Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óvodások homokozója

Hozzászólások

(#51) 7 válasza Szplöttyy (#42) üzenetére


7
addikt

Nem kivétel. Egyszerűen csak nem lépte át a határt. Ha átlépi, ő is ugyanúgy kap az orrára, mint bárki más.

(#52) Dany007 válasza tildy (#45) üzenetére


Dany007
veterán

Ki az a Csernus? ;] Azé me ő szerepelt a tévében most ekkora sztár lett? : O
House múltkor azt mondta, hogy látni se kell a pácienst a diagnosztikához ;] Ezt legalább tanítják egyetemeken... Csernust hol? : P just kiddin...

Amúgy Csernus ezt egy 14 éves gyerekkel csinálta? :)
Én most komolyan kíváncsi lennék, itt egyesek hogyan nevelnék a gyereküket.
Ha csinál valami butaságot, és első szóra nem javul meg, akkor kigúnyolják a világ előtt? Felteszed a netre a képét, és kifigurázva átfotosoppolod? Hogy nesze neked nem tudsz helyesen írni megérdemled, hogy kiröhögjenek...?
De komolyan csinálnál ilyet a saját lányoddal / fiaddal ? Mert itt ez történt "oktató" szándékkal, ami eleve nevetséges.
Ádzy is bevallotta, hogy el se olvasta magát az írást, csak fikázott, mert neki az esett jól. Egy deka oktató szándék nem volt benne.

Persze persze, nem szabad hagyni magát. Ezt meg kéne tanulni.
De attól még, hogy elüt egy autó nem leszel keményebb gyerek, max sose lesznek már olyan erősek a csontjaid, mint előtte. Valójában ez is a nevelés része. Úgy neveld a gyereket, hogy nem vered agyon, és nem alázod porig!

[ Szerkesztve ]

(#53) Szplöttyy válasza Dany007 (#47) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Értem már... Amúgy meg ja, elég sok 14-16-18éves embert ismerek, és elképesztő hogy mik mennek... Én sem vagyok tökéletes, de azért :Y Ehhez képest No Name tényleg egy angyal, annyi hibával hogy nem tud/akar helyesen írni.

Smoke & Torque

(#54) Dany007 válasza Szplöttyy (#53) üzenetére


Dany007
veterán

NoName talán egy kicsit a másik oldalra esett. Talán kicsit esetlenke.
De az ember 13-14 éves korában majdnem ez a normális. Mondom majdnem, a helyesírást leszámítva, meg tényleg kicsit jobban kiállhatna magáért.

(#55) ladybug válasza Integra (#10) üzenetére


ladybug
őstag

Szerintem is. Ez kicsit megalázó az ovisokra nézve. ;]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#56) philoxenia válasza ladybug (#55) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ti mit csináltok a bölcsiben az ilyen kis gúnymatyikkal? ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57) Szplöttyy válasza Dany007 (#54) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Ebben egyetértünk.

Smoke & Torque

(#58) ladybug válasza philoxenia (#56) üzenetére


ladybug
őstag

Adunk nekik valami játékot vagy feladatot, ugyanis azért csinálják ezeket, mert unatkoznak, és akkor bizony kötekednek és rendetlenkednek.

Ha pedig már abszolút nincs más megoldás, akkor jön a bünti.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#59) leeate


leeate
senior tag

Helyesírás? [link] Van itt egy "neduddki" nevű felhasználó, biztos nem csak ide írt a hsz-ek száma alpján, de én simán kidobnám a "helyesírása" miatt..

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#60) ladybug válasza leeate (#59) üzenetére


ladybug
őstag

Ő egy egyéniség. Elég régóta tag, sokan ismerjük, és tudjuk, hogy nem azért ír így, mert rossz helyesíró.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#61) Dany007 válasza Szplöttyy (#57) üzenetére


Dany007
veterán

Egy kicsit naív is persze. Szerintem azt gondolta, hogy nem mindenki olyan ótvar köcsög az életben, mint azok a srácok a sulijában.
Erre tessék, az itteniektől megkapta, hogy dehogynem! Pontosan olyanok.

Tildy-nek is mesélem ezt a storyt még pluszban.
Ugyan is saját tapasztalatból tudom, hogy mennyire nem jó nevelés ez magával szembeállítva kigúnyoljuk a gyereket.
A hugom 10-14 éves korában elég duci volt. Evett is sokat, meg olyan is volt az alkata. És drága jó édesapám elkezdte viccesen gúnyolni vele. De elég rendesen, több éven át.
Mi lett az eredménye?
Hát az, hogy most 21 évesen közelít egy anorexiáshoz! Mániákusa fogyókúrázik több éve! Húst alig eszik. Csak zöldséget, meg ilyen update szarokat. Kilóg a bordája, a medencecsontja (mondjuk 90-es melle van :D), állandóan méri magát. Az a tipikus huh felszedtem 10 dekát most mi lesz típus lett. Szinte folyton kövérnek tartja magát. Főként azért, mert a hasán és a combján még maradt némi hús.
Tessék, ez lett az eredménye a csúfolásnak és gúnyolásnak. Nem lehet neki megmagyarázni, hogy nem hogy nem kövér, hanem sovány már!

@(#59) leeate: Oh, én ezt már felhoztam vagy 3x ! Az az ami senkit nem érdekel! A nagy megmondó társaságnak csak annyi rá a válasza, hogy már megszoktuk ő, Ő . Ennyi. Pfff...

@(#60) ladybug : na ez a sokkal durvább eset! Ő nem saját hibája, butasága, vagy betegsége miatt csinálja, hanem szándékosan!!!

[ Szerkesztve ]

(#62) leeate válasza ladybug (#60) üzenetére


leeate
senior tag

Ja, hogy egyéniség, értem.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#63) Pörp válasza Dany007 (#61) üzenetére


Pörp
senior tag

90-es mell? Összehozol vele? :C

(#64) Szplöttyy válasza Dany007 (#61) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Nem akarok kötözködni, de van ellenpélda is, nekem is van egy testvére, aki szintén mint a húgod, és apám is szintén ugyanez, és a mai napig olyan amilyen volt, szóval nem hatott rá ;] De persze kivétel erősíti.

Viszont azt is durvának tartom, hogy több ember 2-3napra ki lett innen rakva... No Name miatt, vagyis amiatt hogy őt gúnyolták ki.

Smoke & Torque

(#65) Dany007 válasza Szplöttyy (#64) üzenetére


Dany007
veterán

Ehhe ;]

Mondjuk 3 nap bann szerintem se kellett volna. De hát ez van : ) Gonoszság csak rossz dolgokat szül.

Mellesleg miért nem tudják már megérteni, hogy ez nem NoName miatt van! A srác semmit nem csinált! Írt pár bejegyzést, ami a két embernek nem teccet és szarrá fikázták. Ennyi.
Noname még csak nem is kötözködött...
Írok egy bejegyzést, engem lefikáznak és még én vagyok a hibás.. Hát nehogymár...

(#66) philoxenia válasza Szplöttyy (#64) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Alapvetően nem "no name" miatt, lettek kitéve, hanem azért, mert a véleményüket meg nem engedett módon fejezték ki, olyan képeket linkeltek és tettek be a fórumra, amit az Alapelvek tiltanak, olyan szavakat és mondatokat használtak, amivel személyében sértették a fórumtársukat, ami szintén tiltott.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#67) Szplöttyy válasza philoxenia (#66) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Tudom hogy nem miatta, át is írtam, hogy a szövegük miatt.

Köszi a tájékoztatást.

Smoke & Torque

(#68) vwpolopg válasza Dany007 (#65) üzenetére


vwpolopg
őstag

Azért azt tegyük hozzá, hogy nem csak 2 embernek nem tetszettek a dolgok. És ha megnézed eleinte mindenki segíteni próbált, tanácsokat adott, ki így, ki úgy. Aztán amikor az illető le se sz*rta őket, nem válaszolt, szelektíven fórumozott és 200-ból 2 olyan hozzászólásra válaszolt ami neki tetszett, akkor kezdett negatív irányt venni a dolog, teljesen jogosan! És szerintem meg igenis minden NN miatt van. Komolyan mondom kezdem azt hinni, hogy ez valami pszichológiai teszt titokban, egy ilyen álszemélyiségen keresztül vizsgálja valaki a közösség reakcióit...

[ Szerkesztve ]

(#69) Dany007 válasza vwpolopg (#68) üzenetére


Dany007
veterán

A válasz! :)

"Komolyan mondom kezdem azt hinni, hogy ez valami pszichológiai teszt "

Túl sok filmet nézel... : ) De szó se róla, az ötlet érdekes.

(#70) vwpolopg válasza Dany007 (#69) üzenetére


vwpolopg
őstag

Elfogadom amit írtál, még ha nem is értek vele egyet, de tiszteletben tartom! :R És igen, tényleg sok filmet nézek, de szerintem ennek ahhoz nincs köze, ez a szitu ezt vetette fel bennem. Többen is megjegyezték már, hogy talán más van a NN álarc mögött, és ha végignézed az egész esetet objektíven, akár egy esettanulmányt is lehetne írni az egészről, mert vannak dolgok amik igen érdekesek a történetben...

[ Szerkesztve ]

(#71) tildy válasza Dany007 (#52) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha ötször mondod a gyerekednek, hogy ne rohanjon ki az autó elé, de ő mindig megússza, akkor 6. alkalommal mutatsz-e neki olyan videót, amin nem úszták meg? :U

Kettőnk közül egyébként úgy látom jómagamolvasottabb vagyok Csernus témában, és nemcsak a médiából ítélek.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#72) Dany007 válasza tildy (#71) üzenetére


Dany007
veterán

Kicsit lemaradtál édes ;)

"de ő mindig megússza, akkor 6. alkalommal mutatsz-e neki olyan videót, amin nem úszták meg"

Te inkább kilöknéd elé, nem? ;]

@#70) vwpolopg : A túlsok filmet nézel dolog csak vicc volt. Ne vedd komolyan :)
Én is elgondolkoztam a dolgon egyszer-kétszer. De az álláspontomon nem változtat.

[ Szerkesztve ]

(#73) Badman 4ever válasza vwpolopg (#70) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ebben lehet igazság, mert például, ha iwiw-en megnézi az ember, azt látja, hogy van összesen 4 ismerőse és aki a meghívót küldte az is szinte lenyomozhatatlan. Az a pár ember pedig, akik be vannak jelölve ismerősként neki, azok innen a Ph!-ról vannak. Én csak olvasgattam jórészt az eseményeket, de amit mondasz az egyre valószínűbbnek tűnik számomra. Aztán lehet, hogy tényleg csak egy 14 éves srác. :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#74) Samus


Samus
addikt

Azt hittem, hogy ebből nem lesz semmi, erre tessék. Jókat röhögök rajta. Egyébként igen, kicsit érdekes ez a "no name" hadjárat, emlékeztet kicsit a k kezdőbetűs, kimondhatatlan nevű felhasználóra, aki pár hangulatjellel kezdte, és még képregény is készült belőle (hol a folytatás?). Tény, hogy a helyesírás ismeretlen fogalom számára (próbálkozik legalább), az is, hogy valamiért olyan böngészőt használ, amiben nincs ellenőrzés (van még ilyen?). De ahogy én észrevettem, Ő csak blogként használja a blogot. Ír, ír, ír. Mi pedig nevetünk, mert vicces, amit ír. 14 éves, akkor mi van? Mindenki volt annyi. Erről csak az jut eszembe: "mindenki noobként kezdi, de van, aki továbbtanul."

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#75) #72042496 válasza Racecam (#39) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem indulhatsz ki abból, hogy ha "nem lennének megmondóemberek". Egy ekkora közösségben szükségszerű, hogy vannak, ahogy az is, hogy a "no name" írásaihoz hasonló gyakorisággal publikált, színvonal nélküli művek előbb-utóbb szélsőséges reakciót váltanak ki - erről a #25 végén is írtam. Személyes bejegyzés ide vagy oda, végeredményként adódik, hogy a közösség egyébként értékes tagjainak is elege lesz az egészből, elkeserednek, csalódnak, mert azt látják, hogy elönti a szemét ezt a szekciót. A mostani eset is megismétlődhet, miszerint túllőnek a célon, s kénytelenek lesztek félretenni őket. Ebből már egynes ágon következik, hogy ezek után nem fognak többé szívvel-lélekkel publikálni, sőt... Egy ilyen jelenség a züllésbe taszíthatja az oldalt, ami igenis komoly probléma - erre bátorkodtam felhívni a figyelmet.
Jogos, hogy ádyzékat ezért kiraktátok, de ha "no name" idiotizmusa ellen korábban fellép a "döntéshozó és végrehajtó hatalom", akkor elejét lehetett volna venni az egésznek. Ez lett volna a kívánatos.

Nem kell orvosnak lenni ahhoz, hogy feltételezhessük valaki betegségét. Egyébként sem a levegőbe beszéltem, sajnálom, hogy ezt feltételezted, s ezért moderáltad azt, ami definícióból következően eleve nem lehet személyeskedés.

(#76) Alexios


Alexios
veterán

brrrrrr repülő vagyok

(#77) NoLF válasza Alexios (#76) üzenetére


NoLF
addikt

brrr apu ökölbeszorult keze vagyok

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#78) mephi666 válasza NoLF (#77) üzenetére


mephi666
nagyúr

"apu fortyogó epéje vagyok..." ;]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#79) Racecam válasza #72042496 (#75) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Értem, amit írsz, de kérlek, hogy Te is értsd meg a témában írt hozzászólásaimat. Ez egy blog, amilyenre számtalan példát láthatsz az Interneten szerte. Van amelyiknek még ennél is lazábbak a szabályai és azt írsz, amit csak akarsz, itt egy kicsit azért próbáltuk olyanná tenni, mint a fórum többi része, hogy ugyanazok a szabályok vonatkozzanak rá. Még így is, a személyes blogban (nem a topicban) kicsit lehet keményebben, szókimondóbban fogalmazni, hogy nagyobb legyen a szabadság, ezekért nem is szoktunk szólni. Éppen ezért nem tudom értelmezni azt a mondatot, hogy "elönti a szemét" ezt a szekciót. A blogolók között, aki saját magunknak vezetnek blogot nem tudunk és nem is akarunk szelektálni, vagy valamiféle IQ tesztet tartani. Ha valaki azért nem ír többet ide, mert vannak itt "hülyegyerekek" is és ezért nem publikálja az írását, amit a közösségnek készít, arra csak azt tudom mondani, hogy lelke rajta, de leginkább saját magával babrál ki.
De ha ez a mondat a címlapos írásokra vonatkozik, akkor pedig megint nem értem, mert a kettőnek az ég világon semmi köze egymáshoz és így az oldalt semmiféle züllésbe nem taszítja, taszíthatja.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#80) tildy válasza Dany007 (#72) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem lökném ki, (elég szomorú , hogy egyáltalán megforul velem kapcsolatban ilyen a fejedben)de a döntés felelősségét ráhagynám.

Racecam: abban azért itt pár embernek igaza van, hogyha valaki hangot mer adni nemtetszésének , a fórum negatív irányba változásának, az sok esetben le van ültetve, hogy jól van ez így, meg el lehet menni, meg magával babrál ki .
Nem , nem magával babrál ki.
Pl. viszlát nélkül meg jópár ember nélkül SOKKAL SZEGÉNYEBB maga a fórum. Sóval nem magával babrált ki, sokkal inkább elvhű maradt, ami inkább tiszteletet érdemel.
Nem nehéz belegondolni, a hasonló stíLusú írások milyen kárt tehetnek a phnak is. Msot mgé csak egy van, de jöhet több is... Ráadásul a legnagyobb probléma, hogy logoszférával szemben ezek a topikok akkor is szem előtt vannak, ha hozzászóltak, nemcsak akkor, ha írt a gazdája bele valamit.Nem lenne szerencsés viszont minden személyes blog esetén a totál kizárás pl. a top témákból.
Az én javaslatom az alábbi, lehet nem áratan megfontolni:
3 féleképpen lehet blogolni:
-bejegyzés főoldalra: érdekes témák,tesztek amiknek nagy nyilvánosságot szánunk, amelyeknél kiváncsiak vagyunk mások véleményére is
-személyes bejegyzések : éeletünkben törént események, érdekességek, amihez hozzá lehet szólni, ámbár a téma nem címlapra való . Minőségileg azért olyan legyen, mintha a főoldalra írt volna valaki, csak kisebb nyilvánosságnak szánva.
-Logoszféra: az a fajta napló, amit no name is csinált csak szvsz rossz helyre.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#81) Tim82 válasza leeate (#62) üzenetére


Tim82
nagyúr

Neduddki Rejtő Jenő-stílusban ír (keress rá Google-ban "Rejtő Jenő Török Szultán" keresőkifejezésekkel, akkor majd biztosan találsz regényrészleteket az adott Rejtő-szereplő sajátos helyesírásával és fogalmazásával).

Szemezgess innen és meglátod, hogy Neduddki stílusa kicsit más itt, mint amikor fórumozik. Ez egy poén, ráadásul tiszteletadás Rejtő Jenő előtt, természetes, hogy más megítélés alá esik, mint a ténylegesen csapnivaló helyesírás. Valószínűleg éppúgy más megítélés alá esne az is, ha valaki, aki tényleg jól tud magyarul, a fórumon a Halotti Beszéd stílusában tudna folyékonyan kommunikálni.

De hogy ON is legyek, szerintem Ádyz-ék büntetése "kicsit" eltúlzott, másrészről én sem értem, hogy mi a jó rászállni valakire, aki ugyan teljesen haszontalan a Logout-on, ellenben ezzel még egy itteni fórumozónak sem okozott kárt.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#82) CsíkosMókus válasza mephi666 (#36) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Gyerekek ez nevetséges. :)

(#83) Dany007 válasza Tim82 (#81) üzenetére


Dany007
veterán

Nem tartozik a témához, de én ezt az embert akkor sem értem.
Okés, hogy adjuk meg a tiszteletet Rejtőnek. Igaz személyesen nem nagyon ismerem. Egy könyvét se olvastam végig. Viszont szüleim nagy könyvmolyok rengeteg Rejtő könyvünk van, ők nagyon jónak tartják, így biztos vagyok benne, hogy megérdemli a tiszteletet.

De mégis, ez miért jogosít fel egy júzert arra, hogy mások számár alig, vagy egyáltalán nem érthető módon/stílusban írjon hsz-eket? Mert ő egyéniség, meg már megszoktuk? Miféle diszkrimináció ez?
Főleg olyan társaságban, ahol az emberek nagyrésze, mint a vad fölött köröző keselyű várja, hogy lecsapjon a legapróbb helyesírási hibákra is (nem nonamere gondolok), és a végletekig kritizáljon mindenféle helyesírási hibát, persze nem privátban, sok esetben még csak offban sem.

(#84) tildy válasza Dany007 (#83) üzenetére


tildy
nagyúr

Neked is a javadra válna, ha próbálnád kisilabizálni mit ír. Amúgyis kicsit régebben van itt, mint te, akkor még más elvek voltak, és elég szerencsétlen dolog lenne, pár új ember hisztije miatt baszogatni olyan dologért, ami régebben elfogadott volt vele kapcsolatban .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#85) #72042496 válasza Racecam (#79) üzenetére


#72042496
törölt tag

A fentieket a személyes bejegyzésekre vonatkozólag írtam, a címlapos írásokkal meg vagyok elégedve, annak pedig különösen örültem, hogy a Prohardver! is leközölt belőlük néhányat.

Az "elönti a szemét" túlzás, mégis, bennem sajnos többször is hasonló gondolat fogalmazódott meg, mikor a bejegyzéseket olvastam. Nyilván nem ez az igazság (éppen ezért bocsánatot kérek, ha az oldal ócsárlásaként volt értelmezhető), csak akkor sorozatban olyan írásokra kattintottam, amelyeket akár ki is hagyhattam volna. Remélem ezzel egyedül vagyok, de tartok tőle, hogy sokak közös benyomásáról írok.

Ettől függetlenül korrekt a blogokhoz való hozzáállásotok, csak azt sajnálom, hogy kitiltásásokra került sor (gondolom ezzel Ti is hasonlóan vagytok), még ha közvetlenül az inkriminált tagok provokálták is ezt ki.
Bízom benne, hogy egyszeri történéseknek vagyunk tanúi, s hogy "no name" is elindul a helyes irányba. Mérges vagyok rá, mert még mindig a való élettől elszeparált óvóhelyként használja a fórumot, de képtelen (?) arra, hogy megértse, ez sehová sem vezet. Ha valaki beilleszkedési problémákkal küzd, akkor természetes egy ilyen reakció, de a mértéke már igencsak ijesztő.

[ Szerkesztve ]

(#86) Dany007 válasza tildy (#84) üzenetére


Dany007
veterán

Ahaam értem... Akkor ilyesfajta diszkriminációról van szó... pfff....

(#87) #72042496 válasza tildy (#80) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az előbb átugrottam, mert offban volt... 100%-ig szívemből szóltál. :)

(#88) Racecam válasza #72042496 (#85) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Azt hiszem, jól összefoglaltad az egészet. Egyáltalán nem örülünk a kitiltásoknak, soha nem örülünk, én egyébként személyesen is mindig sajnálom, különösen, ha nem valamiféle "fórumtrollokról" van szó, hanem egyébként értékes emberekről is. Remélem én is, hogy "no name" elgondolkodik rajta, hogyan jutott idáig ez az egész dolog és maga is levonja a megfelelő következtetéseket.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#89) Tim82 válasza Dany007 (#83) üzenetére


Tim82
nagyúr

"... hogy mások számár alig, vagy egyáltalán nem érthető módon/stílusban írjon hsz-eket?"

Szerintem ez jelen esetben nem a stílus gyakorlójáról, hanem az értetlen (és mivel értetlen, ezért felháborodott) olvasókról állít ki szegénységi bizonyítványt.

Értsd meg: Neduddki helyesen ír, csak épp a magyar nyelvnek egy olyan szeletéből/rétegéből merít, ami különlegesnek számít (mert az írói lelemények éppúgy a magyar nyelv részei, mint bármilyen tájnyelv, vagy a nyelv korábbi korszakának beszéd- és írásmódjai). Ha mondjuk göcseji tájszólásban írna (már amennyire egy tájszólást át lehetne ültetni írott nyelvre), akkor is támadnád? Pedig akkor sem írna helytelenül... legfeljebb szokatlan volna.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90) Dany007 válasza Tim82 (#89) üzenetére


Dany007
veterán

"Szerintem ez jelen esetben nem a stílus gyakorlójáról, hanem az értetlen olvasókról állít ki szegénységi bizonyítványt."

Ja értem. Szóval aki nem vágja le egyből miről is szól dolog az mindjárt értetlen.
Ezzel ellentétben úgy érzem, hogy ez egy sima magyar fórum. Aminek megvannak a maga helyesírási és stilisztikai szabályai. Lásd Magyar Helyesírási Szótár. Vagy Magyar Értelmező Kéziszótár.
És én vagyok a szegény, ha nem tudom egyből elolvasni és értelmezni egy Rejtő stílusban írt szöveget. Szép meglátás :)

"Ha mondjuk göcseji tájszólásban írna (már amennyire egy tájszólást át lehetne ültetni írott nyelvre), akkor is támadnád? "

Más, amikor egy szépirodalmi műről beszélünk, és más amikor egy fórumról. Nem kéne összetéveszteni a kettőt.

(#91) leeate válasza Tim82 (#81) üzenetére


leeate
senior tag

Engem nem kell győzködni, rám speciel akkor is úgy fog hatni, mint valami 12 éves kis hülyegyerek, aki fórumokon szórakozik, még ha nem is az.
Ha meg kötözködni akarnék, a weboldala is tele van helyesírási hibákkal. :)

A helyesírás úgy van vele, hogy az ilyesmit "megengedi" tudományos és művészi munkákban, de csak ott, és szerintem így is van rendjén.

Mellesleg tényleg van a magyar helyesírásnak egy kiejtés szerinti írásmód funkciója. Csakhogy ez jelenleg a közneveknek a budapesti, és nem a göcseji kiejtését preferálja, előbbinél is csak a már írásban kikristályosodott formákat. Ez Tim82-nek szólt.

De végülis, a szabályzat nem tiltja a rossz helyesírást, enn is irhatnekk troger stiilusban : - )

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#92) Tim82 válasza Dany007 (#90) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nézzük csak: mivel élből letámadtad, nem először, Neduddkit a stílusáért, azt hiszem, tartom a szép gondolatot. ;)

Mert "sima magyar fórumon" nem lehet játszani a szép magyar nyelvvel? És igen, az játszik, akinek nincsen egyébként gondja a helyesírással és fogalmazással, tehát igen ritkán szorul az általad említett két becses kézikönyvre.

Ezért igencsak szomorú, hogy egy kalap alá veszed azokkal, akiknek tényleg tanulmányoznia kellene ezeket az értékes szabálygyűjteményeket, mert nem poénból és irodalmi tiszteletadásból vannak durva hiányosságaik ezen a téren. Nem először lett emlékeim szerint neked sem kifejtve ez a téma...

És igen, Te vagy a szegény, mert ezek szerint pótolnod kell Rejtőt, de sürgősen. ;]

Komolyra fordítva a szót: zavar, hogy tornáztatnod kell egy kicsit az agyad a megfejtésért? :) Nem nagyon, csak kicsit, ugyanis kb. öt perc gondolkodás az ember tisztában van a Neduddki/Török Szultán-stílus "rejtelmeivel"...

Elárulom, eleinte engem is zavart, hogy nem értem elsőre, még úgy is, hogy olvastam azokat a Rejtő-könyveket, amelyekben a Török Szultán szerepel. Aztán megszoktam és megfejtettem, hidd el, nem nehéz. :DDD

leeate: azt ugye kiszúrtad, hogy "az oldalán" messze nem mindent ő írt? ;) Mert első ránézésre kb. vesszőhibákat (ki nem tett vesszőket) látok.

"tényleg van a magyar helyesírásnak egy kiejtés szerinti írásmód funkciója. Csakhogy ez jelenleg a közneveknek a budapesti, és nem a göcseji kiejtését preferálja, előbbinél is csak a már írásban kikristályosodott formákat."

Mivel Bp.-hez köthető valamennyire az utóbbi egy évszázad irodalmi és tudományos termésének java, nem meglepő.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93) Dany007 válasza Tim82 (#92) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm, hogy ilyen hosszú válaszra méltattál :)

Nem baj, játszon csak. De egyrészt szerintem ez azért nem az a hely. 1-1 topicban okés, elmegy. De folyamatosan...
Másrészt nem igazán veszem egy kalap alá a többivel. Gondolom jóval többet tett már le az asztalra mint mi. Nálam biztosan.

És voltaképp engem nem az ő személy, sőt mégcsak nem is közvetlenül az írási stílusa zavar - elvégre elég gyakran kerülünk egy topicba - hanem az, hogy sok embert jóformán meghurcolnak a helyesírási hibákért, meg, hogy olvashatatlan az írása stb... Közben az említett kolega írása szintén olvashatatlan, na jó, nem az, de elég nehezen kibogozható. És amikor pörög a fórum, az ember agyát akaratlanul is felbaxa, hogy még értelmeznie is kell külön a mondandót.
Szal nem a stílus zavar, hanem inkább a megkülönböztetés.

Igen, Rejtőt elkezdtem anno 14-15 éves koromban anyámék unszólására. A vesztegzár a grandhotelben c. kezdtem el. Annyira nem volt rossz, de nem tudott lekötni... V.színű a korom miatt. Talán. Olyan elba**ott agyam van, hogy engem a Hawking - Kaku féle könyvek még ma is jobban lekötnek, mint egy akármilyen regény.

Igen, tudom, h nem egyszer lett ez nekem elmagyarázva, ezért is nem az okát fejtegettem itt, hanem próbáltam a megkülönböztetésre fektetni a hangsúlyt, mert valójában az zavar csak.

(#94) mephi666


mephi666
nagyúr

nem nagyon olvastam Rejtőt, nekem is pótolnom kellene, de 1perc guglival ezt találtam:

"Fiúg!

Iddőgözben mek duddam: Itten 1. nad gasszsákot gészülnek sinálni. Zsuppa. Életveszélyes alag. Ellsőő sorba Én. Merr mosst márr bizznag. De azért sekideg Tinnegteg.x.? Mer felledeg vagyog. Ellintészztem, amit Senkki Alfonc mondott. Beszélni személlyezsen fogok. Attik viggy áz a tok. Maggatokra. A Degnő rossz hej. De nem dudhattam hogy, - ide tesszz. De amitt Alfonc Gvazdittsnak mondott, most ginn vaggytok étszerrmunkán, ahhoty Alfonc akkarta!

Maraddtamm:
Giválló disz telettell."

/a három testőr afrikában/

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#95) tildy válasza Dany007 (#93) üzenetére


tildy
nagyúr

Már leírtam, : neduddki a fórum régi tagja, dupla annyi ideje itt van, mint te. Akkor azok a szabályok voltak , írhat így, és ez maradt is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#96) leeate válasza tildy (#95) üzenetére


leeate
senior tag

Akkor én is mehetek a városban (szabályosan) 60-nal, mert amikor én vizsgáztam kreszből, még annyi volt a limit?

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#97) Racecam válasza leeate (#96) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Te olvastad itt valahol, vagy akár az alapelvekben, hogy tiltva van a rossz helyesírás? :F

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#98) sbiii válasza Racecam (#97) üzenetére


sbiii
csendes tag

Most már a kezdetek óta olvasom a topikot, és kb. informálódtam "no name" helyzetéről...

"Te olvastad itt valahol, vagy akár az alapelvekben, hogy tiltva van a rossz helyesírás? :F"

Akkor "szegény" "no name" miért volt/van ezért meghurcolva? Miért bántják csak azért, mert nem tud helyesen írni? Lehet, hogy nincsenek olyan jó képességei grammatikából, mint egyes fórumozó professzortársainknak.

Alright, let's have some... fun.

(#99) Racecam válasza sbiii (#98) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ezt miért tőlem kérdezed? :F

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#100) lúzer válasza NoLF (#77) üzenetére


lúzer
veterán

;] ;]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óvodások homokozója
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.