Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) laszlo04


laszlo04
csendes tag

Az a problémám, hogy dvd copit készítek, Lg 4165b olvas, Pio 110d ír.
6 x-os írásnál 4%-nál kiürül a neronak az olvasás tárolója, és az írás is megáll, majd ha újratöltődött a tároló folytatódik az írás, és a továbbiakban nincs semmi gond, ír 6x-osann.
A lemezt nem rontja el, csak zavaró, mert ezt csak az utóbbi három napban csinálja.
Már mindent leszedtem, amit az óta felraktam, de hiába.

Van valakinek valami ötlete?
:R

(#2) Zotya84 válasza laszlo04 (#1) üzenetére


Zotya84
őstag

Sztem csak az a probléma, hogy az író akkor pörgeti fel a lemezt ténylegesen 6×os sebességre, ugyanis a lemez elejét a fordulatszám nem túl magasra emelése miatt (de a TOC minősége miatt is) lassabban írja a lemez első X%ig, aztán megáll picit az írás és felpörgeti a lemezt, majd folytatja az írást gyorsabban.

(Nem tudom, de vszínűnek tartom hogy ZCLV (Zoned Constant Linear Velocity (állandó lineáris sebesség - ugye jól írtam?) módban írja a lemezt: ebben az esetben az írási sebesség ugyanannyi a lemez különböző zónáin, és a fordulatszám esik, ezért időnként (ált 1-2) néhányszor fel kell pörgetni a lemezt. Ennek a párja a (Z)CAV (Zoned) Constant Angle Velocity (Állandó szögsebesség), ahol a lemez (zónánkénti) szögsebessége ugyanannyi, ilyenkor az irási sebesség nő folyamatosan, azonos fordulatszám mellett. Az én 4163b-m is ZCLVben ír: vhol 13% körül megáll, és felpörgeti a lemezt, aztán megy minden tovább. Úgyhogy ez nem gond. Az írási mód lemeztípusonként változhat - CD, DVD-R+R? )


A másik: Csak 4%nál csinálja ezt? Minden lemeznél? Mert ha nem, akkor lehet olvasási hiba is, ami miatt ürül a puffer. valamint azt figyelembe vetted, hogy két optikai tárolót - On-the-fly másoláshoz - nem célszerű egy IDE-kábelre tenni.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#3) Drótszamár válasza laszlo04 (#1) üzenetére


Drótszamár
őstag

Az nem lehet hogy az LG akkor eszmél fel, hogy gyorsabban kellene az adatokat küldenie, és felpörgeti magát. Ez alatt pedig nem nagyon küld semmit. Ezért ürül a puffer.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#4) laszlo04 válasza Zotya84 (#2) üzenetére


laszlo04
csendes tag

Az írás 6x-osan indul, és csak akkor esik visszáb amikor kiürült az olvasás tároló.
Ez a 6x-os olyan 5,8 körül van. Ja és írni a Pio ír, és ez a visszaesés az írásban 8x-os sebességnél jelentkezik, 6x-os írásnál folyamatos.
A gondom az Lg olvasásával van...
Úgy müköd hogy feltölti a puffert az Lg, majd leáll, és a Pio elkezd írni, gondolom a tartalmat, majd ezután amikor az írási % számláló elindul az Lg ismét elkezd olvasni, csak nem elég gyorsan gondolom....
A lényeg hogy 4-5%-tól kezdve elkezd kiürülni a puffer, és olyan 9-10%-ra ki is ürül, és leáll a Pio írása. Majd ha ujratöltődött a puffer, akkor folytatódik, és a továbiakbann gond nélkül...
Az Lg 4165b olvasó Primary slave, a Pio 110d secondary master.
80 eres kábeleken mind a kettő.

(#5) laszlo04 válasza Drótszamár (#3) üzenetére


laszlo04
csendes tag

Én is így gondolom valahogy, de mi rá a megoldás, mert ezt nem régóta csinálja...

(#6) 3x3y válasza laszlo04 (#1) üzenetére


3x3y
aktív tag

Nem hinném, hogy problémával küszködsz. Szerintem ez nem hiba. Csak olyan típusú lemez olvasásánál jelentkezik ez a jelenség? Mert akkor használj más típusú lemezt. Próbáld ki fordítva a másolást, Pio olvas, LG ír. Mi lesz akkor? Azt hiszem a te LG-del már megy a Nero CD/DVD speed, de ha nem az sem baj. Írd meg a lemezt Pioval, aztán egyet az LG-vel is (copy után), majd tesztelj. (Ha máshogy nem, akkor Pioval tesztelj) Ha nem jelez a teszt drasztikus hibát, akkor igazam lesz, mert nincs is hiba.
:C

PF

(#7) TeeJay válasza laszlo04 (#4) üzenetére


TeeJay
félisten

az Lg DVD író olvasási sebessége lassú.
elkezdi úgy 4x alatt és csak a lemez végén éri el a 8-9x olvasási sebességet.
a Pioneer meg már a lemez elejétől 6x akarja írni szóval nem tudom mit csodálkozol.
írj 4x vagy ne on the fly módban csináld.
ennyi. :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8) TeeJay válasza laszlo04 (#4) üzenetére


TeeJay
félisten

én megpróbálnám úgy hogy a Pio 110 egyen sec master az Lg meg sec slave.
és 4x -től gyorsabban nem írni. :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9) laszlo04 válasza 3x3y (#6) üzenetére


laszlo04
csendes tag

Nem hiszem hogy a lemez miatt lenne, mert ez a jelenség négy napja van, és azóta ugyanolyan lemezeket használok.
Eredetileg Pio val olvastattam, és Lg-vel írtam, úgy még 8x-osan sem volt gond, csak halottam olyat hogy az Lg-k egy bizonyos mennyiségű írás utánn gyengébben írnak.
Ezért fordítottam meg a dolgot.
Ha igaz ez az LG írási romlás, a nero cd speed kimutathatja???

(#10) PPeter válasza laszlo04 (#1) üzenetére


PPeter
addikt

Nem minden drive összepárosítás felel meg a röptében íráshoz, mert a különböző meghajtók egyrészt eltérő ütemben gyorsítanak fel a végsebességre belülről kifelé haladva, másrészt a pufferelésük is más ritmusban, més léptékekben történhet, ami bizonyos kombinációk esetln még az alacsony sebességű röptében másolást is kizérja, nem beszélve a gyorsabb írásról és/vagy arról az esetről, amikor egy ATA/IDE csatornán (kábelen) osztozik a két drive. Ha fordított állásban jobban megy a röptében másolás, akkor használd úgy.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#11) laszlo04 válasza PPeter (#10) üzenetére


laszlo04
csendes tag

Köszönöm a választ, így már érthető a dolog.
Eredetileg a Pio-val olvastattam, és Lg írt, és így akár 8X-osan is mehet, csak emiatt cseréltem meg hogy ezt halottam az Lg-ről, de akkor maradok a régi felálásnál.
:R

(#12) PpenoO


PpenoO
őstag

Következő gondom adódott!

Tegnap hozzájutottam Verbatim 16x dvd+r ( MCC04 Made in India ) lemezhez.
Gondoltam kipróbálom milyen 16xos sebességgel írni ( nem mintha 16xos sebességgel szeretnék a jövöben dvd-t írni ), 1-2 lemezt feláldozok...csak lássam már írómat 16xosan írni :DDD
Paraméterek, csakhogy késöbb ne legyen kérdéses:
DFI lanparty 875p-t
P4 775 3.4
1gb ram
nec 4550es író ( Dee's ND4550 1.X6 Firmware ), master-en van, slave-n nincs semmi, udma2-ben üzemel és CAV módban ír 16xosan.
imgburn 1.1.0.0, SPTI ( elbycdio-val is ua jelenség )

Elkezdte írni, sebesség 6.9x-ig szép gyorsan emelkedett ( 0.3-4x/ms ), buffer 100%, device buffer konstans 96%. Onnantól kezdve 0.1x-es sebességgel növekedett az írás
és device buffer 94-96%között mozog...idáig semmi gond. 8x-os sebességnél, mintha kalibrálna eggyet, buffer 1ms-re kiürűl, írás visszaesik 6.2x-re és 4-5msig stagnál.
Ezt a kalibrálási dolgot 13x-os írási sebességig megismétli vagy 3-4x. Ez sem hiba szerintem.....DE VISZONT!

13x-os sebességnél, device buffer elkezd csökkeni...kiürűl, aztán összevissza ugrál, az írás 4-7x-es sebesség között ingadozik.

Végülis megírja a lemezt szákszesszfulli, meg visszaolvasás is jó :
Operation Successfully Completed! - Duration: 00:06:30
19:57:09 Average Write Rate: 13 670 KB/s (9.9x) - Maximum Write Rate: 20 109 KB/s (14.5x)

Visszaellenörzésnél sincs gond
[link]
PI/PO nem mérvadó....[link]

Asztalinak sincs vele baja ( philips DVP-520 )

Jólenne rájönni mi lehet a gond ( mondjuk 8x-os sebességgel szoktam írni, TYG02-03as lemezekre és nincs gond....), mégse így kéne írnia :U

Segítségeteket előre is köszönöm!





[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#13) TeeJay válasza PpenoO (#12) üzenetére


TeeJay
félisten

nem töredezett a meghajtód?
szerintem 13x írás már túl gyors és valami nem tudja neki adni az adatot.
de az is lehet hogy a lemezt ennyire ellenőrzi a végén hogy már nem írja olyan gyorsan.
én még nem írtam 16x sebességgel de 1 lemezt én is feláldozok majd ilyenre :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14) 3x3y válasza PpenoO (#12) üzenetére


3x3y
aktív tag

Nálam is ugyanez a szitú, 13x után a rendszer megbolondulni látszik, puffer jobbra, balra, a lemezzel viszont nincs gond.
MOST.....és később?????
Maradjunk a 8x-nél, az tutinak látszik, bár az idő viszont pénz....
:C

PF

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.