Hirdetés

2024. július 24., szerda

Gyorskeresés

(#1) Asycid

Asycid
tag

Jó lenne, ha 150k körül megállna az ára, bár erre kevés az esély.
Kicsit Off, de az OLED panelről jut eszembe, hogy szerintem jó lenne, ha az itteni teszteknél lenne valós, tesztelt PWM adat is, akár minimum fényerővel is, mert eddig ami OLED panelt láttam, kivétel nélkül hányingert és fejfájást okozott a vibrálás miatt. Marha érzékeny vagyok rá, konkrétan egyes autókba szerelt LED hátsó lampa is simán bezavar.

(#2) Drughi válasza Asycid (#1) üzenetére

Drughi
addikt

A Nord 3 200K-n nyitott 2023 júliusában és csak tavasz környékén ment le 150k alá.

Ez várható a Nord 4 esetében is.

(#3) Draun01

Draun01
tag

Inkább jobb lenne ha már elfelejtenék azt a 8 megapixeles ultarszélest

Pixel 6a. OP Nord 2t. Xiaomi Pad 6 Pro.

(#4) pusszycat

pusszycat
nagyúr

egyre több telefon jön csupán csak két kamerával, mi történik, mindenki 4-et várt 3 megszokott után... :)

Xiaomi Poco F6 12 GB/512 GB Titanium :-p , Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#5) Narxis

Narxis
nagyúr

Én megvárom a Nord 6-ot, hátha értékelhető fejlesztést fog tartalmazni.

Thanos was right.

(#6) pusszycat válasza Narxis (#5) üzenetére

pusszycat
nagyúr

Mire tetszik gondolni? :)

Xiaomi Poco F6 12 GB/512 GB Titanium :-p , Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#7) Narxis válasza pusszycat (#6) üzenetére

Narxis
nagyúr

Nord 3-hoz képest sokkal jobb kijelzőt vártam. Igaz más gyártónál sincs akkora fejlődés 1 év alatt.

Valahogy már nem tudnak forradalmi újdonságot mutatni ezek az okostelefonok.

Thanos was right.

(#8) Drughi válasza pusszycat (#6) üzenetére

Drughi
addikt

Én pl elfogadnék egy vezeték nélküli töltési opciót, cserébe le is mondanék mondjuk 50W vezetékes opcióról.

200k-s telefonoknál ez már jó lenne, ha alap lenne.

(#9) Obyboy válasza pusszycat (#4) üzenetére

Obyboy
addikt

Sejtem, hogy irónikus a kérdésed ennek ellenére válaszokok. Rájöttek a gyártók, hogy semmi értelme a 2 megapixeles kamerákat belepakolni a telefonba. Inkább kevesebbet tesznek bele de azok legyenek használhatóak.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#10) Draun01 válasza Narxis (#7) üzenetére

Draun01
tag

Hát szerintem kb Nord 2 óta semmi nagy változás nem történt. Ja de 6.7 inches lett...

(#11) judas13 válasza pusszycat (#4) üzenetére

judas13
addikt

Várom az egyet mert

:D

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#12) sandorambo válasza Asycid (#1) üzenetére

sandorambo
csendes újonc

Ugyan valszeg drágábban indít majd igazából, de ha rajtuk keresztül veszed, mindig vannak előrendelői hülyeségek (-20/30/40 kitudja hány €), ingyen szállítás, ha esetleg hűségprogramjukban benne vagy akkor a 'RedCoin'-okkal is lehet farigcsálni az árát.
Ha meg neadjisten még tanuló valaki student discount is leviszi az árat.

(#13) m00lash

m00lash
csendes tag

"3.5mm-es jack csatlakozót nem látni". Még jó, hogy 2024-re kezdjük ezt elengedni. 🙈🤣

(#14) paatrick

paatrick
őstag

Eskü jól néz ki.... "A kijelző méretét 6,74”-re ígérik" - ésss el is bukott :DDD

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#15) judas13 válasza paatrick (#14) üzenetére

judas13
addikt

Eskü jól néz ki.... "A kijelző méretét 6,74”-re ígérik" - ésss el is bukott..

Igen, érthető :K nálam 6.1" -ig az ideális méret.
Mondjuk a jelenlegi Samsungom sajnos 6.5" és nekem nagy is.

[ Szerkesztve ]

(#16) paatrick válasza judas13 (#15) üzenetére

paatrick
őstag

Röhejes de már 1,5 éve húzom a telefoncserét mert nem hoznak ki kisebb telefont. iPhone nem játszik (pedig külsőre tetszene), igazából van a Samsung S24 és ennyi. Most a Pixel 9-ben van minden bizodalmam. Kagylótelefonok is teljesen más irányba mentek el mint amerre én szerettem volna, szóval azok is kiestek. :(

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#17) Draun01 válasza paatrick (#16) üzenetére

Draun01
tag

Én Pixel 6a-t nyúzok, totál megelégedéssel. Előtte Pixel 5 volt, meg Samu s10e. Szóval csak kisebb telók jöhetnek szóba. Most a Pixelek eddig beváltak. Máskülönben lehet Zenfone 9-em vagy, Xperia 5 V-m lenne.
(Most van nálam egy OP Nord 2t, nem bírom megszokni a méretét, pedig aztán ez kb az átlag)

(#18) N.Trógerson válasza Drughi (#2) üzenetére

N.Trógerson
csendes tag

Szerintem 200Kval túl közel lenne házon belül a 12R-hez...
Itt az ellenfél inkább a Poco F6, ami kamerás szinten full ugyanez, a CPU/GPU kicsiterősebb. Szerintem inkább 170K körül early bird-ben...

(#19) konczy3

konczy3
senior tag

Szerintem se fog ez 500 de inkább 550 euró alatt nyitni, pedig a design nagyon megfogott és az 5500as akksi, nord 2-t váltana.

Never Settle

(#20) janeszgol válasza Obyboy (#9) üzenetére

janeszgol
félisten

Ideje volt már. Szánalmas volt hallani tőlük azt, hogy a jack csati túl sok helyet foglal, de a négy kamera alap volt a hülye gyártóknak, amiből minimum kettő mindig tré volt 250k alatt.

(#21) janeszgol

janeszgol
félisten

Szép telefon. A felszereltség gondolom a szokásos lesz. Sokat nem várnék tőle.

(#22) vlesi69 válasza paatrick (#16) üzenetére

vlesi69
őstag

Sony Xperia 5, Asus 10.

(#23) Asycid válasza konczy3 (#19) üzenetére

Asycid
tag

Mivel a Nord Ace 3V Indiában kb. 122.000 HUF-fal nyitott, emiatt valamennyi remény van, hogy 150K körül lesz a nyitó ára, bár ahogy mások is írták, olyan 170K a legesélyesebb.

OnePlus Nord 4 likely a rebranded version of OnePlus Ace 3V, showcasing dual tone finish, IP65 rating, and horizontal camera placement, priced at ₹27,999 according to leaks, aiming to be cheaper than Nord 3 predecessor

[ Szerkesztve ]

(#24) paatrick válasza vlesi69 (#22) üzenetére

paatrick
őstag

Xperia használhatatlanul hosszúkás nekem, a Zenfone meg ugyanazt a gagyi hátlapot kapta mint az előző, ami a tesztelőknél kb 3 hónap után már le volt kopva :DDD én meg kb 4 évre tervezek egy telefonnal és nem lesz se tokja se üvegfóliája, semmi.

Azért írtam hogy ez a Nord 4 amúgy jól nézne ki külsőre. Ránézésre bírná a strapát, csak túl nagy.

[ Szerkesztve ]

(#25) judas13 válasza paatrick (#16) üzenetére

judas13
addikt

Megértelek teljesen! Pixelnél ja van remény. Asusban is van tán értelmezhetőbb méret..
Nagy kedvencem lenne a kagyló, de akárhányszór is a kezembe fogtam a MM-ban valamelyiket, a jelenlegi megoldások miatt - ami a középen megjelenő gyűrődésre vonatkozik, szóba sem jöhet. :U

[ Szerkesztve ]

(#26) xsjado93 válasza m00lash (#13) üzenetére

xsjado93
senior tag

Hát nem tudom, szerintem meg ha már flagship egy telefon, akkor legyen már benne normális dac + 3,5mm jack, vagy adjanak a telefonhoz egy USB C-s dac-t. Az Apple-től meg elég genyó húzás volt, hogy ráerőltették a userekre a vezeték-nélküli megoldásaikat a jack csati elhagyásával, de az aptX HD meg az LDAC mintha nem is létezne :((

Your life is a lie.

(#27) N.Trógerson

N.Trógerson
csendes tag

De egyébként beszélhetünk itt nyitó árakról...
A lényeg úgy is az a 4k video stabilizálásban mit nyújt, hiszen az előd többek között itt hasalt el...
A másik 2 fő problémát amit említenek a Nord 3mal kapcsolatban, a Nord 4 új SD procija eleve megoldja.
(a terhelés alatti melegedést és a közepes üzemidőt.)
Nem tudom a fellelhető indiai Ace 3V mérvadóak, de nekem azok alapján mindhárom issue megoldódni látszik...

[ Szerkesztve ]

(#28) sohajda90 válasza N.Trógerson (#27) üzenetére

sohajda90
tag

Ezt kifejtenéd? Családban van Nord 3, nekem meg OnePlus Pad ugyanazzal a Dimensity 9000 procival, de pont a rossz üzemidő meg a melegedés abszolút nem jellemző az én tapasztalatomban, mondjuk tény erőforrás igényes játékokat nem játszok rajta, de mondjuk Full HD meg 4K kontent streamelésnél sem tapasztaltam semmi akadozást vagy nagy energiafogyasztást...

Design itt a 4-esnél pont, hogy nagyon odaver, de nyers teljesítményben ez a Snapdragon 7 Gen 3 nem pont, hogy visszalépés lesz a Dimensity 9000-hez képest? Kb. mint anó a Samsung A52s 5G és A53 között a Snapdragon 780G-ről Exynos-ra váltásnál, lehet, hogy alacsonyabb fogyasztású volt, de a teljesítmény is visszaesett vele...

[ Szerkesztve ]

(#29) Narxis válasza xsjado93 (#26) üzenetére

Narxis
nagyúr

+1

Thanos was right.

(#30) N.Trógerson válasza sohajda90 (#28) üzenetére

N.Trógerson
csendes tag

Ízlés kérdése.
Ha megnézed pl. Tech2 Laci tesztjét ott stressz teszt alatt 60%os stabilitást mutat. Ő ezt "nem mondaná rossznak"...
Azt gondolom, hogy akkor még 200-180K-s telefonon (pont a bika cpu+gpu miatt) lehessen már zökkenőmentesen bármivel is gamelni...
Szóval én rossznak mondanám...
Azért nem gondolnám a dim 9000est minden téren egyértelműen erősebb cpu-nak...

[ Szerkesztve ]

(#31) janeszgol válasza sohajda90 (#28) üzenetére

janeszgol
félisten

Joval lassabb. A S9000 kb sd888 erossegu, az sd7 gen 3 meg az sd855 szintjet ha eleri. Joval lassabb.

(#32) N.Trógerson válasza janeszgol (#31) üzenetére

N.Trógerson
csendes tag

Erre vess egy pillást:
[link]
Már bocsánat, de itt a SD 7(!)+(!) gen 3-ról van szó!

[ Szerkesztve ]

(#33) edward2 válasza m00lash (#13) üzenetére

edward2
addikt

Az emberek sírnak a környezetvédelem miatt, de 3 akkumulátort használnak azért hogy kényelmesebben hallgathassanak zenét.

(#34) Draun01

Draun01
tag

Szerintem ezt nem a felhasználók találták kis és erőszakolták magukra. Amúgy én is simán meglennék még vezetékessel.

(#35) vlesi69 válasza paatrick (#24) üzenetére

vlesi69
őstag

Sajnos együtt kell élni azzal hogy nincs kis méretű telefon, pedig biztos lenne rá igény. Nokia 3310 :)

(#36) janeszgol válasza vlesi69 (#35) üzenetére

janeszgol
félisten

Lenne hát.

(#37) judas13 válasza vlesi69 (#35) üzenetére

judas13
addikt

Ha tényleg lenne rá igény akkor miért nem csinálnak? Ezek szerint akkora igény csak nincs :U
13 minit is kivezetik ősszel. Az SE utód is a standard 6.1-es lesz ezt olvasni legalábbis.

(#38) Obyboy válasza vlesi69 (#35) üzenetére

Obyboy
addikt

Az iPhone -ok és a Pixel -ek 6.1-6.2 colosak, iPhone SE 4,7 col.

(#39) paatrick válasza judas13 (#37) üzenetére

paatrick
őstag

Mert azt lehet megvenni amit a gyártók kitalálnak. Nyilván mindenkinek lenne igénye értesítési ledre is, de már lassan az összes gyártó kispórolja mert így 10 forinttal több a haszon.

Anno a TV gyártók is kitalálták hogy mindenki 3D TV-t szeretne, aztán a valóságban mindenki leszarta. De mivel csak olyat lehetett venni így "népszerű" volt a 3D TV minden gyártó azt tolta. Aztán amint lehetett nem 3D is venni megint, kvázi földbe állt az egész :DDD

Az iphone mini az tényleg túl kicsi, viszont a jelenlegi kávatrenddel egy 6 colos mobil simán lehet "kicsi" és kecses.

[ Szerkesztve ]

(#40) judas13 válasza paatrick (#39) üzenetére

judas13
addikt

Értesítési ledek elhagyása egyszerűen bűn a szememben. Most kapcsoltam be próbából egy régi telót és az értesítési led elkezdett zölden villogni stb mondom mi van, helló rég láttalak :)
3D-s TV mekkora világbukta volt tényleg és nem kicsi.
Igen én pont azt - is - használom, de tényleg elég kicsi. Egyetértek, nekem 6.1" ami amúgy bejön.

(#41) janeszgol válasza N.Trógerson (#32) üzenetére

janeszgol
félisten

Bocsi, az ugy mar ok. Az egy lehelletnyit erosebb az sd8+ gen1-nel benchmarkokban.

(#42) N.Trógerson válasza janeszgol (#41) üzenetére

N.Trógerson
csendes tag

Semmi gond. Annyi Soc van ma már, néha én is eltévedek...
Btw van már fenn rapid kicsomagoló videó: :Y
[link]

(#43) Drughi

Drughi
addikt

A cikk nem említi ugyan, de pl az indiai Oneplus már bejelentette, hogy unibody fém házas lesz a telefon.

(#44) N.Trógerson válasza Drughi (#43) üzenetére

N.Trógerson
csendes tag

Akkor már nem is kell nagy fantázia elképzelni a 4T-t..

(#45) Draun01 válasza N.Trógerson (#42) üzenetére

Draun01
tag

Azért azt kell mondjam elég jól néz ki, lassan jön a gsmarenas teszt is.

(#46) vlesi69 válasza judas13 (#37) üzenetére

vlesi69
őstag

A fiamnak már nagy volt a Oneplus vett egy Asus 10-et, aztán decemberbe egy iPhon 13 minit, de Ö csak egy, de a kollégáim, ismerőseim között is van aki szívesen cserélne kissebbre de iPhon nem kell nekik, Asus drága, arany középút nincs. 6.1 a következő de abból sincs nagy választék.

(#47) N.Trógerson válasza Draun01 (#45) üzenetére

N.Trógerson
csendes tag

Az esztétika/formaterv Onepluséknál mindig rendben van/volt.
Jelen esetben a Soc-ot feljebb kitárgyaltuk...
Viszont ha marad a ace 3v-s kamera set, az bennem komoly kérdéseket hagy.
(Nord3: IMX890 Nord 4: IMX882????)

[ Szerkesztve ]

(#48) Narxis

Narxis
nagyúr

OnePlus Nord 4 to get four major Android updates, six years of security patches [link]

Thanos was right.

(#49) Obyboy válasza Narxis (#48) üzenetére

Obyboy
addikt

Végre megvan a 4 főverzió frissítés. :R

(#50) judas13 válasza Obyboy (#49) üzenetére

judas13
addikt

Ez tényleg nagy szám! Kötelező lesz remélem mindenkinek nemsokára.. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.