Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Sziasztok

1. Mostanában megszaporodott azon Logoutos írásoknak a száma, ahol nem történt volna nagyobb baj, ha az illető valamilyen önvédelmi technikát, módszert ismer.

2. A napokban volt egy vitám anyósommal arról, hogy a kedvesem biztos az én hatásom miatt akar gázsprayt mert én oltottam be, hogy meg kell magát védenie valakitől.

A fiának egyszer már egy társaság éjszaka az utcán eltörte az orrát.
A lányát már a buszon fogdosta egy férfi és hazáig követte, valamint volt még egy ilyen egyszer egy buszmegállóban.

3.
Egyszer egy barátommal még 15 évesek lehettünk mikor mentünk a buszon és egy öreg krapek leült egy kislány mellé és puszilgatni kezdte. Akkor még csak kis idő után arar voltunk képesek, hogy szóljunk, hogy hagyja abba, ma már persze a hátára térdelnék és hívnám a 107et.

4. Egyszer éjszaka egy barátommal és a párjával mentünk egy nagyváros zsúfolt belvárosában, mikor egy 140-150 kilós 2 méteres kigyúrt bakancsos rocker megkérdezte(mivel ki voltam öltözve, ing, stricikopogós) hogy én vagyok e itt a kiskirály. Mondom persze. Ugatott de a haverjával továbbmentek. Akkor mondta a lány, hogy ezek molesztálták azon a szórakozóhelyen ahonnan jött. Na akkor szóltam a srácnak, hogy jöjjön csak vissza. A vége az lett h másnap nem lehetett rámismerni, a havert meg bedobták egy kirakatba.

Akkor egy örök életre megtanultam azt (nem, nem azt, hogy nem szólok be), hanem, hogy amikor olyan is van veled akinek semmi köze hozzá akkor nem balhézunk.

Ilyen esetekben a fentiek közül bármikor jó lett volna olyan eszköz, technika amivel meg tudtuk volna magunkat védeni.

Nem engem kell megvédeni, aki mondjuk lehet, hogy keresi is a bajt, az az én/mi dolgunk. De amikor valaki odamegy a barátőmhöz és bármi történhet, szeretném ha megtudná magát védeni.

Várom a sztorikat, javaslatokat.

Az illegális eszközökről: "Én nem mondhatom meg magának, hogy ott tart a nyomozás, hogy van egy nevünk, és nem tőlem tudja, hogy John Smithnek hívják."

Ehhez még annyit, ha valaki a barátnőmre támad, megérdemli h egy pengét kapjon a combjába, akár szabad akár nem. De ezt létszi ne így írjátok, ne zárják be ezt a topikot.

90 87.5 87.8 87.5

(#2) kicsitomi88 válasza kicsitomi88 (#1) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Esetleg ha valakit valamilyen ilyen eszköz mentett meg és ismertetné a sztorit.

90 87.5 87.8 87.5

(#3) tiv83us


tiv83us
veterán

Elore szolok, hogyha a topikot elarasztja a fajgyulolet, akkor be lesz zarva.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#4) cyanide válasza kicsitomi88 (#1) üzenetére

Szerencsére nem volt részem ilyen atrocitásokban. Ha egyértelmű a túlerő, akár egy ember esetén is akkor javaslom a futást, teljes erőből. Én erre tréningezem magam mentálisan ill. tudatosan kerülni a bajt és a helyzeteket. Jó gyáván hangzik, de ez van.
A fegyverekről az a véleményem, hogy inkább ártanak mint használnak, jó részük illegális és aki adott esetben veled szemben áll sokkal nagyobb gyakrolattal rendelkezik a használatukban. Legfeljebb egy kis hamis biztonság érzetet adhat a viselőjének.

A 3T dolgot neccesnek érzem , nekem a tilt tűr támogat jut róla eszembe, pedig nem is éltem meg

[ Szerkesztve ]

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#5) kicsitomi88 válasza cyanide (#4) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Na itt látszik milyen kis naiv vok. A 3trol nem is tudtam, fajgyulolet meg eszembese jutott, hogy lehetne :)

90 87.5 87.8 87.5

(#6) sanyixXx válasza kicsitomi88 (#5) üzenetére


sanyixXx
senior tag

nem is csak faji alapon értelmezendő.

tiv szvsz a cigányos sztorik miatt figyelmeztetett...

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#7) tbs


tbs
addikt

Határozott fellépés, poénra venni (gyenge-balfasz póz), ha nem megy, megmutatni, hogy rövidtávon ki a gyorsabb, ha durvák, akkor magzatpóz, fejvédelem, arcmegjegyzés...

Ja, egyébként pedig Aikido. A harc elkerülésének művészete. Lélekjelenlét és nyugalom. Ha a beijesztő mozdulatra nem mozdulsz rá, nyert ügyed van. Mondjuk nem egyszerű egy lefejeléskísérletre nem reagálni... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) Vandit. válasza sanyixXx (#6) üzenetére


Vandit.
addikt

Ez elég szomorú :(

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#9) kicsitomi88 válasza sanyixXx (#6) üzenetére


kicsitomi88
őstag

A cigányos sztorik miatt nem kell figyelmeztetni. Nem az a kérdés, hogy cigány volt e az elkövető. A cigány emberek mentalitása általánosságban az ilyen helyzetekben más, így ez is lehet téma. Viszont az már gond, hogy ha valaki leír egy cigányos sztorit és arra húszan ráugranak, hogy látjátok a cigányok...

90 87.5 87.8 87.5

(#10) Vandit. válasza kicsitomi88 (#9) üzenetére


Vandit.
addikt

Itt nem szabad a cigányokról beszélni,mert bannolnak.Inkább szóbe se jöjjenek. :(
Nem az a gond,hogy nem lehet cigányos sztorit írni,mert szankcionálnak,mert ők tabuk.

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#11) kicsitomi88 válasza Vandit. (#10) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Nincs igazad. Figyelemmel kísértem az adott topikokat. Ha a tényektől elrugaszkodik valaki és általánosít akkor igenis figyelmeztessék egy ilyen témában. Az, hogy a cigányok körében magas a bűnözési ráta != azzal hogy mindegyik bűnöző.

90 87.5 87.8 87.5

(#12) #96302336


#96302336
törölt tag

Aki tanul valamilyen küzdősportot, és KOMOLYAN is csinálja, azzal megtanítják, hogy kerülje a balhékat, csak a legvégső esetben használja tudását önvédelemre.
Azt nem tartom semmilyen embernek, aki azért tanul valamilyen küzdősportot, hogy másokat poénból bántalmazzon.
Én ezt a nézetet vallom. Mert lehet, ha az összeszólalkozásból tettlegesség lesz, és verekedésre kerül sor, akkor én járok rosszul, mert engem fognak meghurcolni azért, mert megvédtem magam úgy, hogy a támadó a kórházban kötött ki.

PEACE.

[ Szerkesztve ]

(#13) Vandit. válasza kicsitomi88 (#11) üzenetére


Vandit.
addikt

Szerintem,ezt hagyjuk ne szemeteljünk bele,ebbe a jó témába. ;)

Amúgy meg rövidre kell nyírni a hajad az már félsiker és nem árt a nagyobb testelkat sem,mert már a látvány sem mind1.Egy 50 kilósba könnybben kötnek bele,mint egy kopasz,nagydarab emberkébe.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#14) kicsitomi88 válasza Vandit. (#13) üzenetére


kicsitomi88
őstag

180/115 de most tel lesz, es papiron hideg is. :DDD

Igazabol a kis törékeny nők szempontjából gondoltam a dolgot megvitatni.

[ Szerkesztve ]

90 87.5 87.8 87.5

(#15) Vandit. válasza #96302336 (#12) üzenetére


Vandit.
addikt

De hm-ben azt is megtanítják,hogyan védd meg,úgy magad,hogy minimális kárt okozz a másiknak.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#16) tiv83us válasza Vandit. (#10) üzenetére


tiv83us
veterán

Egyaltalan nem tabuk, de latod mi lett a roma topikbol, tomeny fajgyulolo, ciganyirto topik. Olyasminek nincs helye, ezert irtam. Adtunk mar neki eselyt, nem sikerult normalisan beszelni rola, ugyhogy kerlek most se kezd el ezzel a cinikus szoveggel.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#17) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Lehet, hogy én rosszul látom, bár sztem csak a törvény szab gátat ennek, de ha már valaki megtámad, igenis azzal a tudattal támadjon meg, hogy mivel ő kezdte, ha akarom büntetlenül letéphetem a golyóit csak hogy ártalmatlanná tegyem.

90 87.5 87.8 87.5

(#18) Vandit. válasza kicsitomi88 (#14) üzenetére


Vandit.
addikt

A törékeny nők meg nem hiszem,hogy esélyesek ilyenkor sajna.Elkapják hátulról és annyi sokmindent nem tud csinálni. :(
Jön a tél hamarabb lesz sötét,úgyhogy nehéz ügy.Az biztos aki az én páromra kezet emel az nem biztos,hogy jól jár.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#19) Vandit. válasza tiv83us (#16) üzenetére


Vandit.
addikt

Tudom,de akkor miért nem az a pár arc lett kib@szva,aki taglalta,hogyan és mivel verné agyon a cigányokat?Elült volna a por és normális mederbe terelődött volna a téma.Szerintem.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#20) cyanide válasza kicsitomi88 (#17) üzenetére

Én amelett vagyok, hogy a menekülést és a elkerülést kéne előnyben részesíteni, igaz ezekkel nem lehet úgy eldicsekedni, de azért alkalmazhatóak és hasznosak is, csak általában leblokkunk.

Aikidot említették elöttem, ha megnézünk pár videót látszik, hogy nem az a cél, hogy tizedmásodperc alatt bevigyünk egy K.O.-t. Kedvet kaptam az aikidohoz.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#21) #96302336 válasza Vandit. (#15) üzenetére


#96302336
törölt tag

Igen. És ezt a legnehezebb megtanulni.

(#22) kicsitomi88 válasza cyanide (#20) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Akkor nézz Krav Maga-t, az pont erről szól. Pont most tervezem h jarni fogok.

90 87.5 87.8 87.5

(#23) kicsitomi88 válasza Vandit. (#15) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Biztos mkinek egyertelmu, de mi az a HM?

90 87.5 87.8 87.5

(#24) #96302336 válasza kicsitomi88 (#23) üzenetére


#96302336
törölt tag

Harcművészet.

(#25) kicsitomi88 válasza #96302336 (#24) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Tudtam, hogy vmi trivialis 'ááá' lesz.

Anyosjeloltem is ezt mondta, h nem gazspray kell hanem el kell menni karatezni. Na persze, aztan ot ev mulva esetleg meg tudja vedeni magat, ha nem erosebbek nala. Gazspraynek mindegy milyen oved van.

[ Szerkesztve ]

90 87.5 87.8 87.5

(#26) Vandit. válasza #96302336 (#24) üzenetére


Vandit.
addikt

:K :K

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#27) Jenő


Jenő
aktív tag

A tapasztalatok/történetek részbe akkor itt egy sztori tőlem:

Miskolci vagyok. Szép város, jó város, de inkább ne menjen az utcára az ember egyedül, még fényes nappal se.
Én mégis mentem, és úgy alakult, hogy hajnali fél 2-kor egyedül kellett hazasétálnom ~4km-et Miskolc belvárosán áthaladva.
Mentem-mendegéltem, halkan hallgattam fülhallgatóval zenét. Egyszercsak hátulról hallom, hogy valaki utánamkiált, hogy "Hé, tesvír!". Hátranézek, látom, hogy egy öltönyös, hosszúhajú fiatalember közelít felém elég "laza" járással. Gondoltam, megvárom, nem volt kedvem rohangálni, fáradt voltam (erre biztos sokan azt mondják majd, hogy itt rontottam el).
Odaért hozzám, és mondta: "Szevasz, tesvírem, nincs egy szá' cigid?" Mondom: "Helló! De, pont van egy." És odaadtam neki egy szálat.
Mondta: "Kösz, szevasz" Mondtam: "Helló!"
És ő átment az utca másik oldalára. Ekkor már csak az egyik fülemben volt benne a fülhallgató, hogy a beszélgetés közben értsem.. Pár másodperc múlva hallom, hogy "Hé, várj csak!" Gondoltam, hogy ennek már nem lesz jó vége, de megvártam.
Mikor odaért, mondta: "Te, figyelj mán, merre mész?" Mondom: "Haza, már későre jár."
Innentől párbeszéd formájában:
-És merre laksz?
-XY
-Ühüm, tehát XY.
-És hogy hí'nak?
-ZA
-És mondd csak, hány éves vagy?
-18.
-Ühüm, 18, és mész hazafelé. Figyelj mán, gyere mán erre!
Mutatott egy utca felé, nekem nem volt kitérő, de elég elhagyatott környék ilyenkor.
Ezen az utcán volt egy sötét kapualj, amire rámutatott:
-Gyere mán be velem oda!
Ekkor megálltam, kihúztam magam (na nem azért, hogy "keménykedjek", hanem, hogy erőt gyűjtsek).
-Bocs, haver, de nem. Mondtam már, hogy megyek haza.
-Te most kajak bele akarsz dő'ni a késembe?
-Nem, de nem fogok odamenni.
-Pedig kajak azt hittem, hogy le fogsz szopni.
-Hát bocs, de nekem ez nem pálya. Figyelj, keresünk neked valakit, de ez nekem tényleg nagyon nem pálya. (kamuszöveg, akkoriban még volt egy taxiállomás a közelben, arra akartam menni, hátha ott vannak emberek..)
Elindultunk, hát, arra amerre én mutattam neki. Ez már nekem inkább kitérő, de jobb megszabadulni tőle..
Közben elkezdtem kérdezgetni, hogy oldjam a feszültséget:
-És te amúgy honnan jöttél? -kérdeztem.
-Há', Pestrő' leugrottam ide bulizni, de sz-r volt, úgyhogy eljöttem..
-És ismersz valakit itt Miskolcon?
-Nem, minek?
-Nem tudom.. Bátor vagy. (Nem tudom, hogy jött elő belőlem, hogy áldozatként ilyet mondjak neki, de mind1..)
-És amúgy a csajok nem érdekelnek?
-De, de, csak há' nem volt egy se, oszt' érted..
-És van nálad pénz?
-Nincs, mié'?
-Hát, mert tudtam volna pár jó nőt.. De fizetősek. (újabb kamuszöveg, és hát elég gáz is.. de más nem jutott eszembe)
Közben elhaladtunk a taxiállomás előtt, de egy taxi se volt ott, meg úgy egyáltalán egy lélek se..
Megérkeztünk a villamosmegállóhoz, a villamos érkezéséig még sok idő volt, de nem tudtam mit kezdeni, megálltam, ő is megállt. Szerencsémre jött pár részeg, így már nem voltam "egyedül". Bár ők is csak úgy elszédelegtek mellettünk, de ekkor felbátorodtam, mondtam neki:
-Figyelj, bocs haver, de én most leválok, adtam neked cigit, megyek haza.
Ő meg nagy meglepetésemre annyira megenyhült, hogy a következőket mondta:
-Jó' van, tesvír, kösz, szevasz.
-Helló.

Végződhetett volna rosszabbul is. Nem tartom magam gyenge gyereknek, thai-boxoltam, cselgáncsoztam is (nem két hónapig), de komolyan mondom, hogy már félek kimenni az utcára, mert nem ez volt az egyetlen eset. (a többinél mondjuk nem egyedül jöttek oda hozzám, de szerencsére eddig megúsztam.)

[ Szerkesztve ]

(#28) Pala válasza cyanide (#20) üzenetére


Pala
veterán

Szerintem is a tudatos konfliktuskerülés és a megelőzés előtérbe helyezése a legtisztább megoldás. Már amennyiben lehetséges. Mert - bár magas vagyok, de nem vagyok nagy darab - én is kerültem már olyan helyzetbe, amikor ütnöm kellett, hogy sérülés nélkül megússzak egy találkát 2db kisebbségivel. Este 11 óra fele "futottam velük össze" az Árpád hídnál nem túl régen. Furcsállom, hogy csak akkor vettem észre őket, amikor már előttem álltak, pedig én rettentően éber vagyok, 50 méteres körzetben szüntelenül pásztázom a terepet és figyelem, milyen emberek mozognak körülöttem. No mindegy, ez a 2 kis suhanc a telómra meg az aprópénzemre pályázott, de mivel ketten együtt kitettek vagy 40 kilót, és 2 fejjel magasabb voltam náluk, így még az előrántott rugósbicska sem riasztott el attól, hogy egyiküknek orrát törjem. :) Hozzáteszem, én ok nélkül nem ütök meg senkit, csak és kizárólag akkor válok vadállattá, ha ténylegesen megtámadnak, pl. ha lendül felém egy ököl, vagy kés. Mindezek ellenére azonban én is inkább a prevenció híve vagyok, vagy akár a futásé. Főleg, ha egyértelmű a túlerő. Mondogatják persze, hogy gyávaság, meg szégyen, de sok esetben igen naív dolog hősködni, és bölcsebb eliszkolni. Annyira hülye meg senki sem lehet, hogy inkább összevereti magát, minthogy elfusson, arra hivatkozva, hogy a futás szégyen. :D

(#29) Pala válasza kicsitomi88 (#25) üzenetére


Pala
veterán

Ráadásul legális, bármelyik vadászüzletben lehet kapni. Öööö.. vagyis a paprika sprayre gondolok, de a hatása hasonló. :)

(#30) tbs válasza kicsitomi88 (#22) üzenetére


tbs
addikt

A KM nem a konfliktuskerülés útja. A megoldásé... ;) Szvsz.

(#31) sanyixXx válasza Pala (#28) üzenetére


sanyixXx
senior tag

szégyen a futás, de kurva anyját, aki kerget :DDD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#32) #96302336 válasza kicsitomi88 (#25) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ja. egy paprika spray sokat segíthet. De csak akkor, ha nem számítanak rá.

(#33) cyanide válasza Pala (#28) üzenetére

Hasonlóan közlekedünk... lehet az UT teszi :)
Egy péntek este hozzám is oda jött egy srác, hogy "mi bajom van vele", látszott rajta, hogy tök részeg, nem bírt egyenesen nézni, egy kis hatás szünet után mondtam neki meg se szólaltam, erre ő "jajólvan" és elment.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#34) Jenő válasza #96302336 (#32) üzenetére


Jenő
aktív tag

Az mit jelent, hogy nem számítanak rá? Nincs rajtuk védőszemüveg? (bocs nem kötekedésből, tényleg nem értem.:D)

(#35) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Nyugodtnak és határozottnak kell lenni, ha visszabeszélsz vagy hagyod magad befolyásolni már félig a csapdába vagy.

Én eddig kétszer mentem bele közelharcba, de csak azért mert nem figyeltem kellőképen és túl hirtelen mozdultak rám. Szerencsémre, részegek voltak így könnyen semlegesítettem őket, de ha lett volna náluk kés lehet, hogy elég negatív következménye lett volna a dolognak magamra nézve… :( :(

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#36) Pala válasza sanyixXx (#31) üzenetére


Pala
veterán

:)
Nem sok esélye van, hogyha gőzerővel sprintelsz, akkor utánad futnak. 1-2 támadó még talán, de 20-an tuti nem fognak a nyomodba eredni.
Én ráadásul elég jó mászó is vagyok, egy társasház első-második emeletére simán felmászok az erkélyrácsokon. Vagy egy magasabb fára, aminek a legalsóbb ágát egy átlag magasságú ember még ugorva sem éri el. :D

(#37) Pala válasza cyanide (#33) üzenetére


Pala
veterán

Talán az UT, nem tudom.. :DDD De ha igen, akkor elmondhatjuk, hogy van jótékony hatása is. :) (mellesleg javaslom, hogy nézz be a "Ma este UT2K4" topikba, mert úgy néz ki, hogy megint szerveződik egy összejövtelel:) )

(#38) #96302336 válasza Jenő (#34) üzenetére


#96302336
törölt tag

Pl, mikor előrántod, és kiverik a kezedből, mielött fújhatnál vele, vagy ha ketten vannak, és a másik már mögötted van, és lefogja a kezedet. Jó, ezeket az egyszerű bunkók nem fogják használni, de ez a lehetőség benne van sajnos.

(#39) Pala válasza Jenő (#34) üzenetére


Pala
veterán

Meglepetésszerűen kell használni, és lehetőleg szembe fújni. Ha nekiállsz kotorászni a zsebedben, az már gyanús.
Én azt szoktam csinálni, hogy pl. télen kabátban alapból is zsebre dugott kézzel járok sokszor, a jobb kezemben fogom a paprika sprayt, a mutató ujjam a nyomógombon, szal én készen állok. :D

(#40) kicsitomi88 válasza Pala (#39) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Van aki ezt a rugos kessel csinalja ejszaka, nem, nem én áááá :DDD

90 87.5 87.8 87.5

(#41) Pala válasza Pala (#39) üzenetére


Pala
veterán

Nyáron csak egy csavarhúzó szokott lenni nálam, mert az elfér a halásznadrágom zsebében is, és nem nyom. Van egy házi készítésű nuncsakum, az viszont szinte mindig ott lapul a táskámban. :)

(#42) #96302336


#96302336
törölt tag

Gyerekek! mászkáljatok Chuck Norrissal! Akkor senki sem köt belétek, legfeljebb Chuck Norris. :) Az ő pördülőrúgása látszik a holdról is szabad szemmel. :DDD

(#43) Pala válasza #96302336 (#42) üzenetére


Pala
veterán

Persze, mert CsákNorrisz annyira sérthetetlen, hogy még a kötekedés is lepattan az auráján. :DD

(#44) #96302336 válasza Pala (#43) üzenetére


#96302336
törölt tag

Azért annyira nem, mert egyszer Csákk Norriszt megverte Brúsz Lí , de később Brúsz belehalt sérüléseibe

(#45) Pala válasza #96302336 (#44) üzenetére


Pala
veterán

Csákk Norriszt nem is lehet megütni, mert körülötte görbül a tér, és egy párhuzamos dimenzióba csúszik át az ütésed, te magad pedig eltűnsz a végtelenben. ;]

[ Szerkesztve ]

(#46) szatocs válasza Vandit. (#19) üzenetére


szatocs
őstag

Én akkor egyetlen hozzászólásomért bannolva lettem 12 órára. Nem gondolom, hogy annyira dúrva dolgot írtam volna, de nem is fogom most megismételni, hogy akkor mit írtam. A lényeg az, hogy nem mindegy, hogy milyen környéken él az ember. Gondolok itt magyar bűnözőre, vagy akár a cigány bűnözőkre. Nem gondolom ugyanakkor megoldásnak azt sem, hogy mindenhol elhallgatják (híradó, újság, akármilyen média), hogy ki-mi tette azt, amit.

Önvédelemmel kapcsolatban meg: Sok mindenre gondoltam én már. Vipera - sokszor jól jöhet, ha én csapok először úgy, hogy nem sejtik, hogy nálam van, nyert ügyem van. (nézőpont kérdése, mert ellenem fordíthatják az ügyet, miért használtam, ha nem volt indokom). Gázspray - sokkal jobb megoldásnak gondolom, legyen az gázspray, vagy akármi, ami jól célozható, szembe, szájba orrba, akármibe, és elérhető, hogy legalább 5 percig másra gondolni se tudjon a támadó, mint a fájdalomra és a kínra. Utána meg úgy is elmúlik, addigra kikáromkodom magam, és rég elhúzok onnan. (bár az adott fenyegetett helyzetben kétlem, hogy nem a futás lenne az első reakcióm).

Minden ilyen helyzetben akkor van a legnagyobb baj, hogy ha nem egyedül vagy, mert akkor nem csak magadért felelsz. Pl.: kisgyerekkel vagy, vagy gyerekedet támadják meg, vagy barátnővel vagy, vagy barátnődet támadják meg. Ilyenkor nem elég arra gondolni, hogy mit teszel az adott helyzetben azért, hogy menekülni tudj, hanem hogy mit tehetsz a gyengébbért, hogy együtt meneküljetek.

Akárhogy is legyen, ha több rendőri felügyelet lenne az utakon, kevesebb lenne az ilyen eset, de nem várhatjuk el (vagyis elvárhatom, de megvalósulni sosem fog), hogy éjjel is kinn legyen 800 rendőr a városban cirkálva.

=== Szatocs ===

(#47) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nem járkálni éjszaka, nem menni egyedül, paranoiásnak lenni.

Sajnos már a természetes segítőkészséget is gyakran használják ki rossz szándékkal. :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#48) kicsitomi88 válasza szatocs (#46) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Nekunk egyszer baratnommel volt ilyen, utcai osszetuzes romakkal. A nagy kavarodasban mikor az eppen baratnomre ronto roma lanyt probaltam megfekezni, a parom eltunt. Az alapszitu az volt h ket roma csaj elkezdett verni egy harmadikat csak ugy, es baratnom odaugrott h megvedje. Mint kesobb kiderult hazakiserte a bantalmazott lanyt amig nem figyeltek ra, de en feloraig nem tudtam hol van. Felhivtam a rendorseget h verekedes van(belvaros) jojjenek. azt mondtak kuldik a jarort. A baratnom vegul megkerult, még "picit" konnyeztem is oromomben, rendorok sehol. felhivtam megegyszer a diszpécsert es szoszerint elkuldtem a fankzabalo kurva anyjaba.

90 87.5 87.8 87.5

(#49) szatocs válasza kicsitomi88 (#48) üzenetére


szatocs
őstag

Fő, hogy vannak...

=== Szatocs ===

(#50) philoxenia válasza szatocs (#46) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A nagy gond az, hogy aki valóban rossz szándékkal közeledik, az nem gondolkodik hogy mi lesz majd ha, hanem üt.
Rajtad pedig nemcsak látszik a gyengeség / az agresszióhiányra gondolok/
hanem még így olvasva is átjön a fíling.
Öltél már szúnyognál nagyobb állatot, verekedtél már komolyabban ?
Ha nem vagy agresszív, a futásra gyúrj, vagy a konfliktuskerülő technikákra.
Az ilyen cselekmények esetén nem a harci tudás számít, hiszen csak a filmekben
van úgy, hogy a megfelelő pillanatban a főhős mindig megfordul, ha hátulról le akarják szúrni.
Az ilyen emberek mindig megtalálják az áldozatukat. Egy tudományág is foglalkozik a témával, a victimológia.
Ütnöd először kell, ha már elrettenteni nem tudsz.
Csodák pedig nincsenek, a 40 kilós csajok ne járjanak védelem nélkül, ha tehetik.
Linda csak a tv-ben lehetett sztár.
A nőkből pedig genetikailag hiányzik a tesztoszteron, ami az agresszióhoz kell.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.