Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40028) daneel_hu válasza FollowTheORI (#40026) üzenetére


daneel_hu
addikt

Én értem... de csak a fenti hozzászólásban van némi fogodzó, legalábbis üzemórára vonatkozóan.. ami szerintem valószínűleg közel áll a valósághoz.
Nekem már égett be oled-készülékem, és noha a 2018-asok már sokkal jobbak (elvileg), a 100 000 órás LG-féle itinerből következtettem a valós szitura.

Mivel állandóan jön valaki, hogy mennyire para ;] a beégés XY-használat mellett. És döntsünk helyette = vegyen-e oledet vagy sem, játékra, monitorra stb... bla bla bla... :DD Statikus tartalom mellett kurva para, bárki bármit mond.

Teljesen egyértelműen és logikusan be lehet látni.
Ha valaki 20-as oled fénnyel tolja és feltételezzük továbbra is a lineáris öregedést, akkor elképzelhető, hogy a 2000 órás (1%) az felmegy 10 000 órára. De ha statikus elemet tolsz folyamatosan (és ugyanott, ugyanazt!), akkor a 10 000 óra ismét a töredékére esik, legalábbis azonknál a pixeleknél ahol a statikus elem megjelenik.
Nem számít, hogy ezen kívül a mozgó kép/ panel többi részében mi van(!), mert ha nem ugyanaz (szerinted vegyes), akkor előjön a különbség.
A tag azt kérdezte, hogy snooker és hasonló sportesemények, ahol a SCORE és a LIVE logo ugyanott van mindig, évek óta. Ráadásul SÁRGA és VÖRÖS mindig.
Erre írtam amit. :)

20-as oled-fény... 10 000 óra = 1% öregedés vegyesben, ha nagyjából mellőzöd a statikus cuccokat. Ez nálam 4 év lesz. Tehát pont nem érdekel.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.