Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12037) newclass


newclass
tag

Nemrég vettem egy 55b7v-t, tegnap az alábbi "beégést" vettem észre:

A képernyő bal felső sarkában egy körívben sötétebbek a pixelek. Legjobban szürke alapnál látszanak, de például világoskéknél is látható. Persze csak közelről vehető észre, távolabbról nem észlelhető. Tegnap este lefuttattam egy pixelfrissítést, de nem lett jobb.

Leginkább xbox és filmnézés ment rajta, kevés tvműsor.
Két beállítást használtam rajta. Külön volt egy a játékokhoz és külön a filmnézéshez.
Oled fény jellemzően 20-30-as érték között volt. Fényerő max 55-ös értéken.
Fogalmam sincs mi éghetett be, nem emlékszem, hogy a bal sarokban bármi lett volna, aminek ez lehetne a "lenyomata".
Legtöbbet a garden warfare 2 játék ment rajta, annak a HUD-jának semmi nyoma sincs.

Nem rémisztgetni akarok senkit, egyedi eset lehet. Talán kezdetektől benne volt, sajnos nem néztem át mikor beüzemeltem.

Aztán mikor jobban megnéztem a képernyőt piros színnél 3 pixelhibát találtam. Mindhárom ilyen:

Közelről könnyen kiszúrható mind a beégés, mind a pixelhiba (nyilván csak piros alapnál) "normál" távolságról egyik sem észrevehető.

Többen írtátok korábban, hogy nálatok egyetlen pixelhiba sincs, ennél pedig egyből három (s nem is néztem néztem végig minden színnel). Ez kicsit frusztráló, de tényleg csak közelről észrevehető.

Ettől eltekintve a TV csodálatos. Igaz én egy 9 éves Lg-t használtam, nagy volt a váltás.
A képét nem dicsérném, azt sokan megtettétek korábban. Úgy összességében (pl.: anyagminőség, kezelhetőség, hangzás) nagyon megnyerő. Kár, hogy ez a példány ilyen.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.