Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Optikus eger kerdes ?!? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) aaaah


aaaah
csendes tag

Na szevasztok.

Az van,hogy van 1 A4tech optikus egerem.
Ez eddig OK.
Csak a gep kikapcsolasa utan is vilagit, sot villodzik. Jot tesz ez neki? Mitol van, ki lehet kapcsolni, vagy huzigaljam ?

MSIK7&266PRo2 alaplapom van, ha szamit ez valamit

Koszi

(#2) Den válasza aaaah (#1) üzenetére


Den
veterán

Ez asszem attól van hogy a biosban a kikapcsolásra nem teljes power off van állítva, hanem valami standby vagy hybernate, vagy valami ilyesmi, nálam a billentyűzet visszajelzői világítottak kikapcs után.

www.simson4t.hu

(#3) danteshell


danteshell
aktív tag

Nekem LG optikai van. Az is világít ha ki van kapcsolva a gép, csak sokkal kisebb intenzitással. Viszont ha megmozdítom, akkor beizzik rögtön.

7447 óta folyamatosan...

(#4) Sanyo


Sanyo
senior tag

M$ Intellimouse Explorer, Abit KG7-RAID: biosban minden powersaving letiltva, kikapcsolas utan nem vilagit. Egyebkent meg december ota ha 1 orat allt a gep... :)

(#5) aticime válasza aaaah (#1) üzenetére


aticime
csendes tag

Hali! AS problemadat szerintem az okozza, hogy a biosban bekapcsolt allapotban van az egerrol vezerelt bekapcsolas. Ha nem segit, akkor passz.

@i

(#6) aaaah


aaaah
csendes tag

Kikapcsoltam mindent, az egeres bekapcs 1bkent sem volt bekapcs.
SEMMI VALTOZAS!!!

Tovabbi otletek?

most is kihuztam:)

(#7) zsugabubus válasza aaaah (#6) üzenetére


zsugabubus
csendes tag

Szerintem nem lesz baja az egerednek, és van egy olyan sejtésem hogy az alaplapon keringő állandó 5 V miatt világít!!!

THX

(#8) guest


guest
veterán

:)
Nekem rádiós és optikai (Logitech).
A lényeg: ha nem világít, akkor nem ''lát'', vagyis hiába mozgatod, nem ér semmit. Amikor használod, akkor folyamatosan világít, de ez túl sok áramot eszik (az enyémben elemet...), ezért használaton kívül ''pislogni'' kezd. Ez arra elég, hogy észrevegye, ha megmozdítod (és át tudjon váltani folyamatos világításra). Ha használaton kívül nem is pislogna, akkor nem vené észte, amikor elkezded mozgatni.
Szóval ne bánkódj, teljesen OK, ha (még a gép kikapcsolt állapotában is) pislog.

prohardver vendég

(#9) guest


guest
veterán

Ja, és mivel az egér ''bemeneti eszköz'', ezért nem tudhatja, hogy a gép ki van-e kapcsolva, ezért, ha be van dugva (kap áramot) pislogni fog.

prohardver vendég

(#10) Gboy


Gboy
csendes tag

Nekem is A4tech optikai van (wop-35), de nem világít, ha ki van kapcsolva. (Abit kt7A-Raid)

''Intel or AMD? - That is the question!''

(#11) guest válasza Gboy (#10) üzenetére


guest
veterán

valszeg az alaplapod nem ad áramot a ps/2-es portra kikapcsolt állapotban.

prohardver vendég

(#12) Bally válasza guest (#11) üzenetére


Bally
senior tag

Nem lehet, hogy bizonyos alaplapok adnak áramot, egyesek pedig nem? Egy kicsit engem is zavar, hogy világít, de mind1.

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#13) guest


guest
veterán

Próbáld ki azt, hogy kikapcsolod a gépet, kihúzod a tápkábelt, bekapcsolod a gépet, visszadugod a tápkábelt, de ne kapcsold be. Rögtön visszadugás után is jelentkezik a dolog? (valószínüleg igen, de hátha...)

prohardver vendég

(#14) guest


guest
veterán

A megoldás, a bios-ban ki kell kapcsolni minden soros portra vagy azokra az IRQ-ra (!!!) vonatkozó figyelést. Nekem az volt asszem a megoldás, hogy valami soros porton (modem?) történő jelre ébredést kikapcsoltam.
Amúgy a mostani alaplapoknál ez a gond már nincs, ez még egy BH-6 -osnál volt.
Bunny

prohardver vendég

(#15) guest


guest
veterán

Egyszeru:
USB porton vilagit, PS/2-n nem.

prohardver vendég

(#16) guest


guest
veterán

Nem egészen a témához szól,csak érdeklődés szintjén kérdezem.A Logitech rezgős patkánya is van optkaiban meg rádiósban?És ha van mennyibe kerül?Köszike.

prohardver vendég

(#17) Den válasza guest (#15) üzenetére


Den
veterán

Nálam (igaz logitech), usb-n sem világít.Ott az igazság amit már írt valaki, a biosban valamilyen vake-up funkció van az egérre állítva.

www.simson4t.hu

(#18) aaaah


aaaah
csendes tag

Na szoval minden ki van kapcsolva ez a funkcio total le van tiltva, hogy eger,modem,bill bekapcs
azt azert meg + nezem, hogy az irqk hogy allnak, de nem hiszem,h ez lehet a gond, amugy + nem usb, hanem ps2

(#19) guest


guest
veterán

A problema az, hogy az egered ''optikus'' igy valoszinu kevesbe ert egy atlag eger feladataihoz (kattintas, padon futkoraszas) mint a szemuvegkesziteshez vagy lencserendszer tervezeshez. Megoldas: csereljed le az ''optikus'' egeredet egy ''optikai'' egerre! :)))

prohardver vendég

(#20) tamokt


tamokt
csendes tag

En nem latok ebben semmi problemat. Nekem Logitech optikus, radios egerem van, kikapcsolas utan szinten viagit(villog), de engem abszolut nem zavar, ha valaki ettol nem tud aludni, akkor vegyen golyosat.

In God We Trust

(#21) 9CS


9CS
senior tag

Szerintem, ha teheted nézd meg egy másik optikai egérrel, mert lehet hogy az A4Tech-é ilyen és kész. (Az én picipuha elemevőm teljesen kikapcsol egy idő után, ha a gép megy, de az egér sokat áll pl.: filmnézéskor, akkor is elalszik.)

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#22) Lord Mixxx


Lord Mixxx
tag

nekem m$ opticai van es khm... sose kapcsoltam meg ki a gepemet ergo non-stop vilagit, de nem zavar mert miota puhabb wc papirt hasznalok tobbet mosok kezet...... :D

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Optikus eger kerdes ?!? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.