Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fey


Fey
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy olympus SP-320-as digi fényképezőgépet. Nagyon szuper, megvagyok vele elégedve, de észrevettem egy alkalommal, amikor használtam a gépet, és hozzáértem oldalról az optikához, hogy enyhén mozgatható, ez szerintetek normális? Ha valakinek van ilyen gépe, és van tapasztalata, akkor kérem jelezze! :F :Y

(#2) Dylen


Dylen
aktív tag

Hali!
Én kb 2 hete vettem egy olympus sp-320-ast, és nekem is mozgatható kicsit oldalról az optika, azt viszont nem tudom, hogy ez normális-e :F .
A géppel nagyon elégedett vagyok, remek beállítások közül lehet választani, a színek is nagyon szépek! :)) Szerintem remek minőség, jó áron!

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#3) Fey


Fey
csendes tag

Köszönöm a hozzászólásod, már azt hittem senki sem fog válaszolni. Megkérdeztem az Olympus hungary KFT-t azt mondták, hogy nem rendelleneségről van szó. Ebben az esetben nem gond, hogy egy picit mozgatható az optika. Egyébként amikor zoom-olsz, akkor már nem mozog annyira az objektív. Gondolom a motor, és a mechanika lefogja rendesen.

(#4) Fey


Fey
csendes tag

Szerintem is nagyon jó gép árához képest. Ez egy belépő a cserélhető optikás gépek előtt!! Mekkora akkuval használod? És mennyi ideig üzemel vele? Én 1600-ast használok, de az enyémek eleve használtak voltak, így nem sokáig bírja, de most készülök, venni 2800-asokat. Remélem azokkal eldöcög egy darabig, mert ha kimegy az ember fotózni a természetbe, akkor kell az energia! Ami még nagyon tetszik rajta, hogy iszonyat gyorsan feláll a gép alaphelyzetbe. Nem tudom, hogy ez alap, vagy a memóriakártyának is köszönhető, ugyanis egy eredeti Olympus H jelű 512 MB-os xd-t vettem hozzá! És ezzel gyors!

(#5) Dylen válasza Fey (#4) üzenetére


Dylen
aktív tag

Van 2000-esem és 2100-asom is, de hogy azok mennyi ideig bírják..hát sajna saccolni se tudom :F mert soha nem használtam még egyhuzamba merülésig őket, csak pl egyik nap 10 percet, másik nap 15öt..stb, és egyszercsak lemerült.
Ja és én még csak a kertig jutottam :D úgyhogy alkalmam se volt ezt tesztelni, de még e hónapban lesz egy egész napos állatkertes kirándulásunk, na ott majd kiderül.

Én még! nem vettem bele kártyát, csak belső memóriával használom és nagyon gyors, úgyhogy gondolom ez alap, de igazából nem értek hozzá :B

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#6) j.bravo válasza Fey (#4) üzenetére


j.bravo
addikt

Aksitéma: a jó töltőn rengeteg múlik! Nagyon hamar haza tudja vágni az aksikat a vacak töltő. Érdemes olyat venni ami kisütni is tud (lemeríteni teljesen mielőtt tölteni kezdi; amikor a digifotógép kikapcsol hogy ''battery low'', akkor még általában jócskán van energia az aksiban), ezek már általában intelligensebb töltők.

Ha hosszabb fotózásra indulsz, akkor pedig érdemes egy tartalék feltöltött garnitúrát magaddal vinni, hogy legyen mire kicserélni. Erre a célra a régi 1600-as is megfelelhet, ha rendbe rakod (teljesen lemeríted és feltöltöd párszor).


Sebességre milyen a gép? Azaz, ha nyomod az exponáló gombot, akkor tényleg rögtön exponál, vagy még ''gondolkodik'' egy fél másodpercet?
És ha előtte félig lenyomod a gombot, fókuszálsz, és onnan nyomod be teljesen, mennyivel jobb a helyzet?

Whatever.

(#7) Dylen válasza j.bravo (#6) üzenetére


Dylen
aktív tag

Mind2 esetben ugyanolyan gyorsan fókuszál, nem gondolkozik semennyit. És a kép elkészülte után rögtön visszaáll alaphelyzetbe.

[Szerkesztve]

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#8) Moki111


Moki111
csendes tag

Hali!

A kérdésem a következő lenne...
Mindenhol írják (a leírásokban), hogy a kártya végéig lehet videózni (ennyi perc, ennyi mp). Namármost ez nekem nem jött még össze. Nyílván addig tudok míg meg nem telik, csak a gondom az, hogy 20mp-es felvételeket készít mindösszesen.
Valaki tapasztalt valami hasonlót, esetleg valami beállítási probléma ez, vagy ezt jelenti a kártya végéig opció?

Elég régi volt az utolsó hsz, remélem még valaki aktív a témában
Válaszokat előre is köszönöm,

Üdv.,
Móki

(#9) Moki111


Moki111
csendes tag

UP!

(#10) Moki111


Moki111
csendes tag

Valaki?

[Szerkesztve]

(#11) Dylen


Dylen
aktív tag

hali!

nemtudja valaki, hogy ezen a gépen hol lehet beállítani azt, hogy az elkészült képeken rajta legyen a dátum? egyszerűen sehol sem találom :F please HELP!

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#12) Dylen válasza Dylen (#11) üzenetére


Dylen
aktív tag

up

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#13) Dylen


Dylen
aktív tag

hátha

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#14) gye válasza Dylen (#13) üzenetére


gye
csendes tag

Csak ha kinyomtatni akarod a képet, akkor teszi rá a dátumot. A MASTER-ban részletesen le van irva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.