Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Okosotthon (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Bátorkodtam nyitni egy topikot, ugyanis semmi értelmes itthoni fórumot, nem találtam ezzel kapcsolatban. Ahogy egyre jobban ásom bele magam a témába, sok-sok kérdés fogalmazódik meg bennem.

Tehát adott egy Windows alapú médiaszerverként funkcionáló kis gép, ehhez gondoltam a Z-Wave rendszerét berakni >>

Elsőre igényelt okos funkciók:
- 1. fűtés: programozott termofejvezérlés
- 2. bejárati ajtónyitás riasztás, IP kamera
- 3. elázásvédelem

Szóval adott egy panel lakás ahol elsőként a fűtésbeállítást szeretném felokosítani. Ez több módon történhet, de a Z-wave termofejeket nem akarom, mert nem költséghatékony maga a termofej ilyen formában.

Az alap egy 230V vezérlésű Heimeier EMOtech raditáorszelepfej. A termofej 2 vezérlést hajt végre nyit és zár egy Fibaro kétcsatornás relé segítségével.

Magán a hőmérséklet érzékelésen (helyiségenként) még gondolkodom mert ezt drágállom.

Gondolom szoftveresen programozható, hogyha a hőmérő X-t mér akkor a relé zár, ha pedig y akkor pedig nyit.

Először a fűtést szeretném megcsinálni, de kicsit bizonytalan vagyok a kivitelezhetőségben. :F

(aztán látom, a kínaiak beszálltak a buliba, lesz ez olcsóbb is ;] )

-3. nedvesség érzékelő segítségével 2 helyiségben (konyha, fürdő) záratnám a csapokat. Ez a panelelázás végett nagyon fontos lenne, mert jelenleg sem a mosógépem, sem a mosogatógépem nem AQ stoppos.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#2) mezis válasza Csabroncka (#1) üzenetére


mezis
nagyúr

"Magán a hőmérséklet érzékelésen (helyiségenként) még gondolkodom mert ezt drágállom."
Tényleg luxus beltérre kültéri hőérzékelő. :D
[link]

mezis

(#3) Csabroncka válasza mezis (#2) üzenetére


Csabroncka
addikt

A termék tulajdonságaiból nem feltétlen ez következik :( tovább kell keresnem...

"in medias res"

(#4) Lipton válasza Csabroncka (#1) üzenetére


Lipton
őstag

Nekem kicsit mast jelent ez a tema. Szigoruan maganvelemeny kovetkezik: kb ez egy ertelmetlen gagyi megoldas es nem "okos otthon". Profi kozpontos rendszerek vannak komplett vezerlesekre amiket mar eleve igy kell tervezni es kivitelezni. Okos otthon az komplex vilagitas es futes/hutes vezerles, redony stb automatizalas, reagalas a (kulso) valtozasokra amik konfortot novelnek es/vagy hosszabb tavon megtakaritasokat ersz el vele valamint infot gyujtesz.

A futes vezerlessel mi a celod? Komfort? Megtakaritas? Megeri valoban?

Alap ip kamera tud riasztani, emailt kuldeni, jelezni, mozgasra halozati hdd-re rogziteni. Semmi extra nem kell hozza csak a geped es internet. Online stream elerheto barmikor.

Mit jelent a bejarati ajto riasztas? Mi a cel vele? Kinek es hogyan jelezzen?

Vizerzekelo, automata szelep beepites... mennyibe van egy ilyen rendszer profin megoldva? Kb ertelmesebb eladni a gepeket es rafizetessel aquastop-os gepet venni. Ez inkabb tulbonyolitas.

A tema amugy engem is nagyon erdekel, evente elokerul, hogy jo lenne megcsinalni kompletten az egeszet de kb szet kellene szedni az egesz elektromos halozatot:(

[ Szerkesztve ]

(#5) Lipton


Lipton
őstag

En ezt a rendszert nezegettem:
http://www.loxone.com/huhu/start.html

(#6) Csabroncka válasza Lipton (#4) üzenetére


Csabroncka
addikt

Összetett a dolog és utólagos beépítés miatt a kábelezés nélkülözése a cél igen!

Fűtés: komfort és ésszerű megtakarítás.

Alapvetően amit az első hozzászólásban linkeltem usb-s megoldás hozza magával, azt, hogy a folyamatosan futó gépen elérem az eszközöket a hozzá megvásárolt szoftverrel, tehát a központi szerver és szoftver megvan.

Sajnos a termofejekkel nem lehet normálisan szabályozni a szobák hőmérsékletét, és a beállított hőmérséklet alatt sokszor félig nyitva tartják a szelepfejet, így a radiátor teteje langyos egész nap, az alja pedig hideg (ergo a hőmennyiségmérő mér).
Mivel többször relatíve hosszabb időre elmegyünk otthonról (hétvége stb), komfortosan szeretném elérni a hőmérsékletvezérlést (telefon, vagy PC), és normális helyen szeretném elhelyezni a szelepfejet vezérlő termosztátot.

Vízérzékelés esetén, ha beállítom, hogy küldjön sms-t már az is nagy előrelépés jelent, hogy legalább a szomszédnak vagy a közös képviselőnek tudjak szólni.

De alapvetően a programozható relékkel mindent vezérelni lehet. A vízelzáráshoz egy mágnesszelep nem a világ vége árban, és az AQ stop sem biztosít teljes védelmet, új gép vásárlása pedig nem megoldás sem minőségben sem árban.

"in medias res"

(#7) Lipton válasza Csabroncka (#6) üzenetére


Lipton
őstag

Nem szeretem a vezeték nélküli ilyen megoldásokat, én kizárólag rendesen kikábelezett rendszerben gondolkodtam de utólag túl nagy munka lenne. Egy esetleges következő felújításnál talán :)
Én úgy képzeltem el, hogy jövök haza, nyitom a kaput, kapcsolódnak fel a lámpák (már ha sötét van) és csak arra amerre megyek (néhány érzékelő). Kílmát be tudjam távolról kapcsolni vagy ütemezni, hogy mikor mennyire menjen. Világítási profilokat tudjak csinálni (kert/ház külső/belső, stb.). Ajtóra kódos/ujjlenyomatos nyitó összekötve a rendszerrel.Melegvíz keringetés, stb. Álmodozom :)

Az sms küldést mi és hogyan oldja meg?

Általában minden ilyen rendszer reléken keresztül vezérli a kiválasztott területeket.

Mitől fogja ez a rendszer jobban vezérelni a fűtésedet?

Mennyi így a teljes költségvetésed erre?

(#8) Csabroncka válasza Lipton (#7) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nekem pedig pont a vezeték nélküliség tetszik (részben) nem megy másképp ezért tetszett meg.

Szóval az egész lelke a szoftver, letöltöttem, megnéztem kis utánaolvasással könnyen testre szabható és programozható.

Az sms küldést mi és hogyan oldja meg? (online app.)

Mitől fogja ez a rendszer jobban vezérelni a fűtésedet? Már a termosztáttól jobb lesz, hogy nem a radiátor mellett van a hőmérsékletérzékelő (az alap kiindulás ez volt csak tovább gondoltam)

Ugye az egésznek a lényege, hogy távolról is eléred, tele van különböző előre megírt appokkal. Innen le tudod tölteni a windowsra való verziót-működik minden nélkül, így el tudod képzelni, illetve azt is, hogy amit írtál az igényeidről a teljesen megvalósítható vele.

A kiindulási költség esetén alapból csak azt szeretném, hogy maga a központ ne legyen 100 ezer felett!

Példának okáért én ezt az aplikációt kerestem:

Virtual Thermostat

This app combines an actor and a temperature sensor to form a thermostat. The actor will be turned on off depending on the temperature measured and a set-point defined by the element that is created by this app.

Settings:

Pick the actuator device. This can be any on/off switch in the network
Pick the temperature sensory

Usage: The app will create an app that allows setting the target set-point temperature. Please note that the temperature sensor you pick may only report a new temperature within a given time interval, this may cause an overshooting of the controlled temperature simply because the updated temperature value from the sensor comes very late. Hence, prefer temperature sensor devices that are mains powered and can therefore update their value more frequently.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#9) Lipton válasza Csabroncka (#8) üzenetére


Lipton
őstag

Nem ismerem annyira az ilyet. Milyen app küldi pontosan azt sms-t? Az elején azt írtad, hogy fut egy media server és azon menne ez is.

(#10) Csabroncka válasza Lipton (#9) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ezt a médiaszervert csak úgy képzeld el, hogy egy PC ami állandóan be van kapcsolva és windows-os alapú. Erre gyakorlatilag csak + funkcióként egy USB modullal és a szofverliszenszel rá van téve a S.H: rendszer. Értelemszerűen mivel vezeték nélkül kommunikálnak az eszközök simán "feltelepítem" őket a szerverre és beprogramozom őket az applikációk segítségével.

Ezt írja az e-mail és SMS aplikáció: Email&SMS Notification

This app creates a scene widget that could send email (via https://mandrillapp.com) or sms (via http://sms.ru). You need to be a registered user to use there service.

meg kell adni a telefonszámodat és mail címedet

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#11) Melack válasza Csabroncka (#10) üzenetére


Melack
veterán

Áramszünet esetén mit csinálsz? A rendszer agyát nem lehet leállva hagyni. Először ezt oldd meg, utána lehet építeni a többit. Wifi pont az áramkimaradás miatt necces. Esetleg gsm alapú vezérlés, sim kártyával. Ismerős ismerősénél azzal vezérelnek kb mindent.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#12) Csabroncka válasza Melack (#11) üzenetére


Csabroncka
addikt

Alapvetően ahogy mondod, az agynak kell szünetmentes, mert ezen kívül az érzékelők elemmel működnek. Viszont érdekes abból a szempontból a felvetett dolog, hogy ha nincs mit és mivel (áramkimaradás esetén) vezéreljen akkor mi történik?

Ez a frekvencia független a Wifi-től.

"in medias res"

(#13) ALI_G válasza Lipton (#5) üzenetére


ALI_G
veterán

Ezt már én is nézegettem, de annyira nem olcsó. Egy alapgép 500 euró, de viszonylag kevés számú eszközt tud vezérelni. Mindenesetre kértem tőlük egy tájékoztatást, mert van pár dolog amit nálunk is jó lenne automatizálni.
A vezetéknélküli egyébként macerás, a vezetékest érdemes preferálni.

[ Szerkesztve ]

(#14) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Szóval a kényelem és a kezelhetőség érdekében a FIBARO rendszerénél maradok. Itt találtok hozzá egy prohardveres összefoglalót.

Na most ismételten ott vagyok, hogy például egy alapcsomag (de maga a készülék is) itthon bő 30%-kal többe kerül mint külföldről postával együtt.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#15) #04441088


#04441088
törölt tag

Poroghetne picit jobban a topik, engem is érdekelne ez a téma, de ma még szerintem túl drága átállni.

(#16) updog válasza Csabroncka (#14) üzenetére


updog
senior tag

Egy időben a T-csoda úgy gondolta, hogy az okosotthon rendszerének a Fibaro cuccai lesznek az alapja.

Sajnálom, hogy akkor nem vásároltam be belőlük, volt -5000 forintos kupon is mellé, így párezer forintért volt füstérzékelő, vízérzékelő, nyitásérzékelő stb. Most már csak 404-es hibát dob, bár a termékek még mindig fent vannak náluk.

Mindenesetre egy Z-Wave alapú rendszer nálam is tervben van.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#17) Csabroncka válasza updog (#16) üzenetére


Csabroncka
addikt

Itthon amúgy minden baromi drága, irreálisan! Külföldről nagyságrendekkel olcsóbb minden. Én azért tettem le a Fibaro mellett a voksom, mert nagyon könnyen lehet elkészíteni a feladatsorokat és akciókat illetve sok értelmes kiegészítővel bővíthető a későbbiekben.

"in medias res"

(#18) Zalaym


Zalaym
tag

Sziasztok!

Én tavasszal költözöm családi házba, ahová mindenképpen szeretnék valamilyen riasztót. De azon gondolkodtam, hogy míg előzetesen számolgatva a sima riasztórendszer felszereltetése is 150K környékén lenne, inkább ezt az összeget már eleve egy okosotthon "szett"-be feccölném. Ajtónyitó szenzor + mozgásérzékelő + 2-3db IP kamera és meg is lenne oldva a tolog. ha pl valami történik, jön az automata jelzés, ránézek a kamerák képére és rögtön tudom, hogy mi a helyzet. Pécsett élek, kicsi a város, ha gond van vagy én, vagy családtag 10-20 perc alatt odaér, + nyilván értesítem a hatóságokat.

Emellett a későbbiekben szépen tudnám tovább okosítani a pecót, redőnyök, fények automatizálásával, később esetleg locsolórendszer bekötésével.

Erről mi a véleményetek? Szerintetek képes kiváltani egy ilyen rendszer a hagyományos riasztókat? Elvégre ugyan azt a funkciót látná el. Esetleg szükséges talán egy szünetmentes a home centernek, hogy ha lelövik az áramot, ne haljon be a rendszer!

:F

(#19) e=mc² válasza Zalaym (#18) üzenetére


e=mc²
őstag

Hagyomanyos riasztok ugye hangjelzest adnak es / vagy tavfelugyeletbe bekotve elfogot kuldenek.
Ezt nem tudja kivaltani a csak ip kamera + szenzorok, ha nincs riasztokozpontod.

Tapellatast akkuval szoktak megoldani, hogy ha elmegy az aram, akkor is birja meg ugy 24-48 orat. Szunetmentest mindenkeppen javasolnek egy szerverkent funcionalo gephez (akar ha csak egy raspberry is lesz az.).

Ambulimax Provider

(#20) Zalaym válasza e=mc² (#19) üzenetére


Zalaym
tag

De ugye szenzorok érzékelés alapján tudnak figyelmeztetést küldeni, meg találtam külső sziréna egységet is! Tehát elvileg kiváltja.

(#21) Csabroncka válasza Zalaym (#20) üzenetére


Csabroncka
addikt

Összetett, mert amit pl én kinéztem FIBARO rendszert, ott sms, e-mail küldés..stb lehetséges.
Egyébként szünetmentes valóban kell így elé, illetve a kommunikáció elé (router és/vagy modem), mert maguk a modulok elemmel működnek!

Keress rá youtubon! Egyébként a legtöbb hasonlóan működik.....

"in medias res"

(#22) Zalaym válasza Csabroncka (#21) üzenetére


Zalaym
tag

Értem én, én is pont így gondoltam! ;)

Mi a helyzet az Insteon rendszerével? Azt is körbejártad a Fibaro előtt? Tudom, hogy az Nem Z-Wawe-s cucc, de árban kicsit kedvezőbb és amire nekem kell, arra mindent szolgáltat elvileg. Van is egy jó teszt róla itt PH-n.

(#23) ALI_G válasza Csabroncka (#21) üzenetére


ALI_G
veterán

Rádiós redőnyt hogy lehet ezzel irányítani? A gyártó honlapján nem találok ilyet, csak utalást rá.

(#24) Csabroncka válasza ALI_G (#23) üzenetére


Csabroncka
addikt

Rádiósat nem, sima motorosat tudsz mert van vezérelt relé modul.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#25) F1DO


F1DO
senior tag

Sziasztok,

Gondolkozik valaki a fórumlátogatók között 'saját maga által' összeépített okosotthonban?

Pl olyasmiben, hogy ingatlanon belüli kialakított ethernet (Cat 5) + wifi hálózatra kötött raspberry pi-k, poe-s ip kamerák, stb. 'interakciójával' valósítson meg funkciókat?

[ Szerkesztve ]

(#26) F1DO válasza F1DO (#25) üzenetére


F1DO
senior tag

... Közben a Raspberry PI fórumon megtaláltam a 'társaságot' e témához.. :-)

(#27) SmartEmi


SmartEmi
újonc

Mi lett ennek a sztorinak a vége?

www.otthonautomatika.blog.hu

(#28) doc


doc
nagyúr

nalam megy otthon egy Home Assistant a Raspberry-n, Xiaomi okosotthon-ketyerekkel es D-Link konnektorokkal, hasznos cumo :C

(#29) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!

Üdv! Leírom szerintem mi kellene egy panellakásba. Alapvetően felügyelet.
A panellakások már állnak ezért nem lehet vezetékeket a falba rejteni. De minden helyiségben vannak konnektorok. Én nem emlékszem áramszünetre ezért nem érzem fontosnak a szünetmentes tápegységes megoldást. Minden helyiségben kell egy készülék amit a konnektorba kell dugni. Egy csak arra az 1 szobára kiterjedő mondjuk úgy alacsonyabb egység. Ebbe csatlakoznak az adott szoba érzékelői vezetékesen, max 3 méteres vezetékek érzékelőnként. Ezeket a vezetékeket pl a falak és a padló találkozásánál a szegélynél sarkokban és hasonló helyeken lehetne elvezetni.

Minden szobai egység vezeték nélkül kommunikálna az egészet összefogó magasabb egységgel ami a 24/7-ben működő routerbe csatlakozna. Ez a magasabb egység lehetne egy tablet vagy valami hasonló, az egyetlen eleme a rendszernek aminek lehetne akkumlátora és SIM kártyája arra az esetre ha megszűnik a hálózati feszültség vagy az internetkapcsolat és akkor egy SMS-ben üzenne a telefonunkra. Egyébként a neten keresztül jelezne ha probléma van. Természetesen akkor is jelezne ha elveszti a kapcsolatot valamelyik szobai egységgel. Állandóan figyelné hogy ez a lakásra kiterjedő hálózat él.

Mondjuk a konyhában 1 nedvesség érzékelő a padlón a mosogatónál, 1 nedvesség érzékelő a mosogató közelében fenn a tálalón, 1 nedvesség érzékelő a padlón a hűtőszekrénynél, 1 füstérzékelő.
A fürdőszobában csak 1 nedvesség érzékelő a padlón.
A WC-ben csak 1 nedvesség érzékelő a padlón (nálunk külön helyiség).
Van egy kis szoba és egy nagy szoba. A kis szobába 1 füstérzékelő. A nagy szobába 1 füstérzékelő.

5 helyiségbe tettem különféle érzékelőket (konyha; fürdő; WC; kis szoba; nagy szoba), 5 alacsonyabb egység van ami vezeték nélkül kapcsolódna az egész lakást felügyelő magasabb egységhez.

A szobai egységek a magasabb egységgel azért vezeték nélkül kapcsolódnának mert nem akarok fúrni, falat vésni.

Fenntartom a lehetőséget hogy igény szerint más és több érzékelők kapcsolódjanak az alacsonyabb szobai egységekhez. Például nyílászáró nyitott/csukott állapotát érzékelő, ablakbetörés érzékelő, szénmonoxid érzékelő, mozgásérzékelő, hőmérő, stb.

De nekem most ha elfogadható áron össze tudnám magam is rakni akkor az kell amit felvázoltam. Nem hiszem hogy ez nekem jutott először az eszembe. Létezik már?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#31) SmartEmi válasza ALI_G (#23) üzenetére


SmartEmi
újonc

Rádiósat sajna nem lehet, mert a modul bekötéséhez az összes kábelt le kell húzni, a távirányítós rádiós redőnyöknél, pedig nem húznak le mindent a kezelőfelülethez.

www.otthonautomatika.blog.hu

(#32) SmartEmi válasza Csabroncka (#1) üzenetére


SmartEmi
újonc

Ha jól tudom, Fibaro mellett döntöttél.. néztél hozzá hőmérséklet szabályozáshoz Danfoss-t?

www.otthonautomatika.blog.hu

(#33) Chal


Chal
addikt

Szeretnék elkezdeni kicsit foglalkozni zigbee alapú rendszerekkel, egyrészt mert hasznos is lenne otthonra a dolog, másrészt tanulásnak is jó, harmadrészt just for fun :)

Pár óra olvasgatás után azért a zigbee mellett döntöttem, mert jelentős mértékben szeretném saját kezűleg hackelgetni a dolgokat (saját szoftverek, szenzorok bedrótozása meglevő saját monitoring és notify rendszerbe, stb..). Úgy vettem ki, hogy a zigbeevel a nyitottsága miatt jobban járok talán.

Ugyanakkor olvastam azt is, hogy a nyitottsága lehet egyben a hátránya is (kompatibilitási problémák).

A héten vennék pár dolgot hozzá, hogy el tudjak kezdeni játszani, első körben egy egyszerű nyitásérzékelőt néztem ki, konkrétan ezt: link
Ha vásárolok egy USB stick kontrollert, amit bedugok a home szerverembe (RPI, NAS, linux vm-ek, ezer lehetőségem van), akkor ez a Trust eszköz képes lesz beszélgetni vele, csupán azért mert "rá van írva" hogy "zigbee" , vagy azért nem ennyire egyszerű a dolog? Ha nem, akkor tudtok olyan gyártót javasolni, akinek a cuccai rugalmasan használhatóak tetszőleges zigbee kontrollerrel/hub-al?

(#34) orsib78


orsib78
tag

Sziasztok.
A kovetkezo automatizalassal kapcsolatban kernem a segitsegeteket.
Adott egy Sensibo Smart A/C vezérlő. Ezzel kapcsolgatom a légkondit. Azt szeretnem megvalositani, hogy ha a legkondi be van kapcsolva es este 6 ora elmult akkor kapcsoljon be egy okosaljzat amire egy párásító van kötve, ha ki van kapcsolva a légkondi akkor pedig az okosaljzat is kapcsoljon ki.
Le lehet ezt valahogy automatizalni, esetleg IFTTT-vel?

Az egyszeru program a kovetkezo:

Ha AC bekapcsolva es a pontos ido 18:00 akkor okosaljzat be
Ha az AC olyan parancsot kap, hogy kapcsoljon ki akkor okosaljzat ki.

(#35) 90Quiet válasza orsib78 (#34) üzenetére


90Quiet
tag

Ahogy látom a Sensibo IFTTT modul nem támogat trigger eseményeket, csak parancsokat tud végrehajtani. (Kattints a linkelt oldalon a "Sensibo triggers and actions" linkre hogy ezt láthasd)
Ebből arra következtetek, hogy nem fogod tudni lekérdezni a légkondi üzemállapotát vele. De próbáld meg milyen lehetőségeket dob fel az IFTTT, mert én sensibo fiók és eszköz hiányában ezt nem tudom kipróbálni.
Az applet javaslatom: IF -> Date&Time every day at 6pm -> THEN -> okos dugalj felkapcsolás IF INGREDIENT sensibo AC bekapcsolva van

Ha erre nincs lehetőség, akkor azon kell gondolkodni, mivel állapítsuk meg, hogy be van kapcsolva a klímád. Mondjuk egy IFTTT támogatott hőmérő, amit a klíma alá szerelsz?

A lexikális tudás hiánya gondolkodásra sarkall...

(#36) orsib78 válasza 90Quiet (#35) üzenetére


orsib78
tag

Koszi.
Mivel viszonylag fix idopontokban kapcsolom be a klimat ezert jo egy klimatol fuggetlen dugalj is amit idoziteni lehet. Csak ez igy sokkal elegansabb lett volna es igy nem kellene kulon bonyolitani a rendszert egy masodik idozitessel.

(#37) cucumber87


cucumber87
tag

Sziasztok!

Okos hosszabbítót/elosztót és konnektort keresek amit integrálhatok google home-ba :)

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#38) cucumber87


cucumber87
tag

Látom ez a topic nem nagyon él közben megvettem az Trådfri outlet okos konnektort, gondoltam mivel szintén zigbee a hue bridgehez gond nélkül párosíthatom de az eszköz nem látja :( valami tipp vagy megoldás?

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#39) CheGhost válasza cucumber87 (#38) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Szia ajánlom az alábbi topikot, mert ott folyik az "élet":
Okos Otthon / Smart Home

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#40) cucumber87


cucumber87
tag

Köszönöm!

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#41) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Olyan redőny vezérlést keresnék, ami integrálható Google homeba. Tudtok ilyet?

:) OK, megyek én is a másik topikba. :)

[ Szerkesztve ]

(#42) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Egyszerűbb, két érintkezős (fázis+közös vezeték a csillár felé, nincs N), wifin vagy BT-n Droidos telefonnal közvetlenül vezérelhető dimmer, 3 izzós csillárhoz, hagyományos sülyesztett kapcsoló helyére beköthetően van ami ajánlott, és hosszútávra is biztos a szoftveres háttere?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#43) cOxeR


cOxeR
Ármester

Én is vak vagyok. :)

Sziasztok!
Kültéren van 8 db RGB reflektorom, aminek az egyidejű fel le kapcsolása egy sonoff minivel van megoldva, viszont a refik ha áramtalanítom őket, teszt üzemmel nyitnak, csak akkor őrzik meg, ha no-off-al vannak lekapcsolva.
Szokásos tucat 24key-es IR vezérlő van hozzájuk (be-ki, fényerő, színek), milyen eszköz az ami képes nem csak ki be kapcsolni ezeket IR-en keresztül, hanem a színt is tudja esetleg vezérelni? Nehezéítés, hogy Kültér és 20m-es telek mentén vannak egyenes vonalban elhelyezve.
Egyelőre nem jutottam előbbre vele. :) Remélem van valami megoldás azért.
Köszi a tippeket! :)

[ Szerkesztve ]

(#44) sugarforce


sugarforce
őstag

Mivel ez a topik nem annyira porog, szerintem inkabb ide ird be a kerdesed.

(#45) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok, lenne egy kérdésem.

Szeretnék egy olyan megoldást hogy van egy 60Vos eszközöm, ez belemenne egy dcdc step downba, ami mondjuk 12v ra letolja, ez eddig oké is lenne. DE: mindezt megspékelném azzal hogy egy max 5*5-ös kis kerek rfid tekercsel megtoldott történet legyen. Tehát a lényeg az lenne egy olyan kész megoldás ami 60 vagy akár 70V ról leszaályoz úgy 12Vra hogy rfid kártyát érintek az érzékelőhöz (amit elvezetnék kábellel az adott helyre) és ennek tatására nyit, majd amikor újra hozzáérintem akkor zár. Nem találok 60Vos kiadásban ilyen opciót. linkelem miket találok.
[link]
[link]
segítségeteket köszönöm.

(#46) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Sziasztok.
Computherm Q7 RF típusú termosztátomat szeretném okosítani, vagy helyette egy okosat beszerelni, ami mondhatni plug&play a régi helyére. A Computhermből a B300 RF lenne a legoptimálisabb a tudását tekintve (RF hőérzékelő kéne), viszont mivel csak ezt a márkát ismerem, ezért nem látom át a piacot.
Van olcsóbb/jobb alternatíva, akár külföldről? Esetleg ami még jól jönne, hogy az RF eszközről vezérelhető legyen a hőfok is, ne csak egy szimpla érzékelő legyen, de ez nem követelmény.
:R

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#47) odrif


odrif
MODERÁTOR

A Téma itt folytatható:
Okos Otthon / Smart Home

20 éve a Prohardveren

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Okosotthon (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.