Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#204) guess.who válasza zharkanyi (#203) üzenetére


guess.who
senior tag

Nem tudom, konkrétan milyen az a csapadékmérő, én eddig háromfélével találkoztam:
- La Crosse Technology, ennél egy egység az egész (szélmérő, hőmérő, csapadékmérő) és vagy függőleges cső végére, vagy egy vízszintes felületre lehet felcsavarozni az egészet. Mivel egy egység, így nem kellett külön foglalkozni a csapadékmérővel.
- Auriol, ennél a szélmérő/hőmérő egy egység, csőre lehet rögzíteni, az esőmérő viszont egy külön egység, amit az alján négy csavarral lehet egy vízszintes felületre felcsavarozni.
- "kínai", kábeles esőmérő (ez szerintem itt is előfordult már a topikban, ha jól rémlik), nagyjából téglatest alakú, és szintén vízszintes felületre lehet a két végén rögzíteni.

Utóbbi kettőnél az a trükk, hogy a beleeső víz ALUL folyik ki (általában egy rácsos részen), így célszerű úgy kialakítani az alatta levő felületet, hogy ne állhasson meg rajta a víz. Az Auriolnál a sarkokon vannak a csavarhelyek, a két lefolyó pedig kétoldalt, középen, így egy "lepke" alakú lemezre fel lehet fogatni a sarkait, a lemezt meg akár az állomás másik részét is hordozó cső/pózna felső végére ráültetni. A kínainál (ha jól emlékszem) a két végén van a felfogatás, és ahhoz közel a két lefolyó, ott ez már izgalmasabb...

A masszívságáról annyit, hogy az Auriol hetek óta kint van egy műanyag asztalon, rögzítés nélkül, és szépen mérte azóta az esőt, gond nélkül. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.