Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  P2b upgrade (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Hacked_4173


Hacked_4173
csendes tag

Hali!

Van egy jol mukodo ASUS P2B alaplapom es 333-as celeronnal. Gondoltam, mostmar nem artana kicsit gyorsitani a cuccon. :)
Tudna valaki ajanlani nekem valamit processzor es BIOS ugyben?

Freddy

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#2) CsendPenge válasza Hacked_4173 (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

''processzor es BIOS''
Bios? Nem inkább alaplapra gondoltál? Amúgy Intel vagy AMD érdekel?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#3) CsendPenge válasza CsendPenge (#2) üzenetére


CsendPenge
őstag

Jaj, leesett! Csak upgrade, nem új! Bocsi, én vagyok szórakozott.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#4) Den válasza CsendPenge (#2) üzenetére


Den
veterán

Szerintem meg arra gondolt hogy mekkora proci megy a lapba és kell-e hozzá bios-t frissíteni.

www.simson4t.hu

(#6) robekri válasza CsendPenge (#2) üzenetére


robekri
addikt

OFF:
Jól elvagytok DEN és CSENDPENGE!! :))

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#7) CsendPenge válasza Hacked_4173 (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Bocsi, de most nem tudom elérni az asus oldalát, hogy megnézzem, mit képes max. fogadni. Este is jó lesz?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#8) khalox válasza Hacked_4173 (#1) üzenetére


khalox
őstag

Aszondja' mehetnek bele SLOT1-es processzorok 266-400Mhz...
[L]http://www.active-hardware.com/english/reviews/mainboard/p2b.htm[/L]

(#9) Fex válasza Hacked_4173 (#1) üzenetére


Fex
tag

A honlapon van pár verzió ebből! Tulajdonképpen melyik is?
-p2b
-p2b98-xv
-p2b-b
-p2b-d
-p2b-d2
-p2b-ds
-p2b-f
-p2b-l
-p2b-ls
-p2b-n
-p2b-s
-p2b-vm


Fex :)



"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#10) andropov


andropov
csendes tag

Sztem sima P2B, es akar egy Coppermine cerka is belemegy (mondjuk asszem ezt nem mindegyik revizio tamogatja), csak kell egy SLOT2Socket atalakito.

andropov

(#11) freddy


freddy
csendes tag

Sziasztok!

En voltam aki elinditotta a dolgot, de csajnos egy hacker kozbeszolt... :(

Szoval, arra gondoltam, hogy a meglevo ASUS P2B -mbe (amine a pontos verziojat megnezem holnapra) szeretnek valami nagyobb processzort tenni. (Mindek vegyek uj alaplapot, ha nem muszaly? Kulonben is, ez nagyon jo kis stabil cucc, egy szavam se lehet ra.)

Ez az alaplap SLOT1-es, arra gondoltam, hogy valami atalakitoval be lehetne tenni akar egy 1300-as celeront is... Viszont, jo volna ha valaki tudna biztos tanaccsal szolgalni az ugyben, hogy erdemes-e egyaltalan probalkozni, es ha igen, mivel?

Udv!

Freddy

Freddy

(#12) freddy


freddy
csendes tag

Hali!

Fex: Sima P2B rev 1.02

Freddy

(#13) Egon válasza freddy (#11) üzenetére


Egon
nagyúr

Hali!

A max. amit bele bírsz rakni, az egy 1100-as Celeron (NEM Tualatin, hanem Coppermine magos verziót). Az 1300-as Cerkák már mind Tualatin magosak, úgyhogy azt felejtsd el...
Le kell tölteni a legújabb bios-t az Asus oldaláról, feltelepíteni és megnézni hogy mit lehet beállítani max. (azaz milyen procit ismerne fel). A gyakorlatban működhet akkor is, ha nem ismeri fel (pl. régebbi bios verzióval), de lehetnek problémák (pl. rossz core feszt ad a procinak). Olyan procit kell venni, amit még tutira lekezel a bios.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  P2b upgrade (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.