Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

két ventinek akarok lyukat vágni. mivel?
+ hogy forogjon a 2 venti?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#2) tr00p3r válasza MCGaiwer (#1) üzenetére


tr00p3r
őstag

dekopír. a ventiken meg van egy nyíl ami mutatja, hogy merre fúj.

(#3) Mec


Mec
aktív tag

Vagy veszel körkiszúrót jó drágán, vagy kisebb kör mentén kifúrogatod, majd a felesleget reszelővel leszeded. Vagy elviszed vizes-vágásra az egészet. Az lesz a legszebb.

mecsystem.uw.hu

(#4) [w] válasza MCGaiwer (#1) üzenetére


[w]
őstag

mielőtt a következő topicot is megnyitod ''dekopírfűrészt honnan?'' címmel, javaslom a kereső használatát, ha már egyszer odab.szták nekünk jobboldalra.

tessék, válogass: Bővebben: link

cmdr PETER W. VOLKOV

(#5) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

köszi. a ventiket ugy értettem, hogy szivjon v fujjon?
az egyik a prici fölött lesz, a másik a videokari alatt.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#6) Mec


Mec
aktív tag

A procira mindenképp befelé a hideget, alul meg mindegy, mivel ott semmi értelme sztem.

mecsystem.uw.hu

(#7) _Balage_


_Balage_
csendes tag

Haj!

Már máshol is hallottam ezt a vizesvágásos cuccost, de igazából nem nagyon tudom, hogy miez, felvilágosítana valaki?

ThX::::::::::::::::::::::::::::Balage

Boci-boci tarka, se füle, se farka, oda megyünk lakni, ahol tejet kapni!

(#8) Razor1 válasza _Balage_ (#7) üzenetére


Razor1
aktív tag

(#9) _Balage_


_Balage_
csendes tag

Köszi szépen!!!

ThX:::::::::::::::::Balage

Boci-boci tarka, se füle, se farka, oda megyünk lakni, ahol tejet kapni!

(#10) Cardinella válasza [w] (#4) üzenetére


Cardinella
aktív tag

''...mielőtt a következő topicot is megnyitod ''dekopírfűrészt honnan?'' címmel...''
:) A ''cipőboltból''...ez kész...Tényleg kellene valami gyorstalpaló keresőhasználati kiképzés...:)

(#11) ysoltee85


ysoltee85
aktív tag

Hülyekérdés lesz de: Dekopir-fürészbe milyen pengét vegyek az oldallap vágásához?? Mert hogy ugye az fém! :F

Sorry a hülye kérdésért :F

Xbox Gamertag: Zsolesz85HUN

(#12) zLegolas válasza ysoltee85 (#11) üzenetére


zLegolas
őstag

Speciálisan fémre valót. Tungszten-karbidos a legjobb, abból készül a páncéltörő lövedékek nagy hányadának a magja. A profi fémmegmunkáló szerszámokon titán-dioxid bevonat van, dettó úgy néz ki mint az arany. Ha tehát aranyszínű dekopírfűrészlapot látsz, az kell neked!
Ennyit a hülye kérdésekről.
:DD

Hameg nem akarsz szenvedni, akkor kérsz valakitől egy flexet, vagy veszel egyet a Tescoban 3e-ért, és finoman kinyammogod. Oszt egy kis reszelő.

Én a flex mini változatával szoktam ilyesmit csinyáni, sokan Dremel-nek szeretik nevezni az ilyesmit. Ha nincs, egy fúrógépbe fogott kissebb vágókorong is megteszi.

De igazán egyiket sem javaslom, ha már a kérdés egyáltalán felmerül benned. Kérj meg valakit, 15 perc, oszt kész...

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#13) V_Zoli


V_Zoli
tag

Én a fúrót és a reszelőt ajánlom...mert ha van egy kis ideje és kézügíyessége az embertek így nagyon tuti lyukakat lehet alkotni (én is így csinálom őket) :)
(Én már láttam dekopírral készített lyukatkat...hát nem voltam megelégedve velük...:()

''Teljes gázt húzok, ameddig csak lehet és ha fékezni kell, akkor az életemért fékezek, mert vége az útnak.''

(#14) tomi_mod


tomi_mod
aktív tag

Tipikus esete annak, hogy miért nyitották az újonc ne nyithasson topikot c. topikot.
Valószínű nem te vagy az első aki ilyet akar csinálni szal biztos van már ilyen théma. Érdemes rákeresni!!!


-fúró fűrészlap reszelő...
-fúró dekopír reszelő
-kalapács hidegvágó
-hidraulikus-lyukasztó
-flex
-dremel vágókoronggal

Ha valaki nem tudja mivel lehet egy lemezből kivágni egy valamit neki se álljon.

(#15) GP-Sz válasza zLegolas (#12) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Az a titán-dioxid az egy fehér színű ételfesték (E171), a kopásálló bevonat a titán-nitrid :D Amúgy meg nem kell professzionális fűrészlap egy kör kivágásához. Én szimpla HSS fűrészlappal már több lyukat is vágtam.

Ami meg a flexet illeti: dekopír fűrésszel is rendesen oda kell figyelni, mert könnyen eltér az ember a kijelölt úttól, de flex-szel kör alakú lyukat vágni lehet igazán durva :)

Annyi jó tanáccsal még tudnék szolgálni, hogy egy vastag papírt célszerű a gép aljára ragasztani, mert a fém talp összekarcolja a festett oldallapot, hogy csúszkál rajta. Elég rendes rángatás is előfordulhat, ha vékony lemezt fűrészel az ember.

[Szerkesztve]

(#16) Mec


Mec
aktív tag

Van pneumatikus lyukasztó is. Az a legjobb. Kár, hogy 70mm-nél nagyobb fej nincs nekünk hozzá....

mecsystem.uw.hu

(#17) GP-Sz válasza Mec (#16) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Szerintem a vízsugaras, vagy a lézervágás pont ugyanolyan jó. Mindhárommal az a gáz, hogy egy házat nem lehet odatenni, én meg eddig mindkét lyukat a ház tetejére vágtam. Persze tudom, a szegecselést lebonthattam volna simán, de nem volt kedvem :)

(#18) Mec válasza GP-Sz (#17) üzenetére


Mec
aktív tag

Ez a lyukasztó kéziszerszám, ne egy egész szobát elfoglaló gépre gondolj :)

mecsystem.uw.hu

(#19) Kobe


Kobe
veterán

engem inkább a plexi izgat, mert ugye az kényesebb. Arra gondoltam hogy a plexire egy 12cmes ventit rakok, csak nem tudom hogy mivel érdemes a plexit vágni, hogy minél kevesebb sérülés legyen rajta. Esetleg a fent említett fúró+reszelő, azzal kevesebb kockázat van

(#20) Donki Hóte válasza zLegolas (#12) üzenetére


Donki Hóte
veterán

''Tungszten-karbidos '' :C

A tungszten magyar neve WOLFRAM

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#21) Kobe


Kobe
veterán

amúgy a ventiket sztem az oldallapit szívóra, a hátulsót pedig fújásra rakd, így normálisan cirkulál a levegő

(#22) -SeveN- válasza Kobe (#19) üzenetére


-SeveN-
aktív tag

Plexit is dekopirral, alacson fordulaton, nagyon lassan, femvago pengevel.
A penge ne feszuljon meg az anyagban, az a legfontosabb.

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#23) zLegolas válasza Donki Hóte (#20) üzenetére


zLegolas
őstag

Ja... de a szakirodalom (haditechnika) így említi. Meg a Dremel-marótárcsákon is emígyen van. De igazad van, tényleg... :))

Egyébként az irományom felső részét poénból csináltam, remélem senki nem komolyan vette!

[Szerkesztve]

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#24) Kobe válasza -SeveN- (#22) üzenetére


Kobe
veterán

ok, megprószáljuk

(#25) Mec


Mec
aktív tag

Van aki forró konzerv-dobozzal vágja a plexibe a lyukat, bár én még nem próbáltam.

mecsystem.uw.hu

(#26) Lacza


Lacza
senior tag

A plexibe lehet még esetleg öngyujtóval is:DD És ne mondjátok hogy ez hülye 5let!:C

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#27) -SeveN- válasza Lacza (#26) üzenetére


-SeveN-
aktív tag

hulye 5let, mert kormol

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#28) gabe_


gabe_
őstag

Hi!

Oldallap vágásához megemlíteném még a nibbelést, valamint a lézervágást.
Bár a nibbelésnél kicsit cakkos lesz (attól függ, milyen szerszámot választ a szakmunkás :) ), de nem vészes.
A lézervágással pedig bármilyen alakzat kivágható az oldallapból. Hátránya, hogy viszonylag kevés cégnek van ilyen gép...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#29) Kobe válasza gabe_ (#28) üzenetére


Kobe
veterán

fater melóhelyén van lézervágó, multkor mutatták, hogy csináltak egy vaslemezből ferrari paci logot, kulcstartó méretbe és majdnem hajszál / paciszőrfarok pontossággal :)
gondoltam hogy bevinni az oldallapot oda, de aztán jött egy másik 5let
van egy vastagabb plexim, ennek egy részét lemaratom, így tökéletesen belesimul majd a lapba, és ugy a plexiknek van egy muanyag védőfóliájuk, ezzel is okoskodok egy csöppet
pl kivágok rajta egy mintát és egy kevés savval vagy csiszolovászonnal kimaratom a kívánt rajzot :) sztem jó 5let. 7végén majd kerül fel pár kép netre, azokat megmutatom majd hogy sikerült

(#30) Skót válasza Razor1 (#8) üzenetére


Skót
aktív tag

Ez mennyire lehet drága?:F
Vajon blokkot tudnak ezzel a technikával maratni?:DDD
Esetleg nem tud valaki egy helyet valahol az országban ahol viszonylag olcsón lehet maratni (rézdarabot :)) )

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#31) Kobe válasza Skót (#30) üzenetére


Kobe
veterán

nekem pl ingyér marják a plexi oldalát :)

(#32) Skót válasza Kobe (#31) üzenetére


Skót
aktív tag

Jó de én 3 db kb2 cm vastag réztömbbe szeretnék kb 1-1,2 cm mély járatokat vágatni:))
meg még 1-2 dolgot
egész pofás kis hűtőblokkot rajzolgattam le magamnak csak kimaratni nem tom sehol itt nyíregyen...:(

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#33) bored


bored
tag

Én dekopíral vágtam, ráadásul fa fűrészlappal, mert az volt épp kéznél. Igaz nem a leggagyibbal, Abraboro, keskenypengéssel. Egy lukat kibírt. Aztán reszelővel igazít, rács a venti elé és kész. Venti befelé, a procira fúj. Ja, az oldallapot széles ragasztószalaggal maszkoltam, hogy a dekopír talpa ne karmolássza ösze. Nem lett épp gyári a minőség, de a célnak megfelel. Proci hőmérséklet 5 fokkal lett alacsonyabb.

[Szerkesztve]

(#34) -SeveN- válasza Skót (#30) üzenetére


-SeveN-
aktív tag

Az orszagban tudok par helyet, de az mind szekszardon van. :DD

Szerintem lezerrel max graviiroznak vagy vagnak.

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#35) Suliro


Suliro
senior tag

Vágj gyorsvágóval egy nagy lyukat a venti mögé. És fém fúrására alkalmas fúrófejjel két lyukat/dekopírral.

I believe in Dodge power!

(#36) Kobe


Kobe
veterán

nem hiszem el, hogy nincs olyan ismerősöd nyíregyen aki ne fémmunkálással foglalkozna, pl lakatos műhelyben melózik....na az ottani esztergályossal köll beszélni, 1-2 sört beígérni és marja is mint veszettegér :)

[Szerkesztve]

(#37) Skót válasza Kobe (#36) üzenetére


Skót
aktív tag

Sajna nem vagyok teljesen tisztában egy esztergályos felszereltségével de van egy az utcában akit a fater ismer :))
Majd bepróbálkozok nála:)
Amúgy a belső maratáson kívül van nég rajta külső munka is bár azt itthon is meg lehet oldani...

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#38) Garold válasza Kobe (#36) üzenetére


Garold
senior tag

Az egyik nyíregyi haverom ki akarta vágatni a gépe oldalát, a következő történt:
- megmutatta a bádogosnak mit kell vágni, a barom meg beleKARMOLTA az oldalba a vonalakat
- ez még semmi, fúrt egy lyukat az oldalra, és nekiállt ollóval!

Na eggyit Nyíregyről! :O
A szerencsétlen srácnak inkább kivágtam én flex-el.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#39) Skót válasza Garold (#38) üzenetére


Skót
aktív tag

Ezért kell házilag (ha teheted) dekopírral kis fogú, jóminségű fémfűrésszel, alacsaon ''fordulatszámon'' jól rögzítve kivágni a ház oldalát:))
Nekem egy TCS jel van belevágva csak még meg kéne csinálni mögé a plexit, nomeg egy festés se ártana rája

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#40) zLegolas válasza Garold (#38) üzenetére


zLegolas
őstag

Ugye-ugye, hogy lehet flexxel is... :DD

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#41) Hunterevil


Hunterevil
tag

és mivan ha a gép hátuljából akarok kivágni ahhoz mit ajánlatok?

(2 80mm -esventi helyett 1 120-asat akarok)

the fun is in knowing...

(#42) Steve Jr. válasza Hunterevil (#41) üzenetére


Steve Jr.
tag

Lehet kapni ventillátor átalakítót (nemtom milyen néven fut, de már láttam olyat)
Egyik oldalról belefogatod a 120-as ventit, és a másik oldala már csak 80-as.
Olyan mint egy csonkolt gúla furatokkal... (ennél jobban nem tom leírni:D)

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#43) gabe_


gabe_
őstag

Bővebben: link

Erre gondolsz, csak 80/120-asban

Sovány szakácsban sose bízz!

(#44) prmcsk válasza Hunterevil (#41) üzenetére


prmcsk
addikt

Bármivel''kiküzdheted'',ami vág,csíp,fúr,reszel,darabol,vagy karmol,de ha rám
hallgatsz akkor dekopíral vágod ki,hozzá fémre alkalmas''aprófogú'' lapot
használva.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#45) Steve Jr. válasza gabe_ (#43) üzenetére


Steve Jr.
tag

Aha. Csak nagyobban.
De azért thx. Ügyi vagy! :C

[Szerkesztve]

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#46) kircipeti


kircipeti
senior tag

Gondoltam megmutatom az en kivagasomat: furoval kifurkaltam, lemezvago olloval elcsipkedtem a lyukak kozotti lemezt, majd johetett a reszelo es a csiszolopapir :)
Egy fireball matricaval diszitettem az oldallapot es tuntettem el az apro egyenetlensegeket:
[L]free.srv.hu/k/i/kirciwap/oldallap1.jpg[/L]
[L]free.srv.hu/k/i/kirciwap/oldallap2.jpg[/L]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.