Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Intenetes letöltésre szánom ezt a régi gépet.
Éjjel ne legyen semmi hangja.
Mit tegyek a processzorra (ami rá is fér), és mi legyen a tápegységgel?
Egy 300W táp elbírja ventillátor nélkül?

Intel P1 200Mhz, és egyvincsi vana gépben.
Se floppy, se CD.
A vincsit fel fogom függeszteni rugalmasan, - annak nemigen van hangja.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#2) anaqer


anaqer
veterán

Próbáld inkább itt - [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=25695[/L]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#3) vtechun válasza Veriakilis (#1) üzenetére


vtechun
veterán

rakj rá egy jó nagy bordát és szerintem azért nem árt jó kis házszellőzés, tehát mondjuk 12 centis venti, és teszteld le(100% terhelésen), hogy mennyire melegszik, mondjuk kézrátétellel és ha már nem bíros vagy esetleg le is fagy akkor gond van/lesz...tápot meg minél kisebb teljesítményüt rakj bele, úgyis elbírja egy 200 wattos is...

(#4) TexT-BoY válasza Veriakilis (#1) üzenetére


TexT-BoY
addikt

ez annyira egyzszerühogy jaj:D
1. egy bordát szerzel (p3as pl valamelyik tagja a Spireknek ) ráprockora ... ez hüvösre van téve ;]
2. a tápot hátul kivágod és egy rácsot teszel oda igy jobban jár a levegő a ventit pedig szépen lelassitod pl 5vre ellenálásokkal
3. a VGA-ra dobsz egy P2es bordát
ennyi jó halklesz és oyan 3k a kölcséged

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#5) Veriakilis válasza TexT-BoY (#4) üzenetére


Veriakilis
senior tag

P2/3-as bordám van ventillátor nélkül, ha jól tudom Cooler Master (nincs már meg a doboza).
De ez nem fér rá a P1-es procira...
A vga-val nincs probléma, mert egy S3-as, - tehát azt nem kell hűteni.
Szóval csak proci + táp.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#6) [Mike] válasza Veriakilis (#5) üzenetére


[Mike]
tag

Nem kell túlzásba vinni a hűtőborda méretét. Régi szerverem egy kb 10*3cm-es bordával ment (233MHz MMX) és semmi baja nem volt. Húgom régi gépe is egy sima bordával ment.

Ami a tápot illeti nem hinném, hogy sokat tudsz rajta halkítani. Ha nagyon sok türelmed van továbbá megvannak a lehetőségeid vágd ki a hátulját, bár túl nagy csodát az sem művel. - szerintem.

Az élet nem nehéz, csak nincs fogása!

(#7) Creexie


Creexie
csendes tag

Nos.
A proccot már többen irták- jó lesz mert a compaq 400-as gépekben is csak bordát használt venti nélkül. Valamit rárax az biztos jó. A tápot meg cseréld ki, ha szánsz rá kb 5k-t.
Codegen csinál 12 centis ventivel szerelt tápot. Nekem is ilyen van. Bajom nincs vele, a vinyóim hangosabbak.

Mindenki a maga szintjén nyomorog....

(#8) LukE


LukE
veterán

mult heten szereltem egy P1 gepet. Irodaban volt bent, vagyis kb 5 eve 24/168 ment. proci huto venti nem volt bedugva, es ami durvabb, az az, hogy a tapventi teljesen beallt mozditani alig lehetett. Erre tulaj: ''Ereztem neha, hogy olyan jo meleg''

szoval meg lehet csainalni:D de azert raknek a tapba 1 ventit. mondjuk valami olyan, aminek kb annyi hangja van, mint egy 92-es zalmannak 3.5V-on:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#9) PapaMaci válasza Creexie (#7) üzenetére


PapaMaci
őstag

Azért azt ne felejtsük el, hogy a PII-es Compaq tápja a procihütöröl szivja a levegöt!

...mint az közismert...

(#10) T-800


T-800
tag

Nekem egy 200mhz Pentium mmx megy 225 mhz-n. Gyári bordával, ventilátor levéve. Doboz nélkül a földön van gép (ugye lábnál van a leghidegebb). Táp szintén nincs dobozba, és szintén nnincs rajta ventilátor. Semmilyen borda csere-bere és átalakítás nem történt sehol sem.
Kábé 1 órán át fordítgattam vele kernelt, szóval bírja a terhelést stabilan.
Persze fontos kiemelni, hogy ezt csak szobahő <=23 fok esetén vállalom be.

(#11) Csiszike


Csiszike
tag

Nekem is hasonló P1 gépem van, én így jártam el:

Táp: valmi 200 vagy 230 Wattos csoda. Vettem bele egy új noname ventit, amit 5 Voltról járatok -> semmi hang.
Proci: P1 166, 1,5*66=100 Mhz-n hajtva (több úgy sem kell:)). Rajta egy guberált borda egy 366-os cerkófról. Az egész alu borda valami 73g (lemértem). Venti leszedve, 10 perc BurnCPU után kézrátételre úgy 40-45 fokos lehet (egyáltalán nem éget).
HDD: Samsung SP0802N, seek Hutillal quiet-ra állítva. Speedfan szerint max. 31 fok.

Mindez zárt házzal, csak egy S3 Virge, LAN, 2*64 MB SD, a vinyó és egy rack van benne (hogy letöltött cuccot gyorsan át tudjam pakolni a ''nagy'' gépre) egy IDE kábelen, semmi floppy.

Három méterről csak a vinyó ''ciripelését'' lehet hallani seek közben (kertes lakóövezet :D). Lehet, hogy ha befőttesgumival lógatnám fel, akkor még annyit se.

Ja, a proci alapfeszen megy (3,3 V). Próbálta már valaki, hogy egy underclockolt P1 stabilan mekkora fesszel éri be? Mondjuk menne huzamosabban 3,0 Voltról? Az alaplap egy Acorp 5ALI61.

(#12) Bazsy


Bazsy
aktív tag

Kezdjük, ott vgara nem is kell hütés, mer p1hez milyen vga volt... TNT max, arra nemkell hütés:) procra meg egy sima valamit ráteszel, ahogy itt irták, még annyi hogy a tápventit minimumra szabályzod vmivel, meg még egy 8cms minimumos venti mehetne vhova hideget beszivni, nemkell tulzásba vinni, azok alig adnak le höt...

Bazsy

(#13) raven10011 válasza Csiszike (#11) üzenetére


raven10011
senior tag

Tudnál egy kicsit bővebb infót erről a ''seek Hutill''-ról? Mi ez, mit tud, melyik vinyóknál lehet használni?

financenewbie.com

(#14) Flashy válasza raven10011 (#13) üzenetére


Flashy
veterán

samsung vinyó util progi. hutil a neve, ultimatebootcd-n is rajta van. a seek-et állította vele csendesre. minden újabb vinyó tud ilyet saját progijával beállítva, acoustic managementnek hívják.

(#15) raven10011 válasza Flashy (#14) üzenetére


raven10011
senior tag

Akkor valszeg egy 2.1G-s vinyóhoz nincs ilyen?

(nem is tudom milyen márkájó, csak azt hogy ősrégi :D)

financenewbie.com

(#16) Flashy válasza raven10011 (#15) üzenetére


Flashy
veterán

a legtöbb adott márkájú vinyóhoz jók ezek az utilok, csak annak még nincs acoustic management módja szerintem.

(#17) Csiszike


Csiszike
tag

Flashy már elmondta a lényeget a hutil-ról, amit egyébként innen le is tudsz tölteni, a támogatott lemeztípusok is fel vannak sorolva.
[L]http://www.samsung.com/Products/HardDiskDrive/utilities/hutil.htm[/L]

Sok mindenre jó az acoustic management mellett, pl. diagnosztika, zero fill, max UDMA mód állítás (itt lehet előcsalni az ATA133-at -bár sok értelme nincs-, mert gyárilág 100-ra vannak állítva a Samu vinyák).

Visszatérve az eredeti témára, a leghatékonyabb vinyó acoustic management a rugalmas felfüggesztés: a merevlemezt teljesen el kell szigetelni a gépháztól. Tegnap csináltam meg; ócska bicikli gumi belsőből vágtam 4 db, úgy 1,5 cm széles , 6 cm hosszú csíkot, alul-felül kilyukasztottam őket, majd egyik végüket a merevlemezhez csavaroztam, a másik végénél meg hozzádrótoztam a ház 5,25-ös keretéhez. Így a merevlemez a 4 gumicsíknál fogva lóg a levegőben. Esztétikailag nem egy látvány, de így tényleg csak úgy hallani a seek hangot, ha a fülemet odatapasztom a házhoz. Korábban még a ''quiet'' seek mellett is néha alaposan be tudta rázni a házat a Samu; most már erre nincs semmi esélye :)).

(#18) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

5V-ról megy már a táp és a proc. ventillátora.
Alig hallani akét ventillátort.
Most viszont a vinyó hangos...

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#19) Csiszike válasza Veriakilis (#18) üzenetére


Csiszike
tag

Konkrétan milyen típusú vinyód van? Felfüggesztetted már? Úgy is hangos?

(#20) Veriakilis válasza Csiszike (#19) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Egy régi Fujitsu Siemens.
4.3 GB-s.
Még nem függesztettem fel, de kipróbálom azt is.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#21) Mack Marchy


Mack Marchy
csendes tag

Sziasztok !

Én a napokban raktam össze egy éccakai netes gépet az ágy végébe, és nekem is -mint a legtöbbünknek- a fő célom a ''csendes üzemmód'' volt.
A gépszörny nemigen fog tesztcsúcsokat döntögetni / mivel nem is arra teremtődött :) /, de a halk böngészéshez és fórumolvasáshoz pont megfelel.

- Nemrég szereztem egy HP házat, ami szerelhetőségileg maga a menyország (kár hogy nincs fényképezőm). Csavar alig kell hozzá(csak az alaplaphoz), szinte minden pattintós vagy kapcsos.
- Kezdetnek a táp hűtőjét átforrasztottam 5 Voltosra
- Az alaplapot egy Abit BE6-II v2.0 képviseli 512SD vel megtámogatva
- A proci egy Intel Celeron II, 1000 MHz
- A hűtésért GlacialTech SilentBreeze™ 2 a felelős
- A felejthetetlen vizuális élményről egy nVIDIA RIVA TNT2 Pro (p1 hűtés venti nélkül) , és egy HPD8900 17''gondoskodik
- Adva vagyon egy Maxtor 6E040L0 40 GB os vinyó is ami igaz hogy 7200 RPM
en ketyeg de ebből szinte semmit sem hallani

Jelenlegi adatok:
Hőmérsékletek
Alaplap 29 °C (84 °F)
CPU 30 °C (86 °F)
Maxtor 6E040L0 41 °C (106 °F)

Én ezt mindennek mondanám, csak hangosnak nem! A barátnőm alvás közben túlszuszogja :))))

kb ennyi


CSá

. . . . a vízbű veszi ki a zokszgént . . . . . . kapcsója má ki

(#22) aurum válasza Veriakilis (#1) üzenetére


aurum
senior tag

a p1 meg megy borda nelkul is, a teljes gep fogyasztas 15..20W lehet. a tap lelassithato ~1K koruli potmeterrel a kivant fordulat tartomenyba.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.