Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Elővételben annyit, hogy az én hibám, de még nem tudom, pontosan mit koortam el.
Szóval a PCI frekit 35 MHz-re emeltem, a PCI beállításoknál pedig a default 64 ns (ms?) késleltetést 32-re. Szerintem az utóbbi volt a hiba, az AGP/PCI-nak 74/37-ig nem szabad problémáznia.

A lényeg az, hogy nem látszik egyetlen optikai meghajtó sem, az eszközkezelőben sárga felkiáltójellel szerepelnek. A Tulajdonságoknál ezt írja az XP: ''Windows cannot load the device driver for this hardware. The driver may be corrupted or missing. (Code 39)''

A cdrom.inf és az imapi.inf fájlokat már kicseréltem, ezek szerint a cdrom.sys purcant ki? Van más esélyem, mint megcsinálni a Norton Ghosttal a backupot?

Help!:O

Előre is kösz!

PS: Így jár az, akinek már évek óta nem volt PCI lockra képtelen cucca...:((

A legjobb aláírás a héten

(#2) erdoke válasza erdoke (#1) üzenetére


erdoke
titán

Nahát, senkinek niincs ötlete?:F
Bocs, ha türelmetlen vagyok, de nincs CD/DVD-m...:O

A legjobb aláírás a héten

(#3) erdoke válasza erdoke (#1) üzenetére


erdoke
titán

Plíz, plíz valaki!:O
2 óra körül megcsinálom a ghost visszaállítást, ha addig nincs valakinek más ötlete.

A legjobb aláírás a héten

(#4) rog válasza erdoke (#1) üzenetére


rog
addikt

hát állítsd vissza a pci-t 33-ra..
a drive nem halt meg.
ha meg a windows még mindig szarozik.
akkor húzd le őket.
és egyesével rakosgasd vissza. rebootolva.
ha meg ezeken mind túl vagy. akkor fogadd együttérzésem. vagy ilyesmi.. :(

(#5) Out válasza erdoke (#3) üzenetére


Out
addikt

Esetleg: [L]http://support.microsoft.com/servicedesks/webcasts/wc091802/devicemgrerrcodes.htm?gssnb=1[/L]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#6) erdoke válasza rog (#4) üzenetére


erdoke
titán

PCI 33-on, optikai eszközöket eltávolítottam, aztán hagytam a Winnek újra felismerni őket. Semmi változás. Kézi újratelepítés szintén semmi eredményt nem hozott.:F

A legjobb aláírás a héten

(#7) Out válasza erdoke (#6) üzenetére


Out
addikt

akkor az se lesz jo amit en linkeltem....

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#8) Sanya válasza erdoke (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

nekem már volt hasonló egy hálókártyával, és a hálókártya többet abban a gépben már nem akart működni, csak egy másik alaplapban. úgyhogy csere következett(mondjuk itt az alaplap volt a ludas, csak udma33-at használt, és 100-at tudott

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#9) erdoke válasza Out (#5) üzenetére


erdoke
titán

''Reasons for this error include a driver that is not present; a binary file that is corrupt; a file I/O problem, or a driver that references an entry point in another binary file that could not be loaded.

Uninstall the driver, and then click Scan for hardware changes to reinstall or upgrade the driver.

On the General Properties tab of the device, click Troubleshoot to start the troubleshooting wizard.
''

Azt hiszem, nagyjából így csináltam, amikor eltávolítottam először a drivereket, utána az eszközöket is. :O

A legjobb aláírás a héten

(#10) erdoke válasza Sanya (#8) üzenetére


erdoke
titán

Nálam 3 Optikai drive van, egyik se megy, úgyhogy a hibakód jó, a driverükkel lehet a gond (egyik IDE-n, a másik PCI-os ATA-kártyán, a harmadik USB-n).
Ha telepítek a Daemonnal virtuális meghajtót, az is beáll a felkiáltójeles sorba.

A legjobb aláírás a héten

(#11) Lord Zero válasza erdoke (#10) üzenetére


Lord Zero
addikt

próbáld meg, hogy ne csak a meghajtókat szedd ki a device managerben, hanem a secondary ide-t is (ha arra van kötve)
aztán kikapcs és reboot
nálam ez hozott gyógyírt egy pioneer dvd felismertetésénél

nem, mindegy

(#12) Lord Zero válasza Lord Zero (#11) üzenetére


Lord Zero
addikt

az ide chanell win-vezérelt, vagy alaplapi chipset driverrel fut?

nem, mindegy

(#13) [w] válasza erdoke (#10) üzenetére


[w]
őstag

esetleg komplett IDE vezérlő eltávolítás és restart után újbóli felismertetés/telepítés

cmdr PETER W. VOLKOV

(#14) erdoke válasza Lord Zero (#12) üzenetére


erdoke
titán

Alaplapi driver is van fent hozzá, de az egyik PCI-os kártyán, a másik meg USB-n van, csak a DVD-író van IDE-re kötve...

A legjobb aláírás a héten

(#15) Lord Zero válasza erdoke (#14) üzenetére


Lord Zero
addikt

hát csak szép sorban :) szedj le mindent (fizikailag, úgy értem) és kezdd az ide visszaoperálásával
engedd a win-t beállítani a maga nyavalyáira, később úgyis felül tudod írni a chipsetdriverekkel

nem, mindegy

(#16) Lord Zero válasza erdoke (#14) üzenetére


Lord Zero
addikt

szerintem én az alaplapi drivereket is leszedném (de én az enyémet ismerem, a tiédet nem)

nem, mindegy

(#17) Club válasza erdoke (#1) üzenetére


Club
őstag

Az igazság az, hogy nem is értem mit csináltál:D
De remélem megoldódik:)

[Szerkesztve]

(#18) erdoke válasza Lord Zero (#16) üzenetére


erdoke
titán

Lehet rövidebb egy partíció restore-t csinálni a Ghosttal...:)

A legjobb aláírás a héten

(#19) [w] válasza erdoke (#18) üzenetére


[w]
őstag

szvsz driver uninstall-installnál nincs rövidebb :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#20) erdoke válasza [w] (#19) üzenetére


erdoke
titán

#6, azon már rég túl vagyok.:O
Láma kérdésem még az, hogy a PCI-os kártyán és az USB-n lévő meghajtó is a chipset IDE-driverétől függ?

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#21) Lord Zero válasza erdoke (#18) üzenetére


Lord Zero
addikt

te tudod, vki nagyon cdmegjató hiányban szenvedett a #2-ben :)

figy, szedd le az idevezérlőket (+ #15), - 5 percedbe sem kerül, és ÉN nagyon kíváncsi vagyok mi lesz :))

nem, mindegy

(#22) erdoke válasza Lord Zero (#21) üzenetére


erdoke
titán

Kb. 10 perc volt a restore, előtte még újrahúztam a VIA IDE vezérlő drivert, de semmi eredménye nem volt. Mostantól kicsit gyakrabban fogok ghostolini.:P

A legjobb aláírás a héten

(#23) erdoke válasza erdoke (#22) üzenetére


erdoke
titán

Ghostolnék én gyakrabban, de most meg a Ghost nem megy DOS-ban. Bejön a menü, hogy:
1. Futtatom a Ghostot DOS-módban
2. Hagyom az egészet, és visszatérek Windowsba

Az elsőt választva semmi nem történik, villog a kurzor még percek múlva is. A második működik, restartol és Windows.
Na ez miért lehet? Mindjárt keresek egy Ghost-os topicot, és bemásolom oda is.:((

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.