Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Öregedik az alaplap? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) zsoltee10


zsoltee10
addikt

A következő érdekes esettel találkoztam. Pontosan egy éve Vettem egy Tusl2+cel1000 combo-t.A hűtő Globalwin wbk68. Rögtön ki is próbáltam mennyit megy a cucc. Örömmel konstatáltam, hogy fesz emeléssel a 1.5 GHz is elérhető. Nem nagyon húztam 1.4 fölé az idő folyamán, de ennyit ment szinte mindig. Eközben szeptemberben áttértem Amd-re, majd eladtam ua. személynek, akinek a tusl2+procit+hűtőt, és visszavettem a régi konfigot. Tehát most ugyanott tartok mint egy éve. Csakhogy valami változott. Pontosabban öregedett. A proci sehogy nem megy 1440 fölé. MINDEN ugyanaz, még a ramok is. 1450-n már nem is bootol a gép. Érdekes. Bocs, hogy hosszú lett, de ezt meg akartam veletek osztani. Kíváncsi vagyok, hogy valaki találkozott már ilyesmivel?

(#2) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Szerintem ez az egyértelmű bizonyítéka annak, hogy az overclocking rossz hatással van az alkatrészekre hosszú távon.

(#3) CharlieDrop válasza zsoltee10 (#2) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Inkább a Procira lehet rossz hatással :)

Bár anno volt egy 166os Pentiumom, ami soha az életbenm nem ment 200 MHz-nél lassabb órajelen, sőt sokáig 225 MHz-en ment:)

De hát ugye vastól függ a dolog :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#4) Genialis válasza zsoltee10 (#1) üzenetére


Genialis
aktív tag

Volt valahol egy cikk, amiben leírták, hogy mi történik a szilicium chipekben hő hatására. Tulajdonképpen elektrolízis indul meg, és (nem emlékszem pontosan) talán vasatomok töltik ki a sziliciumrácsot, így a chip egy idő után tönkremegy. Ez a tönkremenés jelentkezhet úgy, hogy rosszabbul reagál a nagyobb hőterhelésre.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#5) Panther válasza zsoltee10 (#1) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Nekem van ilyen tapasztalaom; csak épp a fordítottja! :))

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#6) zsoltee10 válasza Panther (#5) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nem cseréltél közben valamilyen hardvert? Egy barátomnak Abit kg7+tbird1000 párosítás vadiúj korában nem ment 1150 környéke fölé. Kicserélte a videokártyát voodoo3 2000-ről mx400-ra, és láss csodát, azóta is 1400 körül megy. :DD

(#7) Satan-Claus válasza zsoltee10 (#1) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Ez tipikus jelenség, legalábbis én már több procinál is tapasztaltam. Sőt a tiednél sokkal rövidebb időn belül is.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#8) Panther válasza zsoltee10 (#6) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Nem, semmit. Azóta is Voodoo3 2000 AGP-m van :) (De komolyan, nekem is pont az van :D) Meg nem egycsapásra történt a dolog, hanem szép fokozatosan... csak tudnám hogy mi az oka! Meggazdagodnék belőle :D

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#9) Panther válasza Satan-Claus (#7) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Hát az enyém? :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#10) zsoltee10 válasza Panther (#8) üzenetére


zsoltee10
addikt

Érdekes párhuzam: Fékpadon bizonyított, hogy a legtöbb motor az autókban kb. 20 ezer km környékén hozza a legnagyobb teljesítményt. A te procidban hány km van? :DD :DD :DD

(#11) Panther válasza zsoltee10 (#10) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

20, de nem ezer :) A Bluefishből hoztam, Érden lakom. Na szóval kb. 20 km :D

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#12) Panther válasza zsoltee10 (#6) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Amúgy nem értem mi múlt a videokártyán, hacsak nem úgy akartátok tuningolni a procit, hogy csak FSB emeléssel.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#13) Cane válasza zsoltee10 (#1) üzenetére


Cane
őstag

Amíg az AMD-vel gépeztél, a haverod péppé hajtotta a celeronodat. :D

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#14) zsoltee10 válasza Cane (#13) üzenetére


zsoltee10
addikt

Jobban nem tudta hajtani mint én. ;] ;] ;]

(#15) zsoltee10 válasza Panther (#12) üzenetére


zsoltee10
addikt

A tuning csak fsb emeléssel zajlott/zajlik. Na meg persze fesz emeléssel. :)

(#16) Warlock_42 válasza Panther (#5) üzenetére


Warlock_42
senior tag


Egy rendszergazda-óraadó emberkétől hallottam, hogy igenis van valami ebben az összeérnek dologban, az alkatrészek egy idő után ''összeszoknak'' és jobban műxenek együtt. Hogy miért az rejtély... De az informatikusok néha babonásabbak mint az öreg nénék :DD :DD :DD

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#17) Zoz válasza zsoltee10 (#1) üzenetére


Zoz
őstag

Pont ugyanilyet tapasztaltam én is egy 1000-es Tualatin Celeronnal! Új korában ment 1400 felett is, 1400-on volt használva majd úgy 1 év után elkezdett fagyogatni, ekkor vissza kellett venni 1333-ra... azon most is stabil... Most már le lett cserélve, ahova meg került ott ugyis csak alapon lesz hajtva.

(#18) Szalma


Szalma
őstag

Nos. A dolgot okozhatja a következő jelenség is:
Az elektrolit kondenzátorok nem kifejezetten hőtűrőek, szépen lassan képesek ''száradni'' (vesztenek a kapacitásukból). Púposodnak egy kicsit. Stb. Namármost, egy PC alaplapon RENGETEG elkó van. Jellemzően a tápfeszek szűrése miatt. Ha nem kielégítő a szűrés -> nem megy a proci kihegyezett környezetben megfelelően.

Szerintem. :)

Szeretettel:
Szalma

(#19) Pötyi


Pötyi
őstag

Hát nálunk is! Van a melohelyemen kb. 60 szamitogep. Teljesen egyformák! A gyári sorozatszámok egymást követik! Klónok! Az operációs rendszert nem is telepítgetem, hanem egy jól belőtt konfigot ghostolok rájuk, ha néha-néha fejreállnak... És mégis! Az egyik igy mukodik, a masik ugy! Eloszor azt hittem, hogy a dolgozók állitgatják el, de nem! Egyszer ugyanis megnéztem két gépet közvetlenül azután, hogy rájuk dobtam a ghost imagét, és olyan eltérések voltak köztük, hogy pld. az egyikben más volt a virtuális memória engedélyezett mérete! Hát ilyen beállításokat tutti nem vesz át az előző telepítésből, ha full felülcsapom! Ezt magyarázza meg valaki, ha tudja! Na, ezóta hiszek abban, hogy a számitógépek fejreállnak, ha a Mars konstellációban áll a Jupiterrel, a második emeleten vannak, a keletre néző oldalon és a gyári számuk páratlan számra végződik.. :D

QNX is cool!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Öregedik az alaplap? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.