Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  összetörte a cd-t az olvasó (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) peltar


peltar
tag

Hi all!

A Cd olvasó összetört egy lemezt, amit azután szétszedés nélkül sikerült kiszedni belőle sőt az olvasó most is működik. Legalábbis azzal az egy lemezzel működött, amivel ki mertem próbálni.

A kérdéseim:

A meghajtónak lehetett-e valami baja? És ha igen, akkor ez garanciás eset, tehát kicserélik?
Előfordulhat még egyszer ilyen eset ezzel a meghajtóval, vagy ez csak ''véletlen baleset''? Ez azért is fontos, mert még 4 ilyen olvasóval szerelt gépünk van.

Előre is köszi a segítséget.

Peltar#21369

(#2) Cathfaern válasza peltar (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem a CD-ROM hibája volt. Illetve ez így nem pontos: ez a hiba az túl gyors (52x-es) olvasásnak, és a rossz minőségű CD alapanyagnak az együttes eredménye. Sajnos tenni ellen sokat nem lehet, a leghatásosabb talán az, ha a CD olvasó sebessége le van szabályozva max. 40x-es sebességre.

(#3) twollah válasza peltar (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Ez a baleset minden nagy sebessegu meghajtoval elofurdulhat, hogy a nagy keruleti sebesseg miatt a CD-ROMok egyszeruen szetrobbanak a meghajtoban.

Hogy ujra elofordulhat a problema azt nem lehet megjosolni elore, ez nagyon sok mindentol fugg.
Peldaul:
- voltak-e mikrorepedesek a CD anyagaban.
- kozpontosan van-e felvive ra a festekreteg (bizony, bizony mar ez is szamit ilyen nagy sebessegnel).

(#4) peltar


peltar
tag

Max 40-szeres lehet az az olvasó, de lehet hogy még annyi sincs. Nem egy mai darab a gép, min. 1,5 éves.
A lemezzel eddig semmi problémám nem volt. ( Most már nem is lessz. :( )

Tehát azt mondjátok hogy a meghajtó elvileg akár jó is lehet?

Peltar#21369

(#5) lakosk


lakosk
tag

Elvileg előfordulhat,hogy csak a lemez hibája volt,hogy a szétrobbanó lemez milyen kárt tett benne,azt csak te tudod megmondani.
Én a hejedben nem erőlködnék egy régi ROMmal!

Mitől zakatol a vonat? Mert ezek az állatok 4zetből csinálják a kerekét! (r2*PI)

(#6) Zoltán válasza peltar (#4) üzenetére


Zoltán
őstag

Ha 1,5 éves, akkor bőven lehet 52x-es. Annál régebben is voltak már 52x-esek.

(#7) Biaggio válasza peltar (#1) üzenetére


Biaggio
őstag

Nekem garanciában kiporszívózták:))

Bár közölték, hogy még soha nem láttak ilyet.
A darabkák eltávolítása után, mechanikai sérülés nem volt, így pörgött még két évet.
Tegnap cseréltem le egy DVD-re:C

(#8) raven10011


raven10011
senior tag

Egy barátomnak az LG újraírójában robbant szét egy CD, de olyan szinten hogy amikor kinyitotta a tálcát a gép ~1-2 m-es környezetében szóródott szét a CD hamva.
Szerencséje volt és kicserélték neki az írót, de azt ő is elismerte, hogy sz@r volt az a CD.

financenewbie.com

(#9) sawtooth


sawtooth
csendes tag

nekem is volt ilyen 16/10/40es lg ujrairoban,atmero menten kettetort a lemez felporgetes kozben. nem az enyem volt a lemez, gazdaja meg nem akarta elhinni a sztorit :D

'' time-slip (vagymi) funkciót ''

(#10) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Nálam egy 52x LG olvasóban tört szét egy lemez(ráadásul eredeti játékcd),hát a darabokat kipotyogtattam belőle,az olvasó gallyra ment.A tálcát és a belső műanyagot eldeformálta a szétrepülő cd,plusz még az olvasófejből a nyák-ba menő adatkábel is szétment.

(#11) Zsiba


Zsiba
senior tag

Egyszer nekem is törte szét 40*-es olvasó a lemezemet. Eredeti játék volt, de elég régi, ami játék közben is folyton használta a lemezt, szóval a korong állandóan forgott. Egyszer úgy felforrósodott, hogy nem bírta tovább és kettétört. Szerencsére nem kisebb darabokra esett, úgyhogy a driveban nem esett kár.

Ami viszont többször előfordult velem, hogy prörgve adta ki a lemezt. Úgy jött ki a tálca, hogy a lemez veszettül forgott rajta, amíg a surlódás miatt meg nem állt.

Persze azóta már nem az a driveom van :)

''One Ring to rule them all...''

(#12) mumtaz


mumtaz
senior tag

Nekem speciel egy régi MITSUMI őrült meg annyira, hogy a fullon pörgő CD-t lerakta a tálcára, majd a tálca kijövetele közben a CD azonnal kirepült, amint a rés megfelelő méretű lett. A CD a szemközti falon landolt és szilánkokra tört szét. az egyik nagyob darab vizsgálatakor arra a következtetésre jutottam, hogy a korongból már a meghajtóban kitörtek apróbb darabok a lyuk körül.
Egyébként csak egy 32x-es meghajtó volt.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#13) Bandit21


Bandit21
addikt

Nekem 1x a Pioneer 16X DVD olvasóm tört szét egy GYÁRI IMPERIUM GALACTICA LEMEZT!
képzeljétek el eljön a haver h itt a játék (már jópáréve volt) és h neki nincs TV-outja és nézzük meg a játék elején a filmet v mit a tv-men hifire kikötve. Összekötöm, le is ülünk függöny elhúz, lemegy 1-2 perc utána k*rvanagy reccsenés és kiveszem a CD-t 3 darabban. Gondolhatjátok hoghy nézett rám, és én rá amikor mondta h nála is kölcsönben volt...

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#14) Dokibá


Dokibá
aktív tag

Nekem a céges Yamaha CD íróban robbant szét egy lemez egy éve. Szétszedtem, kipucoltam és a mai napig megy. Mondjuk olyat odavert a tálca elejére, hogy lerepedt a teteje...

Dokibá

(#15) WolfByte


WolfByte
tag

Nekem is benyelte a CDmet 52x olvasó. Rest In Pieces :))

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  összetörte a cd-t az olvasó (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.