Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ős pendriveok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bonzo


Bonzo
tag

A napokban vettem egy pendriveot, mérete 16 GB. Manapság már nem is számít nagynak, de elgondolkodtam hova jutottunk..
Hosszas keresgélés után megtaláltam a legelső pendriveomat, ami szintén 16-os...megabájtban. :)

Neve: M-Systems DiskOnKey, meglepő módon a mai napig működik.

sebessége:

Elkezdtem kutakodni, melyik volt a legelső USB kulcs, és mekkora kapacitással rendelkezett. Nem gondoltam volna, de pontosan ez a cég (M-Systems) volt az első aki kidobta ez a floppy gyilkos kütyüt. A DiskOnKey legapróbb változata 8 MB volt. 2000-2001 körüli időszak.

Nem akarok jönni a szokásos dumával, hogy a mostani fiatalok el se tudják képzelni hogy rééégen....bla-bla. A lényeg, hogy én a mai napig, akárhányszor használom, megállapítom mennyivel megkönnyítik az életet ezek a szirsz*rok. Nincs felcsatolás, kikapcsolás, telepítés, újraindítás. Bedugod, használod, (leválasztod? :U ) és csókolom.

De sehogy se tudok visszaemlékezni az "átállásra", hogy férkőztek be a mindennapokba. Az a pillanat megvan, amikor pánikszerűen elkezdtem kidobálni a gépekből a floppy meghajtót, hogy ez miafenének már. Hegyekbe állt a meghajtó és azon agyaltam mit lehetne csinálni ezzel a sok floppy kábellel. De ilyenkor már rég ott volt az új hightech kütyü a "penrájf" (ahogy kedves ismerős bácsika mondaná)

Nektek mi az első emlék?

[ Szerkesztve ]

(#2) Bonzo


Bonzo
tag

Kép a saját eszközről (képeket a http://kepkezelo.com/ tárolja)

kép1
kép2

(#3) King Unique


King Unique
titán

Hali!

Máskor, ha nosztalgiázni támad kedved, inkább logout-ban írj egy cikket róla és légyszíves ne nyiss ilyen banális témának új topikot, mivel van számtalan pendrive-al foglalkozó...elfért volna Pendrive irás-olvasás sebesség topikban is.

[ Szerkesztve ]

(#4) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

A topicot zártam.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ős pendriveok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.