Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tim82


Tim82
nagyúr

Kerestem-kutattam a fórumon, de az Olympus DSLR-ekről és a hozzájuk tartozó objektívekről nem találtam topikot (bár egyes Olympus kompaktoknak van külön topikjuk). Lehet, hogy csak én voltam nagyon figyelmetlen (könnyen előfordulhat :DDD ), akkor a topikot a moderátorok döntésére bízom. (Nem mintha tehetnék mást. :D )

Nekem mindenesetre furcsa, hogy - ahogy láttam - innen a PH!-ról senki sem indított még ezzel foglalkozó témát. Senki sem használ vagy használt az E-system-hez tartozó tükörreflexeseket? :) (Én vagyok itt az egyetlen júzer - vagy lúzer :DDD, aki igen?)

Pedig az E-system mindenképpen megérne egy alapos kivesézést és körüljárást. Nem nagyon titkolt hátsó szándékom az, hogy figyelek és sokat tanulok itt másoktól, mert nekem csak nem olyan régóta (március) van egy E-300 gépem, a hozzá való ZD f3.5-5.6-os, 14-45 mm-es kitobjektívvel és nem vagyok profi fotósnak mondható. :B (Az igyekezet nem pótolja a képzés hiányosságait és az ilyen-olyan okok miatt egyelőre kevés ráfordítható időt.)

Szeretem a masinát, bár érzem a hátrányait is. Előnyei között sorolhatóak fel a részben fém ház, ami masszívabbá, az időjárással szemben ellenállóbbá és strapabíróbbá teszi a vele egy kategóriás más DSLR-ekhez képest (gondolok pl. a Canon 350D-re), a könnyebb foghatóság (bár az én kisujjam is lecsúszik a gépről, de ez kevéssé zavar), valamint a CCD-pormentesítés, ami ugyan megjelent más gyártóknál is, mégis mindmáig az Oly DSLR-eknél a leghatékonyabb. Hátrányaiként említhetőek meg a kicsit nagyobb képzaj, a képstabilizálás teljes hiánya, valamint az, hogy az E-systemhez Magyarországon majdhogynem csak aranyáron lehet objektíveket szerezni - régi, analóg objektíveket pedig csak adapterekkel lehet hozzáilleszteni.

(Részemről tervbe van véve egy ZD 45-200 mm-es zoom, valamint egy makróobjektív vétele is - az E-Bay-en keresztül sokkal emberibb árakon lehet ezeket megszerezni, mint itthon, és ha lehet, az alternatívaként felmerülő Sigma objektíveket mellőzném, mert ha már az E-systemre tettem fel a pénzem, tartós, nem műanyag objektívparkot kéne hozzá kiépíteni.)

Szándékom szerint ez a topik nem csak az E-system-et használóknak szólna, érdekes lenne összehasonlító véleményeket olvasni az Olympus és más gyártók hasonló árfekvésű-kategóriájú tükörreflexeseiről, megvitatva, melyik gép miben jobb-rosszabb a másiknál. Aztán meglátjuk, mi lesz a topikból. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.