Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) baroczp


baroczp
tag

Egyik ismerősöm megkért, hogy dobjak össze neki egy gépet. Csak szövegszerkesztésre használná. Én egy olyan lapra gondoltam, amin minden integrálva van (úgysem fejlesztené a gépet), olcsó, de azért megbízható. Melyiket ajánlanátok?

(#2) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Compaq EPC500-as konfig.
Ha nem előre összerakott: mindenképp egy Intel ''All-In-One'' proci meg egy 1,8-as Cerka 256DDR-rel. Irodai munkára tökéletes, nyűgölődni nem fog.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3) baroczp


baroczp
tag

Ezt kb. mennyiből tudom kihozni (monitor nélkül)?

(#4) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Asus TUSI-M UDMA100 FCPGA ATX SiS 630ET 3PCI/AMR/64Mb VGA/SOUND 15 480 Ft 19 350 Ft

(#5) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Naja, ez a másik lehetőség...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#6) baroczp válasza Flashcash (#4) üzenetére


baroczp
tag

Ezeken a lapokon opcionális az integrált hang, nem?
Vagy nem jól tudom?

(#7) Yutani


Yutani
nagyúr

Próbád meg a VIA EDEN 800 MHz-es konfigot. Pici, csak memória, HDD és egy ház kell hozzá, mert minden integrálva van rá, de azért van 1 PCI slot is rajta. Talán passzív hűtés is megteszi a procinak, ha nagy a hűtőborda. Egész csendes gépet lehet belőle építeni. A HWSW-n van róla teszt.
Ja, és kb. 28+Áfa. Van 500 MHz-es is, az 22+Áfa körül van.
Annyit tudni kell, hogy a 800 MHz-es kb. egy 400 MHz-es Celeronnak felel meg. (VIA C3).
Általános feladatokra, filmnézésre is alkalmas. Ha jól tudom, még TV-IN is van rajta...

#tarcsad

(#8) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Hang és VGA van integrálva a lapra.
A hang ma már nem opcionális szinte minden lapon van legalább egy AC97, kivéve az Abit lapok egy részén.

(#9) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Nekem ez a via éden is bejön. :)
Szövegszerkesztésre valszeg elég egy Win2K-val + 256MB rammal.

(#10) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Naja, ha tényleg csak szövegszerkire kell, akkor jó a VIA is. Ócsó meg semmi hangja... De egy 400-as Celóra ugyanúgy nem kell aktív hűtés, sz'al édesmindegy... :)

Az ASUS M végű alaplapjain minden integrálva van (Videó, hang, háló).

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#11) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

2K-t sztem nem érdemes egy VIA-ra tenni, mire beboot-ol az elég sok idő... Azé írtam először egy S478-as Celót, mert arra mehetne egy XP pl.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#12) Turmoil


Turmoil
senior tag

Erre való a VIA EDEN: alaplap+proci együtt vagy 26000 Ft, kell bele egy vinyó, a többi integrálva.

Ha ez nem tetszik, akkor ASUS A7S333 egy 1GHz-es Duronnal, valami 8000 Ft-os videokártya, 20-40 Giga winyó, stb...

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#13) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Hát én nyomok XP-t de a Win2k valahogy kiforrottabb rendszer meg kevesebb helyet foglal azért ajánlottam azt.

(#14) guest


guest
veterán

És az nForcehoz mit szolnál? Van rajta videokari, hang, hálokártya, nem is olyan drága, és késöbb is fejleszthetö.

prohardver vendég

(#15) VladimirR


VladimirR
nagyúr

Azt magyarázzátok el nekem miért kell szövegszserkesztéshez ''800MHZ'' meg ''XP'' meg ''8000-es VGA''.
166mmx, 32edo, win98, off97, 1mb vga, magyar bill, egér, MONOCHROM monitor (mer' az nem bánttya úgy a szemet) böven elég (még sok is de igénytelenek ne legyünk).
Ja és mindez kijön 10e alatt.

(#16) zrubi válasza VladimirR (#15) üzenetére


zrubi
senior tag

Ha már itt tartunk egy írógép sokkal olcsóbb :D

zrubi.hu

(#17) guest válasza VladimirR (#15) üzenetére


guest
veterán

Na azér win98at nem futtatnék VladimiR gépén, azért 64 megát aláraknék...

Üdv: Igi

prohardver vendég

(#18) Barton válasza baroczp (#1) üzenetére


Barton
senior tag

VIA EDEN ...

(#19) Den válasza VladimirR (#15) üzenetére


Den
veterán

w98 a 32mb edo-n, meg a 166mmx-en kb óránként pusztulna, Az office 97-ben meg az a jó hogy egy, off2k-val készített, dokumentumot nem tudnál vele megnyitni. monochrom monitor 2002-ben meg már elég gáz.

Egy via eden baromi olcsó, röhögve elmegy rajta w2k.

Edenel egy dologra kell figyelni, nincs fdd vezérlő rajta, tehát vagy A drive, vagy valamilyen flash cucc, pl pen drive kell hozzá, mert egy kétoldalas levél miatt kár a cd írót beizzítani.

www.simson4t.hu

(#20) VladimirR


VladimirR
nagyúr

Miért ne vegyen egyöl 2800 northwoodot gef4 4600-al, 4gb memmel, dvd-vel, 250.000-es stúdióhangkártyával, percenként 6.000 oldalt kidobó nyomdagéppel? azon is lehet szövegszerkeszteni!?!?

zrubi: szövegSZERKESTéS-röl volt szó, nem ujjgyakorlatokról;

guest, den: nyugodjatok meg elég egy ijen gép a win98-nak söt még gamelni is lehet vele (4mb virgáccsal ut gond nélkül) de itt nem erröl van szó;

guest: boldogan tettem volna alá 64-te ha akkoriban lett volna pénzem 32-es EDO-ra;

den: a monochrom monitor nem a haverok elötti felvágásra kell baroczp-nek, hanem szövegszerkesztéshez, az ilyen pedig -mint már írtam- sokkal kevésbbé bánccsa a szemet, és ha neked ilyen gépen óránkét hal a win tanuld meg kezelni (próbáltad már egyáltalán ilyen gépen, vagy csak muszáj volt szidni valamit/valakit?);

Utálom a pocséklást mintha Forma-1-es kocsival mennél a kreszparkba vezetin tanulni

mellesleg senki sem tud tökéletes javaslatot tenni, amíg nem tudunk pontos igényeket,
pl.: akar-e más által írt szöveget olvasgatni, vagy tisztán csak levétírásra kell a gép (den: ''megsetuggyanyitni'')

(#21) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Haverom 586-os gépén 64Mbyte ram, Win98:jó sebeséggel fut, szinte sohasem fagy(ellenben az én gépemmel:) De addig csont nélkül. Ja, a gép legalább 6 éves.

(#22) Dalai Láma válasza Cathfaern (#21) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ez a fagyás dolog sztem nagyon gépfüggő. Szomszédomnak is van egy P166MMX-e, 32MB edoval, win98SE szépen megy. Jáccani is lehet rajta, szövegszerkszteni meg bőven. word6.0 van neki, az villámgyorsan megy.

Most viszont fontos a 2000 mert én is tapasztaltam nemrég, hogy milyen idegresítő, ha egy újabb verzióval írt fájlt nem birok megnyitni. Azt meg lehet kérni, hogy az illetőnek előbb konvertálják le 6.0-ba, és úgy küldjék.

De MSOffice-hoz se kell úgy ragaszkodni, elég nagy a választék, ezek között van pár jó is.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#23) guest


guest
veterán

Menj be az intersparba, 100000-ből kapsz egy komplett konfigot, monitorral, minden egyébbel. Ezt tuti jó, mi is vettünk. Hugom a koleszbe viszi, oda megfelel. olyan mintha 79992 lenne+fa. Ennyiből kihozhatatlan, és a fa leírható.

prohardver vendég

(#24) Cathfaern válasza guest (#23) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem akarlak elszomorítani,de az ilyen interspar/tesco/egyéb konfigurációk nem a legjobb árukról híresek. Persze nem tudom mi az adott konfig., lehet hogy ez kivétel. De az álltalános tapasztalatom szerint a náluk 100ezres gép összerakható legfeljebb 90-80 ezerből is(pontosan uyanazokból az elemekből). Persze ez a legegyszerűbb. Kivéve ha bármi gond adódna a géppel: ez esetben csak sok szerncsét tudok kívánni:)

(#25) CsendPenge válasza Dalai Láma (#22) üzenetére


CsendPenge
őstag

Alapból az a gáz, ha másnak nincs annyi esze (meg tolerancia is kellene), hogy rtf formátumba mentse, vagy valahogy, amit régebbi verzióval is meg lehet nézni. Az meg a másik, hogy valóban van választék :) De egy 166 szinte szövegszerkesztés szintű dolgok tekintetében mindenre elég. Egyébként érdekességként:D

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#26) Den válasza VladimirR (#20) üzenetére


Den
veterán

Monochrom monitort, újat, kb öt éve láttam árlistában, Namost szemkímélés szempontjából mi jobb? Egy leharcolt 5 éves monochrom monitor ami ugye már akkor is elavult volt, tehát technológiailag kb. tíz évvel ezelőtti szinvonalnak felel meg, vagy egy, modern, a jelenlegi, szigorúbb egészségvédelmi előírásoknak megfelelő, színes monitor?

Egyébként meg 3 évig egy 133-as pentiumot használtam, kezdetben 16 megával, és w95-tel, ez később bővült 32 megára. Erre jött a w98, ami ennyi memóval lassú és nagyon instabil volt, majd 64 megára bővítve, már használhatóvá vált, de stabilnak semmiképp sem mondható.

Egyébként nem értem miért jó 2002-ben elavult technológiát venni, mikor a legújabbat is megkapjuk fillérekért, miért jó 5 éves elavult oprendszert, használni, amire fél év múlva már a kutya nem fejleszt? Hogy egy év múlva megint föltehesse a kérdést hogy olcsó megbízható alaplap, milyet?

És akkor majd ajánlunk neki egy p2 250mhz-t 64 mega 66mhz-es sd-vel meg w98 se-vel, 14 colos analóg színes monitorral?

www.simson4t.hu

(#27) CsendPenge válasza Den (#26) üzenetére


CsendPenge
őstag

Hát azért van valami Den véleményében, hajlok rá, hogy egyet értsek minden tekintetben.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#28) VladimirR válasza Den (#26) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Te még mindíg vagy nem figyelsz vagy nem fogod fel amit írok.
Nem vagyok benne biztos (dehogynem, csak udvariaskodom), de 1992 nyarán (10 éve) még nem sokan rohangáltak SVGA monitorral (nézz utána: VAN mono SVGA).
''egy, modern, a jelenlegi, szigorúbb egészségvédelmi előírásoknak megfelelő, színes'' sztem 17'' monitor elött ülök és ha épp nem gépelek (egro a monitort nézem 5 azaz, öt perc után folyik a szemem).

2,5 évig volt hasonló konfigom csak 120-szal, a win-ek hasonlóan. Egy kis turkálás a vezérlöpulton, meg a regysztry-ben és a win98 stabilabb, mit a 3pont (gyk: az a legstabilabb:)) )? Mert böven elég és olcsóbb. Ha barátunk pl egy könyvet (v egy diplomamunkát) akar írni, ahhoz elég (most ez megint sokaknak nem fog tecceni, a gyengébb idegzetüek forduljanak el) 486dx2@60mhz, 16mb ram, dos 6.22, win3.11, vörd 6.0 (vagy kissebb, de azokat nem ismerem), mgyar bill, egér, és még a h*lye gamer fizet is, hogy vidd el.
De mint már mondtam ''senki sem tud tökéletes javaslatot tenni, amíg nem tudunk pontos igényeket''.
Valamint ha csak szövegszerkeszteni kell a gép, NEM kell évenként fejleszteni, mert a vin97 és a vörd97 még jövöre (söt még azulán is) menni fog p1-en.

(#29) VladimirR válasza VladimirR (#28) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Az ott nem vin 97 hanem vin98.

Biztos hibás a fórum :D

(#30) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Szerintem túldramatizáljátok ezt a dolgot.
Nincs szükség itt Gef4600-ra meg X ghz-es procira.
De igénytelen régi gépekkel sem akar szenvedni az ember.
Munkára 4MB S3 video kártya alkalmatlan én ilyet használtam évekig majd egy Matrox G400DH-ra fejlesztettem.
Kb 2 hét múlva amikor jöttek megvenni a régi S3-at akkor visszapakoltam a gépbe hogy kipróbálja a vevő meg ilyesmi.
Amikor elindult a vindóz azt hittem elromlott az a szarság vibrált meg ugrált ott összevissza a kép a 17'-es Panasonic moncsin.
Na mondom az üzlet ugrott. A vevő nézegette ott 2 percig majd megszólal ''gyönyörű képe van megveszem''. :)
Szal röviden:
kell egy olcsó BX alaplap+Egy celeron 800-900 MHZ proci+256SD ram egy olcsó és szép képű vga ATI/Matrox (Xpert/G200/400)(4-10 ezer)+egy 17' Jó minőségű monitor+egy megbízható Seagate B IV vinyó.
A szemfolyás/monitor témához meg annyit hogy nekem régen gyakran megfájdult a szemem a monitortól de amióta a Matrox+17' Pana PRO5G páros van nincs ezzel problémám.
Nem hiába vezették be a TCO/MPRII szabványokat.

(#31) Den válasza VladimirR (#28) üzenetére


Den
veterán

ok akkor csak vegyél monochrome monitort meg 166mmx-et, w98-al, meg office 97-tel.

www.simson4t.hu

(#32) Lomos


Lomos
aktív tag

Valoban 8-900 Mhz koruli gep kell mostansag. IMHO cerka helyettesitheto AMD TB-vel vagy Morgan magos Duronnal. Cafoljatok meg ha nem ;)

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#33) 9CS


9CS
senior tag

Szerintem is EDEN+256MB Ram (hogy idegesítsek mindenkit)+wincsi és egy jó 17'' moncsi. Szerintem ez a lehető legolcsóbb gép amit érdemes megvenni és viszonylag könnyű karbantartani. Márkás gépet othonra nagy bátorság venni, mert, ha van valami baja vissza kell dzsesszelni a motyóval, mert Te nem nyúlhatsz bele. Mondjuk ebből is van bevállalható. Másik topicban már leírtam erről a véleményem.
A szemrontós kérdéshez hozzászolva: Szerintem ott nem az a probléma, hogy monochrom, vagy szines. Hidd el a mai _jó_ monitorok előtt nem szabad szenvednie a szemednek, ha mégis, akkor az nem jó, vagy nincs jól beállítva, vagy vid. kártya.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#34) Den válasza Flashcash (#30) üzenetére


Den
veterán

Már csak azért is érdemes jobb gépet venni, mert ugye evés közben jön meg az étvágy, és ha már megvan az a gép esetleg emberünknek eszébe jut, hogy a havernek vannak filmjei divx-ben, megnézne már egyet...

www.simson4t.hu

(#35) VladimirR válasza Den (#31) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Van egy.
Növérem azon írta a diplomamunkáját...

(#36) Dalai Láma válasza Flashcash (#30) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nekem is 4 megás S3-am van az 1200-as duron mellé. Holnapig. TNT2 mennyivel szebb? Sajnos Matroxot még sose láttam. :)

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#37) PeTyUs


PeTyUs
csendes tag

Öhmmm, itt megy a flém. :)

''Csak szövegszerkesztésre'' nem kell semmi integrált kütyü, jó a 486. De akinek van gépe, szerintem előbb utóbb mp3-at akar hallgatni, neadjisten megnézne egy DivX-et stb.

Hogy melyik a legjobb alaplap amire minden integrálva van? Az nForce alapú cuccosok! :) Egyértelmű választás, a jól fejleszthető SocketA platform miatt (ma Duron, holnap XP), és a legbrutálisabb igényt kielégítő integrált megoldások miatt (játékra is ''jó'' videókártya, Dolby Digital :), LAN...).

(#38) Flashcash válasza Dalai Láma (#36) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Én is úgy voltam ezzel ahogy te.
Akkor veszed észre a különbséget a két vezérlő között ha hosszabb ideig pl. a Matrox-ot nézed majd visszatérsz az S3-ra. (konkrétan nem lehet leírni hogy miben jobb a Matrox egyszerűen látod/érzed majd.)
Ramdac minőség stb....
TNT2-t még nem használtam de azt mondják hogy Nvidia kártyáknál a képminőséget nagyban meghatározza a gyártó.
Szal ha Manli akkor gagyi ha Asus akkor egész jó minőségre számíthatsz. :)
G400-at egész olcsón is láttam már az apróneten én ezt használom és nagyon király, ha van lehetőséged rá próbáld ki.

(#39) guest


guest
veterán

Cathfaern!
A konfig:
Shuttle mk20n alaplap
integrált videó, hang, háló
Duron 800
wd 20 Gb
128 sd
mini atx (elég szép)
lg 52
15'' Scott moni
egér+bill
Ez szerintem megéri a 79000Ft, hiszen az áfát leírhatjuk az adóból, így csak ennyibe kerül. (A bruttó 100ezer) Bárhogyan kalkuláltam, ha nagykerben szedem is össze se nagyon hozom ki ennyiből, csak monitor nélkül.

prohardver vendég

(#40) Cathfaern válasza guest (#39) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mint mondtam én erős álltalánosítást alkalmaztam. Abból kiindulva,hogy láttam már ennél nem sokkal jobb konfig-ot,monitor nélkül ugyanennyiért:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.