Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Otthoni hálózat kiépítés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Chris82


Chris82
senior tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem.
Otthon két gép van, plusz egy internet előfizetés.
Szeretném úgy megosztani a netet, hogy mindkét gépen elérhető legyen az internet, úgy hogy az a gép amelyibe a net van bevezetve az ne legyen bekapcsova ha a másik gépen interneteznénk. A szogáltató a hálózati kártya alapján azonosítja a az internet hozzáférést. Kábeles net van.

Milyen eszközök kellenek egy ilyen hálózat otthoni kiépítéséhez. Válaszotokat előre is köszönöm!!

(#2) Chris82


Chris82
senior tag

Senkinek sincs tippje?

(#3) Chris82


Chris82
senior tag

Sajnos most el kell mennem. Várom azért a hozzászólásokat

(#4) micro


micro
addikt

Egy sime router kell neked, amibe a kapcsolatoknál Dinamic IP-t állítrasz be, és beállítod a netes hálókártyás MAC címét.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#5) drpele válasza Chris82 (#1) üzenetére


drpele
senior tag

1 db router ami tud MAC klónozást
2 db utp patchkábel
1-1 hálókártya mindegyik gépbe


[Szerkesztve]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#6) drpele válasza micro (#4) üzenetére


drpele
senior tag

Lehet éppen fix IP-je is...

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#7) Chris82


Chris82
senior tag

Sziasztok! Köszi a hozzászólásokat. Mi az a Mac klónozás. Hálózat építésben sajnos nem vagyok annyira otthon

(#8) Flashy válasza Chris82 (#7) üzenetére


Flashy
veterán

a szolgáltató a hálókártya MAC címe alapján azonosít, a MAC klónozás az hogy a router képes arra hogy beírod konfigjában a kívánt MAC címet és azt a címet fogja használni sajátjának.

(#9) drpele válasza Chris82 (#7) üzenetére


drpele
senior tag

Minden hálózati eszköznek van egy fizikai címe (MAC) is.
A kábelnetes szolgáltatód a hálókártyádnak ezen fizikai címe alapján azonosít téged és mivel ez a cím egyedi (elviekben, de néha akad kivétel) így csak erről férhetsz hozzá a nethez. Amelyik router tud MAC klónozást az annyit csinál, hogy lemásolja az adott hálókártya fizikai címét és a szolgáltató felé úgy néz ki a dolog mintha nem változott volna semmi.

Mod: pff, de lassú vagyok, valaki mindig megelőz :B
Mod 2: De lagalább nem csak én vagyok lassú :))


[Szerkesztve]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#10) micro válasza Chris82 (#7) üzenetére


micro
addikt

A hálózati kártyának van egy egyedi MAC címe, ami elvileg nem megváltoztathaó. Ez alapján azonosít a szolgáltatód.
Ezt kell megtudnod. Pl: parancssor indítása. Beírod, hogy ''ipconfig /all'' és leolvasod a Fizikai címet, ez a MAC.
A router beállításánál ezt a címet kell megadnod.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#11) micro válasza micro (#10) üzenetére


micro
addikt

Kicsit lassan gépelek :B

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#12) Chris82


Chris82
senior tag

És milyen áron lehet beszerezni egy ilyen routert?

(#13) drpele válasza Chris82 (#12) üzenetére


drpele
senior tag

Vezetékest 10k+ HUF környékén, vezeték nélkülit 15k+ Huf környékén.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#14) Chris82


Chris82
senior tag

Kösz szépen.

(#15) cafat


cafat
tag

hy mki! lehet úgy létrehozni hálózatot és internetet megosztani hogy az egyik gépen winxp(sp2) a másikon pedig win98?

(#16) cafat


cafat
tag

hy mki! nekem olyan problémám van hogy kábelnetem van ami egy motorola sb5100 modemmel jön. ezen van egy usb és egy utp csatlakozó. usb-vel tudok csatlakozni de utp-vel nem. usb-nél csak föltelepítem és működik. utp-nél mit kell csinálni? Tanácsokat előre is köszönöm!

(#17) steve@prhw válasza cafat (#16) üzenetére


steve@prhw
őstag

A kábelnetek legtöbbször MAC-cím (a csatoló fizikai címe) alapján azonosítanak. Ez természetesen eltér az USB-s és LAN-os csatlakozásnál! Ha routert veszel (szvsz egyszerűbb, mint a winnel szívni), abba be tudod állítani az usb-s csati mac címét, így a router fog csatlakozni, Neked meg csak a hálókebeleket kell a gépekre kötnöd (első lépésként...).

A többit itt megtalálod:
Bővebben: link

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#18) HSD


HSD
csendes tag

Hella! Van egy usb-s nyomtatóm, amit szeretnék két gépre rákötni. Ehhez vettem egy usb swichet, már csak azt kéne megoldanom, h a géptől kábelt fektessek :) a switchig. Namost ez a távolság olyan 15m lehet. Vettem usb hosszabítókábeleket, de csak 3mereset kaptam, és 4nél nem lehet többet összedugni, mert akkor a gép ismeretlen eszköznek néz. Arra lennék kiváncsi, h ez azért van e , mert túl sok kábelt kötöttem egybe és a csatlakozásoknál gyengül a jel, vagy azért, mert egyszerűen túl hosszűú a távolság. Tehát ha kapnék(amire nincs esély) 15m es usb hosszabítót, akkor működne?Tom, h van olyan h aktív usb hosszabbító, de az 4ezer forint, és azt sem tudom, h ha arra rákötök még 10m akkor működik e.Vki tudna nekem segíteni?

(#19) pyrannha


pyrannha
senior tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám! Mégpedig az, hogy van egy xboxom és azt szeretném hálózatba kötni. Mivel csak 1 hálókártya van a gépemben, ezért a chello-s modemet bedugtam az usb-be, de amikor az xboxot csatlakoztattam a géphez, akkor ezt az üzenetet kaptam: [link] Mi lehet a gond?

PSN ID: VDFPO

(#20) Nowaktee


Nowaktee
csendes tag

Hi!

Van olyan router ami wireless, meg nem wireless(:f) is egyben???

Every women is a bitch at the back of their mind!!!

(#21) Lolek válasza Nowaktee (#20) üzenetére


Lolek
aktív tag

(#22) Arnold2


Arnold2
őstag

Előtörténet: Lanparty lesz. 9en leszünk. Amink van 2db 5portos switxh +1db 4portos router
A terv: összekötjük a 2switchet a routerral így lesz elég port
Nos kérdés a következő: Hogy tudjuk ezt megcsinálni? Milyen kábellel lehet összekötni a 3 eszközt /cross link vagy normál/?Kell e valami speciális beállítás? Egyáltalán működne-e ez így?

(#23) zsommi válasza Arnold2 (#22) üzenetére


zsommi
senior tag

Tulajdonképpen mindegy, hogy milyennel kötöd össze, de célszerű inkább simával..
spec beállitás nem nagyon kell, csak annyi, hogy belövitek a routert is, meg a gépeket is DHCP-re, és már megy is...;)

(#24) Lakers


Lakers
tag

Sziasztok!!!

Nos lenne 2 gép és az a lényeg hogy e két gépet a legolcsobb módon!!! hálozatba kéne kötni (lan-party + internet megosztás)!!!
És úgy tudom hogy router kéne ehhez a művelethez!!!
De ha valaki tudna olcsóbb megoldás azt megköccöném!!! :)

UI: (amúgy most pakolok össze hálozatot szóval a kivitelezést (a beállításokat) is leírnátok vagy egy linket kérnék csak)

köcce :R

Szevasztok

(#25) Arnold2 válasza zsommi (#23) üzenetére


Arnold2
őstag

Ismerős,de most így hirtelen nem jut eszembe.
A DHCP hol tudom beállítani? A routeren,gondolom a beállítási lehetőségeknél,de a gépeken?

(#26) Arnold2 válasza Lakers (#24) üzenetére


Arnold2
őstag

Router nem fontos.Elég csak egy 4portos switch is.
Vaagy tényleg a legolcsóbb megoldás 1 darab kábel,de ha nics bekapcsolva az a gép amibe be van kötve a net akkor a másik sem kap netet,de gondolom ez nem jön szóba:)

(#27) Arnold2 válasza Arnold2 (#25) üzenetére


Arnold2
őstag

UP!

(#28) zsommi válasza Arnold2 (#25) üzenetére


zsommi
senior tag

A gépeken a tcp/ip beállitásoknál az ip,cím fölött van egy olyan, hohy automatikus ipkiosztás vagy mia a fene...
Ott..;)

(#29) -=Valium=- válasza Arnold2 (#26) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Ha netet is akar osztani akkor fontos a router.Nemvalószínű hogy meg tudja osztani switch-el ,hacsak nem chello plus-a van.

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#30) zsommi válasza -=Valium=- (#29) üzenetére


zsommi
senior tag

Mért ne tudná?

Mod: vagy ugy érted, hogy csak switchel?
Mert ugy télleg nem megy..:(

[Szerkesztve]

(#31) Atlantis


Atlantis
veterán

Elég egy otthoni hálózatokkal foglalkozó topic. A nagyobbikat meghagyjuk.

Ezt zárom.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Otthoni hálózat kiépítés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.