Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  ogame

Hozzászólások

(#1) Tüzi

Kerestem ezzel a játékkal foglalkozó topikot, de nem találtam, szóval vettem a bátorságot, és nyitottam egyet.

www.ogame.hu

Ki játszik? Hol? Meddig ért el? Tapasztalatok?

Jöhet minden, ami kezdő gamerek (mint én is :) ) számára jól jöhet.

Lényeg:
Böngésző alapú stratégiai játék. Van kémkedés, flottázás, háborúzás, lopás a másiktól, stb.
Én jelenleg az 1. Galaxisban tolom 1 hete kb, és épp a többiektől lopom a nyersanyagot, hogy tudjak építkezni :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2) Filder válasza Tüzi (#1) üzenetére


Filder
csendes tag

Bocs, mennyiben nevezhető (tartható) stratégiának az, hogy a fejlődésed (döntően a többi kezdőé is) attól függ, mennyi nyersanyagot tudsz lopni az inaktív játékosok bolygóiról?

Miért nem hívják inkább "könnyített" valóságszimulátornak?

Véleményem szerint a stratégia főleg az lenne, ha a jól megválasztott fejlesztések eredményeként jutnál egyre előrébb. (Természetesen szövetségeket kialakítva és ápolva, mivel az elsőként bolygókat foglalókkal szemben elég nagy már a hátrány.)

Mégegyszer bocs, nem szeretnélek megbántani.

Kipróbáltam a játékot, mert eddig nem játszottam még ilyennel, s két-három hét tapasztalatszerzés után kijelentem, hogy mostanában nem is fogok. (Jelzem nem kenték el a szám szélét, s nem ezért hagytam abba, egyszerűen nem tartom ezt az összelopom a fejlődésemhez szükséges nyersanyagot módszert szimpatikusnak.)

(#3) Tüzi válasza Filder (#2) üzenetére

Ez igaz. De közben fentről is vernek, és mint tudott, teher alatt nő a pálma :)
Nyersanyagot meg lopni kell, akkor kevesebbet tudnak verni, mert lesz anyag védelemre.

"Természetesen szövetségeket kialakítva és ápolva, mivel az elsőként bolygókat foglalókkal szemben elég nagy már a hátrány."

Ez is igaz, de ilyen alapon semmilyen új játékba nem szabadna belemenni, mert valakik biztosan elkezdték már korábban. :R

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4) Gergello


Gergello
addikt

Pont sikerült idetalálni. Én is játszok már egy pár hete, most az 1-es galaxisban olyan 1900-2000 körül vagyok. Farmolás helyett most inkább kolóniákat csinálok, nem rég bedarálták az egész flottám (Cirkálók) és az újat már Csatahajókból akarom felépíteni,szal inkább bányák meg fejlesztés.

(#5) Tüzi

Nekem ma szedték le a rabló bandámat :( két light vadász, meg három kisteher. Most építettem másik két kistehert, meg két nagylézert, a 8 kicsi mellé, így talán legközelebb nem jönnek olyan bátran nekem :D Ki rohant le?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6) Gergello válasza Tüzi (#5) üzenetére


Gergello
addikt

Már kitöröltem a jelentést, de valami lámább arc volt. Kikémleltem, védelme nulla, flotta: 150 könnyű vadász, 50 nehéz. Ohh mondom hagyjuk. Erre mire legközelebb néztem megtámadott és győzött, maradt kb 50 könnyű vadásza. A vicc az, hogy ki sem kémlelt támadás előtt, csak elküldte a flottáját. Pedig bőven előtte voltam...

Melyik univezium ban vagy amúgy? Én 1-es uni, 4:250es rendszer.

(#7) Tüzi válasza Gergello (#6) üzenetére

1:1:118 :) Te vagy az UFH-s? Egyik haverom a 4:446ban nincs tőled messze 8)

Hát igen. Sok vadász sokra megy. Engem is akar most egy gyerek farmolni, de 8 kis, és 4 nehéz lézer ellen jó dolga lesz remélem. Legközelebb várni fogja négy (vagy több) ion ágyú is :DD A kis mocsok meg kaphat helpet a klánjától, mert jópár cirkálóval jön :S

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#8) Tüzi válasza Tüzi (#7) üzenetére

Hát, nem jött be. De 4 hajóját azért lelőttem, és alig zsákmányolt 1000nyi anyagot, mert előtte mindent feltettem szállító hajókra, meg nekiálltam kutatni 8)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#9) Gergello válasza Tüzi (#7) üzenetére


Gergello
addikt

Jah én vagyok, geri18. Én is úgy szoktam csinálni, látom, hogy jönne a kis bolygómra, akkor szállítók, meg védelem/kutatás.

(#10) Tüzi válasza Gergello (#9) üzenetére

Amíg kicsi az ember, addig taktikázni kell, amikor meg nagy lesz, akkor muszály... :D
De nálam lassan fordul a kocka, mert mostmár 3*3 szállítóval végzem a beszállítást, és nagyságrendekkel gyorsabban megy minden :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#11) c112 válasza Tüzi (#1) üzenetére


c112
csendes tag

Hali!
A mai napon szerettem volna belépni a játék oldalra de csak az emergency oldal jön be !
Már próbálkoztam párszor de nem sikerül! :W
Ezen oldalon nincs magyar oldalra utaló hivatkozás.
Aki tud az segítsen!
Köszi előre is! :R
Sürgőss lenne!!!! :Y

(#12) Tüzi válasza c112 (#11) üzenetére

Most már jól megy. Tegnap valami zűr volt :F
Hol tolod?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#13) B@bL3ve5


B@bL3ve5
aktív tag

helloka

én tegnap óta vagyok ogame tag. él még ez a topik? :)

(#14) AMD Power


AMD Power
titán

Ezt is az Ikariam "csapata" csinálja ugye? :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15) Gergello válasza AMD Power (#14) üzenetére


Gergello
addikt

Azt hiszem igen, de már kicsit lecsengett. (szerintem, mondjuk én már rég abbahagytam)

(#16) mate0217


mate0217
aktív tag

Ma kezdtem vele játszani elsőre jónak tűnik!!! :DDD

Hol a nyuszi? - Hole a new see? Hideg van. - He dag one. Van két macskám. - One Kate much come. http://s1.bitefight.hu/c.php?uid=117708

(#18) Shin Chen


Shin Chen
tag

Valaki tolja még 2020-ban? :DDD

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#19) DreadlockS válasza Shin Chen (#18) üzenetére


DreadlockS
friss újonc

Igen

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  ogame
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.