom mindenki nagyon okos, csak el is felejtettétek, hogy én DUÁL lapra kérdeztem rá. :D

ldm start-reconf primary

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  P3-ra milyen hűtőt? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.