Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Coolby


Coolby
tag

Először is üdvözlök mindenkit aki benézett ebbe a topicba.

Azért hoztam létre ezt a témát, nagy vágyam otthonomat modern és elekronikus rendszerekkel egyszerűen vezérelni.

Aki jártas ebben a témában szívesen várom linkjeit, tapasztalatait!

Egy két példa milyen megoldásokra gondolok:

Világítás, redőnyök, mosógép, sütő, fűtés távvezérlése, programozása.

(Milyen jó lenne reggel bekészíteni a csirkét a sütőbe, mire hazaérünk készen frissen várjon minket)
(Ne kelljen egésznap fűteni mert hideget mondtak mára, elég ha egy órával mielőtt hazaérünk befűt)
(Mosógépet csak ki kelljen pakolni)
(Ha esetleg nem vagyunk otthon a hétvégén, akkor is ittt ott felkapcsolódjon egy lámpa mintha otthon lennénk, persze random, nem mindig ugyanakkor)

Mind ezeket egy webes felületről, vagy távban hozzáfértető szerverről egy készülékről vezérelni, biztonsági rendszerrel ellátva, a lehetőleg legyen elég stabil. Ki örülne egy szétégett csirkének...
:DD

(#2) Coolby


Coolby
tag

Hát ha jól látom senkit nem érdekel ez a téma :))

(#3) Jester01 válasza Coolby (#2) üzenetére


Jester01
veterán

A fűtésvezérlést én megcsináltam, telefonról wapon keresztül lehetett nézegetni a hőmérsékletet a szobákban és kapcsolgatni a fűtést. (Persze normál böngészővel is)

A sütőm és a mosógépem alapból tud időzíteni, viszont nem lehet távolról vezérelni őket. Relé kimenetem most éppen van még 6 szabad, oda köthetnék bármit amit csak kapcsolgatni kell.

Ezenkívül modellvasutazni is lehet(ne) távolról :C

Jester

(#4) Coolby válasza Jester01 (#3) üzenetére


Coolby
tag

Szia, köszi a hozzászólást, ez már valami, gratulálok hozzá.

Küldenél nekem egy-két linket, hogy lássam, hogyan és mennyiből lehet a "távfűtést" megoldani.

Vagy hogy te kit bíztál meg a kialakítással (elérhetőség), vagy saját fejlesztés, ha igen vállalnád-e a kialakítását nálam?

:R

Üdv.

(#5) Jester01 válasza Coolby (#4) üzenetére


Jester01
veterán

Mivel az volt az első ilyen jellegű projektem még gyári cuccokat használtam hozzá amik elég drágák. Konkrétan expert/icp con rs485 modulokat.
EX9530 usb<->rs485 konverter
i7067 7 csatornás relé modul (Ekvivalens EX9067D)
EX9033D 6 csatornás hőmérő (úgy látszik most már csak 3 csatornás van, de az enyém az 6) A hőmérő szenzorok mezei PT100 ellenállások 3 vezetékes bekötéssel. A kábelek mindenhol hétköznapi CAT5 STP (olcsó és jó).

A konverter modulnak hála, a PC oldalon sima soros portos kommunikáció van nagyon egyszerű ascii protokollal. A feldolgozást 2 perl script végezte, az egyik percenként leolvasta az összes bemenetet és elmentette egy naplófájlba. A másik pedig a http kapcsolatot kezelte.

A kazánt 2 relével úgy kötöttem be, hogy választhattam a hagyományos szobatermosztátos vezérlést vagy a számítógépeset. Tervbe volt véve, hogy beszerzek elektromos fűtésszelepeket is, hogy az egyes szobák fűtését is külön-külön lehessen állítani.

Jester

(#6) Kelecs válasza Jester01 (#5) üzenetére


Kelecs
csendes tag

Sziasztok,

van egy egyszerű kütyünk SMS távvezérlésre, 220-as készülékeket tudsz vele ki-be kapcsolni.
Tovább infot talátok a www.mkapcsolo.info oldalon.

Létezik nálunk SMS termosztát is fűtés szabályozásra.

Üdv,
Kelecs

(#7) ArchElf


ArchElf
addikt

Én is méláztam már ilyenen, de sohasem volt elég időm arra, hogy neki is fogjak...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#8) Coolby válasza Jester01 (#5) üzenetére


Coolby
tag

Köszönöm, úgy látom bele kell ásnom magam kicsit jobban :)

Évenként van a Magyar Regula (SYMA csarnokban) kiállítás, és ott találkoztam ezekkel a kütyükkel mit ipari rendszerek kialakításánál alkalmazzák őket. Gondolom nekik egy ilyen otthoni rendszer kiépítése nem jelent gondot, kérdés csak az ára, :U de bekérek tőlük pár ajánlatot.

Írtad, hogy drága volt viszonylag, kb mennyiből tudtad kihozni? csak hogy legyen valami viszonyítási alapom.

:R

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#9) Coolby válasza Kelecs (#6) üzenetére


Coolby
tag

Köszi a hasznos infót, hát a darabára nem nyerte meg a tetszésem, gondolvána arra, hogy kell belőle pár darab a lakásba :D
27600-netto...

(#10) Coolby válasza ArchElf (#7) üzenetére


Coolby
tag

Voltak esetleg ötleteid róla, mit hogyan oldanál meg? :R

(#11) ArchElf válasza Coolby (#10) üzenetére


ArchElf
addikt

Igazából először a kapcsolókon gondolkodtam - infrás (távirányítós) megoldásban, esetleg valami proximity érzékelés (kéz közelségre világosítás/sötétítés), érintésre ki/bekapcsolás.
Ami jól jönne még, az a távolról vezérelhető villany (és konnektorok) - egy gombnyomásra mindent le tudna kapcsolni az ember, nem kell körbejárni a lakást.
Másrészt hőmérséklet vezérlés is jó volna, csak nálunk (távfűtés miatt) nehéz volna megoldani (legalább is elég drágák/bonyolultak volnának a motoros, vezeték nélküli szabályzófejek).
Ami még mostanság eszembe jutott az a biztonsági kamera, mivel a routerben van elméletileg ilyen funkció. Szóval ezt nem is bonyolult megoldani. Ehez jöhetne még nyitásérzékelő az ajtókra és ablakokra. Persze ezek inkább riasztós dolgok, mint automatizálás, de ha van automatizálás, ezt is könnyebb megoldani. Ráadásul ezeknek nem kell egy egész gépet fenntartani, a routerem elvezérelgetné az egészet - szüntementesről elmenne akár fél-egy napig is (12.5W max fogyasztással) - nem úgy, mint egy számítógép.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#12) Jester01 válasza Coolby (#8) üzenetére


Jester01
veterán

A a 3 modul, a hőérzékelők és a kábelek kijöttek 100000-ből.

Jester

(#13) Coolby válasza ArchElf (#11) üzenetére


Coolby
tag

:R

Szívesen várom még a jobbnál jobb ötleteket, ha valaki még benéz a topicka!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#14) Coolby válasza Jester01 (#12) üzenetére


Coolby
tag

Erre még gyűjtenem kell :D :R

(#15) Coolby


Coolby
tag

Valami új ötlet? :U

(#16) Coolby


Coolby
tag

UPPPPP!

(#17) Coolby


Coolby
tag

UPI!

(#18) Coolby


Coolby
tag

kihalni látszik a topic, majd indítom 10 év múlva ... :DD

(#19) ArchElf válasza Coolby (#18) üzenetére


ArchElf
addikt

Indíts blogot a témában...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#20) ArchElf


ArchElf
addikt

Elektronikusan nyitható ajtó:
http://itcafe.hu/hir/assa_abloy_nfc_mobil_stockholm.html
Én NFC helyett simán SMS/WAP/SOAP alapon is el tudnám képzelni (otthonra).

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#21) Coolby válasza ArchElf (#20) üzenetére


Coolby
tag

:R
Praktikus, mondjuk megkérheted a szomszédot, hogy locsolja meg a virágokat, szerdán 14:00-16:00-ig. :)
Küldesz neki belépési kódot a telefonjára erre az időpontra, majd rögzíted minden lépését a házban lévő kis kamerákkal, nehogy a fiókokat is meglocsolja... :)
Netről hozzáférve megnézheted, hogy mindent rendesen meglocsolt-e :D
Ezután már csak fel kell hívni hogy megköszönd. :)

:R
Üdv.

(#22) Coolby válasza Coolby (#21) üzenetére


Coolby
tag

Már csak az árára lennék kíváncsi egy ilyen rendszernek :)

(#23) ArchElf válasza Coolby (#22) üzenetére


ArchElf
addikt

Google: elektomechanikus zár + ár

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#25) Coolby válasza ArchElf (#23) üzenetére


Coolby
tag

:R

(#26) Coolby


Coolby
tag

:C

(#27) Coolby


Coolby
tag

Térfigyelő rendszerre valami ötlet, arra gondoltam, kint felgyullad a lámpa egy érzékelővel ami simán megoldható, csak hogyan kössem rá arra a felvevő rendszert, kamerákat? Jó lenne ha csak akkor venne, ha történik is valami.
Létezik álcázott kamera, ne tünjön fel, hogy ott van?
Ötleteket szívesen látom! :R
Üdv.

(#28) Jester01 válasza Coolby (#27) üzenetére


Jester01
veterán

A legtöbb program alapból tud mozgásérzékelést, vagyis csak akkor rögzít ha történik valami. Persze ha van explicit mozgásérzékelőd, akkor annak a jelét is lehet használni. Álcázáshoz van minikamera is, 2cm-es mindössze .. azt könnű elrejteni.

Jester

(#29) zka67 válasza Coolby (#27) üzenetére


zka67
őstag

(#30) Coolby válasza zka67 (#29) üzenetére


Coolby
tag

:R Kiváló oldal, hasznos automatizálási lehetőségeket találtam!

(#31) Coolby válasza Jester01 (#28) üzenetére


Coolby
tag

Minikamerára már van is ötletem, hová rejtsem a madáretetőbe :) Pont szemben van az ajtóval, és legalább többet megtudok a cinkék étkezési szokásairól :DD

(#32) Coolby válasza Coolby (#31) üzenetére


Coolby
tag

:C

(#33) Coolby


Coolby
tag

B.U.É.K

(#34) Coolby


Coolby
tag

Remek ötletet kaptam a tegnap! Ha valaki érdekel, vagy tud ilyet, várom üzenetét!

Kompletten, egy vezérlő szekrénnyel ellátot rendszer kell DCS, amit pl.iparban használnak a vezérlésre. Számító géppel akár táv kapcsolaton keresztül, webes felületen lehet mindent irányítani.

Egy apró akadálya van a dolognak, hogy mindenhová ki kell húzni a lakásban a 4..20mA-es jelet, oda, ahol, amit vezérelni akarok vele. :C

Jó hír az egészben, hogy kb egy 300.000.- Ft-ből meg lehet ezt kompletten csinálni!

Kéredés találok-e olyan villanyszerelőt, aki kábelcsatornázza az egész házat, redőnytől, a konyháig, lámpákig... :D

Üdv.

(#36) Coolby válasza Coolby (#34) üzenetére


Coolby
tag

:)

(#37) nyunyu válasza Coolby (#34) üzenetére


nyunyu
félisten

Kéredés találok-e olyan villanyszerelőt, aki kábelcsatornázza az egész házat, redőnytől, a konyháig, lámpákig...

Alapszabaly: villanyszerelot gyengearam kozelebe nem engedunk, mert kepesek ugy kezelni az UTPt, ahogy a rendes drotot szoktak.

Egyebkent nalunk az automatizalassal foglalkozo villanyszerelok 2 honapja keptelenek kicserelni egy hibas megszakitot, mivel a vezerunk hazanak full automatizalasa nagyobb prioritasu :W

Emiatt neha kifagy az irodai vezerles, ugyan a weblap mutatja, hogy megnyomtad a lampa fali gombjat, csak eppen a lampaig nem jut el az utasitas, nem mukodik az RFID kartyas belepteto, legkondi allapota ugy marad, ahogy volt, stb.

Mindenesetre arra kivancsiak lennenk, mit csinal otthon a fonokunk, ha aramszunet kozben fagy ki a vezerles, es mondjuk a mobilszolgaltatonk eppen halozatfrissitest vegez a kornyeken :DD
Egybol hajara kenhetne a weblapon kattintgathato redonyet, nem mukodne a vilagitas, nem tudna kijonni a lakasbol, supportot se tudna hivni. :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#38) Espla


Espla
aktív tag

tábla PC-k megjelenésével a kijelző és beviteli dolgok megoldódtak
illetve wifi-vel nem kell szétfúrni a házat, az se hátrány

(#39) Espla


Espla
aktív tag

Ha jön a vonat, automatikusan bezáródik az ablak!

megoldás lehet annak aki közel lakik a vasúthoz :))

(#40) Espla


Espla
aktív tag

(#41) Espla


Espla
aktív tag

(#42) Espla


Espla
aktív tag

szól ha kész a mosógép
led-re kötötte rá

(#43) Espla


Espla
aktív tag

(#44) Jester01


Jester01
veterán

Hm, motoros redőnyt nekem is kellene csinálni ... hogy automatikusan felhúzza amikor süt a nap ... kevesebb lenne a fűtésszámla.

Jester

(#45) Coolby válasza Espla (#43) üzenetére


Coolby
tag

Helló,

Kíváló oldalt találtál, rengeted hasznos ötletel lehet meríteni belőle!

Köszi!!

Üdv.

(#46) Coolby válasza Jester01 (#44) üzenetére


Coolby
tag

Helló,

Van ilyen feleségem szüleinél, de csak időre tudják programozni, néha át kell állítani mikor kel és mikor nyugszik a nap :)

Üdv.

(#47) peto.istvan válasza nyunyu (#37) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

"Alapszabaly: villanyszerelot gyengearam kozelebe nem engedunk, mert kepesek ugy kezelni az UTPt, ahogy a rendes drotot szoktak."

Ez egy nagy igazság!

Amúgy nálunk Budaörsön építettek fel egy teljesen automatizált iskolát. A világítás rendszer, a redőny sőt még a szellőztetés, párásítás is automata. Igazán jól megcsinálták.

A hőszivattyús rendszerről ne is beszéljek igaz az nem ide tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#48) Coolby


Coolby
tag

:C

(#49) Coolby


Coolby
tag

Egy két új ötlet? :U

(#50) Jim-Y válasza Coolby (#49) üzenetére


Jim-Y
veterán

Én egy raspberry pi-t akarok befogni a vezérlésre, a mechanikai dolgokat pedig egy ismerősömtől szeretném ellesni, aki elméletileg kiépített már ilyen rendszert a saját lakásában, majd írok, hogy meddig jutottam:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.