Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Gretel válasza Gyuri27 (#799) üzenetére


Gretel
tag

Szerintem Mihály csak simán megőrült, ahogy Lucifer is mondta Samnek, mikor leédesgette magához. Elmebajos meg már Castiel is volt, mégis kilábalt belőle. (khm... többé-kevésbé).
Nem hiszem, hogy Amara rendbe rakhat dolgokat. Ha tényleg egymás ellentétei Istennel (ahogy mondták is), akkor neki nem lehet teremtő ereje, csak pusztító. (Ja, meg picit dühös is :"D)

(#800) lnk

Szerintem nem Lucifer törte meg, egyszerűen csak sok volt neki, hogy a Ketrecbe került. Elvégre mindig hitt benne, hogy jól cselekszik, azt csinálja, amit apu elvárna, erre bepottyant a Pokol legmélyére, apu mégsem ment érte és mentette meg.

steam: ziretta

(#802) Gyuri27 válasza Gretel (#801) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha te nem változol meg. Nekem miért kellene?
Ez kulcs mondat. Azaz megváltozhat.

Meg vannak dolgok amik ott voltak a teremtés előtt (nem Isten teremtette őket). Lélek, szerelem stb-stb.
Isten azt mondja szabad akaratot adott. lehet, hogy ő adta de ez is volt már Isten előtt. Ha pedig ezek mind így vannak Amara tehet mást, választhat más utat is.

Nagyon ki volt hangsúlyozva az "idő utazás". Így utólag lejön. Szóval lehet, hogy teremteni nem tud, bár ez egyértelmüen nem derül ki. Mozoghat az időben. Az utolsó rész címe: alfa és omega. Isten és Amara.
Isten is beszélt ugye az egyensúlyról és az ellentétekről. Azaz a fény és az árnyék, a születés és a halál. Együtt járnak. Az egyik nélkül nincs értelme a másiknak.

Szerintem Amara nem bántja a világot. Lesz egy évadnyi részük amikor foglalkozhatnak egymással. Lesz mit megdumálni. Dean addigra megöregszik (persze lehet hogy nem). Meghal és a végén várja Amara. Mert szerintem ennek így lenne értelme (meg szép is így lenne). Amarát szerintem csak A Deannel való kapcsolat reménye állithatja meg.

Amd - Radeon - Ryzen

(#803) Gretel válasza Gyuri27 (#802) üzenetére


Gretel
tag

Igen, itt inkább csak azon van a hangsúly, hogy melyik mit akar. Mert most legutóbb Amara is arról beszélt, hogy remekül megvoltak kettecskén a tesóval, értelmezhetővé tették a másikat, de Istennek persze kellettek kis szolgák és mindent elrontott.
Először le kéne nyugodnia Amarának, aminek nem segítettek ezzel az újabb "zárjuk el" kísérlettel. (Deanék olyan szép terápiát tartottak Istennek és Lucifernek, lehetne ez a következő kísérlet. :D )

Na és ha berendelik a 13-dik évadot? ;] (Állítólag Jensen meg Jared aláírtak valami előszerződést, hogy ha berendelik, ők benne lesznek. És ha nem zuhan nagyon mínuszok alá a nézettség, szerintem a csatorna se nagyon akarja majd elengedni a sorozat kezét.)

steam: ziretta

(#804) Gyuri27 válasza Gretel (#803) üzenetére


Gyuri27
félisten

Minden az írókon múlik. Ha ilyen évadokat írnak mint az utolsó kettő. Lesz folytatás.
A papír mindent elbír. Szóval történhet bármi, bárhogyan.
De az kb biztos, hogy Dean a kulcs. Remélem nem úgy, hogy megöli. Mert az megint logikai bukfenc lenne az előbb felsoroltak miatt, meg a történtek miatt.
Amúgy az se lehetetlen ahogy Isten emberi életet élt Amara is él egy kicsit emberként, hogy lássa mit akar elpusztitani. Ennek is lenne értelme.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#805) Gretel válasza Gyuri27 (#804) üzenetére


Gretel
tag

Igen, most egészen magára talált a sorozat. :D
Hát igen, azok után, amit Isten magyarázott a jinről meg a jangról, nem játszhatják meg, hogy most mégis megölhető Amara. Az meg picit röhejes lenne, ha Isten és Lucifer csúfos kudarca után valahogy mégis be tudnák zárni. Szóval... fogalmam sincs, és ez valahol jó. :""D
De Amarát először rá kéne venni a földi vakációra. Mondjuk szívesen megnézném, mihez kezdene, egyebek. Azt is lehetségesnek tartom még mindig, hogy a dögrováson lévő tesó fogja és elviszi magával valahova, hogy megint lehessenek csak ketten és talán akkor végre tőle is méltóztat bocsánatot kérni, mint Lucifertől.

steam: ziretta

(#806) Gyuri27 válasza Gretel (#805) üzenetére


Gyuri27
félisten

Semmi faxni. Dean oda billeg. Megfogja a kezét. A szemébe néz. Egy smaci. Impala indít, v8 dübörög és elmennek. Amikor bejött és meg volt zuhanva majdnem oda ment hozzá. Sam fogta meg. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#807) Gretel válasza Gyuri27 (#806) üzenetére


Gretel
tag

Elautókáznak a naplementébe. :D Úgy az igazi. :D

steam: ziretta

(#808) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Nos, kifejezetten jó rész volt, várom a finálét. :C

Live-Die-Respawn

(#809) Gyuri27 válasza Gretel (#807) üzenetére


Gyuri27
félisten

:K Ne csöpögjön.
Megy a carry on. Amara oda hajtja a fejét Dean vállra és mennek. :B

Amd - Radeon - Ryzen

(#810) Gretel válasza Gyuri27 (#809) üzenetére


Gretel
tag

Azért az is elég karakteridegen lenne. :)
Na de nem bánnám, ha a végén mégsem akarná szétverni a világot. Kicsit az az érzésem, hogy az írók se nagyon tudják, mit kezdjenek vele (hogy reálisnak tűnjön), ezért ez a sok próbálkozás.
Picit nagyot ugrottak Isten tesójával. xD

steam: ziretta

(#811) S-eye


S-eye
senior tag

Itt a finálé promója youtube-on
És valószínűleg Dean eltűnik vagy "meghal" a végén.

(#812) oriic válasza S-eye (#811) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem feláldozza magát, hogy elzárja Amara-t.

Live-Die-Respawn

(#813) Gretel válasza oriic (#812) üzenetére


Gretel
tag

Ez a "te leszel a bomba", eléggé arra utal. xD Pedig úgy örülnék neki, ha végre leakadnának arról, hogy évad végén kötelezően meghal valamelyik srác. Oké, legyen cliffhanger, de ez már olyan unalmas.
Ezer más módon hozhatnának valami meglepő lezárást. Jó, annak örülök, hogy a Pecsétes dolog nem jött be mégegyszer, mert azt a kört is lefutottuk már egyszer.

steam: ziretta

(#814) Gyuri27 válasza oriic (#812) üzenetére


Gyuri27
félisten

Vagy vele megy (együtt mennek).
Bárhogyan is, de akkor a kövi évad miről fog szólni?

Gretel: szerintem ezzel a promóval szopatnak. Eddig semmi nem müködött Amara ellen. Most meg hirtelen lett megoldás? Ne már.
Remélem értelmes a forgatókönyv. Mert ez a felrobbantjuk Amárát a semmibe (Deannel vagy nélküle) nem az a szinvonal ami az utóbbi 2 évadban volt.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#815) Gretel válasza Gyuri27 (#814) üzenetére


Gretel
tag

Lehet. Maga a terv is elég kétségesnek tűnik.
Legutoljára a hatodik évad végén, a hetedik legelején volt hangsúly a lelkeken, de annak se lett túl jó vége.
Inkább gyógyítsa meg Rowena Istent (Amarát sikerrel helyrepofozta) és legyen valami értelmes évadzáró.

steam: ziretta

(#816) Gyuri27 válasza Gretel (#815) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ahol találkoznak olyan mint egy templom kert. Inkább nösülésre való. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#817) Gretel válasza Gyuri27 (#816) üzenetére


Gretel
tag

Vagy csak azért lóg ott Amara, mert a tesó rajongói klubbját külön akarja taccsra tenni, még mielőtt elégetné a világot. :D

steam: ziretta

(#818) oriic válasza Gyuri27 (#816) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen, Dean ráveszi hogy legyenek örökre együtt, esküvő meg minden és közben jön a nagy bumm majd. :D

Live-Die-Respawn

(#819) Gyuri27 válasza oriic (#818) üzenetére


Gyuri27
félisten

Amara jobban akar Deannel lenni. Igaz, hogy vele és csak vele. Szerintem Dean vázolja, hogy így nem akar vele lenni. Ha meg lesz valami Amara ellen akkor az jó Isten ellen is. Az meg pfff.
Mindenesetre félek. Magas a léc amit meg kell ugrani. Remélem nem basszák el.
Amúgy azt is el tudom képzelni (lévén az évad fele nem a fő szálon futott). Nem lesz semmi. A 12-ben meg lesz egy évad az Amara dologra.

Gretel: egy templomba? Lesz ott vagy 50 hivő. Meg ha pusztul minden menny, pokol, világ nagy fles egy szimpla vidéki templom. Ne már. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#820) Gretel válasza Gyuri27 (#819) üzenetére


Gretel
tag

Most miért? :D Isten testvére. Simán ott lehet egyszerre az összes templomban, csak ezt így nyilván nem lehet bemutatni. :D
Én szívesebben néznék valami olyan Isten-Amara interakciót, ahol nem feltétlen akarják megölni/bedobozolni a másikat. De érzésem szerint nehezen lehetne már megnyugtatni Amarát. Amikor rázizzent, hogy öcsi nem megölni, hanem megint bezárni akarja, méginkább begőzölt.
Deannel kapcsolatban meg azt akarja, hogy váljon a részévé, létezzen benne tovább. Ugye mikor ette sorban a lelkeket a "felnövése" során, akkor is valami olyat mondott, hogy a részévé váltak.
Nem bánnám, ha tényleg maradna jövőre Amara, csak még mindig nem látom, hogy lehetne ez reális.

steam: ziretta

(#821) Gyuri27 válasza Gretel (#820) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nos vegyük sorra.
Megölni nem lehet elvileg. Egy mert nem tudják, kettő mert baj lesz belőle.
Vissza rakni a ketrecbe ha eddig volt is esély már elszállt (snassz is lenne).
Nyilván nem fogja elpusztítani a világot.
Mi marad? Vannak alternativ megoldások. Viszont az is érdekes mindenki Istenre haragszik, mindenki Istent okolja. Lássuk be joggal.
Amikor nézegette Deant meg az anyját a képen volt egy olyan érzésem, hogy gyereket, családot akar.
Ez a szál nekem jónak tünik. Irtam korábban. Isten is a földön csövezett élte a hétköznapi emberek életét.

Amd - Radeon - Ryzen

(#822) Gretel válasza Gyuri27 (#821) üzenetére


Gretel
tag

A képes résznél én is láttam valamit az arcán. Meg Isten is mondta, hogy a szabadulása után már ő is meglátta, amit korábban nem.
Viszont a rész végén nagyon beharangozta a világvégét. Joggal rágott be mondjuk, megint visszacsomagolta volna a tesó oda, ahol évmilliárdokig szenvedett.
Deant meg, ha nagyon akarja, a világ nélkül is meg tudja tartani valamilyen formában. Hogy nem lesz így világvége, az a kérdés? xDD

[ Szerkesztve ]

steam: ziretta

(#823) Gyuri27 válasza Gretel (#822) üzenetére


Gyuri27
félisten

De az milyen már? Pusztul minden ő meg Deanel a holdon. Biztos boldog lesz ott. Azzal aki elpusztitott mindent. Meg akkor ő is azt csinálná amit az öccse. nem lenne különb.

Amd - Radeon - Ryzen

(#824) Gretel válasza Gyuri27 (#823) üzenetére


Gretel
tag

Az is igaz, de ilyen dühösen nem biztos, hogy logikusan fog gondolkodni.

steam: ziretta

(#825) Gyuri27 válasza Gretel (#824) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az biztos. Ezért kell Deannek megoldani. Okosan!

Amd - Radeon - Ryzen

(#826) Gretel


Gretel
tag

Egyébként mit nézett annyira Rowena a végén? Felkelt a nap?

steam: ziretta

(#827) oriic válasza Gretel (#826) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Vagy supernovát csinált Amara a napból ami fel fog robbanni és eltörli a Földet. :D

Live-Die-Respawn

(#828) Gretel válasza oriic (#827) üzenetére


Gretel
tag

Végül is úgy elég könnyen elvégezhetné a "melót". :D Klasszikus. Felhasználja, amit amúgy is a tesó rakott oda valami fényforrás gyanánt. ;] Használható az jobbra is.

steam: ziretta

(#829) leslieke


leslieke
Jómunkásember

S11E09-16 sikerült egy újabb adagot megnézni, szép lassan sikerül is a végére érni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#830) Gretel


Gretel
tag

khm...khmm lehet, hogy Rowena tényleg be akar kerülni a családba.

steam: ziretta

(#831) Gretel


Gretel
tag

11x23

Na, hát a lehető legjobban (szebben) lett lezárva ez az egész Amara-fejezet. Tetszett, hogy a végére csak meglett a nagy családi béke/egymásra találás. És úgy fest, Amara nem is Deanért volt oda, csak kivetítette, de végül megtalálta a helyét. :D Jól megoldották.
Crowley is hamar levette, hogy anyunak megtetszett Chuck. :D Vagy inkább az ereje. xDD "Whatever. I'm not calling you 'dad.'" Ezen még mindig röhögök. :DD
Az új csaj viszont nem tetszett. Túlságosan is ad hoc a dolog. Most jut eszükbe? Hol voltak eddig? Apokalipszis, Leviatánok, ahogy sorolta is. Picit késő már. És minek kellett az a lövés? Úgyis tudja mindenki, hogy Sam nem hal meg/nem lesz komoly baja.
És komolyan... kérem vissza legalább az egyik arkangyalt. Ha nem Lucifert, akkor Gábrielt. (Mihály és Raphael nem hiányoznak.)

steam: ziretta

(#832) J0shu4M1ll3r válasza Gretel (#831) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

A spoiler tag már nem működik?

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#833) Gyuri27 válasza Gretel (#831) üzenetére


Gyuri27
félisten

A tengeralattjárós résznél kiderült vannak máshol, más egyetemesek is.
Voltak benne nagy jelenetek.
Hálistennek nem csöpögött mint az amcsi szarok. Bár én titkon reménykedtem benne, csak összejönnek.
A csaj unszimpi. De hát milyen is legyen mikor elviszi Bocit meg még bele is lő?

joshuam: minek olvasod? Én se jöttem addig amíg meg nem néztem.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#834) Gretel válasza Gyuri27 (#833) üzenetére


Gretel
tag

Igen, azt a tengeralattjárós rész nélkül is gondoltam, hogy Abaddon csak az amcsi részlegen végzett mészárlást, de most kicsit úgy tűnt, hogy mindenáron valami halandó ellenséget akartak berángatni. Ami egyfelől nem baj, mert épp ideje már, hogy leálljanak a folyamatos tétemeléssel. Viszont ez a "figyeltünk titeket" rossz duma. Egy ilyen szervezetnek már legkésőbb a leviatánoknál utánuk kellett volna nyúlni, mert ki tudja, hogy mit csinálnak legközelebb?
A csajnak elég ellenszenves volt a bemutatkozója. Most Dean mehet majd Londonba tesót menteni? Utazni még úgyse láttuk őket, talán csak egyszer, mikor Skóciába mentek Crowley csontjaiért. (Csak ne az legyen a vége, hogy Lady Antonia átesik egy pálforduláson és összejön Sammel.... bár a statisztikákat elnézve akkor borítékolható lenne a halála. Túlélte a srácot Amelián kívül valaki? ;] )
Arra leszek kíváncsi, hogy anyu visszahozásával mit kezdenek.(Szép búcsúajándék volt.)

joshuam: kiírtam az elejére, melyik részről lesz szó.

steam: ziretta

(#835) J0shu4M1ll3r válasza Gyuri27 (#833) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Azért olvasom, mert érdekel az eszmecsere, de ez nem azt jelenti, hogy mindent kiírunk spileresen.
Reggel negyed 8-kor simán elég, hogy jó volt / nem volt jó, és ha mégsem, akkor mehet spoileresen, csak a megfelelő módon. Nyílván okkal szólnak más topicban is, hogy használják, hiszen erre van. :U

@ Gretel:
Attól, hogy valaki kiírja a részt, még lehet spoilermentesen is írni róla. Engem konkrétan nem zavar, mert reggel láttam, de ha van egy ilyen funkció, és teszem azt 10 topicban szólnak, hogy lehet nyugodtan (ajánlottan) használni, akkor a 11-dikben még ugyanúgy lehet ;)

Amúgy a részről: sztem egy erős közepes. Nekem túl megoldott volt minden. Kezd kikopni a darkos hangulat. Sajna ez az évad átvitte olyan giga-mega szintre a sorozatot, hogy ezt űberelni érdekes lesz. Kb eddig mindent megakadályoztak és mindenkit lenyomtak, akik eddig olyan "hű de ilyennel még nem találkoztunk" voltak. A teremtés előtti dolgokról is többet vártam, hogy mennyire merik majd bevállalni a készítők, de arról is csak csöpögtetett infók voltak. Ezek után meg a legnagyobb gond egy "lecseszés" lesz?
No mind1, majd ősszel kiderül, az biztos, hogy azt is fogom nézni, de valahogy többet vártam volna ettől a lezárástól.

[ Szerkesztve ]

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#836) Gretel válasza J0shu4M1ll3r (#835) üzenetére


Gretel
tag

Eggyel odébb használom is rendszeresen, itt simán csak az ellenkezőjéhez szoktam hozza. Na majd októberig átnevelem magam.

steam: ziretta

(#837) J0shu4M1ll3r válasza Gretel (#836) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Egy szóval nem mondtam, hogy neveld át magad. Ha tudod, hogy van olyan funkció, és használod is máshol, akkor itt is lehet nyugodtan. Bár, ha senkit nem zavar,a kkor vedd úgy, hogy nem szóltam ;)

Amúgy arra nem is gondoltál, hogy szimplán megkérdeztem, hogy van-e még ilyen funkció? Kapásból a rosszat kell feltételezni :))

[ Szerkesztve ]

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#838) Gretel válasza J0shu4M1ll3r (#837) üzenetére


Gretel
tag

Lebuktam. :U

steam: ziretta

(#839) Gyuri27 válasza Gretel (#834) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azt még nem tudjuk kik ezek mik ezek.
Én nem bánom, ha most épp nem lesz Lilith, Isten, leviatánok. Hova is lehetne fokozni.
Amúgy meg várjuk ki a végét. Mostmár jóban vannak Istennel, tettek neki néhány szivességet. Amarának is.
A főboszinak is, a pokol királyának is az angyaloknak is. :DDD
Szóval ebből még bármi lehet.
Anyuval nem tudtam mit kezdeni egyelőre. Meglátjuk a kövi évadban, hogy lesz kibontva.

Amd - Radeon - Ryzen

(#840) J0shu4M1ll3r válasza Gyuri27 (#839) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Ez az, hogy amin eddig keresztül mentek, ahhoz képest már nem lehet nagyobbat kitalálni.
Eddig minden évad végén próbáltak valamit fokozni, rátenni egy lapáttal, de a mostanit már hova fokozni?
Anyuhoz: fura lesz, hogy ő semmit nem öregedett, de közben a fiúk meg felnőttek. Ennyi erővel kihozhatta volna még aput is, bár lehet őt jobban lefoglalják a zombik :D

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#841) Gyuri27 válasza J0shu4M1ll3r (#840) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem is kell ezt fokozni. Nincs is hová. Teljesen jó volt így.
A rész maga jó volt. Azok a fejek a bárban 10/10.
Dean se nyálazta szét a kertben. A búcsú a temetőben is korrekt volt.
Rendbe volt a rész. Nem volt túl nagy katarzis. Inkább kövi évadra felvezetős, rohadjatok meg nem tudjátok meg mi van Sammel.
Anyu miért öregedett volna? Onnan folytatja mikor meghalt. Logikus.
Miért anyu? Sok oka van. De az apjukkal töltöttek némi időt. Anyu hamar meghalt. Meg hát a fiúk felnézhetnek az apjukra, de mindig is anyásak.
Azért Dean kaphatott volna Amarától egy búcsú puszit. meg egy fél kacsintást, hogy találkozunk még. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#842) J0shu4M1ll3r válasza Gyuri27 (#841) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Ezt mondom én is, hogy ezt már nem lehet hova fokozni.
Pont, hogy amit már eddig megéltek (kezdve a harmadosztályú szellemektől meg a démonűzéstől, erősebb démonok, Luci, apokalipszis, lovasok, Halál, Isten), az főlé már nem ehet kitalálni úgymond nagyobb misztikus sztorit. Úgy értem Isten jelenlétével, és közreműködésével nagyjából elérték a maximumot. Ezért is lehet, hogy inkább visszanyúlnak a földhöz ragadtabb sztorikhoz az új csaj felvezetésével, csak az meg megint olyan, hogy már lenyomtak mindenkit, aki egy kicsit is misztikus lény, ehhez képest egy emberi banda kb egy csettintés lenne :D Nyilván azok is tudnak egy két trükköt, de összességében a srácoknak egy picit több tapasztalatuk és sikerük van a lényekkel.
Anyu nem öregedésével nincs baj, azt értem, meg logikus. Úgy értem, hogy az egész sorozatban folyamatosan felmerül, hogy Sam-nek csak az a képe van az anyjáról, de konkrét emléke nincs, most meg a visszatérése és az ismerkedés biztos kivesz 1-2-3 részt az évadból. Sam majd nem tudja mit mondjon el meg hogyan. Bár inkább ez legyen az érzelmi szál, mint valami rinya. Az mondjuk érdekel, hogy amikor szellem volt anyu és akkor találkoztak, arra emlékszik-e pl. De végre nem kell attól tartani, hogy a tesók megint durciznak egymásra, azt már párszor ellőtték, és már nem hiányozna.
Epic rész: Crowley + Billie flört, majd Crowley feje :D
Na majd ősszel kiderül, biztos nézni fogom. Meg a sorozat lezárása érdekel nagyon.

[ Szerkesztve ]

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#843) Gretel válasza J0shu4M1ll3r (#842) üzenetére


Gretel
tag

Én már bővren Amara előtt is azt mondogattam, hogy abba kéne hagyni a folytonos tétemelést. Részben azért is örültem, mikor kiderült, kicsoda a csaj, mert reméltem, hogy akkor ennek itt most vége lesz és elkezdenek nagy ütemben visszalépegetni. :D Ettől függetlenül már most utálom az új csajt. :U
Anyunál biztos lesz valami kiakadás, hogy vadászok lettek a srácok, mert ugye ezt ő sosem akarta. (Meg ha úgy vesszük, ő cseszte el mindkettőjük életét, mikor alkut kötött Azazellel).
Crowley+Billie: na, ez nagyon nagy volt. Dean is milyen fejet vágott már közben. :DD

(#839) Gyuri27

Most szerintem szépen kimarad majd a Mennyország is (bezárkóztak) meg a Pokol (kirámolták Crowley tartalékait + kiröhögték a kis gyűlésén), amit szintén nem bánnék. Eleget volt már terítéken, hogy az angyalok kretének és mióta Mihály lepottyant a Ketrecbe, folyton csak megy a harc + Crowley folyton elveszti a koronáját (Abaddon, Lucifer) aztán próbálja visszaszerezni.
Rowenát viszont imádom, szóval remélem őt is látjuk még. :D

steam: ziretta

(#844) J0shu4M1ll3r válasza Gretel (#843) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Tétemelésre: igen, egy az egyben így gondolom én is. Már amikor megemlítették az előző évadban, hogy Sötétség, meg milyen nehéz volt bezárni, ott már érződött nálam nagyon a giga-mega csomagolás.
Kicsit olyan, mint M.A.G.U.S. regényekben a Tier nan Gorduin.
Valahogy az első évadok sokkal jobbak voltak ilyen szempontból. A hangulat misztikusabb volt, még egy sima démonűzés is komoly munka volt. Szépen adagolták folyamatosan a lényeket, pörgős átvezetésekkel, olykor vért izzadva szereztek meg egy-egy eszközt vagy hozzávalót a fő gonosz ellen.
Anyu vadászos kiakadásától nem tartok, vagy ha lesz, az még a belefér kategória, mert hiába nem akarta, azért gondolhatta, hogy az alkunak lesznek következmények. Főleg, hogy tisztában volt a hátralévő éveivel kapcsolatban. Inkább attól tartok, hogy Sam és anyu több részen keresztül fognak szenvedni, hogy "de jó hogy itt vagy, csak nem tudom, hogy közeledjek érzelmileg" maszlagon, mint ahogy eddig mindig bevágták a másikra a durcit, ha megmentették egymást, de a végén mindig kiderül, hogy bármit megtennének egymásért. Sajna a dráma meg a szenvedés kell, mert nem lehet mind a 23 rész pörgős, csak ne húzzák el sokáig.
Dean feje semmi volt, Crowley fejéhez, amikor visszanéz rájuk. Az a tipikus "mint ha ti nem lettetek volna ilyen helyzetben" (Sam+Ruby; Cas+April). :D

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#845) Gretel válasza J0shu4M1ll3r (#844) üzenetére


Gretel
tag

Még az ötödik évadban, mikor ugye az Apokalipszis volt a téma, szenvedtek egy évadon át, fogalmuk se volt, hogy állítsák meg, ehhez képest mostanra odáig jutottak, hogy az arkangyalok dühös nagynénje került terítékre. Ideje volt már megálljt parancsolni. Októbertől meg gondolom a másik egyetemes banda lesz az aktuális "big bad" (a csaj kellően utálható hozzá ;] ).
Mary szerintem nem tudta, hogy meg fog halni. Ugye amit Deanék időutazás közben mondtak neki, azt Mihály törölte a fejéből, Azazellel meg csak valami olyan alkut kötött, hogy x év múlva beléphet a házába. Ha nem megy be Sammy szobájába, nem ölte volna meg. Biztos hogy volt bűntudata, azért kísértett olyan sokáig a házban, ez lehetett az ok, ami miatt nem lépett tovább.
A srácoknak mindig fontos volt a család (kivéve a féltesót, akit szépen lent felejtettek a Ketrecben :U ), szóval most tuti megbolygat majd dolgokat, hogy itt van. (Főleg, ha az lesz majd az első közös családi program, hogy menni kell megmenteni Sammyt, mert valami pszchio angol csaj elcsórta).

steam: ziretta

(#846) keIdor válasza Gretel (#845) üzenetére


keIdor
titán

Azt nem is értettem egyébként, hogy hagyhatták lent a féltesót. :F

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#847) Gretel válasza keIdor (#846) üzenetére


Gretel
tag

biztos kiment a fejükből :U Még lehetetlen se lenne, mert most már Rowena is lazán nyitogatja a Ketrecet.

steam: ziretta

(#848) lnk


lnk
aktív tag

Sziasztok

Jó volt az évadzáró. Kiváncsi leszek Mary hány részt fog megélni a következő évadban mert gondolom valahogy újra elvesztik az anyjukat csakhogy nagyobb dráma is legyen benne. Számomra egy dolog kérdéses bár lehet már megvolt magyarázva csak én nem emlékszek. Ezen a másvilágon milyen lelkek vannak amit megcsapolt a kaszás? A mennyben a jó lelkek, a pokolban gonoszak, a purgatóriumban a szörnyek és a leviatánok. Már arra nem is emlékszek Eve-t honnan hívták életre. Meg akkor most az itt látottak szerint ha Isten és a sötétség meghal az univerzum és vele együtt a pokol és a menny is elpusztul, de a kaszások akkor is léteznek tovább? Már a Halál is említette Dean-nek, hogy egy napon Istent is "elkaszálja". A Halálra kitérve egyébként szerintem a sorozat legnagyobb öngólja az övé volt :) Bár én bírtam a karaktert.

(#849) Gretel válasza lnk (#848) üzenetére


Gretel
tag

Szerintem azok, akik nem léptek tovább valami miatt. Mert ugye mikor Metatron bezárta a Mennyeket, mindenki a másvilágon ragadt, aki nem volt elég rossz, hogy Pokolra jusson, de gondolom azóta már korrigálták ezt a részét a Kaszások.
Eve is a Purgatóriumból jött.
És az univerzum pusztulásával kapcsolatban nekem abból, amit magyaráztak az jött le, hogy ha pl Chuck meghal, minden más (Amara is) elpusztul, de ha mindketten ugyanakkor halnak meg lehet esély a túlélésre. Bár ugye ez nem lett letesztelve, de logikusan nézve, ha mindkét erő eltűnne, nem billenhetne egyik irányba sem a mérleg.
Halál hatalmas arc volt. :D Na, az ő halála is erősen méltatlanra sikeredett xD

steam: ziretta

(#850) J0shu4M1ll3r válasza lnk (#848) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Ez jó kérdés, én se értettem teljesen. Other side, mint jelző nem nagyon volt eddi (talán még soha).
Eve a purgatóriumból lett kiszabadítva a szűz kiscsajjal, akinek a testét használta.
A kaszások meg angyalok, csak a Halált szolgálják (szolgálták), most gondolom Billie lett a góré.
Szerintem mivel angyalok, nekik is annyi lett volna.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.