Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Outlook PST kezelés, HELP (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Dorian Gray


Dorian Gray
csendes tag

Kedves Mindenki!

A problémám a következő: itthon 3 gépet használunk ketten. Azért, hogy ne kelljen mindig ide-oda másolgatni a dokumentumokat (zene, kép, email, stb...), azok eddig az egyik asztali gép meghajtóján voltak megosztva. Minden rendben is ment, de a rendszer kialakítása miatt a fő gépnek akkor is be kellett lennie kapcsolva, ha csak a kisebb teljesítményű Atomos gépet, vagy a notebookot akartuk használni.

Ezért a héten beruháztam egy DNS-313-as NAS meghajtóra és egy 500 GBos WD5000AVVS merevlemezre.

Sajnos úgy tűnik, hogy az Outlook nem szereti a D-Linket, ugyanis a használt PST fájl tönkremegy ha a NAS-ról futtatom. :-( Tudom, hogy az MS nem ajánlja a PST fájlok hálózati meghajtóról való futtatását, de eddig nem volt ezzel gond (2 user, a fájlok egyenként mindössze 200Mb-osak, régebben még b-s wifin keresztül is minden működött).

Addig minden rendben, amíg nem módosítok semmit, de amint törlök valamit, vagy hozzáadok, ~ fél perc, vagy egy Outlook restartot követően a fájl már menthetetlen.

Érdeklődtem már a DNS-313 saját topikjában is, de tudnom kellene, hogy mit várhatok magától a programtól. Van e más megoldás, vagy egy olyan beállítás, ami bár lassítja a munkát, de nem teszi tönkre magát a fájlt. Természetesen az Exchange Server nem jőhet számításba :-) Gondolkoztam már az Offline fájlokon is, de az 1.) nem támogatja a .pst fájlokat, 2.) a jelenleg futó Home Premium nem tartalmazza (persze ha ez megoldás lenne át tudok térni Business-re, tanárként jogosult lennék annak a használatára is).

OS: Windows Vista Home Premium, Program: Outlook 2007

(#2) kraftxld válasza Dorian Gray (#1) üzenetére


kraftxld
nagyúr

IMAP-ot tamogato szerver, plusz minden gepen kulon pst
vagy Exchange

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) Dorian Gray válasza kraftxld (#2) üzenetére


Dorian Gray
csendes tag

Köszönöm a választ, de sajnos ahogyan írtam is, az Exchange szerver nem jön számításba. Nem egy nagyvállalat vagyunk, csak két egyszerű otthoni felhasználó. Legrosszabb esetben visszatérünk az eddigi gép-gép megosztásra, ami bár kényelmetlen, de működik.

Lassan kezdem feldolgozni, hogy hiába dobtam ki a pénzt, viszont jó lenne tudni, hogy mi az az Outlook működésében ami tönkreteszi a PST-t, hogy más gyártó, más NAS meghajtójával is ez lesz e, hogy milyen hálózati tulajdonságot kell nézzek.

(#4) kraftxld válasza Dorian Gray (#3) üzenetére


kraftxld
nagyúr

SBS Exchange-el van mar 130 ezer HUF korul, de ez esetben jobb megoldas egy IMAP postafiok. Par ezer ft/ho aron elo lehet ra fizetni. Vagy szerintem mar az MS mellett a T-online is arul hosted Exchange szolgaltatast, szinten par ezres/ho aron. Ilyenkor naluk van a szerver, te csak hasznalod, nem kell megvenni, es ok uzemeltetik megfelelo SLA-val

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5) Grass


Grass
aktív tag

Névjegyalbumot tartalmazó PST fájlt hogy varázsolok rá androidos okostelefonra?
Előre is köszönöm a segítséget.

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#6) kraftxld válasza Grass (#5) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Legegyszerűbb egy Exchange fiókon keresztül.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Outlook PST kezelés, HELP (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.