Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Ördög bújt a gépembe vagy mi? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) bali79


bali79
tag

Sziasztok!

A következőket csinálja mostanában a gépem (Abit Bx6rev2, 400@500 celeron, Asus3800TnT2, stb...stb). Véletlenszerűen lefagy, hol játék, hol internezés, hol semmittevés közben (windows magára hagyva). A processzor nem hiszem, hogy ludas, mert van, hogy egy egész délutánt átCounterezek, a rendszer nemrég volt telepítve (win982nd edition, magyar) .
Azért zavar, mert ez egy öreg konfig, amibe mostanában nem kerültek új dolgok és korábban már lehúzott egy-két félévet ilyen dolgok nélkül. Ja, az összes energiatakarékos hülyeség kikapcsolva! Erre azért gondoltam, mert ha magára hagyom, akkor is igen gyakran lefagy, úgyhogy még képernyővédőt sem hasznalok.
Na jó, remélem tudtok valami értelmeset mondani, mert én nem az biztos!
köszi

Mindenre van félmegoldás!

(#2) bali79


bali79
tag

Na azért csak leírom: van benne még egy öreg ISA-s ESS hangkártya, Intel hálókártya, HP610C nyomtató, mióta az eszemet tudom 400@500-on megy.
Ja, a nyomtató nem benne van :)

Mindenre van félmegoldás!

(#3) laja válasza bali79 (#1) üzenetére


laja
tag

Te, lehet, hogy tényleg az ördög bujt bele. Kb. egy éve egy amerikai lelkész kijelentette, hogy a kb. 3 évesnél újabb számitógépek nagy részét megszállta a sátán. Nem vicc, megvan nekem az angol nyelvű újságcikk.

Ezek szerint a sátán hardverigénye kb. 200 Mhz-es proci, 32 MB RAM... :) Persze az én 2 Ghz-re húzott P4-emen az ördög is marha gyorsan fut... :) :)

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#4) Sidaries válasza bali79 (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

Van valami amit mi úgy hívunk, hogy Abitszellem. Ez az, hogy minden nap hallunk egy gépről (Abit alaplap), ami balhézik. Általában hamarosan meggyógyul. Nekem is ez volt, de már rendbejött. A te gondodat szerintem megoldja az ha kiszeded a hálókártyádat. Nekem ez volt a bibi. Egyébként amikor nekem ez volt akkor ált. idle állapotban fagyasztotta ki a hálókártya a gépet. Ha játék volt akkor semmi gáz nem volt, de WinCommander és Winamp az kész volt. HK ki és tárááá minden ok.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#5) bali79


bali79
tag

He-He.
Ez a gép egy koleszban van. 0-24h 100Mbit-es kapcsolat gyakorlatilag tökingyen, ha kivenném a gépből a hálókártyát az olyan lenn, mintha az egyik kezemet vágnám le. ;) Úgyhogy ez a megoldás kizárva.
Ráadásul ez már egy régi konfig, ami korábban nem csinálta ezt. Én inkább valami olyan problémára gondoltam, ami az idővel jöhet elő (ha van ilyen)
bali

Mindenre van félmegoldás!

(#6) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Talán a RAM...? Másra már nem tudok gondolni. Lehet hogy az alaplap nem frissíti egészen jól őket... vagy mittudomén... Esetleg próbáld meg kivenni és visszatenni/megigazítani.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#7) jenicel


jenicel
tag

Nem lehet, hogy valamelyik cuccoshoz új drivert pakoltál fel, ami esetleg mégsem jó? A régi driver telepítése esetleg megoldhatja a problémát.

Tisztelem az egyenes embereket.

(#8) Mr.Fox


Mr.Fox
csendes tag

a dolog eccerű lehet, néha:

Win98Se szépen lefagy ha egy hálón köhög egy
Win2000, vagy XP. tapasztalat...

azt nem mondom, hogy ott is csak ez lehet a gond,
de nálunk ez stabil és véletlenszerű fagyást okozott rossz hálókártyánál főleg!
Cseréld ki esetleg másikra próbából.

(#9) Egon


Egon
nagyúr

Két tippem is van: táp vagy alaplap... Mostanság múlt ki két táp is a közvetlen környezetemben (öcsém gépe és az egyik haver gépe), egyébként mindkettő SkyHawk volt... :)) ). A régebbi Abit alaplapoknál (bár inkább a BF-6 és a BE-6 II a veszélyeztetett...) jön elő mostanában olyan hiba, hogy a proci melletti kondik szállnak el, szintén hasonló hibajelenséget okozva...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10) Petya


Petya
tag

Egyszer unokatesómnál is meghalt a gép. Semmi baja sem volt, egyszer csak feketehalál. A srác nem ért annyira hozzá > nem is cserélt benne hardvert, ráadásul egy alapkonfig volt (alaplap+proci+vidk+hangk). Megnéztem, semmi... minden a helyén rendesen... szétszedtem, összeraktam és láss csodát. Egy másik havernál is volt egy ''nem indul a gép szindróma'' > ott pár óra mulva kiderült hogy ki kellett venni a procit és visszatenni ( az is Abit lap volt :) ). Szóval vannak érdekes dolgok :) . Ha más nincs szerintem kapd szét, takaritsd ki és rakd össze! Nagy nyomású levegő csodákat tesz! :) Főleg mikor kijön a porfelhő a tápból :) Lehet spray-be kapni, praktikus főleg öreg gépeknél.

(#11) guest


guest
veterán

A magára hagyott gépek lefagyása, ha a nemkívánt képernyőkímélők és energiatakarékos dolgok ki voltak kapcsolva, leggyakrabban memória átviteli hiba miatt szokott előfordulni. Tehát lehet a hiba oka a RAM, esetleges kontakthiba a RAM modul(ok)nál, vagy tápegység bizonytalanság. Egyes PCI-os hálózati kártyák is okozhatnak zavarokat, illetve SB128/SB Live hangkártyák.

prohardver vendég

(#12) vAzz3r válasza bali79 (#1) üzenetére


vAzz3r
csendes tag

Nos nekem is ilyen volt a gépem. Csreétem RAMot, ugyanez... Már mindent megnéztem, szétszedtem, kipucoltam, nem mindig fagyott, néha ''csak'' crc-zett véletlenszerűen. Aztán gondoltam egyet, és visszavettem a prociból: 600@950 volt, most 600@850 és semmi gond. Szóval a procim öregedett :)
Biztos hallottá arról, hogyha túlhúzva hajtasz 1 procit akkor az hamarabb elöregszik... Talán vedd vissza a procidat, hátha segít...

Why not?

(#13) Panther78


Panther78
csendes tag

Én decemberben a Mercury alaplapokkal jártam hasonlóan. A cégnél (számtek üzlet) minden második gépet ilyen alaplappal rendeltek. 50%-uk összeépítés után eljátszotta a ''nemakarokelindulni'' címü trükköt. Az első esetnél még nekiálltam hibát keresni. Miután mindent kicseréltem, nem maradt más csak a proc és az alaplap. Bár gyárilag nem induló procival még nem találkoztam, azért kicseréltem. Láss csodát, a gép indul. Vissza az előző procit: a gép indul.

Attól kezdve, ha egy éppen összerakott Mercury-s gép nem indul, csak kiveszem a procit, visszarakom, és háváj.

(#14) guest


guest
veterán

Az effektus az Abit alaplapok Softmenu III-as BIOS-a miatt van. Minthogy nincsenek az alaplapon olyan jumperek, amelyekkel legalább nagyjából be lehetne állítani a főbb üzemi paramétereket, így az alaplapnak mindent automatikusan kell megpróbálnia beállítani. Ez azonban nem mindig sikerül neki. Van, hogy belefut egy olyan beállításba, ahonnan már nem tud se előre, se hátra menni. Olyan, mintha meghalt volna az alaplap. A default CMOS értékekre való áttérést (reset) többnyire az INSERT gomb nyomogatásával lehet elérni, a bekapcsolást követő pillanatokban. (Jellemző, hogy sokszor még a CMOS kisütésére sincs jumper!)
Na most a nagy titok, hogy ez az insertes CMOS reset csak akkor működik, ha teljesen kikapcsolt állapotából kapcsoljuk be a gépet. Viszont az ATX-es tápegységek meg olyanok, hogy a gép szokásos kikapcsolásával nem kapcsolódnak ki teljesen. Sőt, némelyik perverz példányon még hátul sincs kapcsoló, így csak úgy lehet teljesen áramtalanítani, ha pl. kihúzzuk a dugót.

Szóval ahhoz, hogy induljon az a bootolni nem akaró k*va Abit alaplap, először is tökéletesen áramtalanítani kell, majd az Inserttel resetelni. (Aztán meg állíthatjuk be újra a BIOS-t...) Szóval Abitot szerintem azoknak érdemes venni, akik nagy teljesítményre tartanak igényt, de ritkán bootolnak (pl. szerver).

Még valami. Minthogy a bootolási képtelenség általában a proci inícializálási nehézségével függ össze (a megfelelő üzemi feszültség el nem találása), egy dögösebb tápegység, vagy más fajta proci (pl. TBird helyett Duron) enyhítheti a tüneteket. (Egy megjegyzés: az AMD ezek miatt a bootolási nehézségek miatt vette le anno az Abit alaplapokat az ajánlottak listájáról...)

prohardver vendég

(#15) Bocha


Bocha
HÁZIGAZDA

Egonnal egyetértek, én is hallottam róla, hogy ezeknél az alaplapoknál (főleg ha tuningolt) van, hogy szétnyílnak a kondik a procifoglalat körül. Ezeknek elvileg 1 szinten kéne tartani a feszt., vagy mi, nézd meg, hogy mind oké-e

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Ördög bújt a gépembe vagy mi? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.