Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óvodások homokozója

Hozzászólások

(#101) jakobinus


jakobinus
tag

Van egy kis srác, aki leírja azt, ami vele történt. Nem biztos, hogy minden úgy történt, de ő így éli meg. És őszinte, szerintem. Pedig fél nagyon. Mindentől, még a tegnaptól is.

Egy mindenkiért - mindenkiért egy

(#102) leeate


leeate
senior tag

Egybk. tudná valaki linkelni azt a bizonyos önsanyargató írást no name-től?

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#103) sbiii válasza Racecam (#99) üzenetére


sbiii
csendes tag

Igen, sajnos nem neked szerettem volna címezni.

jakobinus: Teljesen egyetértek veled. Ha külön honlapot hozott volna létre a saját kis blogjának, akkor valószínűleg nem csúfolnák ki, viszont kevesebben látnák.

[ Szerkesztve ]

Alright, let's have some... fun.

(#104) Dany007 válasza tildy (#95) üzenetére


Dany007
veterán

Ehhe, nemtom olvastad-e de #96 rátapintott a lényegre :)
Bár tény, hogy nincs tiltva ilyesmi a fórumon. Se most se akkor.

(#105) hdman


hdman
őstag

Mindenkinek:

Nem unjátok már ezt az egész no name témát? Az ember akármit akar olvasni, mindenhol róla van szó, és ez már gáz...

Kicsit túlzásba esnek néhányan. A Logout eddig is megvolt, nélküle is. Sőt mondok valamit: ezután is meglesz.

No name - nek:

Nem foglak kigúnyolni, de ha valaki csak a virtuális világban akar/tud boldogulni akkor ott komoly gondok vannak. Könnyű beírni, hogy nincsenek barátaim, meg sírni, hogy
megszopattak, stb. Basszus, ez ellen tenni kell valamit!

Ezt már előttem vagy millióan elmondták, de fel sem veszed.

Menj közösségbe, járj el bijacozni, gyúrni, gyűjts bélyeget, vagy mittomén, de szakadj már el a gép elől, és kezdj el élni ember!!!

Az elkövetkezendő 5 év életed egyik legszebb, és legmeghatározóbb élménye lesz, (vagy kellene, hogy legyen.)

Innentől teszel amit akarsz... Tudod: piros, vagy kék pirula...

Sopron city :)

(#106) leeate válasza hdman (#105) üzenetére


leeate
senior tag

gyűjts bélyeget
Hát azért az se sokkal jobb! :DD

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#107) Drenadar


Drenadar
veterán

Az én meglátásom :
Ádyzék is eleinte próbáltak segíteni noname-nek, és írták a tanácsot (asszem) mit hogyan kellene írni, mire figyeljen már. Volt címlapos írása is, amit nem is értettünk hogy került ki. És bízok benne, hogy nem konkrétan ez volt a tervük, de mikor meglátták noname egy újabb cikkét, elszakadt valami végérvényesen, és ez lett a következménye, amin a többség jót nevetett, egyáltalán nem megbotránkoztató. Észrevettétek, hogy noname nem jött megvédeni magát? Nem sírt a moderátoroknak, meg semmi? Akkor mások miért? :) Ez az egész jogos vélemény noname-ről amit ádyzék adnak elő, max a vulgáris és szélsőséges szavakat kellene elhanyagolni az életünkből:).

(#108) Racecam válasza Drenadar (#107) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

"no name" kevés cikke volt, a többi saját blogbejegyzés. Jó lenne, ha Te is és mások is az ezredik nekifutásra megértenék. Írhatnak neki tanácsot, hogy mit hogyan csináljon ( a saját blogjában... :U ), de ha nem fogadja meg, akkor nem fogadja meg. Azt csinál, amit akar.

Akinek nem tetszik, ne olvassa! És pláne ne kommentálja gusztustalan módon, mert az bizony ellenkezik a Fórum alapelveivel!

Ezt most írom le utoljára.

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#109) CsíkosMókus


CsíkosMókus
aktív tag

Adott egy ****** (szó szerint visszamaradott, nem az életkorának megfelelő szellemi fejlettségű), enyhén ***** figura, aki le se szarja az írásaihoz hozzászólók megjegyzéseit, arra képtelen hónapok óta, hogy megtanulja kezelni azt a rohadt helyesírásellenőrzőt, és még ő lát föl, amikor 200hsz után elterelődik az írásainál másra a szó.
Ezért nyilván azt kell kitiltani, aki a kezdetektől tanácsokat próbál neki adni. Már mindenki megunta a kis ***** és elkezdtek rajta poénkodni. Erre az a válasz, hogy tiltsunk ki mindenkit? :)
Szvsz nem igazi, létező személy, hanem egy szakdolgozat vagy valami tanulmány fog ebből a dologból születni. Ilyen életképtelen fiúgyermek nem létezhet. Remélem..

[ Módosította: Racecam ]

(#110) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Ádyzékat támogatom, de ezek mellett meg kell jegyeznem, hogy undorító, hogy ennyi értelmesnek mondható, tapasztalt felnőtt ugrott össze egy 14 éves miatt... Már az összes gondolatom összekavarodott. Míg az egyik oldal "üti a másikat", hogy nincs itt baj azáltal is oda süllyednek, amit ők a hozzászólásaikkal is elítélnek...
Akkorát röhögnék ha az itt történtek egy nap megjelennének egy honlapon cikk formájában...

when the sun shines, we'll shine together

(#111) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

Miért kell egy 14 éves fiút ennyid cikizni?
szépen nem lehet tanácsot adni?

(#112) Dany007 válasza mexicanraven (#110) üzenetére


Dany007
veterán

Én örülnék neki, és kíváncsi lennék az eredményére :DD

De nem hiszem, hogy valaki ennyi munkát fektetne a dologba. Értem ezalatt a cikkek írását. A készített fényképek kajákról, játékokról stb...
Van sokkal egyszerűbb módja is egy felmérésnek.
Btw tényleg meglepő, hogy így kettéoszlott a társaság. Mármint társadalmilag is furcsa.
Egyik fél hamar megunta a tanácsadást, és ellenkezőjére fordult a kocka. Tizenéves módjára elkezdték gúnyolni stb...
A másik fél pedig, aki helyesen látja a dolgot próbál tenni ellene. Nem feltétlen őt védeni, hanem inkább az igazságot. A korrektséget.
Mert az, hogy felnőtt emberek kicsúfolnak, kigúnyolnak gusztustalan módon egy 14 évest, aki jóformán egy rossz szót nem szólt, itt mind1, hogy felmérés folyik, vagy valós esemény, akkor sem megengedhető.
A véleményemet ismered, nem kell részleteznem. :)

(#113) mexicanraven válasza Dany007 (#112) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Igen ismerem. Azt mondom, hogy egy tényt viszont mind2 fél egyaránt elismerhet. Nagyon inkorrekt az, hogy no name nem ír egy bejegyzést amiben tisztázná, lezárná a múltat, úgymond tiszta lapot kezdene.Talán akkor mindenki lenyugodna.

when the sun shines, we'll shine together

(#114) tildy válasza Racecam (#108) üzenetére


tildy
nagyúr

Tehát ha saját blogbejegyzés ír valaki más, hasonló stílusban (mondhatni ironikusan) az elvileg maradhat?

Esetleg nem akarjátok megfontolni azt, amit írtam? Hogy a személyes is olyan , mintha címplapra menne, de kisebb közönségnek van szánva.
Ha tényleg hagyományos blogoldallá akarjátok tenni a személyes bejegyzés részt, nem pedig egy értelmes , mondhatni "tematikus" bloggá, akkor az idővel gáz lesz. Jön a sok kis tizenéves, szinte összes logout személyes bejegyzés, kircsi , lovcsi, meg hasonló netszeméttel lesz tele , akik meg értelmesen írnának, elfordulnak .

Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy jómagam is kezdek átszokni kommentelés téren más oldalakra... Lehet nem véletlen.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#115) Dany007 válasza mexicanraven (#113) üzenetére


Dany007
veterán

Hát, valójában nincs mit tisztázni. Maximum akkor, ha tényleg kamu az egész.
Viszont ebben az a bökkenő, hogy ebből nem lehetne jó felmérést készíteni.
Elvégre hiba ismeretes az emberek reakciója, nem lehet tudni a pontos kilétüket. Hány éves, milyen végzettségű és így tovább. Ezekről nincsenek biztos adatok, így egy rendes felmérést nem lehetne kihozni ebből.
Max annyit, hogy az emberek X %-a így a másik meg úgy reagált. De mivel nagyon kevés a nő, ezért elve fals lenne az eredmény. Nem tudni ki melyik korosztályból reagálta azt, amit, esetleg vallási hovatartozás, vagy a fene tudja mi lehet még érdekes egy felmérésben.

(#116) Alexios válasza mexicanraven (#113) üzenetére


Alexios
veterán

De miért kell ez az egész? Egyáltalán min kell idegeskedni? Nem változtat(mondjuk szerintem a legelső írásaihoz képest igenis fejlődött a helyesírása de mindegy). Nem kell foglalkozni vele, ilyen egyszerű. Nem olvasod az írásait, nem fogod látni a hibáit, nem igazán értem, hogy mit ártott ő akárkinek is azzal, hogy saját blogbejegyzéseket írt. Amiket meg főoldalra rakott azért az nem a láttam egy kolibrit írása volt.. Ha nem ír bejegyzést, hogy tisztázza magát, hát nem ír, ő baja, le kell sz*rni, és majd talán akkor ő maga is rájön, hogy valami nem okés. Ezt az egész no name dolgot ti fújjátok fel, ő kb. semmit se csinált.

(#117) Mr X válasza tildy (#95) üzenetére


Mr X
veterán

Neduddkit nem bántom, szeretem a Rejtő-féle stílusát. De nem gondolod, hogy bármiféle vitában arra hivatkozni, hogy valaki itt régebb óta tag, egy kissé... fura? Sok ilyet olvasni mostanság, de nem értem az összefüggést. Az már érdem, ha itt van mondjuk 5 éve?

all: Ha elolvassátok az adott topicot, láthatjátok, hogy "no name" nem ugatott le senkit az offolásért, csak megjegyezte, hogy szét lett offolva a topic. Tehát ezen is feleslegesen pörögtök.

[ Szerkesztve ]

(#118) mexicanraven válasza Alexios (#116) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Csak annyit mondanék, hogy minden dolognak két oldala van. Sosincs olyan, hogy csak egy valaki hibás. Itt is vétettünk sokan. Az arányok megoszlanak, de maga a tett létezik.

when the sun shines, we'll shine together

(#119) tildy válasza Mr X (#117) üzenetére


tildy
nagyúr

Lehet rosszul fogalmaztam: neddudki elég régóta tag itt, és már lehet , sőt szinte biztos, hogy volt vele valamiféle megállapodás már akkor is, hogy írhat így.
Ha pontos példát akarsz: pl. arcképek, régen más rendszer volt, így mikor szabályt vezettek be rá, akkor a régiektől, akik bár rangjuk alapján nem lettek volna az új rendszerben jogosultak még arcképre, nem vették el az avatart. Na. Remélem msot már érthető.
De ezzel kapcsolatban maga az érintett, illetve a hg-k, moderátorok pontosabb infóval tudnak szolgálni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#120) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Én azon csodálkozok, hogy felnőtt emberek órákat, napokat képesek szentelni erre a témára. Miért kell ezzel ennyit foglalkozni?? Nem unjátok még a témát? Ki kell rakni azokat akik lehúzzák a fórumot és csak teleszarják szeméttel. Miért kell napok óta erről szólnia a PH!-nak? Egyáltalán miért érzik úgy a modok, hogy magyarázkodni kell? Nem kell! Ennyi.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#121) Drenadar válasza Racecam (#108) üzenetére


Drenadar
veterán

És ugyanúgy mi is azt csinálhatnánk amit akarunk, amíg a fórum alapelveit nem sérti.
És megismétlem, a vulgáris és egyébb tíltott megnyilvánulásokat én is ellenzem.

És könnyű azt mondani, hogy ha nem tetszik ne olvassuk. Mert így is úgy is olvasni fogjuk utána bosszankodunk, hogy nem fejlődőképes a gyerek, és mulatunk a hsz.-eken. Ezért járunk ide nem? Kikapcsolódni és szórakozni. Csak van mikor valakivel elszalad a ló.

De tényleg unalmas már :)

[ Szerkesztve ]

(#122) Mr X válasza tildy (#119) üzenetére


Mr X
veterán

Így érthető, köszönöm. :) Az én problémám annyi volt az eredeti megfogalmazással, hogy úgy jött le, mintha a "régen itt van" mindent vivő érv lenne.

Drenadar: Mi abban a bonyolult, hogy látod, ha adott személy írása, nem klikkelsz rá?

[ Szerkesztve ]

(#123) Drenadar válasza Mr X (#122) üzenetére


Drenadar
veterán

Nem bonyolult :D írtam én ilyet?
Naiv vagyok és mindig reménykedem, hogy felnőtt, megismerte a word-ot, vagy áttért a firefoxra, talált egy szép értelmes témát, felfedezést az élettel kapcsolatban. Bármi. Lelkesedése dicséretre méltó, a fejlődése nem. Mindenkinek meg kell adni az esélyt.

(#124) Mr X válasza Drenadar (#123) üzenetére


Mr X
veterán

Szép dolog a remény, de sokszor hiú dolog. :D Az első pár írását én is elolvastam, aztán már ha láttam, hogy ő a szerző, csak továbblapoztam.

(#125) CsíkosMókus válasza philoxenia (#48) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Hónapokig ment a srác istápolása, zéró eredménnyel. Mindenki megunta. Ennyi történt..

(#126) Vakegérke válasza CsíkosMókus (#125) üzenetére


Vakegérke
veterán

Töményen fogalmaztad meg a lényeget. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#127) Pacák válasza leeate (#62) üzenetére


Pacák
senior tag

Olvass el pár könyvet Rejtő Jenőtől - mindjárt világos lesz. :)

Nuclear launch detected

(#128) fekeandras


fekeandras
őstag

Újabb tehetséges versenyző ... gomba mód szaporodnak a hasonló írások. :U

(#129) Mr X válasza CsíkosMókus (#125) üzenetére


Mr X
veterán

Sajnos nem ennyi történt. Aki megunta, odébbállt. Csakhogy volt pár "jóarc", akik inkább alázták, mert az milyen jó.

(#130) mephi666 válasza Mr X (#129) üzenetére


mephi666
nagyúr

ezt is meg lehet érteni, mert bizonyos szinten túl én is allergiás vagyok a "tehetetlenségre"... vagyis nem is tudom, hogy ezt a jelenséget tehetetlenségnek lehet-e nevezni? hiába a sok jótanács/bíztatás/buzdítás... sokan hittek a gyerekben, de visszaélt a helyzetével és nem igazán lehetett észrevenni, hogy változtatni akar... volt pár kicsit gerinctelenebb húzása is (pl képlopások, stb... vagy, hogy nyílvánvalóan mással íratta a bejegyzését...) többen megbocsátották azért neki, "mert gyerek"... ez is még elment... de az már engem is nagyon zavart, hogy hiába adottak a normális életkörülményei, hiába lehetne normális fiatalkora, inkább beskatulyázza magát is és nem tesz a megaláztatások meg semmi ellen... mellesleg magasról tesz mindenkire, mert már azóta nem láttam saját postjaiba való írását, mióta tegnap szét lett osztva a ban... ilyen hozzáállással nem csoda, ha az életben is azt kapta, amit leírt... itt mindenféle hendikep nélkül indult és már lassan oda jut, ahova a való életben is... kiborult már nálam is a bili rendesen...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#131) #72042496 válasza Mr X (#122) üzenetére


#72042496
törölt tag

A kíváncsiság viszi rá az embert, azt pedig nehéz legyőzni. :)

(#132) Drenadar válasza fekeandras (#128) üzenetére


Drenadar
veterán

ő is noname kifigurázó. Legalábbis remélem. Nincs olyan, hogy ezt komolyan gondolta volna...

(#133) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Tildy ötlete jutott eszembe nekem is csak nem a konkrét megoldás hanem az elv. Miszerint. Ez az egész közösség azért van itt mert a PH/MA/FT/IT összehozza őket. A felsorolt oldalak cikkeiről elmondható, hogy mind szakmai, közérdekű munka. (ok, tételezzük fel, hogy jó - lsd közösség). Namost, ha ez az egész konkrétan egy lapcsaládba tartozik és pl. vki teszemazt logouton szeretne tovább informálódni egyéb kiegészítő tesztek alapján akkor pont ezekkel a trágyákkal, illetőleg a trágyát (egyébként most már egyre unalmasabbá váló) gúnyoló írásokba botlik bele. De ok. Nem muszáj pont ezekről beszélni. Tök más trágyák is előfordulhatnak.
Szvsz nem a PH oldalain belül kéne az ilyen gyengébb teljesítményű embereknek a nevelését biztosítani, erre való a család és az iskola (nehogy már a PH feladata legyen ez is..). Például ha vki cirkál összevissza a lapcsaládon belül, folyton-folyvást beleütközik egy-egy ilyen hülyeségbe és onnantól a PH már nem PH hanem egy közösség által alkotott, és sajnos gyenge színvonalú összedeformálódott valami. (Messze van a totális káosztól még, de a tapasztalat azt bizonyítja, hogy erre halad az oldal.) És nem véletlenül sikítunk sokan azért hogy a logoutról közvetlen linkekkel vissza lehessen kerülni a PH-s oldalakra...lásd Tildy esete a bal felső sarokkal.
Én se azért járok ide fel mert ez egy szabadidőközpont. Hanem mert a szakmai dolgok érdekelnek. Ezért maga a logout egy hihetetlen jó kezdeményezés a hivatalos PH tesztek és egyéb szakmai dolgoknak a web2.0-s kiegészítésére. Véleményem szerint a játékokkal kapcsolatos cikkeknek is több jogosultsága volt a címlapra kerülni mint a "Láttam egy kolibrit", "Szakítottam a csajommal", azokat meg hadd ne mondjam mikor látok 6 szmájlit és X ezer hozzászóláson keresztül megy a beszélgetés a 6 szmájliról. Ez egy közösségi dolog, tudom, nem is szólaltam fel érte, nem ugattam bele, de ez én vagyok. Más ezt úgy reagálja le, "ÁÁ akkor én meg majd írok a kolibriről meg arról hogy hideg van." Nah ez nem PH és ezért kell felelősséget vállalni érte.
Sztem a PH komolyságát akkor is csak úgy tudja megtartani, ha nem csak azért vállal felelősséget ami a címlapon megjelenik hanem mindenért, amit az adott lapcsaládon belül megtalálható. Nem a fórumot mondom elsősorban természetesen, de arra valók a moderátorok hogy azt rendben tartsák. A házigazdiknak kellene elgondolkozni hogy nem hagytak-e véletlenül egy kiskaput ami miatt az elmúlt egy évben arrafelé haladtak az események, amerre, valamint sokan azért kritizálják a PH-t, amiért. Van megoldás az ilyen esetekre azt hiszem, és nem én vagyok az egyetlen aki mostanában az ilyenekért marasztalta el a PH-t. Van aki el is ment...van akit meg elküldtek...

Mellesleg megjegyzem. Ami tényleg már sztem nagyon gáz, hogy ok, poén (én is röhögtem) ez a Nem látam! és hasonlók. De akinek egy pici ízlése van az nem ír egy 493872634. topikot "Elelytetem a n96-omat" vagy mivolt már nem is tudom. Na ez megint egy olyan volt ami már tényleg utolsó csepp a pohárban...

Ezúton is sajnálom hogy ezzel a hozzászólással is Upoltam ezt a barom topikot a többi fölé.

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#134) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Még vmi: ha a moderátorok ezzel a pellengérre állítást célzó topikcímet azért adták, sőt mi több, nyitották ezt a topikot, hogy itt majd az érintettek, valamint hozzám hasonlóan gondolkodóak majd behúzzák fülüket-farkukat, akkor sztem nincs igazuk. Nyilvánvaló, hogy egy ilyen című topikban senki nem szeretne belső tag lenni mert aki ismeretlenül idetéved az biztos elsőre majd jól megnézi ki az, aki ebben a topikban a mellét verve bizonygatja az igazát, az emberünk, támaszkodván a PH hallomásból ismert keménykezű moderációs rendszerére, kapásból elfogadja a PH álláspontját, hogy bizony ebben a topikban tényleg ovisok vannak akik szétrombolják és lehúzzák az oldalt.

Hát az ok, amiért ez történik, nem más, mint amit az előző hozzászólásban leírtam.

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#135) KilgoreTrout válasza Mr X (#129) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

A paródia (ami nem egyenlő a gúnnyal) szerintem még az egyik legtapintatosabb módja annak, hogy más emberek figyelmét felhívjuk saját hibáikra. Az, hogy kissé eltúlozva, de tükröt tartunk másnak szerintem egyértelmű lépés azután, hogy a delikvens nem értett a "szép szóból", értsd a számtalan rajta segíteni akaró "normális" hozzászólásából.

És különben is, az szerintem normális dolog, hogy aki szereti a PH-t, az kifejti a véleményét az oldallal kapcsolatban. Ha látod, hogy valaki odaszaratja a kutyáját a járdára, elfordulsz? "Nem kötelező nézni". Azt bírom, hogy most csomóan véditek nónémet, mintha bármit is hozzáadna a logout-hoz (az egyetlen értelmes dolog, ami ittlétéből adódott, a paródiák voltak), de arra például nem emlékszem, hogy bárki is szót emelt volna, amikor SystemRoot vagy Viszlát szüntette meg a tagságát bizonyos érdekes moderátori döntések után. Pedig ők tényleg adtak valamit a közösségnek

Ja a topik címe meg különösen vicces, mi vagyunk az óvodások, azután, hogy Racecam beszerkesztette címlapra noném windows-os írásait...:)
Gratulálok!

[ Szerkesztve ]

(#136) PazsitZ válasza raskolnikoff (#133) üzenetére


PazsitZ
addikt

Van aki el is ment...van akit meg elküldtek...
De több olvasó és publikáló van, mint ahányan elmennek.

(#135) KilgoreTrout: nem emlékszem, hogy bárki is szót emelt volna, amikor SystemRoot vagy Viszlát szüntette meg a tagságát
Nekem pl. volt egy Pár kérdés című írásom, anno, de nem igazán született válasz 77hsz után sem.
A konklúzió: [link], meg amit fenn említettem raskolnikoff-nak.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#137) leeate válasza Pacák (#127) üzenetére


leeate
senior tag

Igen, utána meg nézzek meg pár Mézga család epizódot, és írhatok újmagyarul? :)))

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#138) Mr X válasza KilgoreTrout (#135) üzenetére


Mr X
veterán

A paródia egy dolog, de ez már túlzás volt. A kifigurázás tud vicces lenni, de ez már átment megalázásba. A delikvensnek pedig miért lenne muszáj "értenie a szóból"? Azért, mert egy régi tag azt mondta? Ha nem fogadja meg a tanácsokat lelke rajta. Kényszeríteni kellene? Verjük meg?

A kutyaszaros példa nem jó. "no name" írásait nem kell elolvasnod. Senki nem kényszerít rá. Saját döntésed. Ha tudod, hogy neked kritikán aluli, mégis rákattintasz, magadra vess.

Miért csak akkor lehet valakit védeni, ha hozzáad valamit az oldalhoz? Ki dönti el, hogy hozzáad-e? Példa: te szereted a Sas József-féle humort, én nem. Tiltassam be? Az én szemszögemből egy vacak, te viszont nem fogod érteni, mi a bajom vele.

Az általad említett két tag távozása valahogy mindig előkerül ilyen jellegű vitáknál. Szerintem az egy felfújt dolog volt. Pár régi arc besértődött, hogy nem tisztelik őket, pedig ők már milyen rég itt vannak. Az akkori moderátori döntésekkel pedig egyetértettem. Nem mindenki lázad, csak azért, mert moderátor áll a másik oldalon.

És igen, óvodás hozzáálás volt ez az ámokfutás. Az iskolában is bántottátok a kissebbeket? Szerintetek az is jó buli volt?

(#139) KilgoreTrout válasza Mr X (#138) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Jó, esetleg a képek, amikor rámontírozták a fejét a kövér nőre, lehet, hogy erős volt, de magukban a bejegyzésekben én nem látok semmi kivetnivalót. Ha noném írta volna őket, nem lenne vele semmi problémád gondolom.

A kutyaszart is ki tudod kerülni, be tudod fogni az orrod, stb. Viszont ha az egész járda tele van kutyaszarral, akkor elköltözöl, hiába szeretted a környéket.

Ha mondasz egyvalakit, aki szerint pl az "óriási diót látam" hozzáad valamit az oldalhoz, meglepődök. De itt szerintem az olvasók között demokrácia van, és elég sokan kifejezték nemtetszésüket nóném bejegyzéseivel kapcsolatban. A Sas József-et kikérem magamnak! :)

Lehet, hogy SR és Viszlát hülyén reagálta le a moderátori döntéseket, (ami szvsz SR esetében erősen eltúlzott volt, de ez nem számít), de ez nem változtat azon a tényen, hogy sok ember hiányolja színvonalas írásaikat.

Óvodás? Lehet. Viszont, ha nem tetszik, ne olvasd. Nónémnek sem nyomott pisztolyt a fejéhez senki, hogy elolvassa őket. Vagy a "Leave nóném alone!" mozgalom fő érve a kritizálók írásaira nem érvényes? :N

[ Szerkesztve ]

(#140) #72042496 válasza Mr X (#138) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Miért csak akkor lehet valakit védeni, ha hozzáad valamit az oldalhoz? Ki dönti el, hogy hozzáad-e? Példa: te szereted a Sas József-féle humort, én nem. [...]"

Csakhogy egy írás nem olyan dimenziótlan, hogy a szeretem - nem szeretem skálán elhelyezve ítéletet lehessen mondani róla. Egy jó írás már megjelenésében is igényes. Tagolt, választékos nyelvezetű, helyesírási és fogalmazási hibáktól mentes. Logikusan felépített, olvasmányos, átélhető, hangulatos, mondanivalóval bíró, szemléletalakító - valamit ad az olvasójának.

A felsorolást lehetne bővíteni, árnyalni. Az a lényeg, hogy a szempontokat mérlegelve kijelenthető:
1.) a publikációk színvonalát egy átlagosan művelt ember képes adekvát módon megítélni,
2.) "no name" irományai igénytelen fércmunkák.

[ Szerkesztve ]

(#141) raskolnikoff válasza PazsitZ (#136) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Lehet, de pl Viszlát nem a no name típus.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#142) raskolnikoff válasza KilgoreTrout (#139) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Más kérdés, hogy ezután a topik után mennyi kedve lesz még írni.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#143) mephi666 válasza raskolnikoff (#142) üzenetére


mephi666
nagyúr

szerintem elment a kedve... és rosszul teszi, ha fülét-farkát behúzva elmenekül mondjuk másik fórumra vagy álnéven kezd újra próbálkozni :( szerintem aki követte az eseményeket, az láthatta, hogy elég sok megaláztatást élt át a srác (részben azért, mert mindig meghúzta magát és ezt kihasználta a környezetében élő barmok nagy része) és itt megértő társaságra talált... csak amikor visszaélt a helyzetével, sokan elfordultak tőle és hasonló támadásnak fogta fel az építő jellegű kritikákat és b@sztatásokat, mint amiket a való életben is elszenvedett... rosszul teszi, ha nem próbál változtatni, mert a világ nem fog hozzá alkalmazkodni...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#144) raskolnikoff válasza mephi666 (#143) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Ilyesmit ecseteltem nem sokkal régebb.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#145) PazsitZ válasza raskolnikoff (#141) üzenetére


PazsitZ
addikt

Hidd el, tudom.
A fent említett írásomat részben pont Viszlát távozása inspirálta.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#146) mexicanraven válasza mephi666 (#143) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

"hasonló támadásnak fogta fel"

Egyem meg a lekét... Nehogy már sajnáljuk azért, mert hülye gondolkodni... :U

when the sun shines, we'll shine together

(#147) lúzer válasza leeate (#137) üzenetére


lúzer
veterán

pontosan, csak az aláírásodba tedd be, hogy az igénytelenség meg mások semmibe vétele nálad nem bug, hanem fícsör és az önmegvalósítás művészi eszköze ;]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#148) Racecam válasza CsíkosMókus (#109) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

CsíkosMókus, személyeskedésért 3 nap ban.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#149) nomotmo


nomotmo
csendes tag

Köszönöm szépen, megtisztelő a topic. Homokozó lapátot nem kapok? :(

DIÓ!

(#150) South Velen válasza Racecam (#148) üzenetére


South Velen
addikt

Ez egyre viccesebb.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óvodások homokozója
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.