Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Old procik? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) berle


berle
csendes tag

hi!

az érdekelne, hogy a Socket7 kategóriában, 233MHz-ig melyik a legjobb proci?
Ja meghogy a P1 166és 166MMX csak MMXut.ban különbözik ill mennyivel gyorsabb.
thx.

(#2) hobizoli válasza berle (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A Cyrix/IBM 6x86MX-PR300GP (M2), es ez komoly. Cyrix felirat eseten 3x75MHz, IBM feliratoza eseten viszont 3.5x66MHz-re kell allitani, de ez ra is van irva a tetejere...

Az FPU resze ''csak'' egy 200-s Pentiummal egyenerteku, de ALU resze az vmi iszonyuat tol...2 vegehajtoegyseg, raadasul egyenkent is gyorsabbak a Pentium-enal. Amikor eloszor lattam ilyen CPU-val (6x86-PR166GP, @133MHz) egy -asszem- RAR tomoriteest haaat eloszor aszittem, hogy ''aaa, hat csak store-n van'', de nem, az a best compression sebessege volt. A betuk majd' kirepultek a kepcso tetejen...ekkor elhataroztam, hogy eladom a mar egyebkent is gyenkuskabbnak szamito iP75-met, es vettem helyette egy ilyent, de PR200-t (2x75=150MHz), aztan felcibaltam 200MHz-re...jo, szo mi szo melegedett rendesen, de ment is 1000-l...:C

Egyebkent az M2-sek kozott a PR300-tol kezdve van olyan verzio is, ami mar kisebb hot termel, mert kisebb csikszlesseggel gyartottak: ezek csak 2.2V-t igenyelnek.


hobizoli

több drón kell ;P

(#3) Elrood válasza hobizoli (#2) üzenetére


Elrood
őstag

Van a kezemben egy IBM feliratú Cyrix proci.
3.0x66Mhz-2.9V Core Ez tehát jó?:DDD

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#4) Elrood válasza Elrood (#3) üzenetére


Elrood
őstag

Persze MMX is van benne, csak alaplapom nincs, mert az nem akar beindulni.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#5) Keitaro válasza Elrood (#4) üzenetére


Keitaro
addikt

MLaca árul alaplapot azt hiszem

(#6) hobizoli válasza Elrood (#3) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Jo az is :C, de igy csak PR233-nak szamit, am ha 2.5x83=208MHz-re be tudod allitani (SZVSZ nem a CPU-n mulna...), akkor mar PR266 lenne.



hobizoli

több drón kell ;P

(#7) greenface


greenface
aktív tag

Isten ments, hogy flame legyen ebből is :), de mivel nekem is sok socket7 procim volt, leeírom a tapasztalataimat: a Cyrix bizonyos esetekben valóban odavert az Intelnek, de összességében nem. Pl. mp3 tömörítésnél azonos órajelen 2x gyorsabb volt az Intel. Játékokban is jobb volt az Intel egyértelműen. Ehhez jön még a kisebb melegedés, jobb húzhatóság (nem ritkán 300 mhz közelébe.)

SZVSZ 166/200/233 Intel MMX. Jó alaplapban, 83-as FSB-vel (esetleg 100 felettivel super socket-ben, bár abba már K6-2/3-at érdemes rakni) 250 körül mindegyik megy. Volt szorzólockos meg -free MMX is, azt viszont nem tudom, ezt honnan állapíthatod meg.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#8) greenface


greenface
aktív tag

Ja, amúgy jó kis procik voltak a Cyrix-ok is, használtam többfélét, csak hát az a PR-ezés kicsit nevetséges volt....
PR200 Cyrix-ot sza**á verte az i133 mp3 tömörítésben.... meg emlékszem vmi terepjárós játékra, ami 133-as Intelen gyönyörűen ment, én meg akárhova húztam a Cyrixomat, akadt mint állat....
De azért szerettem a Cyrix-ot, alapvetően jó konstrukció volt a 6x86 ( a K5-nél sokkal jobb) sajnáltam, amikor megszűnt a cég.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#9) berle


berle
csendes tag

köszi az eddigi hozzászólásokat!

Azt kérdezném még meg, hogy az MMX nélküli 166intel vs. 200 AMD K6 csatát ki nyerné - amd jobb azt mondta vki., de mivel az enyémen még MMX sincs, ez künnyen előfordulhat gondolom.

(#10) Egon válasza berle (#9) üzenetére


Egon
nagyúr

A K6 nyerné, de nem az órajel arányában (kb. 10%-kal).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11) berle


berle
csendes tag

Az alaplapon hogy lehet FSB-t meg Vcore-t állítani? Acorp TX lap.
Gondolom jumperrel. Ehhez van vmi leírás? Én csak adott progihoz megadott értékeket találtam : http://www.acorp.hu/man/5tx32.htm
jah akkor most: AMD200vs Pentium200MMX ? Az AMD-t megkapnám itt a városomban de hát sokba kerülne asszem (3korul).

(#12) berle


berle
csendes tag

a sorba beáll a Cyrix 233is

(#13) berle


berle
csendes tag

Nah, AMD-m van. 200Mhz. Nem melegszik nagyon hála a szuper hűtésemnek. Éppen langyos. Lehet ezt valahogy tuningolni?
Hob.zoli: A Jumper Settingsben nincs PR300, de 3x75öt ki lehet elvileg nyomatni.
link: http://www.acorp.hu/man/5tx32.htm

(#14) petakpa1


petakpa1
őstag

Az ilyen TX-es lapokban prímán elmennek a K6-2 esek is.
Feltéve ha:
-találsz hozzá biost (nekem az asus tx97-e hez volt igaz csak beta, de stabilabb volt mint sok mai final:D)
-tudsz adni neki kellően kis Vcore-t (a különféle k6-2 szériák 2,1-2,5V ig kérik a kaját)
-tudsz neki adni elég fsb-t 66/75/83 MHz-nél rendre 400/450/500!!!MHz as órajelet kapsz
-a szorzót meg állíts 2X-re a lapon jumperrel, és azt a 350MHz-nél gyorsabb K6-2-k 6X szorzónak veszik (CXT, Chomper Extended magosak)

Vágsz még bele jó sok SD-t, meg valami jobb videokártyát és szűken a DivX-ek is elmennek rajta!

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#15) Pötyi


Pötyi
őstag

Intel specification:

Az MMX-es proci plusz 8 db 32 bites általános célú regiszterrel rendelkezik

Láttam már egymás mellett két P1-est, egyik sima 166-os volt, a másik 166 MMX. ''Ekkicsit'' gyorsabban futnak rajta pld. MS-DOS progik...

Win alatt úgy kell megírni a progit, hogy használja az MMX-es utasításokat... (Amúgy egy nagy átverés az egész... Az Intel 1997-ben nagy csinnadrattával jelentette be az MMX-et, holott ezeket az ún. multimédia-feldolgozó utasításokat az IBM már 1970-ben deklarálta...)

QNX is cool!

(#16) berle


berle
csendes tag

a lap max 75FSB-t tud, ez még elmegy.
Fesz 2,7 talán. szóvl túl sok. :-(
BIOS nuku

AMD tuning hogyan?

(#17) petakpa1 válasza berle (#16) üzenetére


petakpa1
őstag

Akkoriban voltak ugynevezett dokumentálatlan jumperállások is.
Ugye az fsb-t neked is a FS0,FS1,FS2 jumperekkel kell állítani?
a 75Mhz-et pl így FS0:2-3; FS1:2-3;FS2: 1-2,
míg a 83Mhz elvileg FS0:2-3;FS1: 1-2; FS2: 1-2
állítsd be 83-ra a szorzót meg 3Xra a gépkönyv szerint és egyből 200Mhz-en megy majd a procid, aztán lehet még följebb menni a szorzóval 3,5X, 4X... tovább nem nagyon fogja bírni.


Ja a 83-as fsb-t inkább egy alacsony szorzóval próbáld előbb pl 2X-sel, ha így megy akkor értelemszerűen 166Mhz-et kell kapnod:)

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#18) hobizoli válasza berle (#13) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nemaaz szamit mi van fuzetbe irva hanem hogya CPU adott laba mit fog csinalni, mert nem az alaplap szoroz, hanem maga a CPU, Te csak azt vezerled. Nekemaz 6x86L-PR200 (M1)-s CPU-mat is vmi tok masra kelllett beallitani, mint amit a alaplap fuzetecskejeben volt.



hobizoli

több drón kell ;P

(#19) hobizoli válasza petakpa1 (#17) üzenetére


hobizoli
nagyúr

SZVSZ a 3x83.3MHz, az mar 250MHz lenne. Az enyem 263MHz-n ment 3.5x75MHz-n. Ez gyarilag PR300 volt (Cyrix 3x75; IBM:3.5x66), de 3.5x83.3-n mar nem indult el.


hobizoli

több drón kell ;P

(#20) Goose-T válasza Pötyi (#15) üzenetére


Goose-T
veterán

Lehet, hogy az IBM deklarálta, de az Intel implementálta. Azért van különbség a fogalmakban.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#21) hobizoli válasza Goose-T (#20) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Tudod, sokszor feltalaltak mar ujra meg ujra a spanyol viaszt, erre pont ez az egyik pelda a szamitastechnikaban...

:DD

:C



hobizoli

több drón kell ;P

(#22) berle


berle
csendes tag

egy másik fórumban olvastam, hogy a régi seagate winyók nem bírták a nagy FSB-t. Most olyan van benne.. ha kipróbálok mondjuk 75x3 vagy 75x3,5-öt ha bírja 1általán, akkor károsodhat a wincsi? Vagy ha visszaállítom, akkor helyreáll?

(#23) hobizoli válasza berle (#22) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nem all helyre mert ledobja, osszekuszalja a FAT tablat:DD



hobizoli

több drón kell ;P

(#24) op9


op9
aktív tag

Hali!

Én régebben egy másik fórumba készítettem egy tesztet, ha nem gond, akkor belinkelem:

[L]http://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=1&t=005863&p=2[/L]

ezen az fórumon ''op#´9'' néven vagyok jelen.

Viszont amit nem értek, hogy egészen biztos, hogy a PCI-ok és ide eszközök az FSB fele MHz-ét kapják? Mert miért tennének bele olyan FSB-ket, amik tönkre tennék a csatlakoztatott eszközöket. Nekem egy iP233MMX ment 291-en 3 évig legalább, és csak egy vinyó lett mechanikai hibás kb. 5 évre rá (ASUS TX97-LE-ben). Igaz egyik haveromnak egy Acorpja van (Ali és 430TX chipsettel), és azt mondja, hogy neki 83FSB-nél kazán lesz a sz.gépház belseje... És a P1 75MHz (1.5*50) és P1 90MHz (1.5*60) prociknál az eszközök kevesebb MHz-et kapnak???

Erre szeretnék egy választ kapni :D.

Üdv.!

How Bad Do You Want It?

(#25) op9


op9
aktív tag

up :F

How Bad Do You Want It?

(#26) Sunzi válasza op9 (#24) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Igen, bár már kopottabbak az emlékeim, de az tuti, hogy a ''nem hivatalos'' 75, és 83-as frekiken ezek felét kapták a PCI eszközök. Illetve a régebbi 50, 60 asok esetén is kevesebbet kapott.

Üdv:
S.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#27) op9 válasza Sunzi (#26) üzenetére


op9
aktív tag

Köszi!

Akkor jól bírják a 3-4-5 éves cuccaim :). Főleg a proci. 70°C-on is üzemelt.
De biztos az alaplapnak köszönhetem.

Üdv.!

How Bad Do You Want It?

(#28) tyrant21


tyrant21
csendes tag

ajánlanám megfontolásra a 350-es K6-2eseket... legjobb emlékeim szerint volt bennük egy olyan kis csalafintaság hogy az alaplapi 2*-es szorzót magukra nézve 6*-osnak tekintették! szerintem nem egy utolsó feature... ti. 6*66=396

nekem speciell egy ilyen K6-2 350 (gyárilag 3,5*100-on tolt volna) 6*75-ön ment (igaz 2,8 vcore-ral, de csak azért, mert ez volt a következő lépcső a lapomon)...
az azért barátok közt is ~30% tuning...

ha talál az ember biost ami felismeri... de lehet hogy enélkül is muzsikálna...

üdv.

(#29) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Nekem most lett egy AMD K6 266- os gépem valami Acorp alaplappal. Egész jól megy, a tuning is megy neki. Vagyis most asszem 3x83-on megy, amit elbír. Nem akarom a dolgokat tönkretenni benne. De itt olvastam a fórumban, hogy egyes vinyók nem szeretik a magas FSB-t. Ebben egy két GB-os Quantum vinyó van. Szeretném még emelni az FSB-t, de azt tudni szeretném, hogy károsodhat-e valamelyik alkatrészem!

Attól nem félek, hogy leég, mert a borda alig langyos, szerintem le is kapcsolhatnám a ventit róla, 60 fok fölé úgysem menne fel.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#30) Dalai Láma válasza Dalai Láma (#29) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Na, valaki tud ebben segíteni? Vagy már csak a 2500+ Barton tuninghoz értetek? (annak nem sok értelme van, de egy ilyen 266-osnak csodát tesz a húzás)

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#31) hobizoli válasza Dalai Láma (#30) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Mekkora max FSB-t tud ez a lap? Az a 3x83MHz az csak 250MHz am...:DD

hobizoli

több drón kell ;P

(#32) Nowhereman válasza tyrant21 (#28) üzenetére


Nowhereman
őstag

No akkor azt hiszem reggel megpróbálom ezt a K6/2-500-assal is! Nekem eddig a K6-osok legjobb tunngjának az ali61 alá módszer tünt, de ez sem tűnik kismiskának!

A fesszel meg csalk finoman, mert láttam már ettől elfüstőlni K6-ost, igaz azt már 3,5V-al akarták muzsikáltatni, 2,2 helyett.

Utánam a kondenzcsik!

(#33) Dalai Láma válasza Nowhereman (#32) üzenetére


Dalai Láma
őstag

milyen ez az ali61 alá? Nekem is ali61 csippek vannak rajta. Gondolom az is valami olckúl csipszet lehetett. Ja, most 250-en megy. De magasabb az FSB, és ez a lényeg! Fel szerettem volna tenni 100-asra. Majd holnap me is próbálom.

k6-ost most láttam életemben először. Normális, hogy a procc tetején egy bazinagy ''vas'' lap van? Lesarkazni tehát lehetetlen. A hűtő meg mozog is rajta egy kicsit, az ezüstpaszta meg gány módon van alákenve. De sztem leégni nem tud. Főleg a magas FSB kis szorzó kombóval. Tök jó, ingyért kaptam egy ilen gépet! És műxik rendesen!

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#34) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Egyébként a K6-ról semmit nem tudok. Ezek hol vannak teljesítményben a celeronokhoz képest? Vagy a P2-höz?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#35) salazol válasza Dalai Láma (#34) üzenetére


salazol
őstag

Amire emlékszem: A K6-osok P1 szintet tudtak, papírforma szerint jobbak voltak, modernebb belső felépítéssel, a felhasználók meg szidták, mert akkor ezt volt divat szidni. Mindenesetre nálam egyenrangú volt az Intel P1-ekkel, és sokkal olcsóbb volt.
A K6-2 sorozat már a celeron és a P-II között volt, bár nagyon sok múlt az alaplapon, mert az Intel cuccokban a procin levő ''külső cache'' ezeknél az alaplapon volt, mérete 256k-tól 1M-ig változott az alaplap gyártójától függően.
A proci belső felépítése nagyon modern volt, jobb a P-II vonulatnál.
A K6-3 nagyon rövid életű volt, mert későn jött ki. Jó volt.
Az ALI chipset a legolcsóbb alaplapokon volt, elég gyenge sebességadatokat produkált. Mikor összehasonlítottunk IntelBX+Cel300A gépet AcorpALI+AMDK6-2/300 géppel, hát jobb volt a celeronos. Ettől függetlenül, mivel az ALI+AMD gép fele árból megvolt, nagyon sokat eladtunk belőle.
A rossz emlék: nem fért össze egy akkor menő videókártyával, mintha TNT lett volna. Az első TNT sorozat, abból is egy gyártó, csak minden bolt ezzel volt tele. Rejtélyes fagyásokat produkált, mi meg káromkodtunk sűrűn, amig egy újság le nem irta ezt az összeférhetetlenséget.

(#36) Dalai Láma válasza salazol (#35) üzenetére


Dalai Láma
őstag

A sandra mgmondja, hogy k6 1 vagy k62-m esetleg k6III-am van? Amúgy hol lehet megnézni?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#37) Nowhereman válasza Dalai Láma (#36) üzenetére


Nowhereman
őstag

Normális esetben rá van vésve a ''páncélsapkára''. Egyébbként sandra, 3dmark, cpuid, azonosítja.

Az ali61 alá azt jelentené hogy ali61 csipszetes alaplapba dugni a procit. Nálam a házibajnokságon azonos ram és proci mellet a ramkezelésben 40-50%-ot, öszteljesítményben 20%-ot vert a Via és iTX deszkákra, ami nem kevés! Az inkompatibilitási problémák valósak. A TNT-k vagy benne benne vagy nem, A savage4-ek csak a frame buffer letiltása után, vagy egy min.2,1-es bios felsütése után mentek. Viszont mostanság gond nélkül megfordult benne az mx440, R7500, R8500 ! A realtek hálókártyákkal induláskor valahogy 2 percet tökörészik, de utána fagyásmentesen megy. A pinacle TV tunnernél csikoz a kép, de elmúlik, ha megfogod. Amúgy példásan stabil tud lenni a szerkezet, és jól belőve sebességben állja a versenyt az cerkákkal. És szumma egyetlen (+60% fesz tuningban) kimult példánnyal találkoztam.
Erőssen ajánlom a az ali1.9-es drájver feltételét, mert elég nagy erőtartalékokat csalogat ki a deszkából.

Utánam a kondenzcsik!

(#38) Nowhereman válasza Nowhereman (#37) üzenetére


Nowhereman
őstag

aq Tuningrol. Ha jol megnézed a feszt tized voltonként állíthatod, a jumperelés teljesen olyan, mint egybinális szá számjegyei. 2,8 felé nem enj, mert akkor a tulmelegedés miatt válik instabilláa a szerkezet nem a feszhiány miatt. és ha lehet inkább az fsb-t huzd minta a szorzó, mert a memeóriasebességhiány az égetőbb ezeknél a masináknál.

Utánam a kondenzcsik!

(#39) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Nekem a 100-as FSB nem nagyon akar összejönni. Viszont 95-ön még megy. Eddig a max speed 290MHz. De hátha engedi a szorzót feljebb is! Szerintem a ramok nem bírják. Ezek még nagyon régi memók lehetnek. Egy lapkán rohadt sok csip van. Van egy újabb 32-es modulom, azon van 4 db. Ezeken meg mindkét oldalon 8. Azt hiszem legalábbis. A Sandra tesztjei alapján erőteljesen meglátszik a tuning!

Ja, és örülök, mert K62-es a procim, nem sima K6! Bár az 1200-as Duronomat ne mfogja lenyomni :)

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#40) salazol válasza Dalai Láma (#39) üzenetére


salazol
őstag

Amiben nagyon gyengén teljesített, az a Sandrában a memory bandwidth, vagy valami ilyesmi neve van. Ebben verte nagyon a BX. De nem érdekelt minket, csak a vevőknek nem említettük, hogy van egy sandra nevű progi. Ugyanis a valós élet nem egyezett a sandra eredményeivel. Mondjuk a 3d kártyák is gyengébbek voltak ebben, mint a bx-ben. Ezt meg mivel is teszteltük? Valami olyan progi volt, hogy a vége felé egy űrsikló-szerűség egy éjszakai nagyvárosban repkedett.
Viszont kiváló gépek voltak ezek munkára.

(#41) Dalai Láma válasza salazol (#40) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Csak kár, hogy a filmeket kicsit akadozva viszi. Nem tudom, hogy ehhez a videokártyának is köze van? Ja, 1 megás S3. szóval ne mvalami jó. amúgy a Word elfut rajta, és közben bírja az mp3-akat is. Csak a jó filmek mennek nehezen rajta!

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#42) salazol válasza Dalai Láma (#41) üzenetére


salazol
őstag

1 megás S3 akkor az biztos a V+, esetleg V2 sorozat. Nem alkalmas filmet nézni, azzal még a 320x240-es mpeg is akadozik kicsit.
Ez a gép alkalmas még ma is titkárnői munkára, könyvelésre, ilyesmi. Vagy webservernek, routernek, tűzfalnak. Böngészni már nem annyira, mert viruskereső meg tűzfal nagyon leterhelné.
Nálam hasonló gép a szerver.
PII-350MHz. A honlapomat is arról nézed, ha meglátogatsz.

(#43) Yutani válasza salazol (#40) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az a tesztprogram a Final Reality volt, régi kedvenc... :)

#tarcsad

(#44) salazol válasza Yutani (#43) üzenetére


salazol
őstag

Igen igen igen!!!!!!
Hiába no, az én agyam már pusztul.

(#45) Dalai Láma válasza salazol (#42) üzenetére


Dalai Láma
őstag

asszem V2
Nem tudom, ezen a héten kaptam a gépet. Szerintem ingyen nagyon jó üzlet volt elfogadni :)

Én a 333-a cerkámmal nézegettem filmeket. Elvitte őket. Lehet, hogy a 4 megás videorártya segített valamit? Jó volt az a cerka, csak a lapban nem lehetett tuningolni. Ezt viszont 300 fölé fel lehet nyomni.

Van nagylemez meghajtó is benne. Jó vele nosztalgiázni. Annyira megidéztek a régi idők, hogy gyorsan összedobtam a C64-emet, és elvertem a gépet a Pitstop2-ben. Szerintem az a játék nagyon állatul meg van csinálva. Egy-két apróságot leszámítva nagyon tuti a játék! De ez kicsit off-téma lett. Egyébként megmondja valaki, miért van az a vaslemez a k6 procin? Ugyanazért, amiért a p4-en is van? Nagyon idiótánnéz ki. Kicsit elcsodálékoztam, most láttam először k6 procit.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#46) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Egyébként fog bele kerülni egy -a jelenleg az1200as duronom mellett szolgáló- s3trio vga, 4 mega memóriával! huh, olyan állati jó gép lesz ez, hogy csak na!
A red alert szaggatás nélkül fut rajta! :t

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#47) salazol válasza Dalai Láma (#45) üzenetére


salazol
őstag

Nem tudom mért jó az a vaslemez, de szimpatikusabb nekem ,mint a mai 0,5x1 cm-es hőátadó felületek. A K6-2 és K6-3 nézett ki így, a K6 nem ilyen.
A final realityvel tesztelve a 300-as celeron BX-es alaplapban lényegesen jobb eredményt ért el ugyanazzal a videókártyával, mint az acorp ali + AMD K6-2 300.
Mondjuk S3 V+ ost nem teszteltünk, csak az akkori 3D-ket.
Viszont wordben nem volt lassabb. És az is igaz, hogy a Final Reality és a Sandra is Intelre volt optimalizálva. A Sandra ezt be is vallotta, valahol egy FAQ-ban láttam. Ingyen tényleg jó vétel volt. Itt a fórumon a múltkor ilyen gép 6E körül ment el.

(#48) Nowhereman válasza Dalai Láma (#46) üzenetére


Nowhereman
őstag

Persze hogy szerepe van! Az ali1.9 pedig szintén sokat tud hozni. Mivel ezeket a procidat föleg a memoriasebesség folytogatta, a Cas2 vs. Cas3 a szokásosnál is nagyobbat tud dobni! Isa slotok, letilthato Cashek - dosos mokához állat, viszon elég gyor tud lenni sok Lan mokához is. Nekem is emiatt van meg a 2GHz-s xp mellett. Most ir azzal netezem/mert az isas modem a másikba nem ment bele, akárcsak az analóg hangkártya/.

Salazol: az a k6-os 66 vagy 100 fsb-s volt. Mert spec. ez ugye roppantul befolyásolja a memtempot! Persze mem alasandra 100-al is elmarad, a bx-cel től. De az életszerűben viszont már képes utolérni a cerlát./sőt azt az 500cel-t amit reinstaláltam még csúnyán le is alázta 1-2 dologban/

Utánam a kondenzcsik!

(#49) Nowhereman válasza Nowhereman (#48) üzenetére


Nowhereman
őstag

Hja, a videozás! Xvid codec fulodamarva minden egy 600-as telivér PIII-at is le tud terhelni. Ellenörizted a beálításokat?

Utánam a kondenzcsik!

(#50) hobizoli válasza Nowhereman (#48) üzenetére


hobizoli
nagyúr

''CPU Core Speed:

166, 200, 233, 266, 300 MHz (K6)
233, 266, 300, 333, 350, 366, 380, 400, 450, 475 (K6-2)
500, 533, 550 MHz (K6-2)
400, 450 MHz (K6-III)
350, 366, 380, 400, 433, 450 MHz (mobile K6-III)
450, 475, 500, 533, 550 MHz (K6-2+)
450, 475, 500, 550 MHz (K6-III+)


L1 Cache Speed:
1.0x Core Speed

L2 Cache Speed:

1.0x External Bus Speed (K6 and K6-2)
1.0x Core Speed (K6-III, K6-2+, K6-III+)


External Bus Speed:

66 or 100 MHz
95 MHz (333, 380, and 475 MHz Core Speed)
97 MHz (533 MHz Core Speed)


Core/Bus Ratio:

2.5x, 3.0x, 3.5x, 4.0x, 4.5x, 5.0x, 5.5x, 6.0x (K6, K6-2, K6-III)
2.0x, 3.0x, 3.5x, 4.0x, 4.5x, 5.0x, 5.5x, 6.0x (K6-2+, K6-III+)''


:C


hobizoli

több drón kell ;P

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Old procik? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.