Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Optical vs golyos eger (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Latzee


Latzee
csendes tag

Szervusztok!

Nekem egy olyan kerdesem volna,hogy porgos jatekokhoz hasznalhato-e optikai eger?
Nekem most golyos egerem van,de mar megfaradt szegeny,ugyhogy le kellene cserelnem.Nem tudom hogy a ket vegletnel hogy viselkedik az eger (tehat a nagyon lassu,es a nagyon gyors mozgasra gondolok...)
Sok helyen olvastam mar,hogy pl.:Q3 nal nem az igazi,az optikai eger.

Ne keverjuk bele a radios,es az infras egereket... az hogy kit zavar az,hogy ott figyel a ''tikbél'' az egerbol,az mar mas kerdes.Tehat en kifejezetten ''zsinoros'' egerre gondolok.

Kineztem mar magamnak egyet,eleg kecsegteto adatokat irtak rola,de sajnos neha ez csak mese...
[L]http://www.microsoft.com/hun/Hardware/mouse/tech.asp[/L]
Van valakinek mikrofos intelli mouse optical egere??milyen tapasztalatai vannak?

(#2) MLaca


MLaca
őstag

MS IntelliMouse Optical 1.1A-m van. Ráadásul USB. Soha többé PS/2-golyós egér! Aktívan Quake3-mazom...

http://mlzphoto.hu/

(#3) Fr4G


Fr4G
aktív tag

Szerintem meg golyos egerrel nem lehet porgos jatekokat jatszani. Persze, ha igenytelen optikait veszel, ne csodalkozz, hogy egy emeléstől megránul, lenéz a ''padlóra''. Logitech MX széria jo, esetleg ha találsz még MS Intellimouse 1.1A

(#4) Fr4G válasza MLaca (#2) üzenetére


Fr4G
aktív tag

Nekem is:)))

(#5) mura81 válasza Latzee (#1) üzenetére


mura81
senior tag

Lgotech MX700 amit most érdemes venni igaz nincs hozzá ''tikbél'' meg drágább az átlagnál, de most talán az a legjobb patkány a piacon.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#7) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Sokat CS-zek (függő vagyok), valamikor a kezdet kezdetén golyós egérrel. Az optikaival először játszani élmény volt. Egy optikai egér messze jobban teljesít, nincs koszolódás, nincs szükség egérpadra, ma már nem is drága, stb, stb..

egyéb állatfajták

(#8) Latzee


Latzee
csendes tag

Van olyan sajatossaga,amit meg kell ''szokni'' egy optikai egerben?
Tehat olyasmi,hogyha mondjuk sniper vagy,akkor a lassu mozgasnal akad,vagy ilyesmi?

(#9) AND1


AND1
őstag

MS Intellimouse Optical - és tolom Q3 agyba főbe :))

Egy régi PH-s.

(#11) Fr4G válasza kamikaze boci (#7) üzenetére


Fr4G
aktív tag

CS POWER!! :)

(#12) Den válasza mura81 (#5) üzenetére


Den
veterán

Akkor mx500 kell neki az madzagos.

www.simson4t.hu

(#13) béla12


béla12
tag

Logitech mx 500, és rendben van minden. Ennél az egérnél csak azt kellene megszoknod, hogy nagyon jó a fogása, érzékenysége. És van 8 programozható gombja. Kell-e ennél több?

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#14) .:ADAM:. válasza Fr4G (#3) üzenetére


.:ADAM:.
aktív tag

HOl érdemes keresni???

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#15) tsello


tsello
aktív tag

Csak optikaival CSzek. Semmi gond.
Ajánlatom: Logitech MX300, Logitech Pilot Wheel Mouse Optical. Ezt a kettőt használtam CS közben mind2ő nagyon jó de a MS Intellimouse Optical-ra se mondanak rosszat. Tudomásaim szerint ez jobb árban van mint a Logitech.

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#16) kamikaze boci válasza béla12 (#13) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Meg hogy k**** drága :DDD . Nekem is ilyen van, de ma már nem biztos, hogy ezt venném. Jónéhányat kipróbáltam és a félárúak között is akadnak hasonló képességüek. És csak 5 gombot használok :DDD.

egyéb állatfajták

(#17) béla12


béla12
tag

Engem mindíg, de mindíg megelőznek. :O :O :O

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#18) .:ADAM:. válasza kamikaze boci (#16) üzenetére


.:ADAM:.
aktív tag

SÚgd meg nekünk, milyen félárúakra gondolsz.

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#19) tildy


tildy
nagyúr

Nekem lg flatron moncsihoz adott flatron optikai egerem van:)Bevált:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) Fr4G válasza .:ADAM:. (#14) üzenetére


Fr4G
aktív tag

Nem tudom mar tobb mint egy éves, asszem rendeltem.

(#21) AND1 válasza tildy (#19) üzenetére


AND1
őstag

Milyen jó is egyeseknek :))

Egy régi PH-s.

(#22) Den válasza Latzee (#8) üzenetére


Den
veterán

nem kell szokni, először mikor kipróbálja az ember olyan érzése van hogy az egérnek mindig is ilyennek kellett volna lennie, nagyon simán akadásmentesen mozog. eddig mindeki akit láttam először optikai egeret használni, fülig érő vigyorral tologatta az egeret.

www.simson4t.hu

(#23) béla12 válasza kamikaze boci (#16) üzenetére


béla12
tag

Miért a merci, bömös, lexus...stb sem két fillér. Aztán ha valaki jó verdát akar hát nem ezeket fogja nézegetni? De! VAn két alapigazság: 1, a jó dolgok sosem olcsók. 2, Legtöbbször kiderül, hogy hosszú távon a drágább dolgok az olcsobbak.

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#24) Tompo


Tompo
aktív tag

Ha viszonylag nagy a kezed (lapáttenyér) akkor MS intellimouse explorer, ha kisebb akkor MX 500, nekem az mx qrvára nem kényelmes viszont az MS teljesen jó. Ki kell próbálni mindkettőt mert itt csak az egyéni ízlés dönt.

(#25) tildy válasza AND1 (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

Valemylik ismerősöm vette a monitort, én meg 2 rongyért tőle az egeret.Csben enm próbáltam, max gta vice cityben.:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) kamikaze boci válasza .:ADAM:. (#18) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Például az MS Intelli is jelentősen olcsóbb (min 30%), de nézd el nekem hogy most nem linkelek árlistát, írd be a keresőbe.

Béla12: igen, és aban az árban hány % a good-will, mit gondolsz? :DD

Nem mondtam, hogy sz** az MX500, csak azt, hogy nem biztos, hogy a legjobb ár-érték arányú.... Nem érzelmi alapon közelítek a kérdéshez, béke...

egyéb állatfajták

(#27) kamikaze boci válasza kamikaze boci (#26) üzenetére


kamikaze boci
őstag

*abban

egyéb állatfajták

(#28) engusz válasza Den (#22) üzenetére


engusz
veterán

2 éve karácsonykor... Genius Netscroll Optical. Ára akkor még a plafont verdeste (14 ezer HUF). Azt hittem, hogy csoda történt. ;]

Eztet azóta nyúzom és 1x nem takarítottam! :P
Azóta mondjuk lejebb is ment az ára...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#29) Latzee


Latzee
csendes tag

Koszonom az eddigi hozzaszolasokat!

Megneztem az MS intellieye,es az Lt MX secifikacioit
A MS intellieye 6000 letapogatas/mp,a Logitech MX (ha jol elrtelmeztem) 4700 letapogatas/masodperc.

Az adatok szerint akkor a MS a jobb valasztas.
Bar,ha ott vagyok a boltban, akkor mar megnezem a Logitech-et is...

Kicsit nevetseges,hogy nem tudnak egy kicsit egyszerusiteni,hogy mindenki egy mertekegyseget hasznaljon....

(esetleg a dual optikas egerrol valami infot tud valaki?,vagy az csak ''extra''? :) )

(#30) béla12 válasza kamikaze boci (#26) üzenetére


béla12
tag

Sőt, világbéke! Természetesen van igazság abban amit írsz, ez vitathatatlan. A saját tapasztalatom alapján hasonló ár/*teljesítmény arányt a M$ bír produkálni. Mármint egér ügyileg. Na itt van nálam 1 kis érzelni dolog. Mivel a M$-nak nálam mindíg lesz minusz 1 pontja az értékelésben. Ez a múltbéli dolgok miatt van. De írok 1 másik példát. Ha jó puskát akarsz venni (ami tud 1-1/2 MOA-t), akkor 5-6000€-nál indul a móka. És ott nincs semmi életérzés. Vagyis van csak másként.

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#31) engusz válasza Latzee (#29) üzenetére


engusz
veterán

''esetleg a dual optikas egerrol valami infot tud valaki?,vagy az csak ''extra''?''
Úgy tudom, hogy a Logitech-nek volt/van ilyen kütyüje. 1x régen valahol volt is egy teszt róla. Ha jól emléxem, akkor azt mondták, hogy nem pontosabb 2x, de jobb. Valamint, hogy az árát nem éri meg... :P

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#32) Latzee válasza béla12 (#30) üzenetére


Latzee
csendes tag

Nekem se tetszik a MS uzletpolitikaja,de el kell ismernem,hogy ha egy eger kibir 4 evet...
Mar a kis muanyag parnak elkoptak az aljarol,de meg mindig birta... volna ha nem tortenik vele egy kis ''baleset'' :))

Annak idejen tenyleg kicsit dragabb volt mint a tobbi eger a piacon,de nem bantam meg hogy azt vettem.
Viszont ha azt nezem,hogyha olyan egeret vettem volna ami csak honapokig birja,akkor mar sokkal elobb lett volna optikai egerem :))
Most legy okos Domokos .....

(#33) Cathfaern válasza Latzee (#29) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A valóságban nincs érzékelhető különbség a Logitech és a Microsoft egere között. Szóval azt vedd meg, amelyik jobban kézre áll neked, mert ergonómia terén meglehetősen nagy különbségek vannak (mint ahogy írták is: kisebb kezűeknek inkább Logitech, nagyobbaknak inkább Microsoft).

(#34) DrSoul válasza Latzee (#8) üzenetére


DrSoul
őstag

Semmi különöset nem tapasztalsz egy optikainál, csak azt, hogy nincs alatta golyó, amin gurulna, meg hogy tökéletesen mozog, kis, apró mozgásoknál is precíz, semmi akadás, hacsak nem megy rá valami szösz...
Tehát az optikai 1000x jobb, én még Olaszországban vettem, márkája AROWANA, én nem ismertem, de azt mondták, jó márka.
10 euro volt, van hozzá (ha valakinek nagyon kell) usb/ps2 átalakitó is!
Tehát forintban kb 2650 forint volt, és nagyon jó!
Nem tudom, hogy itthon lehet-e ilyet kapni...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#35) Atom


Atom
aktív tag

A gamereknek ma már nem ajánlatos golyós egeret venni. Csakis optika!! De nem mindenféle ocska fostalicska, mert vannak ám szarok rendesen. A legjobbak most a Logitech MX szériás egerek MX300 kis igényüeknek, és MX500 (pl nekem :) MX700 meg annak aki nem szereti a kábeleket :)
Emellett a Microsoft intelli 1.1 -et és a 3.0 -t érdemes még megvenni. Mást nem. Ha megnézel egy gamerversenyt (egy szinvonalasat) mindenkinek ezek az egerek mocorognak a karmai között. Semmi más.
Ha meg nem gamelni kell akkor akármi megteszi...

Konfig: Már nincs

(#36) Atom válasza DrSoul (#34) üzenetére


Atom
aktív tag

Gondolom játszani nemnagyon szoktál vele, mert egy olcsóbb optika egy hirtelen rántástól ( gamekben elengedhetetlen mozzanat) az olcsóbb optikaik megborulnak egyből, és hirtelen tesem tudod hol vagy.

Konfig: Már nincs

(#37) Atom válasza Cathfaern (#33) üzenetére


Atom
aktív tag

Optikájában valóban mind2 hasonló szinvonal.
Nekem azért van logitech, mert ennek szoktam meg a fogását (MX500), és a logitech egerekben van egy kis fémdarab, ami miatt nehezebb lesz, és ez abszolút bejön. Sokkal jobb ha van egy kis súlya. Nemkell egyből 5 kilós súlyzóra gondolni, de nem mozdul el egy kis fuvallattól. (mind2 túlzáás volt)

Konfig: Már nincs

(#38) Atom válasza engusz (#31) üzenetére


Atom
aktív tag

Volt nekem duál optikás. Egy MX vagy inteli egér ma jobban viselkedik mint azok anno, szal eljárt felettük az idő. Jókis próbálkozás volt, jobban működött mint a sima optikai, de már régi. Ne gondolkozzatok ilyenben...

Konfig: Már nincs

(#39) DrSoul válasza Atom (#36) üzenetére


DrSoul
őstag

Szoktam játszani 3D-s lövöldözösekkel is,és nem tudom, mire gondolsz...
A helyzet az, hogy ez egy kiváló, itt ismeretlen márka, én se ismertem, de mondom, nem no-name, csak nincs akkora neve talán, mint egy logitechnek :)
Ez az egér oda megy, ahová mondod. Egyébként magyarázd légyszi el, hogy mi az a technikai különbség, ami miatt egy olcsó ''elborul'', és egy drága nem.
Nem szemétkedek, komolyan kérdezem.
:)

Mindig az X jelöli a pontot...

(#40) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Egyértelmű a válasz: sokkal jobb az optikai patkány, és szvsz Quake 3-azni is jól (ha nem jobban) lehet vele. Nekem Logitech MX500 van 5 év garival és qrva YO. Én csak ilyet vennék. Microsoftnak szvsz szar a fogása.

(#41) Atom válasza DrSoul (#39) üzenetére


Atom
aktív tag

Fejlettebb az optikája. Pontos adatokat nemtudok, csak tapasztalat. teszteltem már párat. Annyit jelent hogy megborul, hogy nemtudod mit nézel (föld, plafon). Egy nagyobb rántástól visszaugrik a kurzor akár a windozban is. Ez tapasztalatból mondom. volt pl A4 Tech WOP35 egerem. az ilyenvolt. Nemtudom a tied meilyen idős, de próbáld ki pl leveszed a sensy-t kicsire, és úgy hirtelen forgolódj a mapokon erős rántásokkal. Nézd meg micsinál az egér. Ha működik frankón, akkor pöpec az egér, amit valóban nem ismerünk.

Konfig: Már nincs

(#42) Atom válasza Alvin_ti4200 (#40) üzenetére


Atom
aktív tag

Ja ez valóban szvsz. Énis az MX500-hoz szoktam, mert az elötte nyúzótt moseman dual optical-hoz hasonló az alakja. De ettől függetlenül a microsoftnak nem szar a fogása, csak hozzá kéne szokni. inteli1.1 pl hasonló az MX300-hoz, viszont a 3.0 fogásban pont ellentéte az MX500-nak ezért is furcsa, de aki ahhoz szokik hozz, annak a mienk nemtetszik(mint az 1ik haverom).

Konfig: Már nincs

(#43) DrSoul válasza Atom (#41) üzenetére


DrSoul
őstag

Ok, ha jól értem, vegyem kicsire az egér érzékenységét (tehát hogy ''nagyobb utat'' kell megtennie akár egy kisebb mozgásra is, ugye ezt érted?Csak hogy egyértelmű legyen).
Ok, majd használom. Hol? Windowsban?Már kezdem is, mostmár kiváncsi vagyok. Én még semmi anomáliát nem tapasztaltam.

Mindig az X jelöli a pontot...

(#44) Atom válasza DrSoul (#43) üzenetére


Atom
aktív tag

Igen az érzékenységet, pont ahogy mondod. És vmi first person játékban próbáld ki pl.

Konfig: Már nincs

(#45) DrSoul válasza DrSoul (#43) üzenetére


DrSoul
őstag

Kipróbálta, a legalacsonyabb fogozaton gyors huzogatásnál valóban nem tökéletes!
Igazad volt, bár nem láttam Logitech egeret, de az biztos jobb.
Mondjuk ilyen nekem nem volt, hogy Windowsba ugrik ki.
Amúgy ennek mi értelme? játékban az ember általában nagyobb érzékenységet használ (azaz kevésbé érzékeny :) ), hogy gyorsabban forduljon...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#46) Bass


Bass
addikt

Nekem egy 3000ft-os BTC optikai egerem van és eddig nagyon szupi,nem kell pucolni ,érzékenyebb (sokkal jobban a játékok)5 gombos cserélhető a burkolata (adtak hozzá még 2db-ot) eddig kifogástalan (kb 6 hónapos)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#47) Atom válasza DrSoul (#45) üzenetére


Atom
aktív tag

Hát én Counter-Strike-al játszom aktívan, és ott pont a kis sense a nyerő. A pontosabb célzás miatt. És épp ezért nem volt megfelelő az A4tech egér pl.

Konfig: Már nincs

(#48) Atom válasza DrSoul (#45) üzenetére


Atom
aktív tag

Ja és windozban egyébként sem rángatja az ember annyira az egeret, szóval ott léényegtelen ez. Amire te használod arra ez tökéletesen megfelelő, és fölösleges pénzkidobás is lenne egy másik egér megvétele.

Konfig: Már nincs

(#49) Atom válasza Bass (#46) üzenetére


Atom
aktív tag

Mindig az a jó amivel megvan elégedve az ember :))

Konfig: Már nincs

(#50) DrSoul válasza Atom (#48) üzenetére


DrSoul
őstag

Azért én is játszom 3D-s játékokkal, pl Jedi Knight2...
Ott nem volt gondom.

Mindig az X jelöli a pontot...

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Optical vs golyos eger (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.