Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tartozékok, egyebek  »  *** ötletek mobilokra *** (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Coyote2000


Coyote2000
őstag

Hali mindenki!
Nem találtam ilyen topikot, ezért nyitottam egyet.
Ha valakinek van bármilyen ''forradalmi'' ötlete, amit érdemes lenne megvalósitani (vagy újra bevezetni) a telefongyártóknak, az irja le.

Persze azért irom mindezt, mert nekem is van már 1-2 ötletem.
1. napelemek felhasznalasa mobilokon: ugyan nincs akkora teljesitmenye egy par cm x par cm -es napelemnek, mint a toltonek, megis folyamatosan toltene az akkut, es biztosan meghosszabbitana a keszenleti/beszelgetesi idot. Szerintem nagyon szepen kivitelezheto lenne, es a mai technologiat ismerve nem is novekedne a telefonok terfogata jelentosen. Ennek a tovabbfejlesztett valtozata lehetne a csak napenergiaval mukodo telefon, esetleg egy kis biztonsagi akkuval...

2. hivas bluetooth-on at: valoszinuleg a szolgaltatok tiltakozasa miatt nem kiviteleztek ezt a modszert, holott egyszeruen meg lehetne valositani - gondoljunk csak a bluetooth headsetek hangatvitelere. Igazan egyszeru felvenni a kapcsolatot egy masik telefonnal, es csak egy megfelelo szoftver kellene, amivel hivast tudunk inditani.
hatranya: korlatozott hatotavolsag (de nem annyira korlatozott, hogy ne legyen ertelme!)
elonye: INGYENES, es az el.aszott dijazasu Push To Talk kivaltoja is lehet kisebb teruleten, hiszen tobb emberrel is kapcsolatba lehet kerulni egyszerre.

3. fejlettebb ebresztoora: lehessen beallitani tobb kulonbozo idopontot egyszerre, es meghatarozni, hogy melyik napokon ismetlodjenek. Eddig a tobb idopont beallitasaval csak Samsungokban talalkoztam, az ismetlodest meg Nokiakban, Sony Ericssonokban lattam. A legjobb megoldas talan meg az Emlekezteto hasznalata Ebresztes helyett, de sajnos sok telefont nem lehet ugy beallitani, hogy kikapcsolva is mukodjon az emlekezteto (Sony Ericsson pl. tudja).

na hirtelen ennyi jutott eszembe, varom az ujabb otleteket es az en otleteim javitasat/leszolasat...:C

[Szerkesztve]

(#2) Digital válasza Coyote2000 (#1) üzenetére


Digital
addikt

A Bluetooth hatótávolsága nem max 100 méter:F

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#3) Landsmann


Landsmann
addikt

Telefonnál nem. Ott 10 méter a max. A bt-s adapterek között létezik 10, 100 és 200 méteres.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#4) Digital válasza Landsmann (#3) üzenetére


Digital
addikt

Hát a 200 méter sem túl sok,de az már talán elég egy hipermarketben:F Amúgy telefonoknál valóban az a 10 méter jelenti a határt!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#5) Doki16


Doki16
addikt

Ez mind nagyon jó 5let csak a napelemes mobil az kicsit furcsa merthogy az emeber csak akkor veszik elő a zsebükből a mobilt ha telefonálnak vagy éppen játszanak :D bár lehet hogy vki ugy szaladgál az utcán hogy égnek mereszti a telöját azt töltödj :DD

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#6) Agostino válasza Doki16 (#5) üzenetére


Agostino
addikt

Megfelelő helyen való alkalmazás esetén meglenne az értelme. Távol mindentől jól jön a napelem. Azt meg a legkevesebb megoldani, hogy a töltése kényelmes legyen.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#7) Doki16


Doki16
addikt

Igaz azis hogy ha nincs töltő a közelbe vagy éppen konektor és nem vagy uton akkor viszont télleg nagyon jól jöhet, csak kifekteted az asztalra azt hagy menjen.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#8) Coyote2000 válasza Doki16 (#5) üzenetére


Coyote2000
őstag

na ja, mondjuk olyan emberkeknek ajanlottabb, akik nem tokban vagy zsebben hordjak a telot naphosszat... Viszont arra a keves idore amig eloveszik, azert presel nemi naftat az akkuba...

A bluetooth hatótávolságát Sony Ericsson T630 és Nokia 6230i-vel volt alkalmam tesztelni, fősulis hatalmas előadóterem két szemközti sarkából kiválóan lehetett képeket meg jegyzeteket küldeni (amolyan ''unalmunkban chateljünk'' dolog volt, és kiválóan működött.)
Azért 100m-ről meg főleg lenne értelme. De már az is elég, ha két egymás melletti/feletti helyiségben át lehet hidalni a távolságot... Mondjuk kollégiumokban jól jöhet, ha lusták vagyunk elmászni a szomszédig :)

(#9) engusz válasza Digital (#4) üzenetére


engusz
veterán

Szerintem pont a hipermarketben nem fog menni a Bt, ellenben a szabad tereppel. Tapasztalataim szerint elég rosszul viseli a tereptárgyakat. A telefonokba épített Bt pont arra elég, hogy a közvetlen közeledben (5-10 méter) lévő másik eszközzel kommunikáljon.

A WLAN-os telók még csak most szállingóznak, de azoknak sem lehet túl nagy a hatósugaruk, mert egyszerűen nincs hely megfelelő méretű antennát elhelyezni. De szvsz. a 10-20 méter itt is meglesz.

Ha már azok a r0h4dt parkolóórák napelemmel is tudnak működni, akkor egy hétköznapibb eszköz, mint a telefon, is illene, hogy rendelkezzen ilyen lehetőséggel. Először biztos felcsatolható kiegészítőként jelenik majd meg (a jövőbe látok :D), mint egy övcsipesz. Plusz kis kábel, amit csatlakoztatsz a teló aljára.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#10) róland válasza engusz (#9) üzenetére


róland
veterán

Akkor már szivesebben látnám valamilyen telefontartó/-tok képében viszont. Ott akár a csatlakoztatást is könnyebb lenne megoldani. (Napelemről van szó.)

BT nem fog menni, mert nem lehet belőle pénzt szerezni. Bár jó ötletet adtál, mert pl. walkie-talkiet jól ki lehetne váltani ilyen megoldással. Eyge-egy BT headset a használóknak és egy központi gép a kezeléséhez. Csak lenne legalább 200 méter a headsetek hatótávolsága. Téynleg nem tud valaki ilyen headsetről (aminek 10 méter feletti a hatótávolsága)?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#11) bzoley válasza Coyote2000 (#1) üzenetére


bzoley
veterán

A napelemes dolgot már lelőtték.Legalábbis egy formáját. Az első telefonom egy Nokia 1611-es volt, talán még emlékeztek rá, szép darab volt. Már annak a kiegészítői között szerepelt a napelemes akksi.

(#12) engusz válasza róland (#10) üzenetére


engusz
veterán

Addig nem lesz Bluetoothon beszélgetés, ameddig pl. a felsőkategóriásnak mondott Samsung D500 nem tud fogadni egy egyszerű .txt-t. Se gépről, se másik telefonról. Nyílván szoftveresen van a gubanc, mert az éterben nagyjából mindegy, hogy mi közlekedik, de akkoris. Szabvány nem lesz belőle, az tuti.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#13) róland válasza engusz (#12) üzenetére


róland
veterán

Én most kicsit elröppentem a konkrét mobiltelefon témától, a walkie-talkie felé. Ott lenne értelme valami BT-s megoldásnak. Vannak olyan cégek, ahol aránylag kis területen kell hatékony, azonnali kommunikációt folytatni. Pl. ilyenek a biztonsági cégek gey-egy áruházban, bevásárlóközpontban. Szvsz lenne alapja egy BT-re épülő kommunikációnak, kis hatótávolságon belül.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#14) róland válasza róland (#13) üzenetére


róland
veterán

Sőt akár egy olyan megoldással kiegészítve, hogy egy-egy BT-erösítővel/switch-el/bármivel ez a kommunikációs zóna kiterjeszthető legyen.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#15) róland


róland
veterán

Végre egy szép és normális funkciókkal, és alkatrészekkel ellátott mobil elkészítése. Pl. a Samsungnak vannak szép formatervű mobiljai, a SonyEriccsonnak egész jól elkészített funkciói, a Nokiának meg normális kezelhetősége. Na valahogy ezt kellene egybegyúrni.

Követelmények:

- szép formaterv,
- megfelelő méretek (ne féltégla legyen, akár csak súlyra nézve is),
- tartüs akkumulátor,
- jó kijelző (színes, nagyfelbontású),
- jó kamera (kitalálták már a készülékbe épített optikai zoom-ot is),
- kezelje egyszerre a SIM kártyát és a telefon beépített telefonkönyvét,
- normális határidőnapló (SE-k pocsék megoldása helyett [nincs ismétlődő emlékeztető, azaz nem lehet beállítani, hogy adott emlékeztető mondjuk minden hónapban ugyanazon a napon figyelmeztessen, hanem havonta külön emlékeztetőt kell felvenni], még a Siemens-é is jobb volt),
- áttekinthető menürendszer (nekem pl bejön a SE 12 gombra optimalizált főmenüje),
- bővíthető memória (ne kelljen már kivenni az akkumulátort egy memóriakártya cseréhez).

Hirtelenjében ennyi.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#16) AS válasza engusz (#12) üzenetére


AS
félisten

D600 már tudja fogani söt bármilyen fájlt lehet rá küldeni:R:R

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#17) Coyote2000 válasza róland (#15) üzenetére


Coyote2000
őstag

ja, a memokari problemas cserejerol jut eszembe:

Miert nem lehet a SIM-kartyat kicserelni anelkul, hogy szetkapnank a telefont? (lasd pl digifenykepezok eseteben a memokari)
Az Ericsson T65-be a tetejen kellett egy kis talcan becsusztatni a SIMet, de azota ez az okos megoldas meg a Sony Ericssonokban sem talalhato meg.

(#18) engusz


engusz
veterán

(#16) AS: Örülök, hogy végre felismerték ezt a hibát. Tény, hogy a D600 jó kis készülék lett. Tud már egyszerre rezegni és csörögni?

(#17) Coyote2000: Másfél év alatt nagyjából kétszer nyúltam a SIM kártyámhoz. Számomra eléggé haszontalan funkció lenne a ''hot swap'' SIM.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#19) ithomas válasza Coyote2000 (#17) üzenetére


ithomas
őstag

Szerintem azért,mert egy átlagos felhasználó jó ha évente cserél SIM-et akkor meg miért nem jó belül?Amúgy nekem is T65 telóm volt,de abszolút nem hiányzik ez a funkció...
Sokkal nagyobb gáz az,ha mondjuk mem kártyát is csak szétszedéssel lehet cserélni...

Real eyes realize real lies!

(#20) ithomas válasza engusz (#18) üzenetére


ithomas
őstag

Ehh..megelőztél... ;)

Real eyes realize real lies!

(#21) AS


AS
félisten

D600--ba van egy nagyon jó uj funkcio:

A Hivásinformáciot
telefonkönyvet
üzeneteket,
képeket,
videokat
zenéket,
hangokat,
és egyéb fájlopkat lehet tiltani, vagyis kodal elátni.
én már a videokat hivásinformácit le is tiltotam hogy még véletlenül se nézze meg más.

:)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#22) Coyote2000 válasza ithomas (#19) üzenetére


Coyote2000
őstag

Neked nem, nekem igen.
Aki cserelgeti, annak szuksege lenne ra. Aki nem cserelgeti, annak meg tokmindegy, hogy hogyan nem cserelgeti, tehat gondot nem okozna neki.
En meg a memokartyat nem cserelem. De ettol fuggetlenul nem zavarna, ha nem az akku alol kellene kibanyaszni evente 2x. :C

(#24) Coyote2000 válasza Kalandor (#23) üzenetére


Coyote2000
őstag

tamogatom, ez megint nr.1 otlet:C

(#25) Viktor0610 válasza Coyote2000 (#17) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Erre van megoldás (én is használom). A SIM-ek chip-részét kivágják, majd a kártyákat egy spec tartóba teszik, ez megy a telcsi SIM-tartójába, a kártyák közt váltani a készülék ki-be kapcsolásával lehet.

Előny. Nincs szükség kétkártyás hátlapra.
Hátrány. ''Csak'' két kártyával megy, ill. nem minden telcsi kezeli.

Samsung Galaxy A54

(#26) Dufresne


Dufresne
addikt

Ez a napelem dolog nekem is tetszik, de topicindító harmadik felvetését már néhány cég teljesítette, ugyan nem maradéktalanul, de már találkoztam telóval, ahol napkra be lehet állítani az ébresztőt, vagy ha azt nem, akkor szervezőben lehet előre figyelmeztetéseket beállítani, amikhez hangot is lehet rendelni:)

ekem sajna hirtelen nincs ötletem, de persze énis vevő lennék korszakalkotó mobilos újításokra:DD

Én mondjuk várom a kevésbé PDA alapú gps telókat:)

(#27) joci2000


joci2000
aktív tag

Üdv mindenkinek

nah ahogy itt olvasgatom milyen programok kellenének telefonokra, elgondolkodtam azon, h. miért nem csinálnuk magunknak software-t? per pillanat amelyik telefont lehet programozni (tudtommal DCT-3(3310,3330....)) azon simán el lehet készíteni ilyen programokat :D csak egy kis C tudás kell hozzá és minden müxik ;)

esetleg van vki akit érdekel nokia (dct-3) programozás? igazatok van, lehet h. egy kicsit(nagyon) elavult,de érdekes dolgokat lehet vele művelni, lehetne csinálni 1 ilyen klubot ahol fejlesztgetnénk 1 kicsit a software-t úgy ahogy nekünk teccik, új dolgokat raknánk bele meg ilyesmi :D

vagy hülye ötlet?

[Szerkesztve]

(#28) rOwLeY válasza AS (#21) üzenetére


rOwLeY
őstag

ezt nem csak a D600-al lehet!z300-ban is van meg mlg anno az E398-amban is volt!!

(#29) JoeYi


JoeYi
őstag

Az ismétlődő és adott napokon riasztással kapcsolatban: a Siemens me45 -öm is tudta és most az SE d750i -m is tudja mindkettőt. Kikapcsolt állapotban is.

(#30) johne


johne
csendes tag

Hali nem tud valaki egy ojan oldalt ahol ingyen lehet letölteni a mobilra játékot zenét képet és témát :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F

www.cbc.gportal.hu

(#31) Drótszamár válasza johne (#30) üzenetére


Drótszamár
őstag

Én nem :(

A gugli a te barátod...

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

Útvonal

Fórumok  »  Tartozékok, egyebek  »  *** ötletek mobilokra *** (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.